nmo Een andere kijk op kwaliteit uit Duitsland Koorscholing Driehonderd vocalisten in Grootkoor PSR stapt uit college-overleg Christmas Carols HOTEL ZUIDERDUIN ws mannenkoor Kasteelpopfestival met dialect en folk E35öaaöDe_ Faam Woensdag 19 december 2007 - Pagina 46 MIDDELBURG - Het Madri gaalkoor van de Zeeuwse muziekschool zingt zater dag 22 december bekende Engelse Christmas Carols in de Drvkkery in Middel burg. Het uit zeventien per sonen bestaand kamerkoor zingt tevens liederen uit de twintigste eeuw en een aantal kerstliederen geba seerd op oude Spaanse en Italiaanse volksdeuntjes. Een van de Italiaanse volks liedjes is van oorsprong een herdersliedje. De melodie daarvan lijkt veel op de aria He shall feed his flock uit de Messiah van Handel. Aanvang: 15.00 uur. WESTKAPELLE - Het jaarlijkse terugkerende muziekfestival Kasteelp op vindt zaterdag 22 de cember plaats in Café Kasteel van Batavia, Zuidstraat 143 in West- kapelle. Het festival staat dit jaar in het teken van dialect en Folk. De roots van beide muziek stijlen liggen in de zoge naamde volksmuziek wat te gelijkertijd de overeenkomst en de ideale combinatie vormt tussen deze stijlen. Als eerste band speelt de nieuwe formatie 'De Kettalankas' welke Zeeuwstalige num mers brengt van bekende Zeeuwstalige muzikanten, troubadours en bands. Zo worden er onder andere in ongewijzigde vorm num mers van de voormalige band De Lamakettas ge speeld en worden wat oude re nummers van onder an dere De Schompen, Peter Dieleman en Engel Rein- houd in een nieuw jasje ge stoken. De band bestaat uit diverse muzikanten uit bands als Wanna Bee, Bestel Me en Crosshead. Als twee de speelt de band Surrender welke onvervalste Zeeuwse rock repertoire ten gehore brengt. Als afsluiter van de avond speelt The Oldfïrm. Zij spelen Engelstalige folk muziek in de oorspronkelij ke setting maar duiven te genwoordig ook het publiek te trakteren op nummers van Metallica of Motorhead in aangepaste folkstijl. Aan vang: 20:30 uur. Info: www.kasteelvanbatavia.nl MIDDELBURG - Het Grootkoor Zeeland organiseert vrijdag 21 december een kerstconcert in de Oostkerk In Middelburg. Het koor bestaat uit driehonderd zangeres en zangeressen af komstig uit de hele provincie. Er wordt medewerking verleend door Marjan de Haer op Harp en Rob van Dijk op Piano en or gel. Het programma bevat wer ken van onder andere Wade, DeFord, W. Peterson en Han del. Het geheel staat onder lei ding van dirigent Nan van Groe ningen. Aanvang: 20.00 uur. Kaartverkoop via www.groot- koor.nl of bij De Touristshop te Middelburg. Ideale schoonzoon NIEUW- EN ST.JOOSLAND - Kleinkunstenaar en muzikant Herman Pouderoyen staat vrij dag 21 december in Theater De Wegwijzer in Nieuw- en St.Joos- land. Music Maker noemde hem "Chanson-talent van de eeuw". "De Ideale Schoonzoon bestaat" luidt de vooraankondi ging van het programma 'De ideale schoonzoon'. "Hij heeft zich alleen vermomd als Lier man Pouderoyen en baant zich te vuur en te zwaard een weg door de saaiheid van de grijze middelmaat. Laverend tussen liefde en lust, een spoor van ro kende puinhopen achterlatend, maar altijd compromisloos trouw aan zichzelf'. Balance rend op de grens van kleinkunst en rock and roll wordt Poude royen bijgestaan door contra bassist Ronald de Jong en ac cordeonist Henk-Jan van Min nen. Na zoveel jaar alleen maar composities van anderen te hebben gespeeld, werd het tijd voor een radicale omslag in zijn muzikale carrière. Dit resulteer de in zijn eerste Nederlandstali ge liedjesprogramma' De liefde en de kroeg' waar hij, met ac cordeonist Onno Kuipers, de theaters mee introk. Niet veel later werd hij door theaterma ker Hans Visser gevraagd voor de productie 'From Russia with Love' over het leven van de Rus sische volksheld Vladimir Vys- sotski. Na de tournee Lucia de Moucheron met muziekgezel schap Flairck, maakte Herman de podia onveilig met zijn pro gramma: Het is nooit goed of het deugt niet. 1 FLETCHER^ HOTELGROUP Dinsdag 25 en woensdag 26 december Kerstbrunch (kerstman aanwezig) 29,50 p.p. Kinderen 4 t/m 11 jaar 14,75 p.p. Kinderen t/m 3 jaar 3,50 p.p. Dinsdag 25 december 5-gangen Kerstdiner 59 p.p. Kinderen t/m 11 jaar 29,50 p.p. Woensdag 26 december Kerstbuffet 45 p.p. Kinderen t/m 11 jaar 22,50 p.p. Zondag 30 december Oudjaarsbrunch (met snert, oliebollen, stampotten, glühwein, etc) 19,50 p.p. Kinderen t/m 11 jaar 9,75 p.p. Maandag 31 december Sylvesterbuffet met live muziek, dansen en vuurwerk: 85 p.p. De 3- en 4-sterren hotels van Fletcher bevinden zien de mooiste locaties van Nederland. In de duinen, aan het strand, in de bossen en op de Waddeneilanden. Zuiderduin Beachhotel is onderdeel van de: FLETCHER© HOTELGROUP RESERVEREN?: 0118 - 56 18 10 De Bucksweg 2 - Wesckapelle - www.zuiderduinbeachhotel.nl VLISSINGEN De Partij Souburg Ritthem (PSR) is uit het overleg voor een nieuw Vlissings college gestapt. Het is voor hun onver teerbaar dat de huidige wethou der Ton Croné niet mag terugko men. De leden van het nieuwe college van burgemeester en wet houders moeten allemaal van buiten de stad komen en mogen nog niet actief zijn in het college. Croné is sinds enkele maanden wethouder. "Wij vinden dat hij niet verantwoordelijk is voor dat gene wat is gebeurd rondom het Scheldekwartier. Croné had ech ter de pech dat hij in een collegi aal bestuur zat", vindt Dick Schinkel van de PSR. "Wij zijn te vreden over hem en vinden dat er een goede wethouder is die ook nog eens van buitenaf komt. Maar hij heeft wel vier maanden met het oude college gewerkt. Hij komt op wachtgeld en dat willen wij niet", vervolgt het raadslid. Volgens hem heeft de PSR geen andere 'onbevangen' wethouder achter de hand. ALNO LIFESTYLE, keukens die uitnodigen tot koken en genieten. Die de professionele eisen van haar gebruikers beantwoorden met helder design en moderne vormen. Kijk voor meer informatie op: www.alno.nl start, helemaal vrijblijvend, een project Voor mannen vanaf 16 jaar. Je leert in 12 lessen o.a. stemgebruik, muziek lezen, 4-stemmig zingen enz. Vanaf dinsdag 15 januari 2007 op 9 dinsdagen van 20.30-22.00 uur in "De Vroone" te Kapelle. Daarna op 3 donderdagen van 19.15-22.15 uur in "Amicitia" te Kloetinge, samen met het ZMK. Docent: Marcel van Westen, dirigent ZMK. Kosten: 35 euro. Bij toetreding tot het ZMK is het lidmaatschap 3 maanden gratis. Opgave: Joop Meulbroek, 0113-214723 e-mail: secretaris@zeeuwsmannenkoor.nl Kees Toorenaar, o r 13-342553 e-mail: voorzitter@zeeuwsmannenkoor.nl Website: www.zeeuwsmannenk0or.nl Van Belle Keukens Pres. Rooseveltlaan 772 Vlissingen 0118-431278 www.alno.nl ...wereldklasse in keukens

de Faam | 2007 | | pagina 46