Raadsvergadering december Uitreiking spekcheques Huurverhoging gemeentelijke panden Afvalkalender in de bus Het woord aan raadslid Arnold Rots Openingstijden stadskantoor rond de feestdagen Wijziging ophalen huisvuil Inzameling oud papier in de Mortiere »E*ma:inftiinDe Faam Woensdag 12 december 2007 - Pagina 8 De Middelburgse gemeenteraad behandelt op maandag 17 de cember drieëndertig punten. Daarmee is deze vergadering de langste van het jaar. De vergade ring begint om 19.30 uur in het stadskantoor. De stukken waar de raadsleden over praten liggen ter inzage in de infor- matiehoek van het stadskantoor. De agenda voor deze vergadering kunt u raadplegen via www.middelburg.nl Raad op de radio Radiozender Coolfm is iedere raads vergadering aanwezig om verslag te doen. In het programma Politiek Lokaal kunt u luisteren naar het ver loop van de raadsvergadering van 17 december en reacties van bestuur ders en bezoekers. De uitzending staat op voor vrijdag 21 december om 20.00 uur. Her haling maandag 24 december even eens om 20.00 uur. Dit jaar zijn er zestien aanvragen voor een spekcheque binnenge komen. Hoeveel er gewaardeerd worden met een cheque, dat maakt wethouder Albert de Vries volgende week woensdag bekend tijdens een bijeenkomst in het stadskantoor. Gemeente Middelburg deelt dit jaar weer spekcheques uit aan bewoners die zich inzetten voor hun straat of wijk. Het is een waardering voor initiatie ven waar de buurt iets aan heeft. De cheques staan voor een bedrag van 125 tot 1.500 euro. Met ingang van 1 januari 2008 stijgen de huurtarieven van gemeentelijke panden. Deze verhoging is gebaseerd op de toename van het prijsindexcijfer voor de gezinsconsumptie over de afge lopen twaalf maanden, zoals bijge houden wordt door het Centraal Bureau voor de Statistiek. Hierop aansluitend is besloten de tarieven Deze week valt de nieuwe afval en papierkalender bij u in de bus. Op de kalender kunt u precies zien in welke week uw groene of grijze bak wordt opgehaald. Ook kunt u op de kalender lezen waar u met uw asbest, oude kleding of kapotte koelkast terecht kunt. Tevens staat op de kalender vermeld wanneer de chemokar voor klein che misch afval bij u langskomt. Ligt de kalender aan het einde van de week niet bij u op de mat? Neem dan Rust In de korte tijd tussen Klaashaast en Kerststress is het niet gemakkelijk om even rust te nemen voor een terug- en vooruitblik. Het is de laatste maand van 2007 dus waarom nu niet eens nadenken over onze drukke bezig zijn en of dat nu aanpassingen behoeft in 2008. Voor uw persoonlijke agenda kan ik geen analyse maken. Voor de gemeentelijke agenda wel licht wel. Een terugblikte), een kro- niekje over 2007. Kronieken, waarin een jaar of een leven worden beschreven, hebben een zeer beperkte houdbaarheidsda tum. Binnen het jaar liggen ze bij de ramsj voor dumpprijzen. Dus ik moet snel zijn. Bovendien zijn ze een zeer persoonlijk keuze van de schrijver. Ik hoop dat mijn keuze u aanspreekt. De zorg Opvallend was de uitvoering van de WMO. Voor velen van U is in het dagelijks leven de zorg van groot belang. Van levensbelang. Als daarin dingen anders worden dan maakt U zich terecht zorgen. Dat is ook de zorg van de Christenunie fractie. Ik heb de indruk dat - mede door de vele gesprekken met het werkveld en ook door de instelling van WMOadviesraad - invoering in Middelburg goed is verlopen. Voor volgend jaar moeten we dit proces nauwkeurig blijven volgen. Het podium In 2007 zijn een vernieuwde schouw burg en een geheel verbouwde con cert- en gehoorzaal geopend. Met een beperkt budget is iets geweldigs tot stand gebracht. Om trots op te zijn: hulde aan de werkers. Met deze huizen kunnen we als hoofdstad weer jaren vooruit. Het deskundigenrap port was volgens de Christenunie zeer duidelijk: wij hebben geen behoefte aan een nieuwe theaterdis cussie in 2008 en een besluit om in Het stadskantoor is op maandag 24 december gesloten. Op 27 en 28 december is het stadskantoor normaal open. Dus ook donder dagavond de 27e van 18.00 tot 20.00 uur. Maandag 31 december is het stads kantoor gesloten. Het stadskantoor is woensdag 2 januari vanaf 9.30 uur weer normaal open. Nieuwe openingstijden in 2008 De openingstijden van het stadskan toor veranderen per 1 januari. Het stadskantoor en de balies zijn in het nieuwe jaar open op werkdagen van 8.30 tot 16.30 uur. Gedurende deze tijden is het stadskantoor ook telefo nisch bereikbaar. Op donderdag zijn de balies voor bur gerzakenproducten vanaf 8.30 uur onafgebroken open tot 20.00 uur. De jury, vertegenwoordigers uit de Middelburgse wijken, was ook dit jaar verheugd over het aantal aanvragen. Volgens de jury betekent dit dat de mensen steeds meer betrokken zijn bij hun wijk en de leefbaarheid ervan. voor de verhuurde panden met in gang van 1 januari 2008 met 2,52% te verhogen. Huurders van gemeen telijke panden krijgen schriftelijk bericht.' Vanwege de feestdagen zijn er wijzigingen in het ophalen van huisvuil. - Het huisvuil van dinsdag 25 decem ber wordt op maandag 24 decem ber opgehaald; - Het huisvuil van woensdag 26 december wordt op donderdag 27 december opgehaald; - Het huisvuil van dinsdag 1 januari 2008 wordt op woensdag 2 januari opgehaald Wij vragen u het huisvuil voor 7.00 uur aan te bieden. U vindt de gewij zigde data ook op de afval- en papier kalender of op de website van de gemeente Middelburg, www.middel- burg.nl milieu en afval ophaal- data huisvuil contact op met de gemeente, tele foonnummer 67 54 49. Wij sturen u graag een exemplaar toe. Ook is de kalender te raadplegen via www.middelburg.nl milieu en afval ophaaldata huisvuil. ongeveer 2020 een nieuw A,B,C?- theater te bouwen. Als dan ook de volgende maand begonnen wordt met het dichten van DE PUT, dan kan het hoofdstuk "theater" in de Middelburgse kroniek gesloten wor den. Sprookje of nachtmerrie? De weg Dit jaar ging definitief het licht voor de aanleg van de N57 op groen. Voor Middelburg na 30 jaar wachten ein delijk een verlichting van de ver keersdruk op het stadshart. Tot 2010 is het nog behelpen. Daarom lijkt het ons het beste om de nu bestaande situatie op de Stations- brug te handhaven. Pas in 2010 kun nen we ingrijpende verbetermaatre gelen nemen, voor veiligheid en door stroom van het verkeer. Maandag is D.V. de laatste vergade ring van de Raad, wij als Christenunie fractie zien het nieuwe jaar 2008 met veel enthousiasme tegemoet. Roest Het is wat vroeg: We wensen U en de Uwen gezegende kerstdagen en een voorspoedig nieuwjaar. Arnold Rots Raadslid Christenunie fractie rots@zeelandnet.nl In de nieuwe woonwijk Mortiere zijn inmiddels een paar honderd nieuwe huizen bewoond. De komende paar jaar komen daar nog veel huizen bij. Het is de bedoeling dat, net als in de hele gemeente Middelburg, de bewo ners van Mortiere hun afval scheiden. Dat betekent onder andere dat het huishoudelijk oud papier niet in het restafval (grijze container) terecht mag komen. Het huishoudelijk oud papier wordt in de gehele bebouwde kom van de gemeente regelmatig opgehaald door vrijwillige, niet-commerciële organisaties. Die organisaties heb ben hun eigen inzamelwijk(en). Voor de ingezamelde kilo's oud papier krij gen zij een garantievergoeding. Korfbalvereniging Swift is bereid gevonden om de inzameling in de woonwijk Mortiere te verzorgen. Vanaf januari 2008 zal de inzameling plaatsvinden op elke tweede vrijdag van de maand. Alleen in de vakantie maand juli zal geen oud papier wor den opgehaald. Het oud papier mag op de ophaaldag tussen 17.00 en 18.00 uur in doos of gebundeld op de stoep worden gezet.

de Faam | 2007 | | pagina 8