Parkeermaatregelen in Vlissingen FOTOKERSTKAARTEN SPRINT NL Wereldbank Urennorm versoepelt niet al vanaf 0,23 Uw nieuwe woonwinkel Urennorm Kinderkerstfeest DE LEUKSTE FOTO - I D E E E N WI N K E L S maak zelf snel op www.sprintphoto.nl www.morres.com 998,- TT^V/'aN'vftinlDe Faam Woensdag 5 december 2007 - Pagina 23 Roosters vol tussenuren Leerlingen zitten soms uren langer op school door de grote hoeveelheid tussenuren, foto: jaap wolter- beek door tara de vriend VLISSINGEN - De minister heeft van de Tweede Kamer de opdracht gekregen om streng te controleren op scholen die de minimum grens voor het aantal les uren, de 1040 norm, niet halen. Dat betekent dat scholen zich gedwongen gaan voelen om allerlei be lachelijke oplossingen te bedenken. Een voorbeeld: een leerling uit havo-4 met het profiel EM. Die heeft maandag van 9.00 tot 16.30 uur les, met één tussen uur. Op dinsdag van 8.10 tot 12.40 uur, zonder tussenuren. Op woensdag van 8.10 tot 16.30 uur met één tussenuur. Op don derdag van 8.10 tot 14.50 uur, met twee tussenuren. En op vrijdag van 8.10 tot 13.30 met één tussenuur. Dat is dus in to taal tweeëndertig en een half uur op school. Als je dat maal veertig weken doet kom je uit op 1300 uur school. Een enorm verschil dus met de gestelde urennorm. En buiten het roos ter komen ook nog de school examens, die meestal op dins dag zijn van 14.00 tot 15.40 uur. Aan huiswerk is de leerling in 4- havo minimaal één uur per dag kwijt en dan moeten er ook nog diverse werkstukken voor Cul turele Kunstzinnige Vorming (CKV) en aardrijkskunde ge maakt worden. Vier literatuur boeken voor Nederlands en twee voor Engels moeten gele zen worden en er moeten flinke werkstukken over gemaakt wor den. Middelbare scholieren zijn nu, inclusief huiswerk, veertig tot vijftig uur per week bezig met school. Dat is veel meer dan de gemiddelde werkweek van een Nederlander. Een jongen in de parallelklas heeft op donderdag het tweede uur les, derde uur vrij, vierde en Onderwijs wordt niet auto matisch beter van meer uren. Het gaat om de in houd. Maar heeft de leerling van het voortgezet onder wijs het nu écht zwaar? De verslaggever van De Faam deed er onderzoek naar. Een simpel rekensommetje: scholieren in het voortgezet onderwijs hebben twaalf weken van de tweeënvijftig vakantie, dan blijven er veer tig weken over. Veertig maal vijf schooldagen is tweehon derd dagen. De 1040-uren- norm gedeeld door twee honderd schooldagen is vijf uur school per dag. Het zou voor de leerlingen geweldig zijn. De praktijk is echter heel anders. De scholen ma ken het met de roosters ook zwaar voor de leerlingen. vijfde uur les, zevende uur vrij en het achtste en negende uur Bewegen, Sport en Maatschap pij. Dat dit niet alleen voor de leerling van 4-havo op gaat, blijkt uit de roosters van andere leerlingen. Een jongen uit 5- vwo heeft op dinsdag het eerste uur les, tweede uur vrij, derde uur les en het vierde vrij. Ter af sluiting moet hij het vijfde en zesde uur weer naai- school. Op zich is 1040 uur niet eens zo veel als je het vergelijkt met hoe veel een volwassene gemiddeld werkt, maar de tussenuren zor gen ervoor dat je de hele week op school zit. VLISSINGEN - Vlissingen gaat enkele parkeermaatre gelen nemen om de acute knelpunten op te lossen. Aanvankelijk kondigden burgemeester en wethou ders een nota parkeerbeleid aan maar het college stelt nu voor uitsluitend enkele maatregelen te treffen die acuut nodig zijn. Ze künnen worden uitgevoerd binnen het geldende verkeer- en vervoerplan en de bestaande parkeerverordening. Daarnaast wordt de parkeersituatie in Vlis singen nader geanalyseerd om ook voor de toekomst verant woorde uitspraken te doen. Nieuw parkeerbeleid voor au to's komt er niet. Door de bouw van fase 1 van het plan Scheldekwartier gaan de parkeerplaatsen op de Ste- nenbeer en in de Vlamingstraat vervallen. Ter compensatie zijn inmiddels extra parkeerplaat sen gerealiseerd bij de Kouden hoek. Het parkeerterrein bij de Koudenhoek blijft gedurende de bouwactiviteiten in fase 1 voorlopig gratis. Het betaald parkeren op de Zeemanserve en in de Wilhelminastraat wordt omgezet in vergunningparke- ren. De bewegwijzering voor auto mobilisten in Vlissingen kan be ter. De inzet is om deze in 2008 te actualiseren. Op enkele plaatsen in het cen trum staan soms erg veel fiet sen. De gemeente bekijkt of er fietsbeugels bij moeten komen en of er kan worden opgetreden tegen fout geparkeerde fietsen. MIDDELBURG - Het kabinet heeft bepaald dat de norm voor het aantal lesuren op middelba re scholen niet verder versoe pelt. Wel komt er een overleg met leerlingen en scholen over de schoolactiviteiten die binnen deze norm gaan vallen. Dat heeft onderwijsminister Ronald Plasterk vorige week ge zegd. Begin vorige week kwam staatssecretaris Marja van Bijst- erveldt (onderwijs) overeen met de scholen in het voortgezet on derwijs dat veertig van de 1040 verplichte lesuren niet langer voor iedere leerling hoeven te gelden. Het akkoord betekent dat buitenschoolse activiteiten zoals toneelles gaan meetellen voor de norm. Daarmee wordt het voor scholen gemakkelijker aan de norm te voldoen. VLISSINGEN - Kinderclub Happy Kids houdt een kinder kerstfeest op woensdag 12 de cember voor alle kinderen van de basisschool. Er wordt een kerstmusical gemaakt. Het is van 14.00 tot 15.30 uur in Ge bouw Berea aan de Gildeweg 29 in Vlissingen. AFDRUKSERVICE wens-/jubileum-, bruiloft- en geboorte kaarten Digitale albums/lijsten Foto's op posters en canvas Foto's op mousepads, shirts, mokken etc. Geheugenkaarten altijd de laagste prijs Wenskaarten Pasfoto's met acceptatiegarantie Direct-klaar foto's ook van mobieltjes Foto's online bestellen IDEEENWINKEL Middelburg Goes Bergen op Zoom Roosendaal Etten-Leur UW WOONWINKEL OOK OP INTERNET MARCUS adviesprijs 1698,- morresprijs 1398,- \juv/ voordeel 41% De beste banken ter wereld vindt u bij -Morres. En iedere keer opnieuw kiezen wij uit onze collectie een bank die zich wereldbank mag noemen. Deze bank moet voldoen aan twee voorwaarden. Goed zijn voor jarenlang woon- plezier en onwaarschijnlijk gunstig geprijsd zijn. Zo zit u goed. Vandaag, morgen en de komende jaren. Dit keer: 2,5+2-zitsbank Marcus, hoogwaardig Ieder in combinatie met kunststof zwarte poten. Bnr. 419-493-14 0% rente Om het voor u nog aantrekkelijker te maken om voor Mórres Wonen te kiezen, kunt u profiteren van ons gratis krediet. Koop nu en betaal verspreid over 10 maanden tegen 0% rente. Wel de lusten, niet de lasten dus. 36 maanden Wilt u liever een lagere maandelijkse afbetaling, gespreid over een langere periode? Ook dat kan. Dan kunt u tot 36 maanden profiteren van een bijzonder lage rente. Morres Wonen Hulst (Zeeuws-Vlaanderen) Industrieterrein Tol-Morres Industrieweg 2 4561 GH Hulst (Z-V) Tel. 0114-388 388 ma-do 10.00-18.00 uur vrij 10.00-21.00 uur zat 10.00-18.00 uur zon 10.00-18.00 uur 1 363 dagen per jaar geopend alleen gesloten op 25-12 en 01-01 Gratis krediet met 0% rente (JKP 0%). U koopt bijv. een bankstel van 1.500,-. U kiest voor betaling in 10 maanden. U betaalt 600,- aan. De kredietsom bedraagt dan 900,-. De betaling geschiedt vervolgens in 10 opeenvolgende gelijke maandelijkse termijnen van 90,-. Krediet met lage rente (JKP 14,9%). U koopt bijv. een bankstel 1.500,-. U kiest voor betaling in 36 maanden. U betaalt 300,- aan. De kredietsom bedraagt dan 1.200,-. De betaling geschiedt vervolgens in 36 opeenvolgende gelijke maandelijkse termijnen van 40,-. Aanbieding Wereldbank geldig van 26-11 t/m 16-12-2007. Zie voor alle voorwaarden www.morres.com klanteninfo betaalgemak

de Faam | 2007 | | pagina 23