GEMEENTE VLISSINGEN BEKENDMAKINGEN VLISSINGEN VERGADERINGEN COMMISSIES WAT EEN ZOOI! INFORMATIEPAGINA VOOR DE INWONERS VAN DE GEMEENTE VLISSINGEN WOENSDAG 5 DECEMBER 2007 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GV Vlissingen telefoon: (0118) 487000 www.vlissingen.nl/gemeente Stadhuis Ingang Stadhuisplein 2 Aanvang: 19.30 uur Commissie wonen, grondge bied en havens (wgh) Donderdag 6 december 2007 1Agenda 1. Opening 2. Actuele zaken 3. Raadsvoorstellen 3.1 Verzelfstandiging Wel- zijnsaccommodaties. 3.2 Ontwikkeling locatie Boulevard Evertsen 244 (Britannia) 3.3 Grondkosten zorgwonin- gen 3.4 Grondprijzen 2008 3.5 Woonwagenschap, be groting 2008 4. Rondvraag 5. Sluiting Commissie verkeer, ruimtelijke ordening, onderwijs, groen, afval en milieu openbare orde en veiligheid (vrogam/ oov) Maandag 10 december 2007 Agenda 1. Opening 2. Actuele zaken 3. Raadsvoorstellen 3.1 Gemeenschappelijke regeling bestuurders- overleg onderwijsbeleid Walcheren, jaarrekenin gen 2005 en 2006. 3.2 Wettelijk verplicht Ge meentelijk Rioleringsplan Vlissingen. 3.3 Rekenkameronderzoek naar de gemeenschap pelijke regelingen van de gemeenten op Walche ren. 4. Rondvraag 5. Sluiting Commissie financiën, econo mische zaken, cultuur en sport (Fesc) Dinsdag 11 december 2007 Agenda 1. Opening 2. Actuele zaken 3. Raadsvoorstellen 3.1 Algemene subsidiever ordening gemeente Vlissingen 2008 3.2 Uitvoering art. 212 van de Financiële Verorde ning; Vaststellen Meer jaren Onderhoudsplan gemeentelijke gebouwen en accommodaties 3.3 Verordening onroerende zaakbelasting 3.4 Belastinqverordening 2008 3.5 Verordening Reinigings heffing 2008 3.6 24ste wijziging van de Programmabegroting 2007, slotwijziging 4. Rondvraag 5. Sluiting www.vlissingen.nl/ gemeenteraad Ingediende aanvragen (art. 41 Woningwet) De volgende aanvragen om te bou wen en/of te slopen zijn ingediend: A) Aanvraag lichte bouwvergun ning: 1aanbouwen woningen Suze Groe- neweglaan 85 87 2. aanbouwen woning Suze Groene- weglaan 97 3. plaatsen erfafscheiding van Ho- gendorpweg 182 B) Aanvraag sloopvergunning: 1slopen asbesthoudende materialen Schaepmanstraat 65 tm 127 C) Aanvraag monumentenvergun ning: 1. voegen zeewering Oranjedijk (muur van Altena) De publicatie van de ingediende aanvragen heeft een informatief ka rakter. Tegen deze aanvragen kun nen geen bezwaarschriften worden ingediend. Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop de vergunning wordt verleend, afwijken van de in gediende aanvraag. Verleende bouw-, sloop- en ge bruiksvergunningen In de afgelopen periode zijn de vol gende vergunningen verleend: 1plaatsen overheaddeur en plaatsen afscheiding Pastoor van der Aal- aan 14, 27-11-2007 2. verbouwen bedrijfspand Prins Hendrikweg 2, 27-11-2007 3. plaatsen carport Nico Engelsch- manlaan 1, 27-11-2007 4. slopen asbesthoudende materia len Schaepmanstraat 65 t/m 127, 27-11-2007 Verleende monumentenvergun ning In de afgelopen periode is de volgen de vergunning verleend: 1plaatsen plaquette Boulevard de Ruijter, 27-11-2007 2. wijziging op verleende bouwver gunning 07-270 Schubertlaan 26, 27-11-2007 Tegen deze besluiten (vergunningen) kan door een rechtstreeks belang hebbende binnen de termijn van 6 weken na de dag van verzending van de vergunning (dus niet de datum van publicatie), schriftelijk bezwaar worden gemaakt bij ons college. De verleende vergunningen met bijbe horende tekeningen kunnen na een telefonische afspraak met de mede werker Publiekszaken (487339) wor den ingezien. Vrijstellingen (Wet op de Ruimtelijke Ordening) Wij willen positief beslissen op de. hierna genoemde verzoeken om vrij stelling in combinatie met ingedien de bouwaanvragen: 1. uitbreiden woningen Suze Groe- neweglaan 85 en 87; 2. uitbreiden woning Suze Groen weglaan 97; 3. plaatsen schuur berging Gerbran- dystraat 54; Artikel 19, derde lid, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, juncto ar tikel 20 van het Besluit op de Ruim telijke Ordening opent daartoe de mogelijkheid. Voordat wij een beslissing nemen op voornoemde aanvragen, liggen de bouw- en situatietekeningen ge durende zes weken, ingaande 6 de cember 2007 t/m 16 januari 2008 ter inzage in het stadhuis, Paul Kru- gerstraat 1. Gedurende deze termijn kan een ieder schriftelijk en/ of mon deling zijn zienswijze bij ons col lege indienen (ter attentie van Afd. Strategie,beleid en projecten, Postbus 3000, 4380 GV VLISSINGEN). Voor een mondelinge zienswijze dient u vooraf een afspraak te maken met dhr. Huige (0118-487339). Welstandscommissie De welstandscommissie vergadert in het openbaar*eens in de veertien dagen op een donderdag. De stukken ter behandeling moeten uiterlijk één week voor de vergadering (woensdag middag uiterlijk 17.00 uur) bij bouw en woningtoezicht ingediend zijn. U kunt de behandelde bouwplannen vanaf dinsdag voorafgaand aan de vergadering, raadplegen op www. vlissingen.nl/welstandscommissie. De agenda is dan ook in te zien in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1. De data van de volgende welstandsvergade ringen zijn 6 en 20 december 2007 en 10 januari 2008. Ontwerp-bestemmingsplan Oost- Souburg Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken, op grond van arti kel 23 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat vanaf 6 decem ber 2007 voor een ieder gedurende zes weken (van 6 december 2007 t/m 16 januari 2008) in de publieksbalie van het stadhuis, Paul Krugerstraat. 1 te Vlissingen en in de bibliotheek, Kanaalstraat 56 te Oost-Souburg, ter inzage ligt het ontwerp van het be stemmingsplan 'Oost-Souburg'. Dit bestemmingsplan is opgesteld in het kader van de actualisering van bestemmingsplannen en heeft als hoofddoel te voorzien in een actuele juridisch-planologische regeling van de bestaande situatie in Oost-Sou burg. Dit plangebied wordt globaal omsloten aan de westzijde door de Nieuwe Vlissingseweg, aan de zuid zijde door de rijksweg A58, en aan de oost- en noordzijde door de zuid grens van het plan Souburg-Noord, Groot-Abeele en de geledingszone tussen Vlissingen en Middelburg. Gedurende bovenvermelde termijn kan een ieder zijn zienswijze omtrent dit bestemmingsplan schriftelijk of mondeling kenbaar maken bij de ge meenteraad. Voor het indienen van een mondelinge zienswijze kan een afspraak gemaakt worden met mevr. E. Jasperse, tel. 0118-487367. Kapvergunning Wij maken bekend dat er een aan vraag om een kapvergunning ingevolge art. 4.3.2. van de Algemene Plaatselijke Verordening Vlissingen) is ontvangen voor het verwijderen van 1 populier Koudekerkseweg 94, 1 kastanje de, Kempenaerstraat 14, 1 esdoorn J,D.P. de Smitstraat 13, 1 kastanje J.D.P. de Smitstraat 17, 1 den Mendelssohnlaan 36 en 1 berk van Borsselestraat 9 te Vlissingen en Oost-Souburg. Wij zijn voornemens deze vergun ning te verlenen. Nadere informatie over de kapaanvraag kunt u krijgen bij de afdeling Beheer Leefomgeving telefoon 487373. Wet milieubeheer Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken bekend dat op grond van artikel 8.40 en 8.41 van de Wet milieubeheer meldingen zijn ingekomen ingevolge het: Besluit detailhandel en ambachtsbedrij- ven milieubeheer van Lidl Nederland GmbH te Hui zen voor het veranderen van een inrichting. De inrichting is gelegen op het perceel Papegaaienburg 6-8 te Vlissingen. van Aldi markt te Roosendaal voor het veranderen van een in richting. De inrichting is gelegen op het perceel Glacisstraat 22 te Vlissingen. Behalve over wachtgelddiscussies (ik overweeg sollicitatieafschriften voortaan aan de PZC te sturen, dan kan de krant u informeren), gaat het in Vlissingen vooral over de crisis op het stadhuis. Op straat hoor ik: "Wat een zooi hebben jullie ervan gemaakt!" Terecht. Wij: burgemeester en wethouders inclusief externe adviseurs, ambtenaren én raad zijn erin geslaagd de gemeente vrijwel stuurloos te maken. Waarover ging het nu eigenlijk? Kort door de bocht hierover. Vanuit de raad werd er regelmatig bij het college op aangedrongen om de ambtelijke organisatie onder controle te krijgen. Het college is met die opdracht aan de slag gegaan, wat uiteindelijk leidde tot het tijdelijk naar huis sturen van een aantal ambtenaren. Ik denk niet dat deze maatregel in verhouding staat tot datgene wat het college de betrokken medewerkers verwijt. Een nog lopend onderzoek moet dat echter uitwijzen. Helaas, de raad vond het in meerderheid, tegen gemaakte afspraken in, niet nodig om dat af te wachten. Politieke daad Het college is gevallen. De directe aanleiding was een brief van het Georganiseerd Overleg (overlegorgaan met ambtenaren) waarin het vertrouwen in het college opgezegd werd. Deze brief was een politieke daad en bedoeld om de raad ertoe te brengen het college naar huis te sturen. En dat is gelukt. Het gevolg is: wethouders weg, burgemeester weg. Onvermijdelijk vervolg: directeur weg, en enkele andere ambtenaren Weg. En de raad dan? Eigenlijk de raad ook weg en nieuwe verkiezingen in Vlissingen. Alleen, onze wetgeving voorziet daar niet in. Deze raad moet dus samen met een nieuw college over politiek gekissebis heen stappen en tonen dat ze alsnog in staat is om de stad fatsoenlijk te besturen. Deze crisis was niet nodig geweest en het valt alle betrokkenen - ook mij - aan te rekenen dat het zover gekomen is. Vlissingen verdient beter! Raadslid Henk de Haas, fractievoorzitter PvdA Tel: 41 78 59, E-mail: dehaas@zeelandnet.nl www.vlissingen.pvda.nl Besluit opslag- en transportbedrijven van Supermaritime Nederland BV te Ritthem voor het oprichten van een inrichting. De inrichting is ge legen op het perceel Frankrijkweg 16 te Ritthem. van de gemeente Vlissingen te Vlis singen voor het van toepassing worden van het Besluit opslag- en transportbedrijven milieubeheer op een inrichting. De inrichting is gelegen op het perceel Scheldeplein 2 te Vlissingen. Ter inzage De meldingen en alle relevante stuk ken liggen van donderdag 06 decem ber 2007 tot en met 16 januari 2008 elke werkdag tijdens openingstijden ter inzage in het stadhuis, Paul Kru gerstraat 1. Op afspraak kunnen de stukken ook op donderdagavond van 17.00 tot 20.00 uur worden in gezien, telefoon 0118-487339 of 0118-487300 (e-mail whe@vlissin- gen.nl). Desgewenst wordt er onder kantoortijden door de afdeling Veilig heid, Vergunningen en Handhaving een mondelinge toelichting gegeven op de voornoemde stukken. Wet milieubeheer Ter inzage legging melding van ver anderingen inrichting artikel 8.19 Wet milieubeheer Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken bekend dat de vol gende melding van veranderingen of uitbreiding is ontvangen: Overlasko Konstructie BV te Rit them met betrekking tot de inrich ting gelegen aan de Frankrijkweg 9 te Ritthem. De verandering betreft het uitbreiden van de productiehal len met ongeveer 1600 m2 en het vergroten van het kantoor. De voorgenomen veranderingen van de inrichting leiden niet tot andere of grotere nadelig gevolgen voor het milieu en de veranderingen dienen, krachtens de geldende voorschriften, binnen 3 jaar gerealiseerd te worden. De voorgenomen veranderingen ge ven gelet op de inhoud van de mel dingen geen aanleiding tot wijzigin gen van de vergunningen. Om die reden hebben wij besloten akkoord te gaan met de genoemde meldin gen. Ter inzage De meldingen en alle relevante stuk ken liggen van donderdag 06 decem ber 2007 tot en met 16 januari 2008 elke werkdag tijdens kantooruren en op donderdagen van 17.00 uur tot 20.00 uur ter inzage (in de cen trale hal van het Stadhuis van de gemeente Vlissingen (Paul Kruger straat 1). Alleen op afspraak kunnen de stukken op donderdagavond tus sen 17.00 uur en 20.00 uur worden ingezien, telefoon 0118-487339 of 0118-487300 (e-mail whe@vlissin- gen.nl). Desgewenst wordt er onder kantoortijden door de afdeling Veilig heid, Vergunningen en Handhaving een mondelinge toelichting gegeven op de voornoemde stukken. Bezwaar Tegen ons besluit kan iedere belang hebbende, binnen zes weken na de datum van bekendmaking van de beschikking, schriftelijk bezwaar aan tekenen op grond van de Algemene wet bestuursrecht en de Wet mi lieubeheer. Het bezwaarschrift moet worden gericht aan burgemeester en wethouders. Het bezwaarschrift moet worden ondertekend en bevat tenminste de naam en adres van de indiener, de dagtekening, een om schrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht en de gronden van het bezwaar. Beroep en voorziening Na onze eventuele beslissing op be zwaar is beroep mogelijk bij de Af deling bestuursrechtspraak van de Raad van State. De voorzitter van dit rechtscollege beslist tevens over een verzoek om schorsing of een voorlo pige voorziening. Belanghebbenden kunnen een gemotiveerd verzoek indienen mits zij tevens een be zwaarschrift hebben ingediend. Een verzoek om schorsing dan wel een voorlopige voorziening wordt alleen toegewezen als onverwijlde spoed dit vereist, gelet op de betrokken be langen. U moet een afschrift van uw bezwaarschrift dan wel beroepschrift bij het verzoekschrift om een voorlo pige voorziening overleggen. Als tegen de beslissing op bezwaar schrift beroep wordt ingesteld, moet griffierecht worden betaald. Dit geldt ook voor een verzoek om voorlopige voorziening. Informatie hierover kunt u verkrijgen bij de Raad van State. (tel. 070-3624871). Vlissingen, 5 december 2007 B&W van Vlissingen Postbus 3000, 4380 GV VLISSINGEN

de Faam | 2007 | | pagina 10