GEMEENTE VLISSINGEN O STICHTING PALLADIUM WIJKRAAD PAAUWENBURG DORPSPLATFORM OOST-SOUBURG INFORMATIE UIT DE WIJKEN EN DORPEN VLISSINGEN BEDANKT, JUNIOR KAMER WALCHEREN WOENSDAG 5 DECEMBER 2007 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GV Vlissingen GEMEENTE telefoon: (0118) 487000 www.vlissingen.nl/gemeente Dijkversterking Nollebos/ Westduin Tussen februari 2008 en december 2008 zal de uitvoering van de ver sterking van de dijk en de duinen bij het Nollebos/Westduin plaats vinden. In februari zal nog een informatieavond door het Water schap worden georganiseerd, waar in details van de werkzaamheden zullen worden toegelicht. De da tum van die avond zal tijdig in de media bekend worden gemaakt. De wijkraad Paauwenburg heeft inmiddels een verzoek tot Water schap Zeeuwse Eilanden gericht om op een plek met goed uitzicht een abri te plaatsen, waardoor ge- interesseerden in staat zullen zijn om een goed beeld van de werk- zaamhéden te krijgen. Ook is een oud voorstel weer ter sprake ge komen. In 2005 hebben buurtbe woners via de wijkraad gevraagd om plaatsing van enkele bankjes op de dijk. Destijds was daarvoor geen geld beschikbaar. Dit verzoek is nu weer actueel, want het zou mooi in het kader van de dijkver- betering kunnen worden meege nomen. Wij zullen u op de hoogte houden van de reactie. Leefbaarheid in Paauwenburg Begin november verscheen het rap port 'Leefbaarheid in Vlissingen'. U kunt dit rapport van 80 pagina's le zen of downloaden vanaf de site van Vlissingen. Wie het document goed bestudeert, komt tot de conclusie dat de respondenten uit Paauwen burg over het algemeen tevreden zijn over de situatie. Er zijn natuur lijk wel wat problemen die regelma tig via eigen acties van de burgers of via de wijkraad worden aangepakt. Belangrijk,is, dat als er problemen zijn die duidelijk worden gesigna leerd, er door onze nieuwe aanpak ook wat wordt gedaan. Onze lijst met opgeloste probleem telt op dit moment al 20 punten. De veiligheidbeleving in Paauwen burg Oost is nu een 8.3, en overlast jongeren een 7.0. Voor Paauwen burg West is dit respectievelijk 8.7 en 7.9. Vooral het politietoezicht scoort slecht, maar dat zal niemand verbazen want de klachten blijven, ondanks veel pogingen om verbete ring te bewerkstelligen. De politie scoort in Oost 5.3 en in West 5.6. Slechts op een wijk na scoort de po litie in heel Vlissingen zeer laag. In het totaaloordeel blijkt dat Paau wenburg Oost één van de beter sco rende buurten van Vlissingen is. In Paauwenburg West zijn de bewoners zeer tevreden over de leefbaarheid. En let wel: dit is het oordeel van de Paauwenburgers zelf. Toch gaan we niet blij naar het rapport zitten kijken. De bestaan de problemen moeten ook nog worden opgelost. En dat ondanks het feit dat er op de openbare ver gaderingen slechts één formulier met suggesties of klachten werd in geleverd. De wijkraad heeft op 18-09-07 in een brief aan Burgemeester en Wet houders een opsomming gegeven van de problemen die in Paauwen burg spelen. Het betreft nader uit gewerkte details over vandalisme, bestrating, onderhoud, groenvoor ziening, wandelpad tussen de boule vard en Dishoek, verkeer, sloop van goede woningen, graffiti en medi sche verzorging. De ontvangst van de brief werd door de gemeente op 21-09-07 bevestigd, maar er is nog geen gedetailleerd antwoord ont vangen. Gezien de situatie op het stadhuis is dat wel te begrijpen. U kunt er op rekenen dat de wijkraad de druk op de ketel zal houden. Politiek gezien gebeurt er veel op dit moment in de gemeente Vlis singen. Wij hebben daarom besloten onze openbare vergadering te houden als de rust hopelijk een beetje is weergekeerd. Deze openbare vergadering is gepland op dinsdag 12 februari 2008 in de Zwaan. Het Dorpsplatform heeft als doel de sociaal-maatschappelijke, eco nomische en fysieke ontwikkelingen in ons dorp te signaleren, te be vorderen en verbeteringen daarvoor aan te dragen. We maken onder andere hiervoor al jaren een dorpsplan. Dat wordt aangedragen aan de gemeente en daar wordt iets of niets mee gedaan. Dat werkt, zacht gezegd, beide kanten op, frustrerend. Wij laten de moed echter niet zakken en willen toch met een nieuw dorpsplan komen. Wij hebben uw hulp daar bij nodig! De leden van het Dorpsplatform weten vrij goed wat er leeft binnen ons dorp, maar we zouden toch graag van de inwoners willen horen wat zij belangrijk vinden. Zijn er onderwerpen waarvan u denkt daar zou het Dorpsplatform eens mee aan de slag moeten? En dan gaat het niet alleen om onderwerpen waarvoor we bij de gemeente moeten zijn, maar ook om onderwerpen waar we zelf wat aan kunnen doen. Hebt u ideeën of suggesties, geef die aan ons door! Dat mag telefonisch, schriftelijk of via de mail of website. In de openbare vergadering in februari zal aandacht besteed worden aan het nieuwe dorpsplan. Ook dan hopen we dat u mee wilt denken. Wij kunnen merken dat deze publicatie in de Faam goed gelezen wordt, want de bezoekersaantallen op onze website gingen aanzien lijk omhoog. En dat doet ons goed! Hierbij nogmaals ons "adres": www.platformsouburg.nl De leden van het Dorpsplatform wensen u nu alvast hele fijne kerst dagen en we zien elkaar in het nieuwe jaar. In het kader van burgerparticipatie kunnen burgervertegenwoor digingen binnen de gemeente Vlissingen éénmaal per maand hun dorps-, wijk- of buurtactviteiten in de Blauw Geruite Kiel plaatsen. Deze keer hebben de wijkraad Paauwenburg en het Dorpsplatform Oost-Souburg daar gebruik van gemaakt. Het gaat om een proef van een jaar. Wanneer blijkt dat een halve pagina per maand niet genoeg is, kan deze worden uitgebreid naar een hele pagina. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met dhr. P. Stok, afdeling Advies/Burgerparticipatie; tel. 487459; e-mail: psk@vlissingen.nl. Stadhuisplein 12, Postbus 51 4380 AB Vlissingen, telefoon (0118) 420460 www.stichtingpalladium.nl STICHTING PALLADIUM Onderzoek jongeren In één van de vorige rubrieken stond dat jongeren amper gerea geerd hebben op het schriftelijke klanttevredenheidsonderzoek van de stichting. Met StadsMo- nitor Vlissingen vinden nu voor bereidingen plaats om op een andere manier er achter te ko men wat er onder jongeren leeft. De jongeren die nog leerplichtig zijn zullen via school benaderd worden. De niet-Ieerplichtigen via onder andere de website Hyves.nl. Het onderzoek vindt in de ko mende maanden plaats onder de leeftijdsgroepen 10 tot 12 jaar, 13 tot 15 jaar en 16 tot 23 jaar. De verwachting is dat in het tweede kwartaal van 2008 verslag kan worden gedaan van het resultaat van het onderzoek. Activiteiten december dinsdag 4 december bingo in wijkcentrum De Zwaan te Oost- Souburg; aanvang 19.30 uur. donderdag 6 december cursus valpreventie in wijkcentrum De Kwikstaart te Oost-Souburg; aanvang 14.00 uur. donderdag 6 december dam- toernooi voor kinderen van 8 tot 12 jaar in jongerencentrum Walk-Inn te Vlissingen; aan vang 16.00 uur. vrijdag 7 december bingo in wijkcentrum De Kwikstaart te Oost-Souburg; aanvang 13.30 uur. woensdag 12 december dans- middag 50+ in wijkcentrum De Zwaan te Oost-Souburg; aan vang 13.30 uur. donderdag -13 december bowls- toernooi in sporthal Souburg te Oost-Souburg; aanvang 10.00 uur. donderdag 13 december work shop rappen voor kinderen van 8 tot 12 jaar in jongerencen trum Walk-Inn te Vlissingen; aanvang 16.00 uur. vrijdag 14 december bingo in wijkcentrum Het Palet te Vlis singen; aanvang 19.30 uur. woensdag 19 december kerstdi ner in wijkcentrum Het Palet te Vlissingen; aanvang 17.30 uur. donderdag 20 december verha lenverteller/kindertheater voor kinderen van 8 tot 12 jaar in jongerencentrum Walk-inn te Vlissingen; aanvang 16.00 uur. vrijdag 21 december kerstpro gramma met Jacco Ricardo in wijkcentrum De Kwikstaart te Oost-Souburg; aanvang 14.00 uur. donderdag 20 december cursus valpreventie in wijkcentrum De Kwikstaart te Oost-Souburg; aanvang 14.00 uur. vrijdag 21 december volleybal toernooi 50 plus in sporthal Souburg te Oost-Souburg; aan vang 13.00 uur. vrijdag 21 december kinderdis co (8-12 jaar) in jongerencen trum De Paraplu te Vlissingen; aanvang 16.00 uur. Zie de website voor de toegangs prijzen Walcheren Mozaïek Prijs Op donderdag 15 november jl. vond in het kader van het project Walcheren Mozaïek van Stichting Palladium, voor de tweede keer de uitreiking van de Walcheren Moza- iek Prijs plaats. Winnaar was Film theater Schuttershof in Middelburg. Demissionair wethouder Ellie Wal- rave reikte de prijs, een glasmoza- iek, uit. De Walcheren Mozaïek Prijs is een jaarlijks eerbetoon aan een organi satie, school of persoon die zich in het afgelopen jaar heeft ingezet voor verbetering van de contacten tussen allochtone en autochtone Neder landers. Uit 35 inzendingen had de werkgroep Walcheren Mozaïek vijf inzendingen genomineerd, te we ten de Archipelscholen voor hun le vensbeschouwelijk onderwijsproject LEVO, Stichting Zorgstroom voor de personeels- bezinningsdag 'Diversi teit in de zorg', Stichting Rasela voor de opening van het muziekcentrum De Loods, Hogeschool Zeeland voor hun Multi Culti Day en het Filmthe ater Schuttershof voor hun filmpro grammering. Tentoonstelling kinderkunstatelier Bossenburgh Vanaf oktober vond wekelijks, in samenwerking met Kunsteducatie Walcheren, een kinderkunstatelier plaats in de openbare basisschool De Houtuyn. Kinderen van 8 tot 12 jaar konden kennis maken met verschillende vormen van kunst. Binnen een thema werd aan de slag gegaan met verschillende vormen van kunst. De lessen werden gege ven door gastdocenten. Het atelier wordt op 11 december afgesloten met een tentoonstelling van de kunstwerken van de kinderen. Om 16.45 uur wordt de tentoon stelling officieel geopend en is er gelegenheid om onder het genot van een hapje en drankje de ten toonstelling te bezichtigen. Scootmobielrace Op vrijdag 2 november organi seerde Stichting Palladium voor de tweede keer een scootmobielrace. In het Atrium van Ter Reede was een behendigheidsparcours uitge zet. De latere winnares, mevrouw Rosenburg, opende de race met een rit tegen haar kleinzoon More no die de rit op het nippertje won. Spreekuren Senioren Activiteiten Bank (SAB) Ouderen die op zoek zijn naar an deren met dezelfde interesses en/of hobby's kunnen wekelijks terecht op het spreekuur van de Senioren Activiteiten Bank. Het spreekuur is op woensdag- en vrijdagmor gen van 09.30 uur tot 12.00 uur in het centraal kantoor van Stichting Palladium. www.stichtingpalladium.nl Op vrijdag 23 november hield de Junior Kamer Walcheren een veiling voor het goede doel. Deze veiling heeft in totaal 60.000 euro opgebracht. Stichting Palladium ontving voor het project "jonge (alleenstaande) moeders" een bedrag van 18.841 euro. FOTO:RUBEN OREEL

de Faam | 2007 | | pagina 12