l TnlV/"N'i^iiilDe Faam Woensdag 19 december-2007 - Pagina 68 Vervolg van pagina 67. Gedurende genoemde'termiin kan een ieder schriftelijk of mondeling zijn/ haar zienswijze omtrent het ontwerp besluit kenbaar maken bij het college van burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Voor het geven van een mondelinge zienswijze binnen de genoemde peri ode is net noodzakelijk tijdig vooraf een afspraak te maken op het aange geven telefoonnummer. Belanghebbenden lopen het risico niet-ontvankelijk te worden verklaard in hun bezwaren bij het verantwoor delijk bestuursorgaan en/of in beroep bij de administratieve rechter als rede lijkerwijs aan hen kan worden verwe ten dat zij tegen het ontwerpbesluit geen ziens- wijzen als bedoelcf in arti kel 3:15 van de Algemene wet bestuursrecht naar voren hebben gebracht. VRIJSTELLINGSPROCEDURE EX ARTIKEL 19, LID 3 WRO Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel 19, lid 3, van de Wet op de ruimtelijke ordening vrijstelling te ver lenen van het bestemmingsplan "Beschermd Stadsgezicht" ten behoe ve van: Koestraat ongenummerd: voor plaatsen van 2 ondergrondse afval containers. Vismarkt 17: voor wijzigen en ver nieuwen kozijnen en intern wijzigen indeling. De ontwerp-vrijstellingsbesluiten met de relevante stukken liggen gedurende zes weken, van 20 december 2007 tot en met 30 januari 2008 ter inzage bij de vakbalie van de dienst Ruimte, Kanaal weg 3. Gedurende genoemde termijn kan een ieder schriftelijk of mondeling zijn/ haar zienswijze omtrent de ontwerp besluiten kenbaar maken bij het colle ge van burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Voor het geven van een mondelinge zienswijze binnen de genoemde peri ode is het noodzakelijk tijdig vooraf een afspraak te maken op telefoon nummer 67 52 79. Belanghebbenden lopen het risico niet-ontvankelijk te worden verklaard in hun bezwaren bij het verantwoor delijk bestuursorgaan en/of in beroep bij de administratieve rechter als rede lijkerwijs aan hen kan worden verwe ten daf zij tegen het ontwerpbesluit geen ziens- wijzen als bedoeld in arti kel 3:15 van de Algemene wet bestuursrecht naar voren hebben gebracht. VRIJSTELLING EX ARTIKEL 19, LID 3 WRO Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend' dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel 19, lid 3 van de Wet op de ruimtelijke ordening vrijstelling te ver lenen van het bestemmingsplan 'Beschermd Stadsgezicht', ten behoe ve van het vestigen van een winkel in het pand Zusterplein 18. Binnen de huidige bestemming van dit pand, 'bedrijven', is de vestiging van een winkel niet toegestaan. Het onfwerp- vrï j stel I i ng sbesl u i t met de relevante VRUSTELLINGSPROCEDURE Oostkapelle - het uitbreiden van een recreatiewo ning Oosterpark 109 (art. 19 lid 3 Wet RO); Serooskerke - het uitbreiden van een woning Oostkapelseweg 2 (art. 19 lid 3 Wet RO); - het bouwe n van een bijgebouw en het verbouwen van een woning Vrouwen- polderseweg 69 (art. 15 Wet RO); Veere - het uitbreiden van een woning Patrijzenlaan 10 (art. 19 lid 3 Wet RO); De (bouw)plannen zijn (gedeeltelijk) in strijd met het bestemmingsplan. Wij zijn van plan vrijstelling c.q. vergunning te verlenen door toepassing van genoemd artikel. In verband hiermee liggen de ontwerp vrijstellingsbesluiten en ae rele vante stukken van 20 december 2007 t/m 30 januari 2008 ter inzage. Voor het plan Vrouwenpolderseweg 69 in Serooskerke liggen de stukken van 20 december 2007 t/m 9 januari 2008 ter inzage. Gedurende de genoemde peri ode kunt u mondeling of schriftelijk een zienswijze tegen een plan bij het colle ge indienen. VRIJSTELLING EX ARTIKEL 19, UD2 WRO Wij maken bekend van plan te zijn met toepassing van artikel 19, lid 2, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, vrij stelling te verlenen van het bestem mingsplan Buitengebied Veere 1999 voor het realiseren van de plannen tot uitbreiding van de volgende minicam ping5; - Minicamping van dhr. A.W. Boog aard aan de Paulusweg 16 te Zoute- lande; - Minicamping van maatschap Abrahamse- Meijers en van de Kreeke aan de Vrouwenpolderseweg 63 te Serooskerke; - Minicamping van M.J.H. de Looff- Kole aan de Bergweg 3 te Biggekerke; - Minicamping van CJ. Jobse-Maljaars en de heer W.R Jobse aan de Noordweg 60a te Oostkapelle. De plannen voldoen aan de vereisten zoals gesteld in de kadernota klein schalig kamperen. De plannen voor zien in het aanleggen van maximaal 10 extra standplaatsen met voorzienin gen. Tevens heeft dhr. Boogaard een aanvraag ingediend tot een bouwver gunning van een sanitaire voorziening. De plannen tot uitbreiding en het bou wen van de sanitaire voorziening is in strijd met het geldende bestemmings plan buitengebied, maar past in de 3e herziening van het bestemmingsplan buitengebied dat nu ter inzage ligt bij GS. Dit bestemmingsplan samen met de kadernota kleinschalig kamperen dient als ruimtelijke onderbouwing voor de vrijstelling. Met ingang van 20 december 2007 t/m 31 januari 2008 liggen voor ieder een ter inzage, het ontwerp van het vrij- stellingsbesluit met de ruimtelijke onder bouwing alsmede de plannen van de heer Boogaard om een sanitaire voor ziening te bouwen. Gedurende deze termijn kan iedereen schriftelijk of mon deling zijn of haar zienswijze over het ontwerpbesluit kenbaar maken bij het college, Postbus 1000, 4357 ZV Dom burg. Voor het geven van een monde linge zienswijze wordt u verzocht voor af een afspraak te maken met de heer Jelle Huijsmans, telefoon (0118) 555 219. Verder is van belang dat er pas op het moment dat er een oouwvergunning is verleend aan de heer Boogaard hierte gen bezwaar kan worden ingediend. ONTWERPBESLUIT MONUMEN TENVERGUNNING Er is een ontwerpbesluit gemaakt op grond van de Monumentenwet 1988 voor: Veere - het vernieuwen van dak en goten Kanaalweg WZ 2; Het ontwerpbesluit ligt van 20 decem ber 2007 t/m 30 januari 2008 voor iedereen ter inzage. Tijdens deze peri ode kunt u schriftelijke zienswijzen over het ontwerpbesluit indienen bij het col lege. BOUW/SLOOP/AANVRAGEN (bekendmaking ingevolge artikel 41 Woningwet) Aanvragen om bouw-/sloopvergun- ning zijn ingekomen voor: Aagtekerke - het plaatsen van 3 dakkapellen Burg. Bosselaarstraat 14; - het vergroten van een woning Burg. Bosselaarstraat 5; - het bouwen van een vrijstaande woning en garage Hekweide 11 Biggekerke - het plaatsen van een sanitairpaviljoen Valkenisseweg 64; - het plaatsen van een opslagruimte Kouaekerkseweg 10; - het plaatsen van een dakkapel Vliedberg 32; Grijpskerke - het wijzigen van een vergunning voor het bouwen van 4 woningen Baentje; Koudekerke - het bouwen van een 10 woningen Noordeinde/Soestdi jklaan; Meliskerke - het bouwen van een vrijstaande woning met garage Molenwerf 2; Oostkapelle - het vergroten van een recreatiewo ning Oosterpark 109; - het vergroten van historisch pand Molenwijk Molenweg 36: - het plaatsen van een fietsenstalling Aagtekerkseweg 2a; Serooskerke - het slopen van een schuur Kleine Putweg 3; Veere - het oprichten van een openbaar toilet Kanaalweg WZ parkeerplaats; Vrouwenpolder - het plaatsen van twee lichtmasten voor tennisbaan nr. 3 Fort den Haakweq 38a; Westkapelle - het aanleggen van een parkeerterrein nabij Baaiweg; - het slopen van het dak van een loods Meerkerkweg 5; Zoutelande - het oprichten van een omkleedruimte 9e Westerstrand; - het slopen van een huisje Westkapel- seweg 55; Wij wijzen u erop dat tegen deze aan vraag om een bouw-/sloopvergunning géén bezwaarschrift ingediend kan worden. Dat kan pas nadat op de aan vraag is beslist (in principe binnen 12 weken). VERLEENDE (BOUW/SLOOP/ AAN LEG) VERGUNNINGEN/ MONUMENTENVERGUNNINGEN De volgende vergunningen zijn ver leend: (tussen haakjes staat de datum van verzending) Biggekerke - het veranderen van een garage Vliedberg 3ó;(7-12) Gapinge - het bouwen van een werktuigenber ging Schellachseweg 6,(7-12) - net tijdelijk plaatsen van een unit voor 5 jaar Dorpsstraat 11 a;(l 0-12) Domburg - het plaatsen van een aanbouw en een serre Paalhoofd 12,(30-11 - het vergroten van een woning Ne- halenniaweg 6;(30-l 1 - het plaatsen van een garage Eb en Vloed 44,(30-11) Grijpskerke - het veranderen van gevelmaterialen en daglichtopeningen Kerkstraat 1; '30-11) iet slopen van een schuur Vrijheids- weg 4;(7-l 2) Koudekerke - het slopen van een schuur hoek Groeneweg-Bergweg;(28-l 1 - het vergroten van een woning Breeweg 14;(2e fase)(7-l 2) - het plaatsen van een fietsenhok en ter rasscherm Vebenabos 49;(7-l 2) - het vergroten van een woning Kerkstraat 7;(7-l 2) Meliskerke - het plaatsen van een nieuwe paardenstal Mariekerke 24;(30-l 1 - het gedeeltelijk slopen van een kerk gebouw Valkenburgstraat 25,(7-12) - net slopen van asbesthoudende golf platen Rapenburgweg 7.(7-12) - het slopen van een betonloods en een varkenshok Kaasboerwea 3.(7-12) - het vergroten van een kerkgebouw Valkenburgstraat 25;(7-l 2) Oostkapelle - het slopen van een woning en bijge bouw Vroonweg 42;(30-l 1 - het plaatsen van een dakkapel Torenstraat 36;(7-l 2) - het bouwen van een woning met garage Vroonweg 42,(7-12) Serooskerke - het vergroten van een woning De Meijstraat 16,(7-12) Veere - het slopen van een kantoortje Polredijk 13,(30-11) Vrouwenpolder - het bouwen van een vrijstaande woning Augustinushof 3;{ 10-12) - het oprichten van een windturbine met een inkoopstation Havenplateau Vluchthaven (Neeltje Jans);(l 0-12) - het oprichten van twee windturbines met een inkoopstation en een hulp radar Zuidwestelijke Havendam Noord-land-Buiten (Neeltje Jans); (10-12) Westkapelle - het slopen van een schuurtje Schelpweg;(30-11 - het slopen van een woning Joossesweg 3,(27-12) Zoutelande - het bouwen van een dubbele garage Scheldppad 2;(26-11 - het veranderen van de zuid- en oost gevel Westkapelseweg 1 ;{7-l 2) - net plaatsen van een serre/tuinkamer De Zandput 68,(7-12) - het veranderen van de indeling de Spaier 4;(7-l 2) Belanghebbenden kunnen tot 6 weken na de tussen haakjes staande datum bezwaar maken tegen de verleende vergunningen en verleende vrijstellin gen/Zie: bezwaar, beroep en voorlo pige voorzieningen) U kunt de stukken inzien op het gemeentehuis te Dom burg. stukken ligt gedurende zes weken, van 21 december tot en met 1 februari 2008, ter inzage bij de vakbalie van de dienst Ruimte, Kanaalweg 3. Gedurende genoemde termijn kan een ieder schriftelijk of mondeling zijn/ haar zienswijze omtrent het ontwerp besluit kenbaar maken bij het college van burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Voor het Kenbaar maken van een mondelinge zienswijze binnen de genoemde periode is het noodzakelijk vooraf een afspraak te maken via tele foonnummer 67 52 25. Kijk voor meer informatie van de gemeente Middelburg op de gemeen telijke informatiepagina's elders in deze Faam, www.middelburg.nl en Maximaal Teletekstpagina 830. AANVRAGEN KAPVERGUN- NING De gemeente heeft de volgende aan vragen voor een kapvergunning ont vangen: - Te Koudekerke, Leliestraat bij woon zorgcomplex, 3 bomen. - Te Veere, Oudestraat 11 en 13, 3 bomen. Belanghebbenden kunnen van 19 december tot 2 januari hun zienswijze indienen bij de gemeente Veere, afde ling Openbare Ruimte, postbus 1000, 4357 ZV Domburg. Voor meer infor matie kunt u terecht bij de balie Grondgebied, tel. (0118) 555 447. VERORDENINGEN De gemeenteraad heeft op 29 novem ber 2007 de volgende wijzigingen vastgesteld van de Algemene plaatse lijke verordening Veere: - opnemen weigeringsgrond terrasver gunning (artikel 2.3.1.2); - opnemen artikel over inbrekerswerk tuigen (artikel 2.4.4); - opnemen artikel over hinderlijk gedrag op of aan de weg (artikel 2.4.7); - opnemen artikel over lichthinder (arti kel 4.1.6). Daarnaast heeft de raad artikel 5.3.2.16 (honden op het strand) gewij zigd. De verordening treedt op 20 december 2007 in werking. De raad heeft in de vergadering van 29 november een tekstuele aanpassing en een herziening van een bedrag vastge steld van de Verordening regelende net verlenen van een gemeentelijke bijdra ge voor het geven van godsdienst- en levensbeschouweli jk vorminqsonder- wijs op de openbare basisscholen in de gemeente Veere. Deze wijziging gaat in op 1 januari 2008. Wij maken bekend dat de gemeente raad op 8 november 2007 de volgen de belastingverordeningen heeft vast gesteld: - Verordening op de heffing en de invordering van afvalstoffenheffing en reinigingsrechten 2008; - Verordening op de heffing en de invordering van hondenbelasting 2008; - Verordening op de heffing en invor dering van lijkbezorgingsrechten 2008; - Verordening op de heffing en invor dering van marktgelden 2008; - Verordening op de heffing en de invordering van parkeerbelastingen 2008; - Verordening op de heffing en de invordering van parkeerbelastingen Walcheren en Veerse Meergebied 2008; - Verordening op de heffing en invor dering van precariobelasting 2008; - Verordening op de heffing en de invordering van rioolrechten 2008; -Verordening op de heffing en invor dering van toeristenbelasting 2008; - Verordening op de heffing en invorde ring van watertoeristenbelasting 2008; De bekendmaking ingevolge de artike len 139 en 140 van de Gemeentewet heeft op 9 november 2007 plaatsge vonden door opneming van ae beslui ten in de verzameling van verordenin gen en andere besluiten, inhoudende algemeen verbindende voorschriften van de gemeente Veere. De besluiten treden in werking op de achtste dag na die van de bekendmaking. Al deze verordeningen en wijzigingen liggen ter inzage en zijn tegen betaling verkrijgbaar. WIJZIGING KINDEROPVANG- REGISTER Met ingang van 1 januari 2008 wordt het aantal kindplaatsen bij Kinderdag verblijf Het Biggetje te Biggekerke ver hoogd van 6 naar 16. Het betreft 6 kindplaatsen voor dagopvang een 10 plaatsen voor buitenschoolse opvang in de leeftijd van 0 tot 12 jaar. De ope ningstijden zijn van maandag t/m vrij dag van 07.30 tot 18.00 uur. Dit gelat ook voor de schoolvakanties, met uit zondering van de periode tussen Kerst en Oud Nieuw. Dan is het centrum gesloten. WIJZIGINGEN OPHALEN DUO- BAKKEN IVM KERST In verband met de kerstdagen op dins dag 25 en woensdag 26 december a.s. zijn de inzameldagen van de duo- bakken als volgt: - zaterdag 22 december: Gapinge, Serooskerke, Veere en Vrouwen polder - maandag 24 december: Grijpskerke en Oostkapelle - donderdag 27 december: Bigge kerke, Koudekerke en Zoutelande - vrijdag 28 december: Aagtekerke, Domburg, Meliskerke en West kapelle WIJZIGINGEN OPHALEN DUO- BAKKEN IVM NIEUWJAARS DAG In plaats van maandag 31 december worden de duobakken in Gapinge, Serooskerke, Veere en Vrouwenpolder op zaterdag 29 december 2007 geleegd. De duobakken in Grijpskerke en Oostkapelle worden niet op Nieuwjaarsdag geleegd maar op maandag 31 december 2007. REGELING SLUITINGSTIJD OUDEJAARSNACHT De burgemeester van Veere maakt bekend dat er in verband met de vie ring van oud- op nieuwjaar voor de horecabedrijven gelegen aan de land zijde in de nacht van 31 december 2007 op 1 januari 2008 geen slui tingstijden gelden. De horecabedrijven gelegen aan de landzijde kunnen in de komende oudejaarsnacht de hele nacht geo pend blijven. Er hoeft geen ontheffing van het sluitingsuur te worden aange vraagd. Vanaf 02.00 uur geldt er wel éénrichtingsverkeer. Er mogen na dit tijdstip geen nieuwe bezoekers meer worden toegelaten. BEREIKBAARHEID EN OPENINGSTIJDEN GEMEENTE HUIS TIJDENS DE FEESTDAGEN Op maandag 24 december en beide kerstdagen dinsdag en woensdag 25 en 26 december is het gemeentehuis qesloten. Verder is op donderdaq 27 I I lil i i en vrijdag 28 december de burgerlijke stand niet geopend. Op maandag 31 december 2007 en Nieuwjaarsdag, dinsdag 1 januari 2008, is het ge meentehuis gesloten. Het gemeente huis is op woensdag 2 januari i.v.m. een personeelsbijeenkomst vanaf 10.30 uur weer geopend en telefo nisch bereikbaar. NIEUWJAARSRECEPTIE Het gemeentebestuur van Veere nodigt u van harte uit op de nieuwjaarsre ceptie op woensdag 2 januari 2008. U bent welkom van 19.00 tot 21.00 uur in het gemeentehuis in Domburg. Lees verder op pagina 69

de Faam | 2007 | | pagina 68