OOK VOOR WINTERBANDEN DONKERSTEEG De Faam Meiden 56 77 50 z KI ORTHOPEDISCHE SCHOENTECHNIEK Modern orthopedisch schoeisel (A+B) met ruime keuze in model en kleur Steun- en gemakschoenen Reuma- en diabeticischoeisel Voet- en onderbeenprotheses en ortheses Steunzolen, supplementen en inlay's Orthopedische voorzieningen aan confectieschoeisel Kerstpakket ruilen bij Allijn I Kerstmarkt in de Griffioen Actie van Amnesty International Partij voor de Dieren start meldpunt jachtincidenten riRBH uuuuuj.riedam.n Ultra Grip 7 mil Woensdag 5 december 2007 - Pagina 33 eens voor en zeg hem dat ik lid ben van de Faunabescherming. Onmiddellijk snauwt hij me af: Jullie natuurfanaten zien alles anders dan wij, hier heb je niks mee te maken. En dat waren boerenganzen. Die zijn niet be schermd, voegde hij eraan toe", aldus een geschrokken Meu- vels. Hij gaat verder met zijn oogge tuigenverslag: "De medewerker van het Zeeuwse Landschap loopt weg en stapt in de auto. Dertig jaar ben ik vogelaar en ik kan heus wel een witte boeren- gans van een Grauwe Gans on derscheiden. Ik ben geschokt en verbolgen over dat wat ik gezien heb." Hij vindt het ongehoord dat de jagers hun gang gaan. "In een natuurgebied horen ze niet te jagen. Want elk schot verstoort de andere watervogels. Ik ver moed dat er in het natuurge bied een 'onderonsje' is met mensen die graag jagen", denkt de natuurliefhebber. Namens het Zeeuwse Landschap geeft G.J. Buth een reactie. "De be schuldiging klopt niet. Ik heb het nagevraagd en de medewer kers weten van niets. Ons ter rein grenst aan een landbouw gebied en daar is de reguliere boerenjacht. Het zou kunnen dat enkele ganzen daar zijn af geschoten." VEERE - Gijs Gans waggelde lange tijd langs het Veerse Meer. Sinds een paai' weken is de witte schooier vermist. Is hij slachtoffer van fanatie ke jagers die nu verzekert zijn van een goed kerstmaal? bei voor scherpe prijzen: 0113 Erkend leverancier alle zorgverzekeringen (SEMH-erkend) Nu ook spreekuur in Vlissingen en Ziekenhuis Zierikzee Voor telefonische afspraak: 0113-251720 's-Gravenpolderseweg 33 4462 RA Goes - Tel. 0113-251720 Gratis voetentest* Naam: Adres: Postcode: Woonplaats: E-mail: Een bon per persoon VLISSINGEN - De stichting Allijn aan de Rooseveltlaan 744 in Vlissingen houdt op vrijdag 21 december een I kerstpakketten ruil- en deel- l dag. Het is voor bedoelt voor mensen die nieuwe spullen willen ruilen of delen. Wat f overblijft wordt uitgedeeld f aan klanten van de voedsel- bank. MIDDELBURG - De Middel- burgse wijkvereniging Stich- ting Griffioen houdt op za- terdag 22 december een kerstmarkt. De kramen zijn gevuld met kunst, kitch, sn uisterijen en lekkernijen. Ook is het Griffioens zang koor er die prachtige kerst- liederen ten gehore zullen brengen. Het is in de Grif fioenstraat van 13.00 tot 21.00 uur. MIDDELBURG - Sta niet stil bij de mensenrechten..kom in actie! Met deze oproep spoort Amnesty Intemation- al de Amnestygroepen aan in actie te komen op de Dag van de Mensenrechten, 10 december. Amnesty voert zaterdag 8 december actie in een kraam in de Drukkery in Middelburg. Bezoekers kun nen een petitie onderteke nen voor de onmiddellijke vrijlating/bescherming van Sakit Zahidov uit Azerbeidz jan. Hij schreef een satiri sche column over het beleid van de regering. De actie is van 10.30 tot 16.00 uur. Rel om ganzen door marcel van der voort SINT-LAURENS - De werk groep Zeeland van de Partij voor de Dieren (PvdD) heeft een tijdelijk meldpunt 'Jachtincidenten Zeeland' in het leven geroepen. Dit gebeurt omdat partijlid en vogelaar André Meuvels be weert dat hij dinsdag 20 no vember in een gebied van Stichting Het Zeeuwse Landschap heeft gezien dat 2 grauwe ganzen zijn afge schoten. Volgens hem gebeurde dat in het natuurgebied Sint-Laurens Weihoek. "Ik fiets langs het na tuurgebied en hoor schoten. Twee Grauwe Ganzen zijn ge raakt en vallen uit de lucht", al dus Meuvels uit Vlissingen. "In het natuurgebied staan de me dewerker van Stichting Het Zeeuwse Landschap en een ja ger met hagelgeweren. Op het moment dat ze mij met de ver rekijker ontdekken, verdwijnen de twee geschoten Grauwe Ganzen in de kofferbak. De au to met de jager rijdt snel weg", legt hij uit. Meuvels zegt te we ten waar hij over praat. "Vorig jaar heb ik in de trektijd van de vogels een medewerker van het Zeeuwse Landschap ontmoet. Wij hebben ons aan elkaar voorgesteld. Nu zag ik dezelfde man weer. Ik loop naar de me dewerker toe en stel me nog VEERE - Het incident met het afschieten van de grau we ganzen is voor de Zeeuw se werkgroep van de Partij voor de Dieren de aanlei ding om een tijdelijk meld punt jachtincidenten in het leven te roepen. Rob Osse- waarde van de PvdD: "Naast deze komen er bij ons ook andere klachten binnen. Onder andere over drijfjach ten en kapot geschoten nes ten met jonge vogels. Veel mensen storen zich en we ten niet waar ze kunnen kla gen. Dat kan nu bij het meldpunt. Wij bieden de klachten aan bij onze Ka merfractie en die gaat er na mens ons in Den Haag mee aan de slag. Jachtincidenten melden kan via: zeeland@partijvoordedie- ren.nl. Op Walcheren lijken de jagers vrij spel te hebben, foto: jaap wolterbeek. 18.00 Vandaag: De Week Weekoverzicht van het dagelijkse actualiteite programma. 18.13 Maximaal Anders Programma waarin Zeeuw se vrouwen een complete make-over ondergaan. 18.31 Onder de kap vijfdelige serie waarin vijf vrouwen worden gevolgd die meer wilden weten over de autotechniek 18.41 Kabelkrant 18.00 Vandaag Zeeuwse actualiteiten. 18.10 Watersport- fand Watersport programma met o.a. aan dacht voor vaarroutes en andere water sportzaken. 18.33 Automissie programma waarin alles wordt verteld over auto's en waarin de autoliefhebber aan bod komt. 18.43 Kabelkrant 18.00 Vandaag Zeeuwse actualiteiten. 18.10 Maximaal Anders Programma waarin Zeeuw se vrouwen een complete make-over ondergaan. 18.28 LIJF-stijl Magazine Wonen, schoonheid en trends. Alles op het gebeid van lifestyle komt in dit programma aan bod. 18.43 Kabelkrant Maximaal TV is te ontvangen via: Delta Digitale TV standaardpakket: preset 111-113 Delta Kabelcomfort analoog: kanaal 10 (210.25MHz) herkent u mij nog? 18.00 LIJF-stijl Magazine Wonen, schoonheid en trends. Alles op het gebeid van lifestyle komt in dit programma aan bod. 18.15 Top Speed Martin Utberg gaat op zoek naar alles wat met snelheid te maken heeft. 18.35 Kabelkrant 18.00 Vandaag Zeeuwse actualiteiten. 18.10 Wonen in Zeeland Woonmaga- zine waarin Escha Tanihatu alles over wonen in Zeeland belicht. 18.25 Onder de kap vijfdelige serie waarin vijf vrouwen worden gevolgd die meer wilden weten over de autotechniek 18.35 Kabelkrant 18.00 18.00 Vandaag Vandaag Zeeuwse Zeeuwse actualiteiten, actualiteiten. 18.10 Automissie programma waarin alles wordt verteld over auto's en waarin de autoliefhebber aan bod komt. 18.10 Cine City Filmspot Filmprogram ma met Jac Goderie. mm BRNDCN H F I N K F N S A N I) Schouwersweg 66 - Heinkenszand Producten/diensten: Banden Motorbanden Winterhanden Uitlaten Schokdempers Trekhaken Sporivelgen Accu's - Sportuitlaten. Uitlijnen Sportveren landbouwbanden Tuning Cieaningproducten Pré- APK f èpafaties 18.30 Top Speed Martin Utberg gaat op zoek naar alles wat met snelheid te maken heeft. 18.30 Wonen in Zeeland Woonmaga- zine Escha Tanihatu. 19.10 Hart voor Muziek muziek van eigen bodem. 18.40 Kabelkrant 18.40 Kabelkrant

de Faam | 2007 | | pagina 33