Allereerste verkiezing tot Mister en Miss Hulst 4.25°/o' truien 30% korting Latijns-Amerikaanse zangeres wijst de weg Budget Hypotheek SIMS Eric Holm brengt Sinterklaasvoorstelling odehuis "(jity' speelt voor Sinterklaas imimmim GRATIS! I een hypotheek van de meest persoonlijke bank sparen bij de meest persoonlijke bank dé Weekkrant Iranese- en middeleeuwse muziek in kerk De Faam Woensdag 21 november 2007 - Pagina 39 Opening Zeeuwse Concertzaal Nota voor graffiti SPECIAAL VOOR DE BLUESROUTE: tot 1 december geen afsiuitprovisie Regio Bank Sequentia brengt 'Visioenen van de Apocalyps', foto: p.r. MIDDELBURG - Eric Holm belangrijke rol spelen, wor- speelt 25 november de Sin- den de kinderen meegeno- terklaasvoorstelling 'Vol ver- men op een avontuurlijke reis wachting' in 't Spiegel- door hun belevingswereld en theater aan de J.V. Sprenger- kunnen ze meezingen met laan in Middelburg. In deze Sinterklaasliedjes. Aanvang: muzikale voorstelling waar 14.30 uur. Entree: 7,50 euro. het decor en belichting een Kaarten via: 0900-3300033. MIDDELBURG - Vijf pianostu denten van de Roosevelt Acade my in Middelburg geven zater dag 24 november een concert in De Drvkkery in Middelburg. Zij vertolken onder andere werken van Beethoven, Brahms, Schu bert, Prokofiev en Liszt. De stu denten zijn Sabrina De Bruyne, Aline Kuiper, Susan Nysingh, Marten Noorduin en de 16-jari- ge Ianthe Piscaer. Het concert is van 15.00 tot 16.30 uur in de Brasserie. MIDDELBURG - Komend weekend heeft De Doopsgezin de kerk in de Lange Noordstraat in Middelburg een breed aan bod klassieke muziek. Vrijdag 23 november brengt het Mo hammed Motamedi Ensemble klassieke muziek uit Iran en zondag 25 november brengt Se quentia fragmenten uit christe lijke bronnen. In samenwerking met het Wereldculturencen- trum Rasa uit Utrecht haalt Mu- ziekPodium Zeeland de groep Mohammed Motamedi naar Middelburg. De oude Perzische poëzie is een onuitputtelijke bron voor klas sieke liedteksten. Zanger Mo hammad Motamedi heeft zich omringd met instrumentalis ten, die de klassieke Perzische traditie hoog in het vaandel dra gen. Er wordt gespeeld op vedel, tonbak (vaastrommel) en op tar (langhalsluit). Vrijdag 23 no vember Aanvang: 20.00 uur. Sequentia uit Keulen onder lei ding van Benjamin Bagby brengt 'Visioenen van de Apo calyps'. Sequentia koos frag menten uit christelijke bronnen en de epen van de Middeleeu wen, waaronder de profetieën van de Erythreïsche Sibylle en de Edda. Benjamin Bagby (zang, harp en symphonia), op richter en artistiek leider van Se quentia, een van de meest voor aanstaande oude muzieken- sembles ter wereld, is al ruim dertig jaar een van de vurigste pleitbezorgers van de vroegste oude muziek. Voor deze gelegenheid komt Se quentia in zijn meest minimale vorm, namelijk als duo, be staande uit Bagby en Norbert Rodenkirchen (fluit, harp). Aan vang: 15.30 uur. Beide concer ten kosten: 15 euro. Donateurs 12 euro. MIDDELBURG - De her nieuwde Zeeuwse Concert zaal in Middelburg opent met een festival van donder dag 22 tot en met zondag 25 november. Diverse Zeeuwse en Nederlandse ensembles en solisten zullen de Con certzaal muzikaal inwijden. Tijdens de openingsavond donderdag 22 november opent topensemble L'Arpeg- giata, Christina Pluhar, on der leiding van harpiste Christina Pluhar. Dat ge beurt 's avonds na de ope ningshandeling door gede puteerde Harry van Waveren en de Middelburgse wediou- der Frank Streng. Aanvang: 19.30 uur. Vrijdag 23 november speelt s' ochtends het Python Saxo foon Kwartet een aantal be sloten schoolconcerten. Het Koninklijke Oratorium Ver eniging onder leiding van Jan Hut brengt een open baar concert met werk van onder andere Schubert. Zaterdag 24 november speelt Jeroen van Veen, Meet5Reed, Het Jasper van Damme Kwartet, Huibert-Jan Vader Marja Smet, Het Piano Ensemble en Het Zeeuws Orkest onder leiding van Joan Berkhemer. De Opera Tralala brengt zondag 25 november 'De laarzen van Lento' en zijn verder Syrinx, Arnold Marinissen, Duodali, Het Van Dingstee Kwartet, Trombonata en Het Middel burgs Muziekkorps onder leiding van Richard Vrijhoef te bewonderen. Zie voor het gehele program ma: www.zeeuwseconcert- zaal.nlof bel 0118-637777. NIEUW- EN SINT JOOSLAND - De in Uruguay geboren zangeres Beatriz Aguiar geeft zondag 25 november een concert in Theater De Wegwijzer in Nieuw en St.Joosland. Zij maakte eerst carrière in Zuid Amerika. Daarna trad ze op in de USA, Cuba, Grie kenland, Frankrijk, Duitsland en op het North Sea Jazz Festival. Ze is op meer dan tien cd's te horen, componeert en participeerde in projecten met onder andere Laura Fygi, Fernando Lameirin- has en Rumbata. Al leunend te gen jazz, brengt zij sterk ritmi sche tangofolklore stukken uit Uruguay en Argentinië, Chande en Puya uit Colombia, Chacare- ra uit Argentinië en Candombe uit Uruguay. Met haar stem gaat ze van stukken vol felle energie naar repertoire vol melancholie en warmte. De pers is unaniem lovend over deze zangeres: "Dit is muziek van wereldformaat! Fantastisch!" (Brabants Dag blad). "In de stein van deze schitterende zangeres, zit passie, warmte en romantiek" schrijft het Haarlems Dagblad en Frank van Herk van De Volkskrant schrijft: "...Beatriz Aguiar zingt met een warme en krachtige stem, dat ze op een erg natuurlij ke manier gebruikt. Haar prach tige liedjes spreken recht uit het hart". Na afloop van het concert is er een danssalon. Aanvang: 15.00 uur. Entree: 15,00 euro. Kaartverkoop via www.theater- dewegwijzer.nl of 0118-602741. Iranese muziek door tara de vriend HULST - In het Cultureel centrum Den Dullaert in Hulst wordt vrijdag 30 no vember de verkiezing van de Miss en Mister Hulst gehou den. Een splinternieuwe missverkiezing, waarvan er in Zeeland erg weinig zijn. De verkiezing moet volgens or ganisatoren Eddy de Schrijver en Lilian Weemaes een jaarlijks terugkerend evenement wor den. Jongens en meisjes vanaf zestien jaar kunnen meedoen, uit de gemeente Hulst maar ook daarbuiten. De winnaar krijgt een fotoreportage en een plaats op een volgend jaar uit te geven kalender over Flulst. De verkie zing begint om 20.00 uur. Rond 22.00 uur is de finale en een kwartier later wordt de prijsuit reiking verwacht. Daarna is er een afterparty met Rap-A-Noia Double8, dj Paolo, dj Joris Schirris en de G0G0 Girls. De entree is gratis. MIDDELBURG - De 16-jarige jongen uit Middelburg die vori ge week is opgepakt voor graffi- tivandalisme, kan een gepeper de rekening van de gemeente te gemoet zien. Dankzij de databa se met foto's van graffitiwerken voorzien van de tag ofwel hand tekening van de maker, kon de politie hem direct na zijn aan houding met veel van zijn werk confronteren. De jongen heeft vervolgens van veel graffitiwer ken op zowel gemeentelijke als particuliere eigendommen be kend dat hij deze heeft gemaakt. Aan de hand van de tag zijn zo'n 50 werken in de databank tot hem te herleiden. Met een schoonmaakprijs van 125 euro per werk lopen de kosten hoog op. Omdat de dader minderjarig is, worden deze kosten op de ouders verhaald. (IVe van 21 november t/m 5 december (niet geldig in combinatie met acties!kortingsbonnen) Langevie.Ce 57 - 4331 LS Jdidddèurg TeCefoon: 0118 - 63 5215 Bij bestelling van een hoofdgerecht (p.p.)» krijgt u het speciale blues voor- of nagerecht Aagje Dekenstraat 3 4381 RM Vlissingen Tel. 0118-411 560 SNS Regio Bank biedt haar financiële diensten uitsluitend aan via honderden intermediairs verspreid over heel Nederland. Ook bij u in de buurt. snsregiobank.nl

de Faam | 2007 | | pagina 39