Nieuwe bomen en struiken in Veere Website Westerzicht Eindelijk bouw op plek Britannia? Tweede leven voor vuilniswagen Palazzoli wandeling Dennis de Nooijer vertelt over zijn kinderen van de JVOZ Woensdag 12 december 2007 - Pagina 42 VEERE - Binnenkort gaat het Waterschap nieuwe bomen en struiken planten. De werkzaamheden gebeuren in Westkapelle aan de Schansweg, Koningin Em- maweg en Noordweg. En in Biggekerke aan de Blauw- poortseweg, Prelaatweg, Thijsweg, Valkenisseweg en Noordweg. Tijdens de werk zaamheden kunnen de we gen geheel of gedeeltelijk af gesloten worden voor het verkeer en komt er een om leidingsroute. Om gezonde bomen en struiken langs de plattelandswegen en op de dijken te hebben moeten er bomen gekapt worden. Als zieke bomen blijven staan, levert datgevaar op voor het verkeer en de rest van het groen in de omgeving. Er wordt kritisch gekeken of bo men en struiken die nog ge zond zijn, gespaard kunnen worden. Er zijn in de afgelo pen jaren ervaringen opge daan om de zieke beplantin gen hier tussenuit te halen en weer nieuwe beplanting dan te brengen zonder de ge zonde bomen en struiken te rooien. Als er echter zeer veel uitlopers van zieke iepen aanwezig zijn moeten toch alle bomen gerooid worden. In deze gevallen worden werkzaamheden zoveel mo gelijk over meerdere jaren uitgesmeerd om kaalslag te voorkomen. VLISSINGEN - De wijk Wes terzicht in Vlissingen heeft een nieuwe website. Op www.westerzicht.tk is aller lei nieuws voor de bewoners van de wijk en belangstellen den te vinden. VLISSINGEN - Projectont wikkelaar Ontwikkelings combinatie Britannia heeft een nieuw plan voor het voormalige hotel Britannia aan de Vlissingse Boulevard. Het gaat om een luxe klein hotel met daarnaast vijfen veertig koopappartementen. De projectontwikkelaar heeft sinds vorig jaar een ver gunning om een hotel met 154 kamers te bouwen, maar vond dat financieel niet te realiseren. Al eerder werden plannen voor een hotel met zorgappartementen afgebla zen. De gemeenteraad be slist 20 december over het voorstel. MIDDELBURG - De stad Varvarin in Servië krijgt van de gemeente Middelburg een vuilniswagen. In Varvar in haalt de gemeente mo menteel het huisvuil op met wagens die meer dan veertig jaar oud zijn. De vuilniswa gen is voor de Middelburg afgeschreven maar is verder nog goed te gebruiken. Op 3 december heeft wethouder Huub van Klinken de sleu tels overhandigd aan de bur gemeester van Varvarin. Oost-Souburg - Het Palazzo li Huis in Oost-Souburg houdt op elke tweede don derdag van de maand van 14.00 tot 15.30 uur een wan deling onder leiding van een stadsgids, boswachter of bioloog. Deelname is gratis. Feest voor halve eeuw Ter Reede door marcel van der voort VLISSINGEN - "Na vijftig jaar is Ter Reede nog steeds van deze tijd", zegt direc teur J. de Graaf van de Stich ting Werkt voor Ouderen stellig. Het Vlissingse cen trum voor verzorgd wonen aan de Vredehoflaan be staat een halve eeuw en is nog volop in de groei. "Ter Reede is de afgelopen jaren vernieuwd en voldoet aan de ei sen van vandaag. Er zijn drieka mer appartementen, zorg aan huis en veel mogelijkheden in de buurt. De mensen kunnen naar de kapper, schoonheids specialist, creatief atelier en er is een winkel", vertelt De Graaf. Hij vervolgt: "Inmiddels is de laatste fase van de verbouwing gestart. Het oude verzorgings huis wordt verbouwd tot ver pleeghuis waar de mensen in groepjes gaan wonen. In 2009 is dat klaar." Bij Ter Reede is wo nen op verschillende manieren mogelijk. Huren kan in verschil lende prijsklassen en er zijn Veel talent bij de JV0Z door karin ocke VLISSINGEN - Drie jaar ge leden begonnen de oud voetballers Dennis en Gér- ard de Nooijer samen met voetbaltrainer Dolf Roks een voetbalopleiding voor jonge Zeeuwse talenten. Dit mondde in juli 2006 uit in een samenwerkingsver band met voetbalvereni ging Kortgene en Scholen gemeenschap Schelde- mond in Vlissingen. De Jeugd Voetbal Opleiding Zeeland was een feit. Dennis de Nooijer vertelt over zijn kinderen van de JVOZ. "Momenteel trainen er tweeën zeventig jongens en twee meis jes, in de leeftijd van tien tot zes tien jaar. De spelers komen uit heel Zeeland. De jongsten trai nen drie keer per week in Kort gene en de middelbare scholie ren doen dit nu vier keer per week in Vlissingen. Zij volgen lessen bij Scholengemeenschap Scheldemond. "Die samenwer king verloopt prima," zegt de Nooijer. "Een goede combinatie tussen studeren en sporten is erg belangrijk. De jongeren trai nen gelijk na schooltijd, zodat ze 's avonds hun huiswerk kun nen maken. Daarnaast is er veel overleg tussen de mensen van de JVOZ en de school. De sfeer onder de sporttalenten is pri ma." koopappartementen. De Graaf: "Als de oude dag gaat tellen kunnen de bewoners op deze locatie nog veel." Basisvoorwaarden Na al die jaren weten ze bij Ter Reede dat goed wonen en prima zorg de basisvoorwaarden zijn. "Maar er is meer", vindt De Graaf. "De mensen moeten ergens naartoe kunnen. Bij ons kan dat met toneel, een concert, tekenen of schilderen. En natuurlijk i£ er het Atrium, de ontmoetingsplek. Ik denk dat wij hiermee vrij uniek zijn in Zeeland." Als de verbouwing klaar is wil de directie de goede dingen die in de loop van de jaren zijn opge bouwd vasthouden. De Graaf: "Misschien kunnen we nieuwe zaken ontwikkelen. Want aan het welzijnsaspect moeten wij altijd blijven wer ken." Om het feest te vieren was er vorige week voor de bewo ners een optreden, van zanger Ronnie Tober. Het personeel krijgt donderdag 20 december een muzikaal buffet. Directeur J. de Graaf viert met de bewoners de verjaardag van Ter Reede. foto: jaap wolterbeek. De Jeugd Voetbal Opleiding Zeeland is een succes, foto: jaap wolterbeek Gespot Aankomende talenten worden gespot in de gewone jeugdcom- petities en op 20 februari 2008 is er een talentendag, waarvoor kinderen tussen de acht en der tien jaar kunnen inschrijven. Nu zitten in iedere leeftijdscate gorie wel een paar goede spelers die later beslist een kans zuHen krijgen om betaald voetbal te gaan spelen. De vijf elftallen die het JVOZ heeft, spelen in de za terdagcompetitie. Door de week is er meestal een oefen wedstrijd tegen teams als NAC, Willem II en FC Dordrecht. Dit zijn oefenduels op een vrij hoog niveau. De Nooijer wil het liefst zo snel mogelijk met zijn elftal len naar het niveau van de BVO's. De Cl en de Dl zijn de hoogst spelende teams van de JVOZ. Met deze elftallen hopen ze volgend seizoen in de lande lijke competities uit te komen. Voetbal Experience De JVOZ hoopt op de doorgang van de Voetbal Experience in Middelburg. Dit zou in 2009 klaar moeten zijn. Dan verhuist de voetbalopleiding naar de hoofdstad en zullen ze betere faciliteiten krijgen, zoals verzor gingsruimte, bestuurskamer en kunstgras veld.En wie weet le vert de JVOZ op een dag de tien de Zeeuw in het Nederlands elf tal. De JVOZ streeft er naar om bin nen vijf jaar een profopleiding te kunnen realiseren met onge veer negentig jonge voetbalta lenten. Door goede communi catie met andere clubs en ande re opleidingen en hun eigen Stichtingbestuur moet dit zeker haalbaar zijn. Hiernaast organi seert JVOZ voetbaldagen in ver schillende Zeeuwse plaatsen. Iedereen tussen 8 en 13 jaar die voetballen leuk vindt, kan zich hiervoor inschrijven. Alleen al afgelopen jaar hebben meer dan vijfhonderd kinderen deel genomen aan acht driedaagse voetbaldagen. Alle informatie over JVOZ is te vinden op www.jvoz.nl. T

de Faam | 2007 | | pagina 42