Hoe denken Zeeuwen over fusie? DEZE WEEK EXTRA STUNT! 4® GRATIS! Wie weet meer over deze Vlissingse foto? 2® GRATIS! 2e GRATIS! de Weekkrant De Faam Vlissingen in stukjes Zeeuwse sluizen bediend op afstand Investeren in economische impuls Banketletteractie voor Roemenië Seafarers en Katholieken Pers sinaasappels Edet Friendly toiletpapier Dash Oceaanfris Hertog Jan Pilsener Kerstster Coca-Cola of Fanta VLISSINGEN - Harmonie Sint Caecilia van rond 1955 staat deze week centraal in de rubriek Vlissingen in stukjes, foto: gemeentearchief vüssingen. VLISSINGEN - De Faam en van diverse foto's. Deze meer weet verzoeken wij u het Gemeentearchief Vliss- week is dat een groepsfoto de gegevens te sturen aan: ingen zijn op zoek naar van Harmonie Sint Caeci- gemeentearchief@vlissin- aanvullende informatie lia van rond 1955. Indien u gen.nl. door karin ocke VLISSINGEN - Stich ting Het Klaverblad Zeeland heeft Zeeuwen gevraagd hoe zij den ken over de fusieplan nen van Ziekenhuis Walcheren en de Oos- terscheldeziekenhui- zen. Van de ondervraagden woont 40 procent op Wal cheren, 38 procent op de Bevelanden en 22 procent in Zeeuws Vlaanderen. Van al deze mensen is 70 procent vrouw en 63 pro cent ouder dan vijftig. Conclusies van de enquê te: Uit de resultaten blijkt, dat 27 procent vóór de fu sie is, 55 procent tegen en 18 procent heeft geen me ning. De voorstanders hebben bepaalde ver wachtingen. Zo gaan zij uit van meer kwaliteit bij me dische specialisatie, korte re wachtlijsten, grotere ef ficiëntie, goedkopere zorg en willen ze niet meer doorverwezen worden naar ziekenhuizen buiten de provincie voor zwaar dere zorg. De tegenstem mers maken zich vooral zorgen over de bereikbaar heid, langere reistijd, slecht openbaar vervoer, extra kosten en veel meer drukte in het hoogseizoen. Men verwacht dat een am bulance binnen tien minu ten bij het ziekenhuis is. Voor iedereen betekent een goede kwaliteit van ziekenhuiszorg deskundi ge medische handelingen, goede verzorging, geen of kortere wachtlijsten, vrien delijke en beleefde behan delingen door het perso neel, zorg dicht bij huis en vrij zijn in de keuze waar ze zorg kunnen krijgen. Slechts een vijfde van alle ondervraagden denkt, dat de kwaliteit van de zorg na een fusie zal toenemen. Of er-nu een fusie komt of niet, de Zeeuwen vinden dat er een hoop te verbete ren valt. Zo dienen de wachtlijsten weggewerkt te worden en van de medi sche specialisten verwach ten ze meer kwaliteit. De artsen moeten gewone taal gebruiken en hun patiën ten beter bejegenen. Een betere verdeling van het geheel: meer handen aan het bed en minder ma nagement. Hoog in het vaandel bij de mensen staan ook de medische missers, die moeten ver minderen. VLISSINGEN - De samenwerking tussen de Stichting The Mission to Seafarers in Vlissingen en de Oud-Ka- tholieke Kerk Nederland is op 23 november officieel vastgelegd in een convenant. Tijdens deze viering is de nieuwe chaplain, Jan Vanhandenhoven van de Mission in Vlissingen ingewijd, foto: p.r. MIDDELBURG - Rijkswa terstaat Zeeland heeft Sie mens Nederland de op dracht gegeven voor de re alisatie van bediening op af stand van vier sluizen en bruggen. Ook mag het elek tronicabedrijf de inrichting van de Nautische Centrale Noord in het ir. J.W. Tops- huis op Neeltje lans uitvoe ren. Het project krijgt de naam Modernisering Ob jecten Bediening Zeeland (MOBZ) en er is een bedrag van 9 miljoen euro mee ge moeid. Door bediening op afstand kunnen bruggen en sluizen straks 24 uur per dag, 7 dagen per week worden bediend. MIDDELBURG - Het minis terie en de provincies Zee land en Brabant investeren in 2008 5,4 miljoen euro om de drie economische 'pie ken' in de Delta verder te ontwikkelen. Het gaat om de sectoren logistiek, toeris me en procesindustrie, deze laatste is onderverdeeld in maintenance en bio-ener- gie. Tot 31 oktober konden projecten ingediend wor den. Voor de regio Zuid- west-Nederland zijn er 20 projecten binnengekomen. Een programma-commissie bestaande uit het ministerie van Economische Zaken, de provincies Zeeland en Bra bant, gemeentevertegen woordigers, het regionale bedrijfsleven en kennisin stellingen zullen zich buigen over de ingezonden projec ten en advies uitbrengen aan de minister. Eind maart 2008 maakt minister Van der Hoeven de uitslag be kend. OOST-SOUBURG - Voor de Stichting Roemeniëhulp Midden-Zeeland is het in de laatste twee maanden van het jaar een drukte van be lang. Als vanouds, kun je wel zeggen. In december houdt de stichting haar jaarlijkse banketletter- en kerstkran senactie samen met bakkerij Steketee. "Dat doen we al ja ren en door de gulle bijdia- ge, die bakker Steketee daar aan levert is dit voor ons een actie, die erg belangrijk is. Het brengt voor ons het be nodigde geld op", vertelt Ad- ri Gideonse. Samenwerking week 49. Prijzen en aanbiedingen zijn geldig van maandag 3 december t/m zondag 9 december 2007. cti Prijswijzigingen, drukfouten en uitverkocht voorbehouden, Alleen verkoop aan particulieren. Aan personen jonger g dan 16 jaar wordt geen alcoholhoudende drank verkocht, o Kijk voor meer informatie op www.em-te.nl 2 netten a 2 kilo pak 24 rollen oceaan*-^ poeder 1.9 kilo of vloeibaar 1.98 kilo 2 stuks ^asmidp^ krat 24 x 30 cl Regular, Light of Zero 4x1.5 liter b& gratis em-té klakttnservice EM-TÉ Middelburg, Johan van Reigerbergstraat 11 Middelburg, Vrijlandstraat 51.

de Faam | 2007 | | pagina 17