OHC WALCHEREN Wij wensen u fijne feestdagen en een sfeervol 2008! WALCHEREN j. de visser zn Kinderdagverblijf Villa Valentijn i Middelburg kachels - haarden - schouwen De Walcherse restaurants zijn met de kerstdagen I bijna volgeboekt 10 soorten zelfgemaakte soep Zelfbereide kersthammetjes Feestelijke rollades 7 soorten gourmet Bouillon- vleesfondue Tournedos van eigen slacht Varkenshaas met recept Volgeboekt Kerstmenu Concert zanggroep Zokantook Mannenkoor zingt op tweede kerstdag specialiteïtenslagerij Oude Koudekerkseweg 26 Middelburg. Tel. 0118-613021 Schitterende showroom met enorme keuze natuurstenen schouwen, hout- en gaskachels. 'Elektrische kachels en inbouwhaarden, modellen 2007-2008. Ook uw adres voor accessoires en onderhoudsproducten. Geopend: Donderdag en vrijdag van 10-18 uur Zaterdag van 10-17 uur of op afspraak OpenHaardCentrum Klarinetweg 2c Industrieterrein Mortiere Middelburg Tel. 0118-674955 www.ohcwalcheren.nl Momenteel geen wachtlijsten Gezellige en veilige opvang met volop activiteiten Grote buitenspeelplaats Zeer gunstige tariefstelling TEaïfgaHHftiinDe Faam Woensdag 19 december 2007 - Pagina 5 Restaurants bijna vol door merian kwakkelaar MIDDELBURG - De Wal cherse restaurants zijn be zig met de voorbereidingen voor de kerstdagen. Volgens de restauranteigenaren zijn al veel tafels gereserveerd en staan er bijzondere ge rechten op het menu. Bij restaurants de Pelgrim in Vrouwenpolder en het Rijswij- ckse Huis in Oostkapelle werd in november al gereserveerd. Volgens Ron Maan, eigenaar van beide restaurants, willen mensen de zekerheid hebben dat er een tafel voor ze is. Ook in Dennenbos in Oostkapelle kwa men de reserveringen in no vember al binnen. Er is plaats voor negentig gasten en op bei de dagen is er nog ruimte voor tien tot vijftien gasten. In res taurant 't Hart van Vlissingen kwamen de reserveringen vanaf oktober binnen. Er zijn vijfenze stig plaatsen en het is op beide dagen voor tweederde volge boekt. Bij restaurant El Fuego in Domburg kwamen de aanvra gen helemaal vroeg, al in sep tember. Eigenaresse Petra Bon te: "Deze zijn gedaan door toe risten die de feestdagen hier doorbrengen. Er zijn vijfenne gentig plaatsen en tot nu toe is tweederde bezet." Eigen-wijs in Middelburg heeft achtendertig zitplaatsen en het is voor ruim de helft volgeboekt. Overigens kunnen de plaatsen in de ge- MIDDELBURG - Alle eigena ren zeiden dat hun restau rants al behoorlijk volge boekt waren, maar dat er nog enkele plaatsen waren. Vol gens hen zijn veel reserverin gen door vaste gasten ge daan. Wanda Glasius van res taurant de Huifkar in Middel burg: "Dit is vanwege het ver trouwde. Mensen hebben positieve ervaringen met het restaurant. Ze willen de ze kerheid hebben dat ze net zo'n leuke avond hebben als in voorgaande jaren." De Huifkar serveert een viergangenmenu met vis, vlees of vegetarische ge rechten, zoals gebakken var kenshaas, -gegrilde tonijn of vegetarische strudel. Alle ge noemde restaurants zijn bei de kerstdagen geopend, be halve El Fuego, die is enkel op tweede kerstdag open. noemde restaurants nu al bezet zijn. Wat staat er op het menu? De restauranteigenaren zeggen veel bijzondere vis en- vleesge rechten te serveren, 't Hart van Vlissingen biedt een viergangen meerkeuzemenu met gerech ten als carpaccio van zalm of wildzwijn. Eigenaar Jan van Ha- rinxma: "We hebben een meer keuzemenu, omdat gasten zo uit veel gerechten kunnen kie Bij restaurantcafé Soif in Vlissingen staat een walking diner gepland, foto: jaap wolterbeek. zen." De Pelgrim en het Rijswij- ckse Huys serveren een zesgan genmenu. Er kan gekozen wor den uit drie hoofdgerechten; hertenbiefstuk, een duet van griet en zalm of kalfsoester. Ook in Restaurantje Nummer 7 in Middelburg staan feestelijke ge rechten op de kaart. Hier wordt de hele maand een zevengan gen menu aangeboden. Deze bestaat onder meer uit vissoep of wildterrine vooraf en ossen haas als hoofdgerecht. In Eigen wijs staan onder andere oester zwam en eendenborstfilet op het menu. In alle genoemde restaurants krijgen gasten een tafel toegewezen, behalve in restaurantcafé Soif in Vlissin gen. Hier wordt een walking di ner, ofwel een staand diner ge serveerd. Al staand kan men, onder het genot van een hapje en drankje, contact met elkaar maken. MIDDELBURG - In alle ge noemde restaurants wordt een kerstmenu geserveerd. Daarnaast kan men ook kie zen voor gerechten van het a la carte menu. De menu's zijn na te lezen op de respec tievelijke websites van de restaurants. Bieb verandert in Kerstsprookjeszolder VLISSINGEN - Voorlezen, knutselen en eten kan op vrijdag 21 december op de sprookjeszolder van de bi bliotheek in Vlissingen. De hele ruimte is in kerstsfeer. Kinderen van vier tot acht jaar kunnen tussen 17.00 en 19.00 uur terecht. Kaart jes kosten 2 euro en kun nen tot 19 december ge kocht worden bij de inlich tingenbalie. VLISSINGEN - De groep met aparte naam, Zokan took, houdt zaterdag 22 de cember een kerstconcert in het Majoraat in Vlissingen. De nog jonge zanggroep van 55-plussers is vorig jaar opgericht. De groep bestaat uit vijf zangeressen, drie zangers en een muzikant. Zij treden tussen 20.00 en 22.00 uur op aan de Van Hogendorpweg. MIDDELBURG - Het Chris telijk Samengesteld Man nenkoor Zeeland (CSMZ) verleent haar medewerking aan de kerstzangavond op tweede kerstdag (26 de cember). Stichting Omnis Cantare is organisator van de zangavond, die om 19.15 uur begint in de Nieuwe kerk in Middelburg. CSMZ telt veertig mannen. Ook zijn Lucas Kramer (bari tonsolist), Cobi de Smit (dwarsfluit) en Jaap Joh. Kramer (vleugel) te belui steren. De toegang is gratis. VtoHC Wij zijn gevestigd aan de Rouaansekaai 61, Middelburg. Bel vrijblijvend voor een rondleiding: tel. 0118 - 623 563 www.villavalentijnmiddelburg.nl

de Faam | 2007 | | pagina 5