ABC U/e4tcH SMAAKMAKEND WERK MONTEUR STORINGSDIENST ELEKTRO-MECHANISCH m/v eR jouw ding? Account manager dé Weekkrant De Faam Alarm Geheim Mart de Goffau uit Krabbendijke beschrijft zijn Ho...ho...ho... in Vlissingen Hogeschool Zeeland is de beste Indoor marathon Veiligheid vertaald in vakwerk HEKWERK Woensdag 12 december 2007 - Pagina 58 het-vuren overeengekomen waarbij Indonesië aan het lang ste eind trekt en de Nederlandse militairen voor Kerstmis 1962 weer thuis zijn. Mart de Goffau heeft zijn boek geschreven aan de hand van korte notities in zijn zakagenda. Hierdoor blijkt hij is staat een waarheidsgetrouwe weergave van zijn vaak emotionele bele venissen weer te geven. Tot zo ver een prachtig staaltje van ego-documentatie. Ook in het politieke en geschiedkundig ge deelte van het boek toont De Goffau zich een jongen van sta vast en steunt nog steeds het re geringsbeleid van toen. Het boek bevat ook foto's kran- tenknipels uit de tijd van de cri sis, tekeningen, land- en zee kaarten en noem maar op. Het boek (24,95 euro) is te be stellen bij: In en Out Reklame, Steenweg 50,4401 AR Yerseke. Begin 2001 ging Mart de Goffau op zoek naar oud opvarenden van de Gronin gen. De bemanningslijst ontbrak, net als het scheepsjournaal van 13 maart 1962 tot 24 oktober 1962. Dat is nog steeds ge heim. Jongen van stavast door cees de vries KRABBENDIJKE - De valreep beklimmen, dagboek van een seiner/ zeemilicien, is een hel der en vlot geschreven verslag van Mart de Goffau uit Krab bendijke over zijn belevenissen bij de Koninklijke Marine in de periode van mei 1961 tot en met december 1962, precies 45 jaar geleden. Het boek werd op 22 november aangeboden aan vice-admiraal b.d. F.E. Kruimink tijdens de presentatie van het boek in het Marinemuseum te Den Helder. Na zijn opleiding in Hilversum en Amsterdam wordt De Goffau op 8 januari 1962 als seiner ge plaatst op de onderzeebootja ger Hr.Ms. Groningen voor een reis van drie maanden naar het Caraibisch gebied. De reis heeft echter geen drie maanden maar bijna een jaar geduurd. De Goffau legt uit, dat dit geko men is door de op de achter grond spelende kwestie Nieuw- Guinea en dat die zaak tijdens de reis steeds manifester werd waardoor het smaldeel, waartoe de Groningen behoorde, moest opstomen naar de wateren rond de laatste resten van de gordel van smaragd. Indonesië eist van Nederland alsnog de soevereiniteitsover dracht van Nieuw-Guinea en zal bij gebrek aan medewerking zijn eisen gewapenderhand gaan realiseren. Nederland weigert aanvankelijk ook maar enige vorm van me- "Op 14 augustus 1962 gaat het luchtalarm op de Gro ningen af. Er wordt op dat moment gepatrouilleerd ten zuiden van Fak Fak. Er zijn twee Indonesische ge vechtsvliegtuigen (Mu stangs) gesignaleerd. Wij snellen naar de gevechts wachtposten. Het schip loopt volle kracht voor waarts en gaat over op zig- zagkoers. De Mustangs ko men dichterbij, een draait weg en de ander blijft invlie gen. De Mustang die dich terbij komt wordt door ons beschoten en verdwijnt van de radar en uit het gezicht. Er is niets meer van te zien. Ik heb de officier van de wacht gevraagd of wij het toestel konden gaan zoeken en dit is gebeurd. Wij heb ben toen niets gevonden." dewerking te verlenen en gaat om infiltratie te voorkomen met schepen en vliegtuigen langs de kusten van Nieuw-Guinea pa trouilleren. Ook worden land machteenheden in het omstre den gebied gestationeerd. Er ontstaan enkele schermutse lingen waarbij negen militairen sneuvelen. Onder grote interna tionale druk, vooral van de zijde van de Verenigde Staten wordt op 16 augustus 1962 een staakt- Mart de Goffau bij de presentatie van zijn boek. foto: pr VLISSINGEN De Kerstman is zaterdag 15 december weer luidkeels aanwezig in het winkelcentrum van Vlis singen. Het 'Ho, Ho, Ho" klinkt niet alleen uit zijn keel, maar waarschijnlijk ook uit de keel van de twee Kerstda mes die hem vergezellen tij dens zijn wandeling door het stadshart. Het drietal is ook op zaterdag 22 december en zondag 16 en 23 december in het Vlissingse winkelhart aanwezig. Ook is er live-mu- ziek. VLISSINGEN - De Hoge school Zeeland in Vlissingen is de beste brede hogeschool van Zuid-west Nederland. Dat blijkt uit de Keuzegids Hogeronderwijs 2008. De Vlissingse school scoort goed wat bereikbaarheid van docenten en faciliteiten be treft en de kwaliteit. Lande lijk staat de HZ op de zesde plaats. Een brede hoge school is een school met een fors aantal opleidingen. NIEUW EN SINT JOOS- LAND - De Zeeuwsche Men Vereniging houdt op zater dag 15 december een indoor marathon bij Stal de Kroo. Er komen zestig combinaties aan de start in de catego rieën enkelspan en twee span pony's, paarden en trekpaarden. Het begint om 9.00 uur en duurt tot onge veer 21.30 uur. Om 11.30 be gint een competitie voor menners tot 12 jaar. Voor haar klanten in de regio Zeeland/West- Brabant produceert, ievert en plaatst ABC Hekwerk Schelde-Delta een Lamb Weston Meijer V.O.F. is een joint-venture, ontstaan in 1994, die de krachten van de Amerikaanse aardappelverwerker Lamb Weston Inc. en de Nederlandse aardappelspecialist Meijer bundelt. Met ruim 1100 medewerkers is Lamb Weston Meijer een dynamisch en snel groeiend bedrijf met vestigingen in Kruiningen, Oosterbierum, Bergen op Zoom en Wisbech (UK). Ons doel is dé leverancier te zijn van diepgevroren aardappelproducten. Wij staan voor innovatie, zelfontwikkelde technologieën, service en kwaliteit. Ter versterking van onze afdeling Technische Dienst, vestiging Kruiningen, die bestaat uit ruim 55 medewerkers, zijn wij op zoek naar een ervaren: Als Monteur Storingsdienst verricht je diverse voorkomende controle-, onder- houds- en reparatiewerkzaamheden aan onze productielijnen zodat een goede voortgang van het productieproces gewaarborgd blijft. Je bent op diverse afdelingen van ons bedrijf inzetbaar. De werkzaamheden verricht je zelfstandig, of in samenwerking met collega's van de technische dienst. De werkzaamheden vinden in 4-ploegendienst plaats, waarbij je een gemiddelde werkweek van 33,75 uur hebt. Door een combinatie van opleiding en werkervaring functioneer je op MBO-niveau. Je hebt bij voorkeur ervaring zowel op het gebied van werktuigbouw als elektro techniek, opgedaan in een vergelijkbare functie waarin je hebt gewerkt aan elektrotechnische en industriële installaties. Je bent in staat zowel zelfstandig als in teamverband te werken. Wij vragen veel, maar we hebben dan ook veel te bieden: een zelfstandige en uitdagende baan, bij een snel groeiend bedrijf met toekomst en uiteraard hebben we een prima pakket arbeidsvoorwaarden. Als je geïnteresseerd bent, verwachten we je sollicitatiebrief binnen 10 dagen. Deze kun je richten aan: Lamb Weston Meijer V.O.F., t.a.v. afdeling Human Resources, Postbus 17, 4416 ZG Kruiningen. Kijk op www.lambwestonmeijer.nl onder "werken bij Iwm" voor meer informatie over andere interessante vacatures. Acquisitie wordt niet op prijs gesteld. Je hebt ervaring in de commerciële buitendienst, bij voorkeur in de bouw of in een aanverwante branche. Je hebt minimaal een MBO denk en werkniveau en (natuurlijk) geen 9 tot 5 mentaliteit. Je bent in het bezit van een rijbewijs B. Wij bieden een afwisselende en uitdagende functie in een sterk groeiende organisatie die 'werk' maakt van innovatieve oplossingen voor buitenbeveiliging. Heb je interesse? Stuur dan binnen 10 dagen je sollicitatie met CV ABC Hekwerk Schelde-Delta, t.a.v. dhr. G. Post Postbus 46,4540 AA Sluiskil Tel: (0115) 481 871 E-mail: s0llicitatie@h4a.nl Voor meer vragen kun je terecht bij dhr. G. Post. Je kunt ook kijken op www.abchekwerk.nl Voor de regio Zeeland/West-Brabant zoeken wij een ambitieuze 40 uur per week Je bent verantwoordelijk voor de acquisitie van nieuwe klanten. Maar je verwerft ook nieuwe opdrachten bij bestaande opdrachtgevers. Je neemt werken op, helpt mee ze te calculeren, maakt offertes en volgt die offertes op. Je hebt de capaciteiten en motivatie om zelfstandig te werken. Een flinke dosis commercieel inzicht, een ondernemende instelling en communicatieve vaardigheden zorgen ervoor datje onze kwaliteits producten moeiteloos aatyde man weet te brengen. compleet pakket aan oplossingen voor buiten- beveiliging. Onze product lijn varieert van hekwerk tot elektronische systemen voortoegangsbeheersing. ABC Hekwerk Schelde-Delta maakt onderdeel uit van ABC Hekwerk, de toon aangevende landelijke specialist in buitenbeveiliging. naar:

de Faam | 2007 | | pagina 58