O o w Choirs 4 Christmas Ken de 9 signalen. Een beetje Annie in De Wegwijzer I zeeland Jazzpianist Bert van den Brink in 't Schuttershof Concert van Schots-Noorse formatie Kelpie 'J Studeren is vooruitzien! dé Weekkrant De Faam ÉÊÊÊÊMP Eg Hoe eerder kanker wordt ontdekt, hoe groter de kans op genezing. Rock 'n roll cabaret ROC Zeeland, Training en Consult Woensdag 5 december 2007 - Pagina 45 Vanaf januari 2008 kunt u bij ROC Zeeland starten in de onderstaande cursussen. Telefoniste/Receptioniste (LSSO) Secretaresse (LSSO) Managementassistente (LSSO) start december 2007 Praktijkdïpioma Loonadministratie PDL Praktijkdiploma boekhouden PDB Basiskennis boekhouden BKB* Basiskennis Calculatie BKC* Met ingang van 2008 maken BKB en BKC onderdeel uit van de opleiding PDB. Wilt u een leuke baan in de administratie maar heeft u niet de juiste opleiding? Informeer dan naar onze re-integratie-trajecten: Telefoniste/receptioniste Secretaresse Administratief medewerker Financieel administratief medewerker Voor meer informatie of inschrijving surft u naarwww.tenczeeland.nl of neemt u contact op met Mariëtte van Kleven of Cobi van der Broek, tel. 0118-55 84 24. training en consult m. m s u O ioo 3É» Elke dag telt als het om uw gezondheid gaat. Daarom is het belangrijk dat u de 9 signalen kent die zouden kunnen wijzen op een vorm van kanker. Dus let op aanhoudende veranderingen van uw lichaam en ga op tijd naar de huisarts als u iets merkt. Het hoeft niet meteen ernstig te zijn. En hoe eerder u erbij bent, hoe beter. Kijk voor de 9 signalen op www.kwfklachtadvies.nl t KWF it KANKER V BESTRIJDING MIDDELBURG - Pianist Bert van den Brink, winnaar Boy Edgar-prijs 2007, staat zon dag 9 december in Cafe 't Schuttershof in Middelburg. Van den Brink is zowel thuis in de geïmproviseerde mu ziek als in de lichte jazz. Hij speelde samen met Jesse van Ruller, Toots Thiele- mans, Chat Baker en Denise Jannah. Aanvang: 15.30 uur. Entree: 12,00 euro. Donateurs: 10,00 euro. Kaartverkoop: 0900-3300033. Een Kelpie staat in de Schotse mythologie voor een geest, foto: p.r. VLISSINGEN - Het Kerstcon cert Choirs 4 Christmas be staande uit vrouwenkoor Ca dans, Het Zeeuws Mannenkoor, jongerenkoor Nova Melodica en gospelkoor Nova Musica uit Zeeland, is vrijdag 12 december te zien in de Sint Jacobskerk in Vlissingen. Ze brengen elk af zonderlijk Kerstliederen, maar ook gezamenlijk met tweehon derd zangeres en zangeressen. Aanvang: 20.00 uur. Entree: 12,50. Kaarten: 0900-3300033. VLISSINGEN - De Schots-Noor- se formatie Kelpie geeft zondag middag 9 december een akoe stisch concert van Keltische en Scandinavische folk in het Arse naaltheater in Vlissingen. Een Kelpie staat in de Schotse mythologie voor een geest die verschijnt aan de rand van het water in de vorm van een wit paard. In Noorwegen kennen ze Kelpie als een trol die in het wa ter leeft. Het duo Kelpie ziet het als een voorbestemd symbool voor de muziek die zij maken. Kerstin Blodig (zang, gitaar, bou- zouki, bodhran) uit Noorwegen en Ian Melrose (zang, gitaar en verschillende fluiten) uit Schot land ontmoette elkaar in ver schillende wereldmuziek projec ten en hun tournee met de groep Norland Wind (met Thomas Loefke, Padraig en Noel Duggan van Clannad). De gezamenlijke passie voor experimentele Kelti sche en Scandinavische muziek, maakte dat beide muzikanten in 2002 hun eerste gezamenlijk al bum uitbrachten en samen gin gen toeren. Onlangs is hun nieu we album 'Var det du, Var det deg?' uitgekomen dat in de folkscène positief werd ontvan gen. Tijdens het theaterconcert voert het duo het publiek mee in moderne vertolkingen en fasci nerende combinaties van de Keltische en Scandinavische folkmuziek. lans' bijzondere 'fingerpicking' gitaarstijl wordt gecombineerd met de groovy plectrumtechniek van Kerstin. Met de heldere en vibrerende stem van Kerstin, de lage fluitto nen en gitaarrifs van Ian is het concert van dit duo een vocaal en instrumentaal geheel. Aan vang 15.00 uur. Entree: 12,50 eu ro. Kaartverkoop: 0900-3300033. VLISSINGEN - Cabaretier Alex Agnew staat zaterdag 8 december in het Arse naaltheater in Vlissingen met 'Morimos Solamen- e'. Dit nieuwe programma bevat typische Agnew elemen ten; onvervalst rock 'n' roll cabaret met enorme ener gie en een scala aan geluiden en bewegin gen. Gevoelige toeschouwers wor den gewaarschuwd: Geen mstige, diepinteliectuele hu mor, geen heilig huisje blijft overeind, geen thema onbe nut. Verder is in dit nieuwe programma ook de rode draad opvallend afwezig en heft hij wederom zijn middel vinger op richting mens en maatschappij. Alex Agnew wordt met Wim Helsen en Wouter Deprez in Vlaanderen inmiddels gere kend tot de Grote Drie. Sinds in België Comedy booming business geworden is lopen zijn zalen vol. Het winnen van zowel de jury- als pubiiekprijs van het Leids Cabaret Festival in 2003, betekende dat ook in ons land zijn carrière van de grond kwam. Agnew treedt ook op als stand-up comedian in Comedy Explosion. "Alex Agnew tackelt iedereen die zijn pad kruist" schrijft De Standaard. En De Telegraaf schrijft: "Hij davert als een tor nado over het podium.on versneden entertainment op niveau." Aanvang: 20.15 uur. Entree: 10,00 euro. Kaartver koop: www. theaterverkoop- zeeland.nl en 0900-3300033. NIEUW EN SINT JOOSLAND - Frank Cools vertelt, rijmt en zingt werk van Annie M.G. Sch midt op vrijdag 7 december in Theater De Wegwijzer in Nieuw en Sint ioosland. Flip Van Duijn, zoon van Annie M.G. Schmidt zei na het zien van de voorstelling: "Wat Frank Co'ols met het werk van mijn moeder doet, is heel bijzonder. Ze zou er ontzettend blij mee geweest zijn!" De Vlaming Frank Cools benadert Annie M.G. Schmidt op zeer eigen wijze. Hij is gefas cineerd door 'de leukste oma van Nederland'. Hij lijkt zelfs een beetje op haar, vindt hij. Zé ker met die bril! Hij drinkt koffie zoals Annie dat deed. Mét melk. Eigenlijk vindt hij melk niet zo lekker, maar hij doet het toch. Af en toe spreekt hij zelf ook in rijmvorm, omdat Annie daar zo van hield. En als hij het niet kan laten, neemt hij z'n gitaar en gaat hij zingen. Van een prinses die met een egeltje wil trouwen en van een fee met sproeten. Maai" ook van tante Mathilde die niet in de Sint geloven wilde, en van mevrouw Van Gelder en meneer Ver- haegen. En van de lief de, natuurlijk! Hij ge niet van de versjes, de verhaaltjes, de rijmp jes, de grapjes, de ver drietjes. Aanvang: 20.30 uur. Entree: 14,00 euro. Kaart verkoop via www.theaterde- wegwijzer.nl en 0118-602741. Het adres voor uw cursus of training.

de Faam | 2007 | | pagina 45