www.middelburg.nl Middelburgse vuilniswagen voor Varvarin dé Weekkrant De Faam Walcherse folder over Wmo Geef een vogel een nestkast cadeau Woensdag 5 december 2007 - Pagina 15 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door communicatie. Reacties zijn welkom! Per é-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text: vanaf pagina 830 Fotografie: Mieke Wijnen Op woensdag 5 december sluit het gebouw is tot 16.00 uur open. De stadskantoor een uurtje eerder. Het loketten zijn open tot 15.30 uur. Deze week ontvangen de over gangscliënten van de Wet voor ziening gehandicapten (Wvg) en de overgangscliënten van de Algemene wet bijzondere ziekte kosten (Awbz) een nieuwe beschikking met recht op voor zieningen op grondslag van de Wet maatschappelijke ondersteu ning (Wmo). Deze beschikking vervangt de oude Wvg en/of Awbz-beschikking en geeft recht op dezelfde voorziening als waarop de cliënt recht had op grond van de Wvg en Awbz. Toch ver anderen er wel een aantal zaken. Daarom wordt deze week de folder 'Wmo op Walcheren' verspreid in de gemeenten Middelburg en Veere. Met deze folder geven wij u inzicht in de wijzigingen en staan de nieuwe con tactgegevens vermeld. Heeft u de folder niet ontvangen? Neem dan contact op met uw gemeente, dan sturen wij u de folder alsnog toe. U kunt de folder ook downloaden: www.middelburg.nl Zorg en welzijn De wet maatschappelijke onder steuning Aanvragen voorzieningen 7 Folders. Als het meezit, rijdt vandaag een Middelburgse vuilnisauto Var varin binnen. Voor gemeente Middelburg is de wagen afge schreven, maar in de Servische gemeente kan het voertuig nog uitstekend dienst doen. De burgemeester van Varvarin haalde de wagen afgelopen maandag op. Wethouder Huub van Klinken over handigde de sleutels. Vorig jaar maakte gemeente Middelburg het Bosnische kanton Tuzla blij met twee oude vuilniswagens. De wagens halen nog steeds afval op in de gemeentes Kladanj en Gracania. Het gaat om de mussenkast (biedt ruimte aan drie paartjes tegelijk), de spechtenkast, die voor de grauwe vliegenvanger en roodborst, voor de huiszwaluw en de gierzwaluw. Alle soorten die het wat moeilijk hebben Om meer over vogels te weten te komen zijn er in de MilieuWinkel ook diverse zoekkaarten en boekjes te koop. En in deze cadeautijd ook arti kelen van Vogel- en Egelopvang De Mikke. Vorige week is in heel Middelburg de Begrotingskrant op de mat gevallen. In de krant geeft de ge meente uitleg over haar begro ting voor 2008. In de programmabegroting geeft de gemeenteraad per programma aan wat zijn doelen zijn en welk kosten plaatje daarbij hoort. De raad van Middelburg kiest in zijn programma begroting voor acht programma's oftewel beleidsgebieden: bestuur, veiligheid, mobiliteit, jeugd en onder wijs, maatschappelijke participatie en zorg, vrije tijd en imago, milieu en wonen, woonomgeving en economie. De programmabegroting is een dik pak papier. Door een beknopte ver sie te maken, hoopt de gemeente de begroting voor inwoners inzichtelijker te maken. In de krant legt de gemeente per programma in duide lijke taal uit wat ze wil bereiken, wat ze daarvoor gaat doen en wat dat gaat kosten. Mogelijk heeft de postbode uw woning overgeslagen, omdat er een antireclamesticker op uw brievenbus zit. Vraag dan een exemplaar aan via telefoon 67 54 49. Hoewel de winter nog moet beginnen zijn veel vogels al aan het verkennen waar ze in het voorjaar hun nestje willen bou wen. Het is dus een goede zaak om nieuwe nestkasten nu al op te hangen. Ook dit jaar biedt de gemeente Middelburg weer de mogelijkheid om bepaalde types nestkasten met korting aan te schaffen. en door het aanbieden van nestgele genheid hierin tegemoet worden gekomen. De nestkasten worden met korting aangeboden via de MilieuWinkel aan de Reigerstraat 2. Openingstijden zijn dinsdag tot en met vrijdag van 13.30 tot 17.00 uur en donderdag vanaf 10 uur. Informatie via telefoon 63 34 19. Burgemeester Milenkovic' van de Servische gemeente Varvarin is blij met de Middelburgse vuilniswagen. foto: Chris Marijs Met het voltooien van de herin richting van het Middelburgse kernwinkelgebied is het tijd om het vizier op de pleinen te rich ten. Met het project Pleinenvisie wil de gemeente Middelburg de beeldkwaliteit van een aantal pleinen in de binnenstad verbete ren. Het gaat daarbij om het Walplein, Zusterplein, "Koorkerkplein" en Plein 1940. Doel is deze pleinen stapsge wijs om te vormen tot aantrekkelijke gebieden al dan niet met een andere functie, te beginnen met Plein 1940. Ter voorbereiding worden komend jaar de mogelijkheden en wensen onderzocht. Heeft u een mening over wat er in de toekomst met de Middelburgse plei nen moet gebeuren? Kom dan 12 december aanstaande naar de start bijeenkomst van het project Pleinen visie en discussieer mee. De aan vang is 20.00 uur, maar vanaf 19.30 uur zijn de deuren geopend. De bij eenkomst wordt gehouden in de aula van de Zeeuwse Bibliotheek. Tijdens het eerste deel van de infor matieavond geeft wethouder Binnenstad Hannie Kóol-Blokland een toelichting op het project. Bureau Kuiper Compagnons geeft vervol gens een inleiding over de Middelburgse pleinen als onderdeel van de binnenstad en bureau Goudappel Coffeng gaat in op de relatie tussen de pleinen en het par keren. In het tweede deel van de avond krijgt u als burger of onderne mer het woord tijdens een interactie ve sessie met de zaal over wensen, ideeën, plannen en projecten voor de pleinen. Kijk voor het volledige programma op www.middelburg.nl onder actueel. Wanneer u ook na de startbijeen komst wilt meedenken, kunt u zich na afloop van de avond opgeven om zit ting te nemen in de klankbordgroep. Gedurende de looptijd van het project wordt de klankbordgroep nauw betrokken bij het opstellen van de Pleinenvisie. Gemeente Middelburg wil de beeldkwaliteit van het Walplein, Zusterplein, Koorkerkplein en Plein 1940 (foto) verbeteren, foto: Jacqueline Pruijsers

de Faam | 2007 | | pagina 15