Tafel Thuis Voorwoord Vrijwilligers gezocht!!! Kleinschalig wonen in verpleegcentrum Buitenrust Geld besparen met de Zorgstroom X-tra pas In veilige handen. aang fte Ter Weel; een prima partner voor Zorgstroom Tafel Thuis zoekt voor de gemeen te Vlissingen vrijwilligers voor het rondbrengen van maaltijden. Misschien is het wel iets voor u. We hebben de belangrijkste pun ten hieronder op een rijtje gezet. Wat is Tafel Thuis? Tafel Thuis is een onderneming van Zorgstroom. Tafel Thuis is de keu ken van Zorgstroom waar dagelijks verse maaltijden voor onze huizen en klanten gekookt wordt. Voor klanten die nog thuis wonen maken wij koelversmaaltijden. Deze koel versmaaltijden worden op een nor male wijze in een traditionele keu ken gekookt. Het verschil is dat de maaltijden na het koken en opscheppen luchtdicht worden ver pakt en afgekoeld. Hierdoor ontstaat, mits bewaard in een koelkast, een langere bewaar- tijd. De koelversmaaltijden zijn dus geen diepvriesmaaltijden. De smaak en kwaliteit van de maal tijd wordt op deze manier volledig behouden. Wat vragen wij van u? - Minimaal 1 keer per week een route rijden - Bereid zijn klanten te helpen bij het invullen van de menulijst - Waar nodig instructies geven oyer het bewaren of bereiden van de maaltijd Wat krijgt u er voor terug? - Een auto om de maaltijden mee te bezorgen, inclusief een Tom-Tom. - Deelname aan collectieve verzekering - Leuke collegabezorgers - Eindejaarsattentie - Onkostenvergoeding Lijkt het u leuk om bij ons team van vrijwilligers aan de slag te gaan of wenst u meer informatie dan kunt u bellen met: 0118 -63 20 30. van het multidisciplinair team in het verpleegcentrum Buiten rust. Een mond vol, maar wat houdt het in? Het multidiscipli nair team van verpleegcentrum Buitenrust is een nauw samen werkend team dat bestaat uit een verpleeghuisarts, een diëtist, een logopedist, ergotherapeuten, fysiotherapeuten en een psycho loog. Goede en verantwoorde zorg staat, naast de andere aspecten van welzijn, hoog in het vaandel. In verpleegcentrum Buitenrust wordt iedere bewoner bijna dage lijks gezien door de verpleeghuis arts. Hulpvragen worden direct gesignaleerd door de arts of kun nen worden ingebracht door de bewoner zelf, de familie of de medewerkers van de verzorging of verpleging. Vervolgens schakelt de arts, indien noodzakelijk, één of meerdere van de discipline(s) uit het team in. Deze handelt vanuit zijn of haar vakgebied. Te denken valt aan bijvoorbeeld een advies van de diëtiste, of een bepaalde oefening door de fysiotherapeut. De aanpak en behandeling wordt teruggekoppeld in een wekelijks overleg met alle verschillende dis ciplines. Iedereen heeft daar, van uit zijn of haar deskundigheid, inbreng in. Dit mondeling overleg is belangrijk omdat zo de behan deling snel en eenduidig op elkaar afgestemd kan worden. Op deze manier wordt voorkomen dat er langs elkaar heen gewerkt wordt. Kortom: de bewoners in Buiten rust zijn in veilige handen. Zorgstroom Voor verpleging, verzorging en hulp thuis; Zorgcentra en Verpleeg huizen; Maatschappelijk Werk Walcheren; het Consultatiebureau en het Thuiszorgcentrum Zeeland voor de uitleen, verkoop en verhuur van artikelen voor verpleging, ver zorging, comfort en gemak thuis. B reestraat 15 Postbus 323, 4330 AH Middelburg telefoon; 0118-684000 fax: 0118-684204 internet: www.zorgstroom.nl e-inail: info@zorgstroom.nl Naast een gezellig Grand-Café is Buitenrust ook de naam van het verpleeghuis waar men zorg ver leent volgens de kleinschalige benadering. Bij 'kleinschalig wonen' wordt een woon-leefklimaat aangeboden waarin er wordt afgestemd op de individuele wensen en behoeften van de bewoners. De nadruk ligt niet alleen op het verzorgen en verplegen, maar op alle aspecten van het totale welzijn. De mede werkers van Zorgstroom onder steunen de bewoners en nemen niet alles automatisch over. Zo kunnen bewoners zoveel mogelijk hun oude levensstijl behouden. Naast deze dagelijkse zorg kun nen de bewoners een beroep doen op het multidisciplinair team. Verder is er met een kapper en pedicure onder hetzelfde dak ook aandacht voor de persoonlijke verzorging. In het, eerder genoemde, Grand- Café Buitenrust kunnen de bewo ners, buurtbewoners of de familie elkaar ontmoeten voor een lekker hapje, drankje of maaltijd. Het ROC Zeeland draagt zorg voor het horeca gedeelte. Er wordt gekookt en u wordt bediend door leerlingen. Ook worden er door de Stichting Welzijn Middelburg (SWM) regelmatig activiteiten georganiseerd zoals bijvoorbeeld zingen, gymnastiek en gezellig heidsclub, maandelijks spe.ciaal diner. Deze activiteiten zijn ook voor buurtbewoners toegankelijk, dus bel voor meer informatie T: (0118) 61 03 09. U bent van harte welkom. Op 1 december vindt er een bestuur lijke fusie plaats tussen de Zorggroep Ter weel uit Goes en Zorgstroom. Klanten van Zorg stroom zullen van deze fusie weinig merken. Zorgstroom als organisatie blijft gewoon bestaan en ook de naam Zorgstroom blijft. De beide organisa ties worden voortaan wel door één Raad van Bestuur en één Raad van Toezicht aangestuurd. Zorgstroom is zelf ook. al het resultaat van een fusie: In de laatste jaren fuseerden de stichtingen Rustenburg, Jacob Roggeveen, Thuiszorg Walcheren en de Stichting Protestantse Ouderen zorg Walcheren tot één organisatie. Waarom al die schaalvergrotingen? De verzekeraars gingen de zorgor De laatste maanden van het jaar 2007 zijn weer aangebroken. Vaak een dure tijd: een nieuwe wintergarderobe, Sinterklaas, Kerst, Oud en Nieuw... kon u maar op iets besparen?! Dat kan: met Zorgstroom X-tra, de voordeelpas van Zorgstroom kunt u en uw gezin het hele komende jaar profiteren van allerlei kortingen. Met gepaste trots kunnen wij u melden dat we weer een aantal nieuwe voorde len voor u hebben. Voordelig belastingaangifte doen? Aangiftedoen.nl verzorgt uw belasting aangifte aan huis vanaf €24,95 (i.p.v. €34,95) of met fiscaal partner vanaf €34,95 (i.p.v. €44,95), dat is een korting van maar liefst €10,-. Ook de voorrijdkosten zijn voor pas houders slechts €5,00, in plaats van de gebruikelijke €15,00. Kijk voor meer informatie op www.aangiftedoen.nl of bel T: (0118) 68 15 51. Een gratis rugmassage? Bij Elancée krijgt u bij elke gezichtsbehandeling van een uur een gratis rugmassage van 20 minuten. Daarnaast kunt u bij Elancée terecht voor afslanken, huidverbetering, huidverjonging en lichaamsbehandelingen zoals pakkingen en massages. Stap eens binnen bij Elancée in de Heren straat 25 te Middelburg of bel T: (0118) 63 80 59 Besparen op uw zorgverzekering in 2008? Korting op uw zorgverzekering krijgt u tegenwoordig niet alleen via een werkgever, maar nu ook via Zorgstroom X-tra? Ook als u al verzekerd bent bij CZ, kunt u vanaf 1 januari 2008 profiteren van dit voordeel. De korting bedraagt 5% op de basisverzeke ring en 5% op de (individuele) aanvullende verzekering. Bent u nu elders verzekerd dan kunt u per 1 januari 2008 gebruik maken van dit aanbod. Interesse? ganisaties daarin al voor. Vroeger waren er alleen op Walcheren al zo'n vijf of zes 'doktersfondsen', nu vormen de CZ-groep en OZ samen één grote verzekeraar met heel veel verzekerden in Zuid-Nederland. Dat doen ze niet zo maar. Dat doen ze om meer 'macht' in de markt te krij gen. Bovendien kim je als grote organisatie makkelijker nieuwe pro ducten bedenken en bieden. Dat is nu meteen ook het probleem van de zorgorganisaties. Als kleinere orga nisatie kun je niet opboksen tegen de grote verzekeraars. Vandaar de staat op de Bevelanden met vestigin- lusies in de zorg. Samen kun je wel gen in Goes, Kruiningen, Krabben- slerker worden en een 'vuist dijke en Yerseke uitstekend bekend, maken'. Het is daarbij vanzelfspre- Kwaliteit komt hiermee samen! kend dat je heel goed in de gaten moet blijven houden of de klanten en Een hartelijke groet aan u allen! je medewerkers tevreden blijven. Zorgstroom hoort wat dat betreft bij Léon Phernambucq de top van Nederland en dat willen Voorzitter we graag.zo houden. Ook Ter Weel Raad van Bestuur, Zorgstroom Vraag vrijblijvend een offerte op. Bel daarvoor van maandag t/m vrijdag tussen 8.30 uur t/m 17.30 uur naar het gratis nummer (0800) 024 44 88. E-mailen kan I natuurlijk ook: info@cz.nl. Wij verzoeken u om in de e-mail of tijdens het telefoongesprek het collectiviteitnummer 2445913 te vermelden. Kijk voor alle andere voordelen in de Zorgstroom X-tra folder of op www.zorgstroom.nl. Wilt u ook profiteren van vele voordelen? Aanmelden kan via T: (0118) 68 40 00 of E: info@zorgstroom.nl. Wij wensen u veel voordeel toe. Actief in Gezondheid

de Faam | 2007 | | pagina 33