Vergaderen is duur Een auto bij Plus Corbijn Tapas eten bij Sabroso In goede handen bij Be Well Cheque van Modehuis City Vergaderen kost Nederland 60 miljard per jaar Intratuin is beste speciaalzaak Arsenaal heeft winterprijzen Istimewa Elektra bouwt bruggen Werving hoger opgeleiden Woensdag 5 december 2007 - Pagina 51 EWMSSBSÏoe_ Faam Angelique Lapré in haar massagepraktijk, foto: l janssens MIDDELBURG - Deze zo mer begon Angelique Lapré op Bluesroute 114 (wijk Mortiere) in Middelburg met massagepraktijk Be Well. "In mijn praktijk kun je terecht voor klassieke ont spanningsmassages, sport-, hotstone- en stoelmassage. Het laatste ook op locatie en kan door de zorgverzekeraar vergoed worden. Massage geeft een stuk ontspanning en verhelpt eventuele klach ten zoals vastzittende spie ren", aldus Angelique. "Bij het eerste bezoek krijgt men twintig procent korting. Een goede kadotip: een massage kadobon." behandeling op afspraak via 06-51760115 en www.bewellmassages.nl Tapas bar Sabroso is een aanwinst voor Vlissingen. VLISSINGEN - Tapas bar Sabroso aan de Walstraat 7 in Vlissingen, opende begin november en heeft origine le authentieke Spaanse ta pas. Eigenaar Robert Brun- ke werd er door collega's op geattendeerd: "Een leuk idee, opgedaan op tapas cursus en middels een Spaanse kennis verder uit gebreid. Tapas met vis, zee vruchten, vlees en vegeta risch. Aangevuld met Spaans bier en -wijntjes. Sabroso is Spaans voor heel bijzonder smakelijk. Alle in grediënten voor een lekker avondje uit." Sabroso gaat ook catering verzorgen. Open donderdag t/m zon dag telefoon: 0118-430033. MIDDELBURG -Els Poppe uit Oost-Souburg was de gelukkige die een kle- dingcheque van Setter van 200 euro won bij Modehuis City aan de Langeviele 57 in Middelburg. Zij deed mee met de prijsvraag op de door het modehuis ver spreide brochure. Me vrouw Poppe vindt Setter een goed merk, reden ge noeg om een kansje te wa gen. Mét een bloemetje werd de cheque feestelijk uitgereikt. Modehuis City is de zaak voor mode voor de rijpere vrouw. De dames modezaak brengt collectie van een moderne en klas sieke stijl. Telefoon 0118- 635215 MIDDELBURG - Vergade ren in Nederland kost ze stig miljard euro per jaar. Bij vergaderen is het ver beteren van de verstand houdingen en het uitwisse len van standpunten be langrijker dan het nemen van beslissingen. Bijna de helft (44%) van de werknemers in Nederland vindt de helft (of meer) van de vergaderingen niet nuttig. Wie per trein naar de vergadering reist, besteedt zijn reistijd nut tiger. Dat zijn enkele uitkom sten van de eerste NS Verga derbarometer. De Nederlandse werknemer besteedt gemiddeld bijna 3,5 uur per week aan vergaderen. Hoe groter het bedrijf en hoe hoger de functie van de werk nemer, hoe meer wordt verga- derd. In totaal kost het verga deren in Nederland alleen al aan loonkosten 60 miljard eu ro per jaar: 30 miljard aan ver gadertijd, 16 miljard aan voor bereidingstijd en 14 miljard aan reistijd. Het uitwisselen van standpunten, het verbete ren van de verstandhouding en het bereiken van consensus worden belangrijker gevonden dan het nemen van besluiten. Ook ziet 95% van de werkne mers het ontbreken van een doel bij een agendapunt niet als een probleem. Ruim een kwart van de werknemers (28%) vindt dat hij of zij teveel vergadert. Een nog veel groter percentage (44%) vindt de helft of meer van de vergade ringen niet nuttig. Werknemers zijn bij externe vergaderingen meer tijd kwijt aan de voorbereiding en het reizen van en naar vergaderin gen, dan aan het vergaderen zelf. KOUDEKERKE Intratuin is gekozen tot beste winkel in de categorie Dier en Tuin tij dens de verkiezing tot Beste Winkelketen van Nederland. De Nederlandse consumen ten gaf Intratuin tijdens dit jaarlijkse onderzoek gemid deld een score van 6.96. De winkelketen met bijna zestig vestigingen in Nederland en België scoorde verreweg het beste op de criteria service en personeel. VLISSINGEN - Het Piraten- park en Zeeaquarium Het Arsenaal in Vlissingen ver laagt de entreeprijzen met meer dan veertig procent. Deze winterprijzen zijn in het leven geroepen om een bezoek aan het Arsenaal voor de Zeeuwse inwoners aanlokkelijk te maken. Kin deren betalen 5,50, volwas senen 7,50 en senioren 6,50 euro. De winterprijzen gel den niet tijdens vakanties en duren tot 17 maart 2008. VLISSINGEN-OOST - Isti mewa Elektro gaat in op dracht van Heerema Zwijnd- recht negen bruggen instal leren voor het aansprekende Vallhall Redevelopment Pro ject. De Noorse dochter van BP gaat delen van het oude olieproductiecomplex in het Noorse Valhall veld vervan gen door één groot platform. De partners van BP in dit project zijn Amerada Hess, Shell en Total. Het nieuwe platform moet in 2010 volle dig operationeel zijn. MIDDELBURG - Een aantal grote Zeeuwse bedrijven hebben de handen ineen ge slagen om hoog opgeleide mensen over te halen in Zee land te komen werken. Met een nieuwe campagne gaan zij proberen om het beeld van Zeeland bij te stellen en hoog gekwalificeerd perso neel naar Zeeland te lokken. Klant Modehuis City wint kledingcheque. foto: p.r. Levering knap sta door merian kwakkelaar VLISSINGEN - Heerema Vlissingen heeft op maan dag 26 november het gigan tische onderstel van Che vron's Tombua Landana platform opgeleverd, werd vanaf de constructie kade op een zeegaande bak geladen voor transport naar Angola in West-Afri- ka. door leon janssens VROUWENPOLDER - Tij dens een drukbezochte feestavond heeft Plus Cor bijn aan de Fort den Haak- weg 12 in Vrouwenpolder de prijswinnaars bekend gemaakt van de PLUS Suc cesweken. De hoofdprijs, een Chevrolet Matiz ging naar'mevrouw de Ruiter. Er werden talloze prijzen uitgereikt ondermeer Gazelle fietsen, Eftelingkaartjes, mobie le telefoons en boodschappen- pakketten. De PLUS supermarkten zijn de hardst groeiende supermarkt keten in Nederland, het afgelo pen jaar werden, zestig PLUS De winnaars van Plus supermarkt Corbijn. foto: p.r. vestigingen geopend. Voor PLUS Corbijn was er een extra feestelijk tintje omdat tevens het vijftienjarig bestaan gevierd werd. Informatie www.plus.nl Janny de Leeuw, communica tiemanager van Heerema Fabri cation Group, over de laadope- ratie: "Het is zeer voorspoedig verlopen. Rond 11.00 uur is het platform opgeleverd. De zee bak met daarin het platform ligt nu nog in de haven, omdat het nog zeevast moet worden ge maakt." Het booreiland heeft een oppervlakte van veertig maal veertig meter en een hoogte van vierentwintig meter. Het werd op een zeebak uitgela den van Heerema Marine Con tractors, voor transport naar de bestemming. Naar verwachting zal de bak, met sleepboot, op 15 december vertrekken. De totale reis van zo'n 4.700 zeemijl zal circa achtentwintig dagen du ren. Begin januari wordt de aan komst in Angola verwacht. Het platform is gebouwd in op dracht van Daewoo voor Che vron. De keuze was op Heerema gevallen, vanwege de enorme precisie waarmee het onderstel gebouwd diende te worden. Janny: Daewoo en Chevron hebben voor ons bedrijf geko- Het onderstel van Chevron's Tombua Landana platform, foto: p.r. zen, vanwege onze vakbe kwaamheid. Het platform moest met een enorme nauw keurigheid worden gebouwd en daar hebben wij volop ervaring mee." In november 2006 is ge start met de bouw van het drie duizend ton wegende Tombua Landana platform. Er is ruim 240.000 manuren aan gewerkt. Volgens algemeen directeur Wim Matthijsen, hebben de enorme toewijding en nauw keurigheid van alle medewer kers ertoe geleid dat het project op tijd en volgens de nauwkeu rige specificaties geleverd kon worden. Chevron en Daewoo hebben inmiddels laten weten onder de indruk te zijn. Het Tombua Landana platform wordt één van de grootste boor- en productie units ter we reld. Het wordt in 369 meter diep water en tachtig kilometer voor de kust van Angola geïn stalleerd. Het totale platform is 474 meter hoog, gemeten vanaf de zeebodem. Naar verwach ting zal het platform rond 2010 zo'n 100.000 vaten olie per dag produceren. De operator is Ca- binda Gulf Oil Company, een onderdeel van Chevron.

de Faam | 2007 | | pagina 51