Inloopavond nieuwe fietsroutes Van Mortiere naar centrum en terug Stap verder in sportboulevard B kD D J G Passende huisvesting voor "Nieuwe Middelburgers" TT^v/JJN'iriiiilDe Faam Woensdag 12 december 2007 - Pagina 9 w Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. am Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text: vanaf pagina 830 Fotografie: Mieke Wijnen Middelburg wordt groter. In Woonpark Mortiere staan in middels honderden huizen en ook de woonboulevard breidt zich uit. Door deze ontwikkelingen fietsen er steeds meer mensen tussen het cen trum van Middelburg en Mortiere. De fietsroutes zijn op dit moment echter niet optimaal. Dat wil de gemeente veranderen. Er moet een veilige, directe en comfortabele fietsverbin- ding komen tussen het centrum van Middelburg en Mortiere. Een route waar alle bewoners aan weerszijden van het kanaal baat bij hebben. De afgelopen maanden heeft de gemeente de bestaande fietsroutes in Dauwendaele en Middelburg-Zuid onder de loep genomen. Samen met de verkeerswerkgroepen en de Fietsersbond is een plan gemaakt voor nieuwe fietsroutes. De gemeen teraad beslist in februari 2008 of zij akkoord gaat met dit plan. Maar eerst willen we de voorgestelde route aan bewoners van de wijken en ande re belanghebbenden voorleggen. Want er gaat iets veranderen bij u in de buurt. Zo komt er een direct fiets pad langs de Schroeweg en gaat de route door de Edelstenenbuurt anders lopen. Wij nodigen u uit om tijdens een inloopavond kennis te nemen van de plannen. Deze vindt plaats op 18 december. Van 19.30 tot 21.00 uur bent u van harte welkom in de raad zaal van het stadskantoor. U kunt binnenkomen via de ingang aan de achterzijde (bij het tankstation). Tijdens de inloopavond kunt u teke ningen bekijken en vragen stellen aan betrokken ambtenaren. We zien u graag op 18 december! De plannen voor de ontwikkeling van de sportboulevard tussen Middelburg en Vlissingen is weer een stap dichterbij. Achter het Vrijburgbad wordt medio 2009 de sportboulevard geopend. In september vinden daar namelijk de Senior Games plaats. Dat is natuurlijk niet de enige reden voor de aanleg van de sportbou levard. Waarom een sportboulevard? De kwaliteit van de sportvelden en sporthallen loopt terug en dienen op korte termijn vervangen te worden. Een deel van de hockeyvelden is aan vernieuwing toe, de atletiekbanen in Vlissingen en Middelburg zijn versle ten en de hallen aan de Nassaulaan en Voorborch zijn gedateerd en moei lijk te beheren. De hoogste tijd dus voor nieuwe sportvoorzieningen. Wat is de sportboulevard? De sportboulevard bestaat uit een sportdeel en een commercieel deel. Drie hockeyvelden en een atletiek baan vormen het sportgedeelte. Het commerciële gedeelte bestaat uit recreatie- en zorg- en recreatieappar tementen en een aantal voorzienin gen voor het verlenen van zorg. Mensen kunnen op de sportboule vard bijvoorbeeld herstellen na een operatie of revalideren na een onge luk. Dit deel van de sportboulevard wordt ontwikkeld door Arcus Projectontwikkeling in samenwerking met Zorgstroom, Optisport en een fysiotherapeut. Soeters Van Eldonk Architecten tëkent voor het ontwerp. Het plan Arcus levert veel nieuwe arbeidsplaatsen op. Wat doen we met de huidige sportlocaties? Door de komst van de sportboule vard verdwijnen de hockeyvelden aan de Voorborch. Daar is dan ruimte om twee sporthallen te bouwen. Dit biedt beheer- en gebruiksvoordelen en meer mogelijkheden voor school sport van Nehalennia en CSW. Doordat leerlingen van Nehalennia daar kunnen gaan sporten, kan de gymzaal aan de Breeweg gesloopt worden en dat biedt weer mogelijk heden voor de noodzakelijke uitbrei ding van de school zelf. De sporthal van de Nassaulaan ver huist dan naar de Voorborch en de atletiekbaan naar de sportboulevard. Aan de Nassaulaan kan woningbouw worden ontwikkeld. Dit is Veerse- poort 5 en past in de visie die Herman Hertzberger een aantal jaar geleden heeft gemaakt. Overgang Middelburg - Vlissingen Het gebied tussen Middelburg en Vlis singen wordt ook wel de geledings zone genoemd. De provincie heeft onder andere in overleg met de gemeenten Middelburg en Vlissingen en het Ministerie van VROM een visie voor dit gebied opgesteld. Een aantal jaar geleden is al een eerste visie voor deze zone opgesteld. Daarin werd gezegd dat Vlissingen bolwer ken als afronding zou moeten krijgen en Middelburg een boulevard. Dat is het uitgangspunt geweest voor de nu opgestelde visie. De bolwerken bestaan uit een paar grote elementen (Lammerenburg, Oost-Souburg en de sportboulevard) met daartussen enkele kleinere ele menten, zoals woonblokjes. De boulevard aan de kant van Middelburg wordt gevormd door Stromenpoort en de toekomstige wijk Essenvelt. Het gebied hiertussen wordt landschappelijk aantrekkelijker gemaakt. Dit door er routes voor voetgangers en fietsers aan te leg gen en waar dat in de toekomst kan parken te maken. Hoe nu verder In verband met de wens om de Senior Games 2009 op de sportbou levard te houden, heeft de gemeen teraad besloten om eerst het sport gedeelte te realiseren en de ontwik keling van het commerciële deel eerst nog nader uit te werken. Afgelopen dinsdag ondertekende wethouder A. de Vries namens de gemeente Middelburg, Woongoed directeur E. de Ceuster en voorzitter L. van Mal van de Woningbouw vereniging Arnemuiden een conve nant. Dit convenant heeft tot doel om huishoudens die onder de generaal pardonregeling vallen van een pas sende huisvesting te voorzien. De woningcorporaties gaan extra inspanning leveren om de 'nieuwe Nederlanders' met spoed te huis vesten. In het convenant staat ver meld hoe dit georganiseerd wordt. De doelstelling hierbij is om voor 31 december 2009 zeventig huishou dens in Middelburg te huisvesten. Tijdens deze bijeenkomst in het stadskantoor kreeg de eerste bewo ner die onder de generaal pardonre geling valt, mevrouw Kalawila, de sleutel van een huis overhandigd. Op korte termijn wordt ook getracht voor de twee andere Walcherse gemeenten een convenant af te slui ten. Middelburg maakt zich op voor Kerst. De lampjes aan de brug gen branden weer. De winkeliers versieren hun etalages en de win kelstraten worden weer feestelijk verlicht. Kortom, Middelburg raakt in kerstsfeer. Op dinsdag 11 december wordt een twaalf meter hoge kerstboom geplaatst. En u bepaalt hoeveel licht jes er branden! Na de geslaagde acties van voorgaande jaren, organi seert de Rotaryclub Middelburg namelijk weer de verkoop van licht jes. Hoe meer lichtjes er verkocht zijn, hoe meer lichtjes in de kerst boom gaan branden. Op 13 decem ber om 17.00 uur geeft burge meester Koos Schouwenaar het startsein voor deze actie. De opbrengst zal dit jaar ten goede komen aan de Stichting Leergeld Walcheren. De stichting ijvert voor het voorkomen dat schoolgaande kinderen uit minima gezinnen ten gevolge van armoede, niet kunnen deelnemen aan het sociaal maat schappelijke leven op en rond de school. Ijsbaan Zaterdag 15 december om 14.00 uur kan iedereen op de Markt komen schaatsen. De ijsbaan is iedere dag open van 9.00 tot 22.00 uur. Elke zondag is er een speciaal thema met activiteiten en livemuziek. Er kan geschaatst worden tot en met 6 janu ari. Extra koopavond en -zondag Kerstmannen die op zoek zijn naar een geschikt cadeau, kunnen hun slag slaan in de Middelburgse binnen stad. Naast de reguliere koopavond op donderdag zijn de winkels ook op vrijdag 21 december tot 21.00 uur open. Een extra koopzondag voor de binnenstad staat op voor 23 decem ber. De winkels zijn dan open van 13.00 tot 17.00 uur. Gratis parkeren Vanaf 27 december tot en met 4 januari kan er gratis geparkeerd wor den in de straten van Middelburg. Ook kan men in de zelfde periode gratis gebruikmaken van de parkeer garages.

de Faam | 2007 | | pagina 9