Walcheren Te weinig aangifte Winterfeest Poppeoglamme Kunstgalerie De Horn Vuurwerk bij Fixet Uit het Zakenhart van... Restaurant Scherp open Nog geen kwart van winkeliers doet aangifte Sas Paauwe wordt TMC-Goes Minderhoud wint eerste VOF Trofee Voetbaltickets bij Primera te koop Openingstijden stadskantoor »uiv/"NNf:iïlIDe Faam Woensdag 19 december 2007 - Pagina 53 Het gezellige team van restaurant Scherp, foto: l janssens MIDDELBURG - Restau rant Scherp aan de Wijn gaardstraat, is geopend. De opening werd verricht door Maartje Boudeling, voor malig Interscaldes Kruinin- gen, en Cees Helder, voor malig Parkheuvel Rotter dam. Nieuwe eigenaars Mart en Dhani Scherp de den in Interscaldes ervaring op. Restaurant en keuken zijn vernieuwd. Het restau rant beneden is bijzonder sfeervol en op de bovenver dieping zijn twee zalen voor besloten diner, lunch of vergadering. Mart Scherp: "Wij werken veel met biolo gische (h) eerlijke produc ten." Kerstdagen geopend. Telefoon: 0118-634633. Kunstgalerie De Hom Fine Arts. foto: leon janssens SEROOSKERKE - Ver nieuwde kunstgalerie De Hom Fine Arts werd zater dag 15 december door de nieuwe bedrijfsvoerder Marianne Govers her opend. Tot en met 31 de cember is het open dag en kan men zien wat de kunst galerie te bieden heeft. "Vooral hedendaagse schil- Bij Fixet Serooskerke is een playstation te winnen. SEROOSKERKE - De Fixet organisatie vierde het tien jarig bestaan met een prijs vraag. Bij Fixet Serooskerke, Hondegemseweg 2, viel een beertender en diverse pakketten gereedschap. Ei genaar Marinus Passenier: "Dat was best druk. Nu richten wij onze pijlen op de vuurwerkactie Wie tijdig vuurwerk bestelt maakt kans op een Playstation Portable, de nieuwste edi tie. Een groot assortiment goed en veilig vuurwerk,en veel vraag naar mooi sier- vuurwerk.Ook online te be stellen." Afhalen bestelling en losse verkoop vuurwerk op 28-29-31 december. www.devuuiwerkwinkel.nl 75 jaar Nemidso door bo van scheyen OOST-SOUBURG - Voor de Winkeliersvereniging Ne midso in Oost-Souburg is het dit jaar feest. Ze bestaat 75 jaar. De organisatie Ne ringdoende Middenstands vereniging Souburg zorgt net als toen nog steeds voor tal van leuke en uitnodigen de activiteiten in het dorp. Deze activiteiten zijn tot in de wijde omgeving bekend en ge liefd, denk maar aan de Karolin gische Markt en het straatfestijn. Als je vanaf het kruispunt bij de watertoren Oost-Souburg inrijdt valt meteen het grote bord van Nemidso op. Ie wordt als bezoe ker en als bewoner hartelijk wel kom geheten. Oost-Souburg is gastvrij en gemoedelijk maar ook gezellig. Het dorp telt onge veer 11.000 inwoners en heeft meer dan 50 ondernemingen. "En daar zijn we ontzettend trots op", zegt Marianne de Weerd- Vreeke, voorzitter van Nemidso. Ze vertelt verder: "Nemidso heeft veertig leden en dat is best veel. 75 jaar geleden begon de vereniging met 60 leden. Ze is ontstaan uit het feit dat onder nemers elkaar behoorlijk dwars zaten om toch maar die ene klant te kunnen strikken. Het idee erachter was dat door sa men te werken er meer moge lijkheden zouden ontstaan". Ge durende de jaren heeft de on dernemersvereniging veel bijge dragen aan het in stand houden van een gunstig ondernemers klimaat. Daar plukken de inwo- "Nemidso zorgt al 75 jaar voor leven in de brouwerij", stelt Marianne de Weerd. foto: izaak verkeste ners van Oost-Souburg nu nog steeds de vruchten van. Het win kelaanbod is divers. "Echt alles kun je hier in het dorp vinden", zegtMarianne. "Van schoenma ker tot witgoed. Zelfs speelgoed voor de kinderen is er te koop". Een punt waar Nemidso zich hard voor heeft gemaakt is dat er in Oost-Souburg nog steeds vrij geparkeerd kan worden. Daar naast is er de afgelopen periode regelmatig overleg geweest met de gemeente Vlissingen over de herinrichting van het kernwin kelgebied. Ook voor de aanpas singen die nog in de planning zitten heeft Nemidso haar wen sen op tafel gelegd. "Vooral de veiligheid van het winkelend pu bliek is voor ons een belangrijk onderhandelingspunt geweest", zegt De Weerd. Samen met se cretaris Janneke de Korte, pen ningmeester Marianne Heuvel mans en de bestuursleden Erik Dellebeke en Ad Dingemanse vormt Marianne een creatief team. Ideeën zoals de Pieten- en Kerstmannenband, met mede werking van het orkest Vlijt en Volharding, worden met open armen door het publiek ontvan gen. derkunst", weet Marianne, "alles olieverf." Er zijn on dermeer werken van Sjef jansen, Niek van der Plas (impressionisme), Pierre Séfani, Taco Jan Bouwens en Miranda van der Poel. Maandags gesloten; Twee de Kerstdag open van 11.00 tot 16.30 uur. Wilgenhoek- weg 15, Tel: 0118-593482. MIDDELBURG - Slechts drieëntwintig procent van de winkeliers die een winkeldief op heterdaad betrapt doet aangifte. Dat blijkt uit onder zoek van het Hoofdbedrijf schap Detailhandel (HBD). Veel winkeliers aarzelen met het aanhouden van winkeldie ven uit onzekerheid over wat mag en niet mag. Ook wordt vaak gedacht dat aangifte doen toch geen zin heeft en lost de winkelier het zelf op. Het HBD adviseert winkeliers juist vaker tot aanhouding over te gaan. In de nieuwe online training van het HBD krijgen winkeliers duidelijkheid over wettelijke regels en praktische tips. Win keliers die meer winkeldieven aanhouden zorgen er voor dat hun winkel onaantrekkelijk wordt voor winkeldieven. Hendrik-Jan Kaptein van het Hoofdbedrijfschap Detailhan del: 'Als ondernemers geen aangifte doen van diefstal be staat het gevaar dat we een soort Luilekkerland voor win keldieven creëren.' Wat mag nu wel en wat mag niet bij het aanhouden van een winkel dief? Dat is voor veel winkeliers onduidelijk. Kaptein: "Winke liers hebben het idee dat aan gifte niet loont. Dit is een mis vatting. Als winkeliers conse quent aangifte doen, krijgen winkeldieven die in herhaling vallen steeds zwaardere straf fen." In de nieuwe intemettrai- ning wordt aan de hand van concrete situaties uitgelegd hoe je het beste kunt handelen bij het aanhouden van winkel dieven. De gratis training 'Aan houden winkeldieven' wordt aangeboden via de website van het HBD www.hbd.nl en duurt ongeveer 45 minuten. Naast theorie zijn er ook veel praktische voorbeelden. door tara de vriend GRIJPSKERKE In de nieuwe speelplaats van Imkerij Pop- pendamme in Grijpskerke is van 27 tot en met 29 december een Fair Winterfeest voor kinde ren. "Van Stichting Kei is te le ren hoe je van afvalmateriaal een muziekinstrument kan ma ken. Er is een workshop winter licht, waarbij ook restmateriaal wordt gebruikt en handige kin deren kunnen op de Vliegende Algerijn een ritje maken. Zij moeten onderweg zoveel mo gelijk dadels plukken en afhan kelijk van hun oogst mogen zij in de Arabische winkel iets uit zoeken. En op de zolder hebben we het gloednieuwe Poppen- dam Airport, waar kinderen Sfeervol winterfeest bij Poppendamme. hun zelfgemaakte vliegtuigje kunnen laten landen", somt Piet de Meester van de imkerij op. Het winterfeest is van 27 tot en met 29 december van 13.00 tot 17.00 uur gratis te bezoeken. GOES - Paauwe is jarenlang een begrip geweest in Goes op het gebied van meube len. De naam verdwijnt echter, tegelijk met het jaar 2007. TMC neemt de winkel en het personeel van Sas Paauwe over. WESTKAPELLE - Juwelier Minderhoud heeft als eer ste de VOF Trofee gewon nen. Dit is de tweejaarlijkse prijs voor duurzaam, au thentiek ondernemerschap in de gemeente Veere. Min derhoud is een familiebe drijf met vestigingen in Ar- nemuiden en Westkapelle. Het bedrijf bestaat al sinds 1875 en is gespecialiseerd in het maken en repareren van traditionele streeksie- raden. De scepter wordt door drie Minderhouds ge zwaaid: Piet (40), zijn vader Lou (64) en oom Hans (61). Voor de prijs waren tweeen dertig familiebedrijven aan gemeld. VLISSINGEN - Primera gaat vanaf 1 juli 2008 voet baltickets verkopen. De Ne derlandse Staatsloterij, stopt per die datum met de ver koop van voetbaltickets via haar eigen organisatie Tic- ketBox. Aangezien de KNVB als belangenbehartiger van de verschillende voetbal clubs er waarde aan hecht om de komende jaren een soortgelijke dienstverlening in stand te houden, heeft zij besloten de verkooporgani satie Ticketbox van de Staatsloterij over te nemen. MIDDELBURG - Het stads kantoor in Middelburg is op 24,25 en 26 en 31 december en 1 januari "gesloten. Op 27 en 28 december is het kan toor op de normale tijden open, ook op donderdag avond. 2 januari openen de gemeentelijke balies om 9.30 uur.

de Faam | 2007 | | pagina 53