Laatste raadsvergadering van 2007 Het woord aart raadslid Jeannette de Vis-Berrelkamp Vergadering over straatnamen Schaatsen op de markt iulï/"Nlir ml De Faam Woènsdag 5'december 2007 - Pagina 14 De Middelburgse gemeenteraad behandelt op maandag 17 de cember drieëndertig punten. Daarmee is de agenda voor decem ber de langste van het jaar. De raad praat onder andere over de sport- boulevard en over de verkeersveilig heid van de rotonde bij de Mortiere. De vergadering begint om 19.30 uur in het stadskantoor. Belangstellenden zijn van harte wel kom de raadsvergadering vanaf de publieke tribune te volgen. De agenda is onder voorbehoud: 1. Opening, mededelingen en vast stelling agenda 2. Vaststelling notulen raadsvergade ring 12 november 2007 3. Jaarverslag welstand- en monu mentencommissie 2006 4. Goedkeuring Rekening en Verant woording 2004-2005, 2005-2006 en 2006-2007 beheer Bomme van den Broeckefonds 5. Zienswijze op jaarrekening en jaar verslag 2005 en 2006 van de gemeenschappelijke regeling Bestuurdersoverleg Regionaal On derwijsbeleid Walcheren (BROW) 6. Ingekomen stukken 7. Maatregelen voor verbetering ver keersveiligheid rotonde Schroe- weg/ Mortiere 8. Kredietverstrekking klimaatbe heersing Oudheidkundig Museum Arnemuiden 9. Beschikbaar stellen krediet voor herinrichting en opwaardering gedenkplaats monumenten Sloe- dam 10. Zienswijze op tweede tussenrap portage 2007 en tweede begro tingswijziging 2007 gemeen schappelijke regeling Krediet bank Walcheren (KBW) 11. Modernisering Wet Sociale Werkvoorziening (WSW) 12. Zienswijze op vierde begrotings wijziging 2007 gemeenschappe lijke regeling Sociale Dienst Walcheren (SDW) 13. Wijziging van de financierings systematiek gemeenschappe lijke regeling Sociale Dienst Walcheren (SDW) 14. Kredietaanvraag uitbreiding begraafplaats Arnemuiden 15. Zienswijze op tweede begro tingswijziging 2007 gemeen schappelijke regeling Gemeen schappelijke Gezond-heidsdienst Zeeland (GGD Zee-land) 16. Zienswijze op begroting 2008 gemeenschappelijke regeling Gemeenschappelijke Gezond heidsdienst Zeeland (GGD Zee land) 17. Zienswijze op eerste begrotings wijziging 2007 en begroting 2008, inclusief meerjarenraming gemeenschappelijke regeling Woonwagenschap Midden- en Noord Zeeland 18. Sportboulevard 19. Verstrekken gecombineerde exploitatie- en investeringssubsi die aan Stichting De Veste (MLTC) 20. Opheffing gemeenschappelijke regeling Maatschappelijke Zorg Walcheren (MZW) 21. Beschikbaar stellen krediet voor aankoop perceel met woning të Sint Laurens 22. Vaststellen beleidsnota Wet maatschappelijke ondersteuning (Wmo) 23. Vaststellen kleurenbeleid, rege ling schildermelding beschermd stadsgezicht Middelburg 24. Verzamelvoorstel tot het wijzigen van de begroting 2007 25. Wijziging nieuwe verordening ex art. 212 Gemeentewet - 26. Vaststellen controleprotocol en normenkader 2007 27. Begrotingswijziging naar aanlei ding van derde kwartaalrappor tage 2007 28. Zienswijze op ontwerpbegroting 2008 gemeenschappelijke rege ling Veiligheidsregio Zeeland (VRZ) 29. Vaststelling delegatiebesluit gemeente Middelburg 2007 30 Vaststelling verordening tot wijzi ging van de Algemene Plaats elijke Verordening Middelburg 1997 (APV)(22e wijziging) 31. Wijziging verordening rechtsposi tie wethouders, raadsleden en commissieleden 2007 32. Rekenkameronderzoek naar de inhuur van externen 33. Initiatief CDA en PvdA inzake 'School: hart in de wijk' De stukken waar de raadsleden over praten liggen ter inzage in de infor- matiehoek van het stadskantoor. en iedereen genoot met volle teugen. De Stichting Goed voor Elkaar bestaat pas sinds april en heeft nu al rond de honderd cliënten. Dat kun je worden als je aan de volgende doel stelling voldoet: Stichting Goed voor Elkaar stelt zich tot doel om gezinnen met kinderen die moeten rondkomen met een aantoonbaar minimuminko men van maximaal het bijstandniveau of 10% daarboven, behulpzaam te zijn in materiële zin voor datgene dat noodzakelijk blijkt om adequaat en verantwoordelijk voor kinderen te kunnen zorgen. Maar ze-hebben een probleem met het pand waar ze nu gebruik van maken. Ze moeten namelijk de oude brandweerkazerne uit. En er is nie mand die ze een ander gratis onder dak aanbied. Dus moeten ze huren en daar is geld voor nodig wat ze zelf niet op kunnen brengen. Nu hebben de oprichters subsidie aangevraagd. De tijd dringt. Zou Sinterklaas (Gemeentes van Walcheren) zijn hand over zijn hart kunnen strijken en subsidie verlenen zodat de stichting verder kan? Ik hoop het maar, want dat maakt voor een paar honderd kinderen het ver schil van bijvoorbeeld wel of niet een andere broek, een spelletje of voor de baby die geboren moet worden een lekker bedje. Jeannette de Vis- Berrelkamp Raadslid SP jeannette@hcdevis.demon.nl 63 64 04 De commissie Straatnaamgeving vergadert op dinsdag 11 decem ber. Deze openbare bijeenkomst begint om 10.00 uur in het stads kantoor. Op de agenda staan de benoeming van twee hofjes langs de Bluesroute, de parken aansluitend op het Amaliapark en de nieuw aan te leg gen straten rond de N57 ten zuiden van het kanaal. Ook bespreekt de commissie de benoeming van stra ten als gevolg van de aanleg van woonzorglocaties in de omgeving van de Sir Winston Churchill-laan, Papisland en Dokstraat (Arne-mui- den). Als laatste punt op de agenda staat de conceptverordening Com missie Straatnaamgeving. Op de informatiemarkt 'Rondom Arnemuiden' laat de gemeente raad van Middelburg zich infor meren over de resultaten van het project Rondom Arnemuiden. Ook andere geïnteresseerden zijn van harte welkom op de informatiemarkt. In tegenstelling tot de berichtgeving vorige week op deze pagina is de informatiemarkt op 19 december niet in de raadzaal van het stadskan toor, maar in verenigingsgebouw De Arne aan Rademacherstraat 32 in Arnemuiden. Wethouder Frank Streng opent de informatiemarkt om 19.30 uur. In het project Rondom Arnemuiden heeft een adviesgroep, bestaande uit inwoners en ondernemers uit Arne muiden, een advies aan de gemeen teraad opgesteld over de invulling van het gebied. Dit advies wordt tij dens de informatiemarkt van 19 december gepresenteerd. Burgemeester Koos Schouwenaar neemt het advies als wijkwethouder in ontvangst. Wie zoet is krijgt lekkers, wie stout is de roe Wanneer ik dit schrijf hebben we net het spoeddebat over de gebeurtenis sen van 23 november achter de rug. Heel Middelburg weet waarschijnlijk waar het over gaat. De spontane demonstratie tegen de 1040 lesu- rennorm. Wat vreedzaam begon ein digde met de beelden die we alle maal op de tv hebben kunnen zien. Zelf was ik er onpasselijk van, en dan bedoel ik wel het optreden van de politie. Wat rechtvaardigt nu zo'n ingrijpen. Ja, er waren jongeren die rottigheid uithaalden onderweg. Ik denk dan pluk die er van tussen. Van de Sandenburghlaan tot de Breeweg ligt toch eigenlijk wel een afstand. Waarom kreeg de heer De Kraker (directeur Nehalennia) niet meer ruimte op de locatie Breeweg om een einde aan de demonstratie te maken? Maar ja, de Sint en zijn Pieten waren al een week in het land. En de roedes (lees lange wapenstok) lagen bij de Pieten klaar in de auto, de leerlingen hadden geen Sint voor de naam, met andere woorden het waren geen hei ligen. En na enkele telefoontjes van de Pieten met Sinterklaas (comman dant) mochten de Pieten er met hun roedes op af. Het resultaat hebben we gezien. Hoe moet het nu verder: respect moet je verdienen, vertrouwen moet je win nen. Ik wens de politie veel wijsheid toe, want een hele generatie jonge ren van Middelburg en omstreken is deze nu wel kwijt. Om van vele ande ren maar niet te spreken. Bij mij is het nulpunt in ieder geval bereikt. Maar gelukkig waren er ook kinderen die wel lekkers kregen. Daar werd niet gevraagd of ze zoet waren. Dat was bij de "Stichting Goed voor Elkaar". Het was verwendag, lekkers was er in overvloed en Sinterklaas had voor iedereen een cadeautje. De kinderen konden worden geschminkt, naar de kinderbingo of de workshop percussie. Van het ROC waren er leerlingen van Welzijn om de kinderen met van alles en nog wat bezig te houden. En leerlingen van de afdeling kappers knipten er op los. Voor de moeders waren de leerlingen schoonheidspecialistes in touw. Ook kon je heerlijk gemasseerd worden. Misschien vergeet ik nog iets, maar het was ook te veel om op te noemen De ijsbaan op de Middelburgse Markt gaat op 15 december weer open. Vanaf 14.00 uur kan iedereen komen schaatsen. De daarop volgende dagen is de schaatsbaan iedere dag open van 9.00 tot 22.00 uur. Elke zondag is er een speciaal thema met activiteiten en livemuziek. Voor drie euro per uur mag je de baan op. De huurprijs voor een paar schaatsen is twee euro per uur.

de Faam | 2007 | | pagina 14