De legendarische Shadows herleven zaterdag in Vlissingen Covers Adventsconcerten Elancore Kerstconcert Sea Sound Singers Go(o)d times voor de kinderen Kinderdisco in centrum De Paraplu Kerstmiddag in De Kwikstaart Volleybaltoernooi voor 50-plussers Bijzonder kerstfeest i"AV/?3f<fïïmTlDe Faam Woensdag 19 december 2007 - Pagina 41 Kersttijd is niet makkelijk voor een zieke, foto: jaap wolterbeek. door marcel van der voort OOST-SOUBURG - De kerst dagen zijn geen gemakkelij ke tijd voor mensen met kanker en hun omgeving. Toch gaat Palazzolii Oost- Soubwg rond de feestdagen niet extra open. "Hoewel het te verwachten zou zijn, is het niet extra druk in die perio de", laat een medewerkster weten. "Als de mensen er om vragen kunnen wij ze bijstaan. Vaak vie ren ze kerst in eigen kring. De drukte die dat met zich mee brengt weerhoudt ze er mis schien van om naai' ons toe te ko men. Wanneer iemand een dier bare heeft verloren zijn er moge lijkheden voor een telefonisch contact", zegt de Palazzoli mede werkster. Kerstdiners, kaartjes met de beste wensen en versier de bomen domineren de decem- bennaand. De mensen hebben het druk en verheugen zich op de feestelijke dagen. Mensen uit de omgeving van kankerpatiënten proberen hun zieke partner, fa milielid, vriend of buur te steu nen. "Soms horen de naasten al lerlei positieve berichten als het goed gaat met de behandeling en medici met prima uitslagen ko men. Dan neemt de omgeving automatisch aan dat het goed gaat met de gevoelens van de pa tiënt. Dat is niet altijd het geval. Het lijf kan verbeterd zijn, maai de diagnose kanker gooit het ge voelsleven van een mens over hoop", aldus de medewerkster. Kerstconcert Hie Saints door karin ocke VLISSINGEN - De Zeeuwse Shadows coverband The Saints bestaat alweer 26 jaar. Zaterdag 22 december geven ze een gratis kerst concert in het Atrium in Vlissingen. Het is 1965. Vier scholieren van de Zeevaartschool spelen in de schoolband J.G. and the Saints. Ze maken muziek in de stijl van Cliff and the Shadows. Ze zijn goed en vallen in de smaak bij een platenmaatschappij. He laas komt het niet tot het ma ken van een plaat. Een jour nalist heeft een interview voor de krant een eigen draai gegeven en dat pakt verkeerd uit bij de schooldirec teur. Hij stelt de jongens voor een keuze. De studie gaat voor en de instrumenten achter slot en grendel. Voor de kinderen "Waarom speel je niet een paar liedjes voor de kinderen?" yraagt de echtgenote van solo gitarist Frans Jansens haar man in 1981. De oude 12-snarige elektrische gitaar wordt van zol der geplukt, afgestoft en ge stemd. Frans krijgt hierdoor de smaak weer te pakken. Al snel volgt slaggitarist Rien Bouw meester. Binnen een half jaar volgen bassist Ron van der Meer, drummer Wim de Voogd en toetsenist Hans Helmich: the Saints zijn herboren! In gesprek met Ron van der The Saints Christmas Balls, foto: p.r. Meer en Wim de Voogd. Ron kreeg zijn eerste gitaartje toen hij zeven was en leerde als tie ner gitaar spelen. Al snel maak te hij deel uit van een bandje. Wim drumde in een bandje toen hij nog maai' 11 was. Je kunt dus wel zeggen, dat mu ziek als een rode draad door beidèr levens loopt. Ze houden van meerdere mu ziekstijlen, maar hun idolen zijn The Shadows. Ron vertelt enthousiast over hun optredens in Berkel-En- schot, op het jaarlijks terugke rende internationale festival, waai' de grootste fans en aller beste coverbands van The Sha dows zijn te vinden. "Je speelt daar op uitnodiging," zegt hij, niet zonder trots. In 2005 werd daar aan The Saints gewaagd of ze drie num mers met Shadows-bassist Alan Jones zouden willen spelen. Een hele eer! Ron, ook bassist, moest even aan de kant. Dat had hij er graag voor over. De zanger/bassist en drummer vertellen vervolgens over hun band. Ze zijn met hun vijven een hechte wiendenclub. En dat moet ook wel als je al 26 jaar samen muziek maakt. Het gaat om het plezier van het musice ren met elkaar. Om de twee we ken repeteren ze. Het kost een uur om alle apparatuur op te stellen en aan te sluiten en dan spelen ze drie uur lang. Hun re- pertoir omvat zo'n 80 num mers, waaronder enkele eigen nummers. Verder klassiekers van beroemde gitaarbands, zo- VLISSINGEN - The Saints bestaat al sinds 1981 uit: Frans Jansens (sologitaar); Rien Bouwmeester (slaggi taar); Ron van der Meer (zanger bassist); Wim de Voogd (drums) en Hans Hel mich (toetsen). The Saints speelt covers van de instru mentale muziekgroep The Shadows, die eind jaren 50 bij elkaar kwam en de basis legde voor de klassieke line up: sologitaar, basgitaar en drums. The Shadows was ja renlang de begeleidings band van Cliff Richard. Hun carrière sloten ze af met The Final Tour in 2004 en 2005. Op 22 december spe len The Saints covers van The Shadows en enkele kerstliederen in het Atrium in Vlissingen. Toegang: gra tis. Aanvang: 20 uur. als The Ventures, The Spot- nicks, De Maskers, de Jumping Jewels en rond de vijftig juweel tjes van The Shadows. Zelfs in gewikkelde arrangementen, die de Shadows zelf live niet speel den! Toetsenist Helmich weet perfect alle partijen weer te ge ven. Hij is, volgens Wim en Ron, één van de beste toetsenisten van Zeeland. Het grootste com pliment dat The Saints ooit heb ben gekregen is, dat ze de unie ke sound van The Shadows heel dicht benaderen. OOST-SOUBURG - Vo caal Ensemble Elancore brengt zaterdag 22 de cember een adventscon- cert 'Engelse stijl' om 20.00 uur in de Histori sche kerk van Oost-Sou burg, en zondag 23 de cember om 15.00 in de Koorkerk te Middelburg. Koormuziek wordt afgewis seld met kerstverhalen om lijst met harpspel van harpis te Dorine van Dijk, harplera- res aan de Middelburgse Muziekschool. Ook wordt het beroemde 'a Ceremony of Carols' van Benjamin Brit ten gezongen onder begelei ding van harp. Het koor zoekt per direct nog een bas. Aanmelden kan via 0118- 415908 VLISSINGEN - Het a capella koor Sea Sound Singers zingt zondag 23 december in het Atrium van ter Reede in Vlis singen. Het kerstconcert be gint om 14.30 uur. Er worden bekende en minder bekende kerstliedjes gezongen, van Silent Night en White Christ mas tot A Marshmallow World en Coventry Carol. De entree is gratis. VLISSINGEN - Lekker zin gen, dansen, kijken naar een toneelstuk en een komische act en daarna frietjes met een snack eten en wat fris drinken. Dat kan zaterdag 22 december vanaf 16.45 uur in het Good Times Centrum aan de Voltaweg 3. Het feest is bedoeld voor kinderen van de basisscholen. Zij kunnen tot 19.00 uur blijven. VLISSINGEN - Stichting Pal ladium houdt op vrijdag 21 december in jongerencen trum de Paraplu aan de Alexander Gogelweg een kinderdisco. Het is voor kin deren van acht tot twaalf jaar. De toegang is een euro van 19.30 tot 22.00 uur. OOST-SOUBURG - In wijk centrum De Kwikstaart in Oost-Souburg is op vrijdag 21 december een muzikaal kerstprogramma van Jacco Ricardo voor mensen van vijftig plus. Het is van 14.00 tot 15.30 uur en toegang kost 2,00 euro. OOST-SOUBURG - In Sport hal Souburg in Oost-Sou burg is op vrijdag 21 decem ber een volleybaltoernooi voor vijftig plussers. Het be gint om 13.00 uur. MIDDELBURG - De Com missie Bijzonder Kerken- werk PKN Walcheren houdt op dinsdag 25 december een kerstfeest voor mensen met een verstandelijke handicap of een functiebeperking. Het is in de Morgenster in Mid delburg om 14.30 uur. Het jeugdorkest ONDA verleent hun medewerking.

de Faam | 2007 | | pagina 41