Bedrijfsvolleybalclub Wie van deze vrouwen heeft nog geen date voor zaterdag? Schoolmaatschappelijk werk uitgebreid dé Weekkrant De Faam Middelburg op volle toeren MVB werd als een wilde bond gebrandmerkt Rinus is meister Opgelucht ademen Crosszege Opnieuw goud Al meer dan een halve eeuw draait de Middelburgse bedrijvenvolleybalcompetitie op volle toeren. Iedere vrijdagavond worden achttien wedstrijden op zes velden in sporthal De Kruitmolen in Mid delburg afgewerkt foto: izaak verkeste. Woensdag 5 december 2007 - Pagina 54 door peter vrancken MIDDELBURG - Halverwege de jaren vijftig was er in Middel burg een aantal sportclubs en verenigingen waarvan de leden graag af en toe een partijtje wil den volleyballen. Zonder echt competitie te spelen ging men bij elkaar op bezoek voor een onderlinge strijd. Uiteindelijk mondde de vrijetijdsbesteding uit in de oprichting van de MBV, de Middelburgse Bedrijfsvolley- balvereniging. Er werd weldra in toernooivorm gespeeld en ook leden van echte volleybal verenigingen namen eraan deel. Tot woede van de Nevobo, de Nederlandse Volleybalbond, die de MVB als een wilde bond brandmerkte. Op het hoogte punt namen bijna honderd teams aan de bedrijvencompe- titie deel. Na eerst in verschil lende gymzaaltjes te hebben ge speeld is de MBV nu vast ge bruiker van De Kruitmolen. „Momenteel nemen nog 55 teams (22 dames- en 33 heren teams) deel, wel wat minder dan vroeger helaas. De animo is wat minder geworden. Vorig seizoen speelden we nog vier wedstrijden per avond, nu drie", verklaart secretaris Karin Caljouw. „Bij ons ligt het accent nadrukkelijk op het recreatieve, hoewel het er in de wedstrijden heus wel fanatiek aan toe gaat. Bovendien mogen dames bij herenteams meespelen". De deelnemende bedrijventeams zijn niet alleen afkomstig buit Middelburg zelf, maar ook uit Vlissingen en zelfs Goes. „Voor het begin van elk seizoen kun nen zich weer nieuwe teams in schrijven en gaan we de compe titie vormgeven. Dat doen we na de jaarvergadering, waarin de kampioenen ook gehuldigd worden. We zijn echt serieus met de sport bezig", aldus Cal jouw. Info: www.mbwolley.nl of 0118-626280. CHEMNITZ - Rinus van de Ven heerste opnieuw in de SX2-klasse. In het Duitse Chemnitz won hij ook de tweede wedstrijd om het open Duitse kampioen schap. De Vlissinger won de eerste manche en werd tweede in de volgende man che. VLISSINGEN - De hockey- verenigingen Middelburg en Vlissingen, atletiekvereni ging Dynamica en ook de Senior Games kunnen opge lucht adem halen nu het de missionaire college van Bur gemeester en Wethouders van Vlissingen besloten heeft om de sportboulevard toch te realiseren. Eerder wilde Vlissingen de plannen in de ijskast zetten omdat er geen overeenstem ming bereikt kon worden over woningbouw bij de sportboulevard. HULST - Christel Janssen boekte in de Zeeuwse ATB crosscompetitie de derde overwinning op rij. Ook in Hulst heerste de Aagtekerkse in de zesde wedstrijd van het seizoen. DOMBURG - Henri Tille- man is in De Parel in Dom- Burg voor de derde keer in successie Europees kam pioen Kader 71/2 geworden. In de finale versloeg hij de Tsjech Marek Faus met 250- 234. VEERE - Het aantal uren schoolmaatschappelijk werk op de basisscholen in de gemeente Veere wordt per 1 januari 2008 uitge breid van tien naar drieen veertig uur per week. Om de druk op de wachtlijst voor schoolmaatschappelijk- werk in Veere te verminde ren, heeft de gemeente geld voor deze uitbreiding vrij gemaakt De werkwijze van schoolmaat schappelijk werk leidt tot effec tieve hulpverlening waar alle betrokkenen baat bij hebben. Schoolmaatschappelijk werk (SMW) is een dienst van Maat schappelijk Werk Walcheren.en heeft tot doel in een zo vroeg mogelijk stadium hulp te bie den aan kinderen en zonodig hun ouders. De kracht van de voorziening is dat de school maatschappelijk werkers op de scholen zélf aanwezig zijn. Zij hebben op de scholen contact met de intern begeleider, de leerkrachten, ouders en de leer lingen zelf. Door de aanwezig heid kan de schoolmaatschap pelijk werker snel inspelen op het probleem dat zich op school manifesteert.- Voor het kind be tekent die aanwezigheid een la gere drempel om hulp te zoe ken als het ergens mee zit. Schoolmaatschappelijk werk kijkt in de volle breedte wat no dig is. Zijn enkele gesprekken voldoende of is het nodig speci fieke professionals in te schake len? De schoolmaatschappelijk werker kent de wegen in het hulpaanbod waardoor zij snel een passend hulpverleningstra ject in gang kan zetten. Zij on derhoudt het contact daarover met alle partijen: de school, het kind, de ouders en de eventuele hulpverlenende instantie. Voor de leerkracht en de intern bege leider op school is het prettig dat zij op deze manier terug koppeling krijgen en weten hoe het gaat met hun leerling. De laagdrempeligheid en de korte lijnen met andere organi saties, zorgen voor effectieve hulpverlening. In sommige ge vallen zou mogelijk zonder de laagdrempelige toegang tot SMW, hulpverlening niet eens tot stand komen. schoolmaatschappelijk werk Walcheren bedient alle basis scholen in de gemeente Veere, in totaal twintig basisscholen verspreid over de kleinere ker nen in de gemeente en in Veere zelf. SMW is ook werkzaam op de basisscholen in Middelburg en Vlissingen en op de middel bare scholen op Walcheren. Met ingang van het schooljaar 2007-2008 is de hulpverlening van SMW ook ingezet op een aantal Walcherse vestigingen van ROC Zeeland. Maatschappelijk Werk Walche ren voorziet op Walcheren niet alleen in schoolmaatschappe lijk werk maar ook in algemeen maatschappelijk werk en soci aal raadsliedenwerk. Voor informatie over het school maatschappelijk werk op de school van uw kind, kunt u het bestede school zelf raadplegen.

de Faam | 2007 | | pagina 54