M Eügsr Het Kinderwijkteam is vijfjaar geleden opgericht. Een band De Faam krijgt een dikke 7 De vlag kan uit bij de Vrijbuiter Man at twee keer op de pof Engelstalige kerstdienst E35B332HD De Faam 70-plussers showen op de catwalk v Si door marcel van der voort VLISSINGEN - "Dit is gewel dig. Ik voel mezelf weer jeugdig", roept de 88-jarige oma Schout verrukt als ze de catwalk in het Atrium van het Vlissingse Ter Reede opstapt. Veel ouderen geno ten afgelopen donderdag van een bruidshow met jur ken van deze tijd en vroe ger. "Mijn eigen trouwjapon leeft niet meer. In de oorlog is die veel gebruikt door anderen", herinnert oma Schout zich. "Dit is leuk om te doen. Op mijn 70ste ben ik met modellenwerk begonnen en doe regelmatig modeshows. En ik speel ook to neel", voegt ze er nog aan toen. Veel van de modellen hebben een band met de Stichting Werkt Voor Ouderen. Trouwjurk uit de kast Dat geldt eveneens voor R. Du- vekot. "Ik werk in Scheldehof. Mijn trouwjurk hangt toch maar in de kast, dus heb ik hem weer aangetrokken. Ik ben afge lopen augustus in het huwe lijksbootje gestapt", verduide lijkt de jonge vrouw. Ook judith Maas, de Miss Zee land van 2007 is van de partij om de bejaarden jurken te laten zien. Die vinden het prachtig. Een krasse opa geeft commen taar aan zijn buurman, die er om gniffelt. Eén van de toeschouwers is P. Schot (75). "Ik vind dit apart. Zou niet weten waar je het an ders kan bekijken", reageert hij. "Leuk dat mevrouw Schout meedoet. Als ik niet in een rol stoel had gezeten, zou ik zeker meelopen", meent Schout. Met een brok in zijn keel bekijkt de weduwnaar de jurken en kos tuums en zijn herinnering gaat naar de eigen trouwdag. Ook de gedachten van anderen dwalen even af naar die bijzondere dag lang geleden. C.P. Jobse (66). Prachtig! Als ik dit zie zou ik mijn bruiloft over willen doen. Helaas gaat dat niet meer. Het is de mooiste dag van mijn leven. Miss Zeeland Judith Maas showt met oma Schout de mooiste trouwjurken, foto: izaak verkeste. Wijkteam verzorgt ziek kind door 80 van scheyen GOES - Vijf jaar geleden startte het kinderwijkteam in Zeeland. De organisatie is een onderdeel van Stichting Thuiszorg Neder land. Een initiatief van kinder- verpleegkundige Marlies Paau- we. Na vijfjaar is het team uitge groeid tot een team van 40 ver pleegkundigen waarvan dertig gespecialiseerd zijn als kinder- verpleegkundige. Zieke kinde ren kunnen thuis verzorgd wor den door heel Zeeland en West- Brabant. Marlies was vijfjaar ge leden werkzaam op de kinderaf deling in Ziekenhuis Walcheren. Ze vertelt hoe ze op het idee kwam. "Het gebeurde regelma tig dat er vanaf de afdeling in het ziekenhuis een kindje met een ernstig ziektebeeld doorge stuurd werd naar het Sophia kinderziekenhuis in Rotterdam. Het wordt dan voor ouders .een hele organisatie om langdurig bij hun kind te kunnen blijven. Toch zouden zieke kinderen eerder met ontslag kunnen als ze verder thuis verzorgd kunnen worden. Voor kinderen die in Zeeland woonden was er vijf jaar geleden geen gespeciali seerde kinderthuishulp. Daar moest verandering in komen dacht Marlies. Ze vond gehoor bij de Stichting Thuiszorg Ne derland voor dit idee. Naast haar parttime baan in het ziekenhuis te Vlissingen ging ze ook gezin nen bezoeken die kampten met een specifieke kinderzorgvraag. De kinderartsen in regionale ziekenhuizen waren blij met dit Fatma Coban krijgt uitleg van Marlies Paauwe. foto: jaap wolterbeek initiatief, er is een nauwe sa menwerking met de kinderart sen en kinderafdelingen. Na twee maanden werd er een tweede kinderverpleegkundige bij aangenomen. Het was best moeilijk om voldoende bekwa me mensen te vinden. Marlies legt uit: Zorg stopt niet bij de voordeur van het ziekenhuis, zo werken er nu ook kinderver pleegkundigen zowel op de kin derafdeling als in het kinder wijkteam. Het vergt een grote aanpassing om zorg thuis te ge ven in vergelijking met de afde ling. Langzaam groeide ons team uit tot 40 wijkverpleegkun digen. De zorgvraag voor kinde ren is zeer breed en gespeciali seerd. Het vergt bepaalde kwali teiten zoals affiniteit hebben met kinderen, geduld hebben in moeilijke situaties, infusen kun nen aanbrengen, darmspoelin gen kunnen uitvoeren, sonde voeding en nog veel meer. De zorgvragen zijn technisch en be geleidende van aard. Een kind moet voorbereid worden op de behandeling, en kind en ouders moeten begeleid worden in het ziekteproces. "Ais kinderen thuiszorg nodig hebben is het noodzakelijk om een indicatie via het Centrum Indicatiestel ling Zorg (CIZ) te hebben. Dat wil zeggen dat het CIZ bepaalt hoeveel zorg wij mogen leve ren". Marlies stelt dat het be langrijk is dat kinderen de juiste aandacht en verzorging krijgen. Het voorbereiden op technische handelingen en het begeleiden bij ziekte kost bij.kinderen meer Voor kinderen is het heel be langrijk om steeds dezelfde gezichten terug te zien. Dat schept een band. Het team probeert daar zoveel moge lijk rekening mee te houden. Niet altijd eenvoudig, want als kinderverpleegkundige in de wijk krijg je te maken met zeer uiteenlopende zorgvragen. Het kunnen kin deren met gecompliceerde botbreuken zijn maar ook terminale patiëntjes of kin deren met spierziektes. Huilbaby's en kinderen met chronische ziektes. Het werk is zo divers. "Je bent als kin- derwijkverpleegkundige de hele dag onderweg, we leven soms echt in ons autootje en rijden van het ene patiëntje naar het andere. Maar de glimlach van de kinderen is goud waard", aldus Marlies. tijd dan bij volwassenen. Het CIZ moet zich aan wettelijke richtlijnen houden waarbij geen onderscheid wordt gemaakt tussen een kind en een volwas sene. Haar oplossing is: "Om zorg voor kinderen goed te kun nen regelen zou er bij het CIZ een vast aanspreekpunt moeten zijn voor de kinderzorg die elke aanvraag apart bekijkt. Dat ont breekt nu, waardoor vaak met veel verschillende medewerkers onderhandeld moet worden. El ke zorgvraag is uniek". Woensdag 5 december - Pagina 36 vervolg van de voorpagina: Wat leeftijd betreft wordt de krant door 53 procent van de jongeren tussen 13 en 34 jaar gelezen, 77 pro cent van de lezers is tussen de 35 en 49 jaar en 82 pro cent van de lezers is 50- plus. Landelijk worden de redac tiepagina's door 93 procent van de consumenten als (zeer/enigszins) de moeite waard beoordeeld. Adver tenties beoordeelt 68 pro cent van de consumenten als (zeer/enigszins) de moeite waard. Ruim 73 procent van de ondervraag den onderneemt actie naar aanleiding van een adver tentie in de huis-aan-huis- krant. Voor de dagelijkse boodschappen (75%), het uit eten gaan (64%) en het zoeken naar kleding (66%) blijven lezers het liefst in de lokale omgeving. Meer gedetailleerde infor matie over het Huis-aan- huiskrantenonderzoek 2007 is te vinden op de website: www.consumeer- live.nl. OOST-SOUBURG - De Vrij buiter aan de Paspoort straat 26 in Oost-Souburg is flink verbouwd. De winkel is 17 novembér heropend. Dit feest was aanleiding voor een ander initiatief waarmee Kees en Marja Schroevers al geruime tijd rond liep: een vlag van Sou burg. Hij is er in de bekende kleuren rood, geel en zwart met de Karolingische Burcht erop afgebeeld. Het resultaat mag er zijn. De vlag is in twee maten ver krijgbaar: 100 x 150 centi metér voor aan de gevel en voor de grote vlaggenmast 150 x 225 centimeter. Naast de vlag is er ook een vlag- genlijn voor binnen en bui ten, van vijf meter verkrijg baar. VLISSINGEN - De Politie Zeeland heeft vorige week een 44-jarige Amsterdam mer twee keer aangehou den omdat hij in twee hore cabedrijven zijn genuttigde maaltijd niet kon betalen. De eerste keer werd hij om 14.20 uur aangehouden in een bedrijf op het Stations plein, waar hij een kop kof fie had gedronken. Ook wil de hij zijn sigaret niet uit maken, na herhaald ver zoek van het personeel. Hij werd met een bekeuring op zak weer in vrijheid gesteld. Om 17.20 uur werd de man aangehouden in een hore cabedrijf op het Beursplein. Hij had daar gegeten en kon de rekening niet betalen. Hij is in verzekering gesteld. MIDDELBURG - De geza menlijke Middelburgse ker ken, verenigd in de stichting Time 4 God, houden zon dag 9 december een Engels talige kerkdienst. Deze is in de Gasthuiskerk aan de Lange Delft in Middelburg. Dominee Sytsma is voor ganger. De dienst begint om 19.00 uur.

de Faam | 2007 | | pagina 36