Scholen slaan alarm over lesurennorm Website Senior Games actief De voordelen van Het Net: 41 Het Net Nu exclusief bij Primafoon: gratis DVD-pakket met 6 topfilms, waaronder Ghost Rider, Baas in eigen bos en Perfect Stranger. Snel en onbeperkt internet Niet vast aan een jaarcontract Tijdelijk met gratis DVD-pakket t.w.v. 100,- Op=Op iPrimafoon Woensdag 21'november 20Ot - Pagina 9 Spiderman en Bratz DOOR MERIAN KWAKKELAAR VLISSINGEN - Spiderman en Bratz-poppen zijn dit jaar dé top pers voor Sinterklaas. Toch wordt het kinderfeest minder uit bundig gevierd in Nederland. Volgens een consumentenon derzoek van adviesorganisatie Deloitte, geeft de consument dit jaar minder geld uit. Geheel te gen deze trend in wordt in de speelgoedwinkels in Walcheren meer geld uitgegeven dan voor gaande jaren. Volgens bedrijfs leidster Esther Husori van Mars kramer annex Toys2Play in Oost- Souburg wordt er dit jaar meer gekocht. Ook bedrijfsleidster Ni cole Sonius van Bart Smit in Mid delburg heeft niets gemerkt van deze trend. Volgens haar wordt er meer geld uitgegeven, maar komt de verkoop laat op gang. Karin Schiedon van kadowinkel Schiedon Akkerdaas in Dom burg is het daarmee eens:" Er wordt meer gekocht, maar men sen beginnen later aan hun inko pen." Wat veel verkocht wordt voor Sinterklaas? Unaniem noe men de speelgoedverkopers Spi derman en Bratz-poppen. Spi derman is een rage voor jongens van zes tot twaalf jaar. Er zijn al lerlei gadgets van. Bratz-poppen zijn populair bij meisjes van zes tot twaalf jaar. Ze dragen modi euze kleding en kapsels met glit ters. Ook de Barbiepoppen zijn nog geliefd. Speelgoed van de te levisieserie Dora worden veel ge kocht voor meisjes tot ongeveer vijfjaar. Voor jongens tot vijfjaar is er niet echt een rage, wel zijn Cars en Duplo nog erg populair. DOOR BO VAN SCHEYEN MIDDELBURG - Alle Zeeuwse schoolleiders hebben gezamen lijk een brief ondertekend om aandacht te vragen voor de fu neste uitwerking van de onder wijstijdnorm. De briefis naar al le onderwijswoordvoerders van de fracties in de Tweede Kamer gestuurd. Sinds 2006 zijn scho len in het voortgezet onderwijs verplicht 1040 klokuren onder wijs te realiseren zonder dat daar een behoorlijke financiële injectie tegenoverstaat. Wat nog veel belangrijker is: zonder dat is aangetoond dat een vermeer dering van uren noodzakelijk is om beter onderwijs te leveren, aldus de schoolleiders. In de ons omringende landen ligt dat aantal onderwijsuren voor voortgezet onderwijs op jaarbasis 60 tot 90 uur lager. De politiek in Den Haag heeft be sloten dat elke leerling ongeacht zijn capaciteiten 1040 uur on derwijs moet krijgen. Deze norm is in het leven geroepen om de vele uitvallende lesuren door ziekte, vergaderingen, scholing en excursies te com penseren. Uit onderzoek blijkt dat ouders het meest ongerust zijn over het vele uitvallen van lessen en het lerarentekort. Ie dere ouder wil dat zijn zoon of dochter met de hoogst haalbare resultaten thuiskomt. Toch ge ven ook de leerlingen aan dat ze veel last hebben van die 50 tot 100 uur extra gedwongen lesin- vulling. Scholen moeten door dat er al weinig geld is nu ook gaan bezuinigen op algemeen vormende, culturele en sportie ve activiteiten. Voor de Zeeuwse scholen is het onmogelijk om aan die onderwijstijdnorm te voldoen zonder dat de kwaliteit van het onderwijs in het geding komt. Ook het landelijk Aktie Komitee Scholieren (LAKS) pleit voor een verlaging van de norm met 80 uur. Door middel van de brandbrief die ook is gestuurd aan de on- derwijsgedeputeerde van Zee land, alle wethouders onderwijs van de Zeeuwse gemeenten en gemeenteraadsleden van de Zeeuwse gemeenten, hopen de schoolbesturen in overleg met het ministerie, docenten, leer lingen en ouders tot een haalba re norm te komen. MIDDELBURG - Van 7 tot 12 september 2009 worden de Se nior games in Europa gehou den. De Provincie Zeeland is gastprovincie voor naar ver wachting 3.500 atleten. In vrij wel alle gemeenten van de pro vincie Zeeland zijn de sport wedstrijden. Sporters vanaf 50 jaar zullen in twintig takken van sport aktief zijn. De Senior Ga mes worden georganiseerd in nauwe samenwerking met de geselecteerde landelijke sport organisatie met ondersteuning van NOC/NSF. De organisatie is in handen van de stichting Seni or Games 2009. Gratis DVD-pakket bij internet van Het Net

de Faam | 2007 | | pagina 9