Brief over Jaarwisseling in Arnemuiden Leerlingen delen kerstpakketten uit Pardonregeling uitgevoerd Kerstdiner Het Palet Kerstcross door het bos Weinig mensen kijken naar verslaafden om tijdens de kerstdagen Walcheren Afhankelijk nieuw bij Deltapark Kerststukjes maken bij de Klepperhoeve GiGaGoConcert met gospelkoor D-Light Roerig cajunconcert Kerst-scratch in de Concertzaal Kerstconcert van ensemble Elancore TT^v/MNfilMnlDe Faam Woensdag 19 december 2007 - Pagina 32 Verslaafden verrassen door marcel van der voort MIDDELBURG - "Weinig mensen kijken om naar verslaafden rond de kerst dagen. Daarom willen wij iets doen", zegt M. Wierin ga. Ex-verslaafden van het Wemeldingse afkickcen trum In de Vrijheid delen vanaf morgen (20 decem ber) kerstpakketten uit aan drugsgebruikers en daklo zen in Middelburg en Vliss- ingen. "Wij willen aardig voor ze zijn", benadrukt Wieringa. "In de pakketten zitten lekkere dingen, zoals snoep en koek. Verder ook zeep, een zakdoekje en een kaarsje. Ook iets bijbels. Wij zijn een christelijke organisatie. Het is leuk als die gasten het pakket openen en erachter komen dat ze iets krijgen. In de Middel burgse pakketten zit ook een waardebon van 5 euro. Daar mee kan eten gehaald worden bij een restaurant", vertelt de man. Wieringa is zelf verslaafd ge weest. Hij is er boven op geko men. Nu vindt hij het de tijd om anderen te helpen. "Als ik kerst pakketten uitdeel word ik stil gezet bij de ellende in de wereld. Persoonlijk ben ik blij dat ik nu aan de goede kant van de streep sta. En iets mag uitdelen. Maar het geeft eveneens verdriet", al dus Wieringa. "De gasten van In De Vrij heid delen 450 kerstpakket ten uit aan de verslaafden en daklozen. Ze doen dat op Walcheren, in Den Haag en voor de eerste keer in Ant werpen", vertelt directeur R. Jorritsma van het afkickcen trum in Wemeldinge. De ac tie is ieder jaar en begonnen bij de Haagse methadonbus. De cadeautjes en aandacht vallen in goede aarde. Mede werker M. Wieringa is deze periode regelmatig naar Antwerpen om de proble matiek van de verslaafden in kaart te brengen. "Wij staan daar met onze oude brand weerbus op een speciale kerstmarkt voor verslaafden en daklozen. vertelt hij over de Belgische kerstpak- kettenactie. Informatie: 0113-622339. Doelloos In veel gevallen hebben ver slaafden huis en haard verloren. Ze lopen vaak doelloos over straat. Soms op zoek naar con tact en soms verlangend naar drugs of alcohol. "Die mensen krijgen amper aandacht. Ik vind dat vooral de kerken zich veel meer moeten bekommeren om ze. Dat staat trouwens in de bij bel. Zorg voor mensen die het minder hebben. Velen halen M. Wieringa wil dat verslaafden en daklozen met kerst aandacht krijgen, foto: izaak verkeste lekkere spullen bij de winkel en gaan kerst vieren met familie. Ze vergeten de bijbelse bood schap", vindt hij. Wieringa kent Walcheren goed en weet ook waar de verslaafden en daklo zen zich ophouden. Dat geldt eveneens voor de andere mede werkers van de kerstpakketten actie. Daarom zijn de mannen en vrouwen van de straat de ko mende week niet moeilijk te vinden. Wieringa: "Wij zien di rect wie arm is. Bovendien gaan wij naar de plekken waar ver slaafden en daklozen zich meestal ophouden. Bijvoor beeld drugsopvang HKPD en de nachtopvang van Het Witte Huis in Vlissingen. In gesprek raken met die mensen is ons ei genlijke doel. Ze over het evan gelie vertellen en uit de duister nis halen. En van de verslaving afhelpen", besluit Wieringa. De medewerkers van de kerstpakkettenactie voor verslaafden en daklozen zijn zelf afhankelijk van drugs en drank geweest. Ze zijn tot geloof gekomen en een an dere weg ingeslagen. Door hun acties gaan junks naar het afkickcentrum. VLISSINGEN - Stichting Palladium houdt vandaag (19 december) in wijkcentrum Het Palet in Vlissingen een kerstdiner. Het diner bestaat uit een meergangen Thais kerstge recht en kost 7,50 euro. Aanvang is om 17.30 uur en aanmelden is noodzakelijk via het wijkcentrum. VLISSINGEN - Dynamica houdt woensdag 26 de cember een hardloopwedstrijd over een afstand van vier of acht kilometer. De-route gaat over wegen, ruiterpaden, bospaden, duin en strand. De start is om 11.00 uur bij het eet café De Hoge Duinen, Zwanenburgweg 1. Leden betalen 1,50 euro en niet leden het dubbele. Voorinschrijven via aeromad@zeelandnet.nl. Meer informatie: 0118-460476. door b0 van scheyen ARNEMUIDEN - De inwoners van Arnemuiden hebben begin december de bewonersbrief ontvangen over de komende jaarwisseling. Ze krijgen jaarlijks deze brief sinds 19.98. Tijdens de jaarwisseling 1997-1998 raakten twee agenten zwaargewond tij dens schermutselingen in Arne muiden. De oudejaarsnacht is vaak het toneel van relletjes, brandstichting en onrust in het vissersdorp. Toch is het de laat ste jaren vrij rustig. Burgemees ter Schouwenaar van de ge meente Middelburg heeft elk jaar overleg met vertegenwoor digers, bewoners en onderne mers uit Arnemuiden. In de brief legt de burgemeester uit wat wel mag en niet mag. Een initiatief om een mooi feest te organise ren wordt door de gemeente omarmd, er kan zelfs financiële ondersteuning tegenover staan. Wat niet mag is de openbare or de verstoren, met eieren gooien en vuurwerk afsteken buiten de toegestane uren. Het feest 'mag niet uitmonden in gedrag dat ten koste gaat van anderen of van eigendommen van ande ren'. Allemaal verzoeken die voor velen heel logisch klinken. Toch heeft Arnemuiden een slechte reputatie goed te maken. En daar werken ze hard aan. Sommige bewoners denken zelfs dat Arnemuiden kan uit groeien tot een dorp waar echt ouderwets oudejaarsavond ge vierd kan worden. Gezelligheid, saamhorigheid en een mooi feest. Een moment om elkaar feestelijk en vriendschappelijk te begroeten. Dit jaar heeft de ge meente Middelburg aangegeven dat café 't Boven om 22.00 uur zijn deuren moet sluiten op de laatste avond van het jaar. Deze maatregel is genomen nadat er vorig jaar toch ongeregeldheden zijn geweest. Met deze maatre gel hoopt de gemeente de mst te kunnen bewaren. Niet alle inwo ners zijn blij met deze maatregel. Arnemuiden heeft maar twee cafés. Deltapark Neeltje Jans verwelkomde vorige week de jonge zee hond Jens. Hij zal de komende tijd eerst ondergebracht worden in het quarantainebassin, waarna hij in zijn nieuwe verblijf mag. Na ongeveer een half jaar mag hij meedoen met de shows. MIDDELBURG - Wethouder Al- bert de Vries tekende vorige week namens de gemeente Middelburg een convenant met Woongoed directeur E. de Ceuster en voorzitter L. van Mal van Woningbouwvereniging Arnemuiden. Dit convenant heeft tot doel om huishoudens die onder de generaal pardon regeling vallen van passende huisvesting te voorzien. Het is de bedoeling om voor 31 de cember 2009 zeventig huishou dens in Middelburg te huisves ten. De woningcorporaties gaan extra inspanning leveren om de nieuwe Nederlanders te huis vesten. Op korte termijn wordt ook met Veere en Vlissingen een convenant afgesloten. door merian kwakkelaar MIDDELBURG - In zorg centrum Rustenburg in Middelburg werden giste ren kerstpakketten uitge deeld aan alle bewoners. Zij ontvingen deze van leerlin gen van de groepen vier en vijf van de Middelburgse basisschool de Vossen- burch. De actie was een initiatief van de Riki Stichting en de Zonne bloem. Landelijk werden door kinderen van vierentwintig ba sisscholen, in tweeëntwintig verzorgingshuizen -kerstpakket ten verspreid. De stichtingen hebben deze actie onder andere geïnitieerd om op een positieve manier aandacht te vragen voor kwetsbare ouderen in de Kerst periode. Voordat de kerstpak ketten werden uitgedeeld, ga ven veertig kinderen een win- terconcert voor de bewo ners. De luisteraars vonden het prachtig. Herman Satter, directeur van de Vossenburch: "Als ba sisschool vinden wij het be langrijk dat kinderen leren dat er mensen zijn die iets extra's nodig hebben. Regelmatig gaan leerlingen van onze school op pad voor de bewoners van Rustenburg.." - MIDDELBURG - Kinder boerderij de Klepperhoeve houdt vandaag (woensdag 19 december) de activiteit kerststukjes maken. Het is van 13.30 tot 16.00 uur en kost 2 euro voor kinderen en 5 euro voor volwassenen. OOST-SOUBURG - Het der- tigkoppige gospelkoor D- Light is vrijdag 28 december in evangeliegemeente De Wijngaard in Oost-Souburg te beluisteren. D-Light zingt verschillende stijlen aan: soul, R&B, black gospel, pop, jazzswing, rock, close har monie, a-capella. Het con cert begint om 20.00 uur aan de Kanaalstraat. Kaarten kosten 12,50 euro in de voor verkoop en aan de zaal 15 euro. OOST-SOUBURG - De zes- koppige cajun/zydecoband Des Fais Do-Do uit het oos ten van het land staat zater dag 22 december garant voor een roerig avondje zompige moerasklanken uit het zui den van de USA. Een fais-do- do is in het cajun Frans van de zuidelijke Amerikaanse staten de benaming voor een swingend avondje. Het be gint om 21.00 uur bij Mu- ziekpodium Razzmatazz in Oost-Souburg. Kaarten kos ten 10 euro en zijn te reserve ren via 0113-230168. MIDDELBURG - Het KAT- koor houdt zondag 23 de cember een kerst-scratch in de vernieuwde Zeeuwse Concertzaal te Middelburg. De hele dag studeert het koor kerstliederen in, die aan het eind van de dag ten ge hore gebracht worden. Het KAT-koor is een gemengd koor, dat tien jaar geleden werd opgericht. Het reper toire van het koor bestaat uit Franse chansons, Ierse lief desliederen, nummers uit musicals en klassieke zangstukken. Het concert begint om 17.00. De toegang is 5 euro. Kaarten zijn vooraf te bestellen via info@KAT- koor.nl én ook op 23 decem ber vanaf 16.30 uur verkrijg baar aan de zaal. De ingang is tegenwoordig aan de Ver- werijstraat. OOST-SOUBURG - De Stich ting Vrienden van de Histori sche kerk Souburg houdt za terdag 22 december vanaf 20.00 uur een kerstconcert. Het vocaal ensemble Elan core verleent hieraan mede werking. Kaarten zijn in de voorverkoop te koop bij De Vrijbuiter in de Paspoort straat, Primera en Bruna in de Kanaal straat.

de Faam | 2007 | | pagina 32