Scheldekraan eindelijk uit elkaar 29 Kinderdagverblijf Villa Valentijn Middelburg Rotary steunt wensen je eigen bedrijf in onderhoud :e Bel Floortec j Diabetes zonder het te weten? Doe de gratis bloedsuikertest. De Faam Fooien CROHE 0800-floortec (0800-35 66 7832) www.floortec.nl MEDIQ november Momenteel geen wachtlijsten y Gezellige en veilige opvang met volop activiteiten y Grote buitenspeelplaats Zeer gunstige tariefstelling Woensdag 21 november 2ÖÓ7 - Pagina 6 Peter verkoopt van alles Een slee voor sneeuwrijk Walcheren? foto: jaap wolterbeek door marcel van der voort VLISSINGEN - Het is een druilerige vrijdagmiddag. Ondanks de regen lopen de mensen af en aan bij de loods van TSA aan de Volta- weg 13 in Vlissingen. Daar opent Peter Ter Meulen één keer per week om 13.00 uur zijn rommelwinkel voor het goede doel. Peter is in een melige bui. Voor de gelegenheid heeft hij even de mijter van Sinterklaas geleend. Zijn koopmanschap valt me teen op. Een half uur later toont een mevrouw interesse voor Sint Nicolaas kleding op school. Rap zoekt Ter Meulen de ver schillende kledingstukken bij elkaar en tenslotte geeft hij zijn mijter af. Daarvoor had hij die gekscherend op het hoofd van een moslimman gezet. Die ziet er de humor van in. Boeken, speelgoed, kleding, huishoude lijke artikelen en kerstversie ring. Winkel van Sinkel Het is er allemaal in de winkel. "Alleen computers verkoop ik niet. Ik heb gemerkt dat men sen die steeds sneller en beter willen. De pc's die ze hier bren gen zijn dat niet Dat zijn van die grote bakken. Dus daar be gin ik niet aan", legt hij uit. En weg is hij. Even een paar fonkel nieuwe ovenschalen verkopen aan een toekomstige keuken prins. Er ligt een Indonesisch marine schip in Vlissingen. Ter Meulen weet er veel van. De bemanning koopt werkelijk van alles. Ze dingen af. Als ik het genoeg vind, zeg ik ze dat", meent de verkoper. Afgelopen jaar was de jeugdbrandweer aan de beurt voor een flinke donatie. En 1 november is de inzameling ge start voor het Dierenasiel in Vlissingen. "Ik geeft 99,9 pro cent aan het goede doel. Er gaat een klein beetje af voor de koffie en plakband", verzekert hij. Ter Peter Ter Meulen heeft bij de brandweer gewerkt. Ook hij actief geweest als lei der bij de jeugdbrand weer. Inmiddels is hij gestopt en haalt in zijn Vlissingse rommelwin kel geld op voor lokale goede doelen. "Het is voor de poesjes en de hondjes", roept hij tegen een klant. Dat levert hem aardige fooien op. Eind 2008 stort hij de jaarop brengst op de rekening van Stichting Vrienden Dieren asiel. "Dat kunnen ze ge bruiken voor de nieuw bouw", weet Ter Meulen. Onlangs heeft hij een groep jonge spuitgasten blij ge maakt De jeugdbrandweer gebruikt het geld ondermeer voor kleding, slangen, een kamp en extra materialen. Meulen: "Ik kies plaatselijke doelen. Niet de grote. Daar heb ben ze hoge heren aan de top." En hun salarissen wil de Vlissin- ger niet spekken. De loods mag hij gratis gebruiken van TSA. Die betalen eveneens de ener giekosten. "Als de mensen spul len hebben mogen ze die bren gen. Ik betaal er niet voor en knap het evenmin op. Als dat nodig is, dan doen de mensen dat thuis zelf. Ook haal ik dingen bij de men sen op. Wekelijks ben ik hier zo'n 30 uur mee bezig", zegt hij. door marcel van der voort VLISSINGEN - Het neerhalen van de Scheldekraan in Vlissin gen is niet zonder slag en stoot gegaan. Eigenlijk zou de stalen kolos die herinnert aan de tij den van weleer blijven staan. De laatste tijd vielen er echter steeds vaker stukjes van de ko los naar beneden. De veiligheid van voorbijgangers kwam daar door in gevaar. Daarom is be sloten het gevaarte uit elkaar te halen. Bij een eerste poging was de harde wind spelbreker. Daarna waren er problemen met de hijsinstallatie die de ou de kraan van de plek op het Scheldeterrein moest halen. Uiteindelijk lukte het vorige week donderdag. De ruim 100.000 ton wegende giek is door 2 telescoopkranen los ge maakt en veilig op de grónd neergezet. De rest van de kraan wordt donderdag ontmanteld. De komende tijd wordt bekeken of de blikvanger een opknap beurt krijgt en er een nieuwe lo catie beschikbaar is voor de Scheldekraan. Na enig uitstel is de Scheldekraan in Vlissingen nu eindelijk neergehaald, foto: izaak verkeste. AAGTEKERKE - De Rotaryclub Walcheren hield van 16 tot en met 23 juni de vierde editie van de Aagtekerke-Open, een golf en boerengolfevenement. Deel nemers van het evenement konden een keuze maken voor verschillende arrangementen variërend van 10,00 tot 30,00 euro. Verder konden bedrijven het evenement sponsoren. Dit alles heeft geresulteerd in een bedrag van 8500 euro die aan de Doe een Wens Stichting zal worden geschonken. WMW.ÖföIlP dl Badcrtc Middelburg re n,i dier weg J 7b) 433'8 M IDDI'.LBURG telefoon O I 18 611 386 www.hadcric.nl Floortec Benelux BV, Scharlo 9, 5165 NG WASPIK APOTHEEK Mediq Apotheek Dauwendaele Roozenburglaan 18 4337 JH Middelburg Wij zijn gevestigd aan de Rouaansekaai 61, Middelburg. Bel vrijblijvend voor een rondleiding: tel. 0118 - 623 563 www.villavalentijnmiddelburg.nl

de Faam | 2007 | | pagina 6