RÏÏfeh0™,rEK Werk A58 levert Skiën op het droge veel boetes op Zieke chauffeur crasht met bus Record gebroken Skivereniging Zeeland is erg actief Koplopers Dartwinst Subtop Pijltjesgooien levert record en flink bedrag op Woensdag 21 november 2007 - Pagina 35 Met speciale trainingen ervoor zorgen dat wintersporters op een verantwoorde wijze aan hun wintersportvakantie beginnen. Dat is het motto van Ski- en wintersportvereniging Zeeland, dat haar 130 leden op de vakantie voorbereid, foto: izaak verkeste. door peter vrancken MIDDELBURG - Als verzelf standigde vereniging van de voormalige Nederlandse Ski vereniging is de Ski- en Winter sportvereniging Zeeland op vier verschillende locaties actief in Zeeland: Goes, Hulst, Kruinin- gen en Middelburg. Vanaf eind september tot april loopt het seizoen, waarin de leden inten sief worden voorbereid op de winterse vakanties. "Met de zaal trainingen brengen we onze leden niet alleen fitheid bij, maar ook een goede conditie. Daarmee voorkomen we bles sures, hoewel we die natuurlijk niet helemaal kunnen uitslui ten. Mensen die onvoorbereid aan de skivakantie beginnen, kunnen natuurlijk altijd tegen je aan skiën Wij proberen om on ze leden zo risicoloos mogelijk te laten genieten van de vakan- tie", zegt Ton van Weele, voor zitter van de Zeeuwse vereni ging en al 31 jaar trainer. "Een fit lichaam leidt minder snel tot vennoeidheid en dus blessures. Juist door deze trainingen kun nen de leden tot op hoge leeftijd van de wintersport genieten. Bovendien werken we ook aan spierversterking en dat komt het zelfvertrouwen ook weer ten goede. En met een fit lichaam kun je meer doen", zegt Van Weele. "Bovendien horen we vaak dat dankzij onze trainin gen de ouderen langer op win tersport kunnen gaan." De Ski- en Wintersportvereniging Zee land heeft overigens niet uitslui tend leden op wat hogere leef tijd. Er zijn ook volop twintigers. De plannen voor overdekte ski accommodaties in Terneuzen en Vlissingen juicht Van Weele toe. Meer informatie voor gratis proeflessen bij Ton van Weele: 0113-628478. VLISSINGEN - De basketda mes van Vlissingen doen het prima. De ploeg voert onge slagen de ranglijst aan in de hoofdklasse terwijl het twee de herenteam koploper in de eerste klasse is. Het eerste herenteam verloor in de hoofdklasse met 68-78 van Attacus en de koppositie. MIDDELBURG - Danny Roelofs, de Zeeuwse zwaar gewicht bokser/gaat zich wellicht bij een boksvereni ging uit Aken voorbereiden op de Europese kampioen schappen 2008. In Duitsland weet Roelofs zich verzekerd van voldoende wedstrijden. Overigens maakte de Mid delburger vorige week tij dens de Bep van Klaveren Memorial in Rotterdam kor te metten met Johannes Swart. De Zuid-Afrikaan ging binnen een minuut drie maal neer. MIDDELBURG - Enkele we ken geleden moest TTC Mid delburg nog oppassen voor degradatiegevaar. Na de 8-2 overwinning op VTV delen de tafeltennissers nu de tweede plaats op de ranglijst. MIDDELBURG /HEINKENS- ZAND - Tussen Middelburg en Heinkenszand is de snelweg aan beide richtingen van vrijdag tot zondag afgesloten geweest. Automobilisten moesten nood gedwongen een andere route nemen. De stremming was niet bij iedereen doorgedrongen en dat leverde morrende bestuur ders op. De snelweg moest dicht om het werk rondom het Sloelijnviaduct af te kunnen maken. Wegwerkers zijn bezig geweest met asfalteren en belij nen. Zondag konden de auto mobilisten met eigen ogen zien wat de werkzaamheden hebben opgeleverd. Voor een aantal om rijders zorgt het ongemak voor pijn in de portemonnee. Op de Sloeweg Noord tussen de Wes- terscheldetunnel en Middel burg zijn zaterdag 818 automo bilisten bekeurd. Ze reden alle maal harder dan de toegestane 100 kilometer per uur. Tussen half tien en vier uur passeerden 2565 auto's de radar die verdekt was opgesteld en dankzij een zeil onherkenbaar bleek. De hoogst gemeten snelheid was 170 kilometer. Op deze weg was het extra druk vanwege de werkzaamheden op de afgeslo ten A58. BIDLINGON - Tijdens de Winmau World Masters in het Engelse Bidlington boek te Karin Krappen weer eens een overwinning. De Vlis- singse klopte de Engelse top per Karen Lawman in de fi- Veel zeeuwen baalden van de boetes die werden uitgedeeld door nale met 4-2. de politie, foto: jaap wolterbeek. Michael Staalhuizen gooit onafgebroken 125 uur zijn dartspijltjes op het bord. Hij haalt uiteinde lijk 10.000 euro op voorde stichting KiKa. foto: jaap wolterbeek stichting Kinderen Kankervrij (KiKa) binnen te halen is wel iets heel anders. Michael: "Het was voor mij een uitdaging om te zien of dat lukt. Belangrijker vind ik het dat er geld komt voor kinderen die kan ker hebben. Onschuldige kinde ren, die nog een leven voor zich zouden moeten hebben." Mi chael heeft per uur vijf minuten vrij. Hij speelt in blokken van vier uur en spaart die vijf minuten op. Na vier uur neemt hij slechts tien minuten mst, om na het avond slaapje van een half uur nog 20 minuten over te hebben. 10.000 euro Het avondslaapje is verplicht. Michael mag het darten zittend doen, maar staan heeft de voor keur. Vooral als je moe bent, kost de actie van zitten naar staan on evenredig veel energie. De poging van Michael wordt ge filmd. De film wordt samen met de officiële papieren naar Enge land gestuurd. Voor KIKA heeft de darter 10.000 euro binnenge haald. door ine bloemen De schoolbus crashte, foto: izaak verkeste. door marcel van der voort 's-HEERENHOEK - Een groep schoolkinderen hebben een on fortuinlijke busreis met Con- nexxion zonder kleerscheuren overleefd. Omdat de chauffeur maandagmiddag door de griep onwel is geworden reed het voertuig op de Bernhardweg- West in 's-Heerenhoek in de berm. Een remspoor van onge veer 50 meter toont aan dat de chauffeur de bus niet langer in bedwang kon houden. Tijdens het ongeluk sneuvelde een zij ruit. De scholieren kwamen met de schrik vrij. Een andere bus van de vervoersmaatschappij heeft de kinderen opgehaald. De zieke chauffeur is naar el ders overgebracht. Een collega zette later de bus in z'n vrij, zo dat een takelwagen deze kon wegslepen. Een gedeelte van de weg is enige tijd door de politie afgezet. OUWERKERK - Het is donder dagmorgen, 15 november, de helft van de tijd zit er bijna op voor darter Michael Staalduinen (25) uit Kamperland. De avond ervoor had hij een dip. Maar nu gaat het prima. In het dartcafé de Steilöóre is het gros van de wedstrijdbekers die er staan, gewonnen door Micha el. De eigenaar denkt dat hij ze ker ruim 100 toernooien op zijn naam heeft staan. Dus darten dat kan-ie wel. Maar 125 uur onafge broken darten om in het Guin ness Book of Records te komen en tegelijk een hoop geld voor

de Faam | 2007 | | pagina 35