Inzet provincie voor de treinreiziger A INR meten geeft vrijheid Officiële Mededelingen natuur en landschap Herlezen van de Provincie Zeeland Informatie over het provinciaal bestuur, zoals AbdijNieuws, vindt u op www.zeeland.nl Woensdag 12 december 2007 - Pagina 13 MIDDELBURG - De Provin cie Zeeland en de gemeen ten Roosendaal en Bergen op Zoom maken zich hard voor de belangen van de treinreizigers van en naar Antwerpen. De nieuwe dienstregeling van de NS, die per 9 december is inge gaan, zorgt voor de nodige veranderingen in het trein verkeer rond Roosendaal. Met name voor wat betreft de verbinding met Antwerpen en Brussel. De Provincie en de ge meenten zijn het hier niet mee eens en hebben dit vorige week per brief laten weten aan minis ter Eurlings van Verkeer en Wa terstaat en hem verzocht daarin actie te ondernemen. De nieu we dienstregeling heeft vers trekkende gevolgen voor Noord-Brabant en Zeeland. De aanpassing van de dienstrege ling betekent dat er minder trei nen van en naar Antwerpen rij den. Daarnaast zijn ook de aan komst- en vertrektijden van en naar de Randstad veranderd en vertrekken de intercity (Bene- luxtrein) en de stoptrein nage noeg gelijktijdig vanaf station Roosendaal richting Antwer pen. In de praktijk wordt daar mee het aantal reismogelijkhe den gereduceerd tot één keer per uur, terwijl er in de huidige dienstregeling ieder half uur een trein richting Antwerpen rijdt. In de brief aan de minister heb ben de gemeenten en de Pro vincie aangegeven waar wat hen betreft de pijnpunten liggen in de nieuwe dienstregeling. Met name het vervallen van de vroe ge en late treinen wordt als een belangrijk gemis ervaren. Daar naast is als alternatief geopperd (voor de dienstregeling 2009) om de huidige sneltrein van Brussel naar Essen door te laten rijden naar Roosendaal. De brief is verstuurd door de gemeente Ro osendaal en wordt onder steund door een aantal ge meenten in West-Brabant, de Provincie Zeeland, het Belgisch Nederlands Grensoverleg BE NEGO en de Belgische belan genorganisatie BTTB (Bond van Trein-, Tram- en Busgebrui kers). MIDDELBURG - Als eerste in Nederland heeft Zeeland een uniek Zelfineet Oplei dingscentrum (ZOC) in Middelburg. Het oplei dingscentrum leert mede werkers van zorginstellin gen en cliënten met trom bose zelf de bloedstolling- tijd (INR) te meten. De meting wordt uitgevoerd door de CoaguChek, een appa raatje dat door middel van een prikje in de vinger, uit een bloeddruppel de waarden van het bloed kan aflezen. Daarnaast wordt de patiënt aangeleerd hoe ze zelf antistol- lingsmedicatie kunnen dose ren, hierdoor ontstaat er meer vrijheid, een beter inzicht in de INR instelling en meer invloed op de antistollingsbehandeling. Info: trombosedienst 0118- 672742. VLISSINGEN - Hoeveel nachten heb je huilend doorgebracht, terwijl je zijn brieven herleest, en je ze niet weg durft te gooien, in de maalstroom van de heimwee. Grote liefdes ko men tot een einde, maar blijven in het hart gegriefd. Het soort liefde dat vaak op deze leeftijd, je ziel in ver warring brengt. Italiaanse scherven, ge schreven door Cora Zon. Eerste druk oktober 2007. ISBN: 978-90-8539-897-4. Uitgever: Free Musketeers, Zoetermeer VLISSINGEN - We gaan je boek uitgeven! Wat vind je ervan? Dit zijn de woorden, waar iedere schrijver van droomt. Woorden, waar door je van schrijver ineens auteur wordt! Half maart kreeg Karin Ocké uit Vlissingsen dit te horen van uit geverij Free Musketeers uit Zoe termeer. Dromen zijn niet altijd bedrog! "Jaren geleden volgde ik een schrijverscursus. Mijn laatste opdracht was een zeer korte, ru we versie van Italiaanse scher ven. Mijn docente reageerde enthousiast en vroeg, waarom ik dit verhaal niet uitbreidde. Een uitdaging, die ik wel zag zit ten. Na veel denken, schrijven, lezen, herschrijven, research en overleg met gezin en vrienden lag uiteindelijk het manuscript klaar. Klaar voor verzending aan uitgevers. Ik wist, dat de kans op goedkeuring klein was. Er wordt heel veel geschreven in Neder land en slechts een paar pro cent brengt het tot auteur. Groot was mijn vreugde toen bleek, dat ik bij die paar procent hoorde", vertelt Karin. Italiaan se scherven ligt sinds begin no vember op de planken bij Free Musketeers. In de tijd, tussen het telefoontje en de publicatie van het boek, is er hard gewerkt. "Ik kreeg de opdracht een pr- campagne op te zetten via e- mail richting familie, vrienden en bekenden om mijn boek on der de aandacht te brengen. De uitgever zorgde voor een mooie pr-mailing, die eind augustus verstuurd is. Ook aan het ver haal moest nog gesleuteld wor den. Dat betekende vele malen herlezen, veranderingen aan brengen en alles in de juiste vorm gieten. Dit is iets watje al léén niet voor elkaar krijgt en gelukkig hebben enkele goede vrienden mij hierbij geholpen. Bij een boek hoort een cover! Dit was iets, dat ik helemaal uit handen wilde geven. De Mid delburger Mitchell van Tilburg wilde dit graag op zich nemen. Hij heeft mijn manuscript gele zen en een hierbij passende, schitterende cover ontworpen. Cora Zon is een pseudoniem dat bij mijn verhaal hoort." Het verhaal Italiaanse scherven is een span nende roman over vriendschap, liefde en professionaliteit, waar bij grenzen worden overschre den. De lezer wordt geleid over een weg langs kunst, cultuur, onderwijs en relaties. Het boek heeft een open einde, zodat een en ander aan de fantasie van de lezer wordt overgelaten. Karin Ocké debuteert met de roman Italiaanse Scherven, foto: p.r. Deze roman is niet verkrijg baar in de boekwinkel, maar uitsluitend te bestel len voor 17,95 euro bij de uitgever via: www.freemus- keteers.nl Vergunning Natuurbeschermingswet 1998 NB.07.045 Gedeputeerde Staten van Zeeland delen mede dat zij in week 49 in het kader van artikel 19d, eerste lid, van de Natuurbeschermingswet 1998 de volgende vergunning heeft verleend. Voor verbeteringen aan het kustvak Nolle/Westduin in het kader van het project Zwakke Schakels ter plaatse van het Natura 2000-gebied1 Westerschelde Saeftinghe is ver gunning verleend aan Waterschap Zeeuwse Eilanden. Beroep De vergunning ligt 6 weken ter inzage bij de Directie Ruimte, Milieu en Water, Het Groene Woud 1, Middelburg, werkdagen van 8-17 uur en desgevraagd buiten kantooruren. Voor het inzien buiten kantooruren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wenden tot Mevrouw M. Pross (tel. 0118-631988) of de heer B. Bouwman (tel. 0118-631795). Van 24 december 2007 tot en met 3 januari 2008 liggen de stukken ter inzage bij het Zeeuws Documentatie Centrum in de Zeeuwse Bibliotheek, Kousteensedijk 7 te Middelburg. Belanghebbenden kunnen tot 6 weken na bekendmaking van het besluit tot verlehen van de vergunning beroep tegen de vergunning instellen bij de Rechtbank Middelburg, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Voor de goede orde wijzen wij erop dat het bezwaar niet de werking van het besluit schorst. Op grond van art. 8.81, lid 1 van de Algemene wet bestuursrecht kan de indiener van een beroepschrift bij de voorzitter van de Afdeling Bestuursrechtspraakn/an de Raad van State een verzoek om een voorlopige voorziening indienen, indien - gelet op de betrokken belan gen - onverwijlde spoed dit vereist. Vergunning grondwateronttrek king ten behoeve van aanleg van een kelder aan de Vroonweg 13 te Vrouwenpolder. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben aan de heer N. Koole te Venlo een vergunning Grondwaterwet met voorschriften ter bescherming van de bij het grondwaterbeheer betrokken belangen verleend voor het onttrek ken van grondwater'ten behoevewan de aanleg van een kelder onder een te bouwen woning aan de Vroonweg te vrouwenpolder. De vergunning ligt van 13 december 2007 tot en met 24 januari 2008 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 8-17 uur en desgevraagd buiten kantoor uren en in het gemeentehuis van Veere, Traverse 1 te Domburg, op werkdagen van 9-12 en 14-16 uur en op donderdagavond van 17.30 - 19.00 uur. In de periode van 27 december 2007 tot 2 januari 2008 is het kantoor van de Directie Ruimte, Milieu en Water gesloten en liggen de stukken ter inzage bij het Zeeuws Documentatiecentrum in de Zeeuwse Bibliotheek, Kousteensedijk 7 in Middelburg, tijdens de gebruikelijk openingsuren. Degenen die zienswijzen hebben ingebracht tegen de ontwerpvergun- ning, de adviseurs die advies uitge bracht hebben over de ontwerpver- gunning en be-langhebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verwe ten geen ziens-wijzen te hebben inge bracht tegen' de ontwerpvergunning kunnen tot en met 24 januari 2008 tegen de vergunning beroep instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State,. Postbus 20019, 2500 EA 's Gravenhage. De vergunning wordt op 25 januari 2008 van kracht, tenzij overeenkomstig artikel 36 van de Wet op de Raad van State, juncto artikel 8.81 van de Algemene wet bestuursrecht een ver zoek tot het treffen van een voorlopige voorziening is gedaan bij de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State. Voor het inzien buiten kantooruren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wenden tot W. Buizer (tel. 0118- 631168). Provincie Zeeland

de Faam | 2007 | | pagina 13