Shgro Ontmoeting veteranen Help* rtet«!%«heel MM«»Mk«ra potetseh®®1 Camboija In samenwerking met stichting Sawasdee nodigen wij, leerlingen van de middelbare hotelschool Middelburg, u uit voor een spetterend kerst-gala-benefiet-diner, een avond met 5 gangen walk-inn diner en live muziek. Deze avond zal in het teken staan van de hotelschool in Cambodja die in maart jl. geopend is door de koning van Cambodja. 20% van de entreeprijs 5,-) gaat rechtstreeks naar de hotelschool, Zodat zij lesmaterialen kunnen aan schaffen voor de verdere ontwikkelingen van de hotelschool om de leerlingen optimaal te kunnen opleiden voor een baan in de horeca. Wanneer? Woensdag 19 december 2007 Waar? De serre van het ROC gebouw aan de Ravensteijnweg 1 in Middelburg. Kaarten! Voor slechts 30,- waarvan 5,- naar de hotel school gaat. Hoe kan ik me opgeven? Stuur een mailtje naar wijvoorcambodja@live.nl met hoeveel personen u wilt komen eten en laat uw gege vens achter. Wij sturen dan een bevestigings e-mail en u ontvangt binnen een week de entreekaartjes. Wordt mede mogelijk gemaakt door: JAN VERDAAS Publiciteit: Wegener huis-aan-huis kranten www.cambodja-sawasdee.nl Verlenging Verkeersveiligheid verbeteren zeeland 1 versvlibandri WGGGNGR huls-aan-huiskranten De Faam Woensdag 5 december 2007 - Pagina 6 De Roos i Trix de Roos houdt alles nauwgezet bij in dossiers, foto: jaap wolterbeek door marcel van der voort VLISSINGEN - De Socialis tisch Partij wel of niet in het nieuwe Vlissingse college van burgemeester en wet houders? De wedstrijd om de goede poppetjes op de juiste plaats is nog niet be slist of de SP lijkt al buiten spel. Is het opzet of eigen schuld? Fractievoorzitter Trix de Roos van de SP is de vrouw die met succes de motie van wantrou wen tegen het inmiddels ge struikelde college indiende. Daarom zijn er nu nieuwe wet houders nodig. In de trein rich ting Bergen op Zoom vertelt De Roos zaterdagochtend haar ver sie van het verhaal. Want on dertussen lijkt het erop dat de SP en vooral de PvdA, beiden linkse politieke partijen, moei lijk samen door een deur kun nen. "Fractievoorzitter Henk de Haas van de PvdA heeft gezegd dat alle partijen in het te vor men college voor de WCT moe ten zijn. Ja, wij zijn tegen. Alsof het alleen daarom gaat", re ageert De Roos. "Er zijn veel meer dingen waarover wij wil len praten. Zoals de sportboule- vard, kenniswerf, de drugsop- vang HKPD en de inloop van dak- en thuislozen bij het Witte Huis", vindt ze. "Ten eerste is het niet netjes dat ik De Haas via de media hoorde zeggen dat onze mening over de WCT een struikelblok is. Hij had mij eerst moeten bellen om te zeggen dat ze dat niet zien zit ten, of verdere gesprekken af wachten. Wat ik triest vind is dat de situatie op het stadhuis niet is opgelost. De sfeer onder de ambtenaren is nog hetzelfde", merkt De Roos. De voorvrouw van de Vlissingse SP proeft ook boosheid over het indienen van de motie van wantrouwen. Die was ook ge richt tegen PvdA-wethouder Ti neke Verhage. "Meerdere partij en hebben het college naar huis gestuurd. De PvdA had ook hun eigen wethouder kunnen terug fluiten. Dan was het allemaal anders verlopen. Maar vanwege collegiaal bestuur kon dit niet anders", vindt De Roos. Ze hoopt dat de partijen zich hou den aan het advies van informa- door peter vrancken VLISSINGEN - Dankzij het nieuwe onderkomen aan het Baskensburgplein in het zo fraaie clubgebouw van Kegel- en Biljartclub Vlissingen kunnen de Zeeuwse oorlogsveteranen hun vleugels uitslaan en hun contacten met zuster verenigingen in den lande aanzienlijk verbeteren. Vrijdag bezocht een delega tie oorlogsveteranen uit het Brabantse Beek en Donk het "bivak" van de Zeeuwse oud-collega's. „Een aantal mannen van ons is nog eens teruggeweest naar Nieuw Guinea en dan zijn de contacten zo gelegd", vertellen voorzitter Marcel Boogaard en penningmeester Thijs Koops. En we gaan de contacten verder uitbreiden. Binnenkort volgt West Brabant". Zulke uitwisse lingen zijn voor de oorlogsvete ranen ontzettend interessant, maar vooral ook belangrijk, wantje legt weer contacten met mensen die indertijd dezelfde ervaringen als wij hebben opge daan. En het is vreselijk leuk om samen oude herinneringen weer eens op te halen. En dank zij de gastvrije huisvesting bij de Kegel- en Biljartclub Vlissingen kunnen we nu ook wat extra's doen. Dat was in wijkcentrum Aldegonde in de wijk Wester- zicht niet mogelijk". Inmiddels zijn de belangen van de Zeeuwse oorlogsveteranen ondergebracht in een stichtin gen stijgt het aantal donateurs en bezoekers aan de wekelijkse bijeenkomsten in Vlissingen. „Daardoor kunnen we nu ook meer organiseren", aldus Thijs Koops. VLISSINGEN - Fractievoor zitter Henk de "Haas (PvdA) wil net gaan koken. Hij zet de pannen opzij om te re ageren op de mening van Trix de Roos (SP). "Ik word niet de nieuwe wethouder", zegt hij. De Haas heeft eer der in het Vlissingse college gezeten. "Ik ben niet wegge gaan om terug te komen. Daar heb ik geen zin in. Ik voel mij prima op de plek waar ik nu ben",vindt hij. En over verlenging voor Tineke Verhage zegt hij: "Wij heb ben nu het standpunt dat er een wethouder van buiten moet komen. Als andere partijen daaraan tornen, kunnen wij dat eveneens doen." teur Els Kuijper dat de nieuwe wethouders mensen van buiten Vlissingen zijn. "Ik sluit niet uit dat ze Henk de Haas en Tineke Verhage naar voren schuiven. In de laatste heb ik geen ver trouwen", besluit de Roos. VEERE Omdat minister van Verkeer C. Eurlings vorige maand het Veerse deel van de N57 heeft afgeblazen, buigt Rijkswaterstaat zich over mogelijkheden om de verkeersveiligheid in het ge bied te verbeteren. Boven dien is er 2 miljoen euro be schikbaar om te voorkomen dat het Middelburgse deel van de N57 dat wel doorgaat, eindigt in een doodlopende weg. Waar de aansluiting komt is onzeker. Rijkswater staat onderzoekt 3 mogelijk heden. Ze bekijken of aan sluiting op de Gapingseweg de beste optie is. Een andere oplossing kan aansluiting ter hoogte van de Gapingse- dreef zijn. Dat is in de buurt van de sportvelden in Ser- ooskerke. Tenslotte is aan sluiting bij de Vrouwenpol- derseweg mogelijk de juiste keuze. Dit is vlakbij molen De Hoop. "Verder willen wij de verkeersveiligheid op de bestaande weg verbeteren.

de Faam | 2007 | | pagina 6