Koor A58 dingt mee naar Koor van het Jaar Strijd tegen het Mamma Anouk is terug B fAV/TJ 1 ID e Fa a mWoensdag 2b novecnbej 2007 -*P3gfna 24 FaaM@il Schouwburg Jos Broeke Sinterklaas Koor A58 gaat voor de landelijke titel.foto: p.r. A58 is winnaar door bo van scheyen MIDDELBURG - Koor A58 is op zondag 11 november de grote winnaar geworden tijdens de categorale finale van het Neder lands koorfestival in Tiel. Het 85-koppige koor, onder leiding van dirigent Rob van der Meule en pianist Christian Blaha, dingt nu mee naar de landelijke titel Koor van het Jaar tijdens de Laureatenfinale op 26 januari. Na anderhalf jaar hard werken, reizen en zingen tijdens allerlei voorrondes in het land, werd het voor de koorzangers erg spannend. Er waren nog drie andere koren in de race naar de finale, 's Morgens werd duide lijk dat twee koren niet voldoen de notaties hadden gekregen om de finale te behalen. Het werd een duel tussen het enor- me koor Broadway, bestaande uit 185 zangers en een complete band, uit Hoorn en het koor A58 uit Zeeland en West-Brabant. Met een gevarieerd repertoire bestaande uit nummers als Pas torale van Shaffy en List, Kaela- kee Haal, een songfestivalnum mer uit Estland, negro spiritual Wade in the Water, Mijn vlakke land van Jacques Brei en de spetterende afsluiter Rhythm of life wist het koor A58 de jury te overtuigen van haar talenten. Op zaterdag 26 januari 2008 volgt in de Agnietenhof in Tiel een laureatenconcert van het Nederlands koorfestival met al le winnaars uit alle categorieën. A58 zal dan als winnaar in de categorie gemengd koor, groot, lichte muziek samen met elf an dere koren strijden om de titel Koor van het Jaar. Wilt u reageren op iets wat u in De Faam heeft gelezen of wilt u iets kwijt over iets leuks of verve lends in uw wijk, stad of doip? Stuur dan een brief of -email naar de redactie van maximaal 150 woorden voorzien van uw naam, adres en woonplaats. U kunt liw post sturen aan red.faam@whk.wegener.nl of Postbus 5, 4460 AA Goes. De re dactie van deze rubriek behoudt zich het recht voor uw brieven te redigeren en in te korten. Wij proberen alle reacties wekelijks te publiceren. In De Faam van 7 november staat een artikel van Marcel van der Voort over de Schouwburg in Middelburg. Hij vertelt dat in 2008 er 200 jaar theater in Mid delburg is. Na mijn pensione ring in 1994 als directeur van de stichting Stadsschouwburg en Concertzalen heb ik mij enige tijd verdiept in de geschiedenis van de schouwburg. Ik heb ge vonden dat niet in 1808 maar al in 1807 de Schouwburg in ge bruik werd genomen. Eind juli 1807 werd de eerste voorstelling gegeven, zo blijkt uit een Toneel-berigt in de Mid- delburgsche Courant: Met per missie van den Raad der Stad Middelburg zal het Holland- sche Toneel-Gezelschap onder directie van A. Hoetink in den Nieuwen Schouwburg, gelegen aan het Molenwater by de Koe poort dezer Stad, de eer hebben gedurende de Kermis, eenige der beste Treur-, Toneel-, Bly- en Zang spelen te vertoonen. Jan A. de la Mar, Middelburg Leuk om in De Faam van 14 no vember te lezen wat er met weerman Jos Broeke aan de hand was. Mijn man en ik heb ben hem echt gemist en we zijn blij dat hij weer terug is. En dat het goed met hem gaat. W. Janse, Middelburg Goed dat in jullie krant zoveel aandacht is voor Sinterklaas (De Faam 14 november). In de win kels is het alleen maar Kerst, lijkt het wel. Het is gewoon een leuke traditie en Sinterklaas is voor de kinde ren spannend en leuk. Dat moeten we in ere houden in Nederland!! Jannie Bos, Vlissingen Nederland en zijn eeuwenlange strijd tegen het water vormt de ba sis voor de nieuwe, zes dvd's tellen de verzamelbox in de reeks Beeld van Nederland. Deze bevat onder meer de film 'De stem van het wa ter' van Bert Haanstra, nooit eerder vertoonde beelden van de water snoodramp van 1953 en een bijzon dere NOS reportage over de Afsluit dijk. 'Beeld van Nederland - Strijd tegen het water 1953-2050', zoals de box voluit heet, laat zien dat waterbeheersing in geen land ter wereld zo'n prominente plek inneemt. En door klimaatveranderingen blijft waterbe heersing een actueel onderwerp. In deze reeks verschenen eerder 'Beeld van Nederland - Historisch Overzicht 1920 - 2005', Beeld van Nederland - Het koningshuis 1898 - 2007'. Voor de nieuwe, epische film Beo wulf werkte regisseur Robert Zemec- kis met dezelfde technieken als bij zijn (teken)animatiefilm The Polar Express. Dat wil zeggen, echte ac teurs die 'vertaald' worden naar computer gestuurde karakters. Het resultaat is een adembenemende spektakelfilm met naast hoofdrol speler Ray Winstone ook grote na men als Angelina Jolie, Anthony Hopkins en John Malkovich. In de avontuurlijke animatiefilm moet de heroïsche legende Beowulf het opnemen tegen de monsterachtige Grendel. In een legendarische tijd van helden, strijdt de heldhaftige krijgsman (gespeeld door Ray Winstone) tegen deze vervaarlijke demon. Daarmee haalt Beowulf zich de helse woe de van de meedogenloze en verleidelijke moeder van de demons (Jolie) op de hals. Hun epische confrontatie smeedt de ban den voor de tijdloze legende van Beowulf. De mythe van Beowulf werd beschreven in een gedicht dat bekend staat als het eer ste dat geschreven is in een taal die uitein delijk tot het hedendaagse Engels is ont wikkeld. Naar verluidt stamt de allereerste versie van Beowulf uit de 10e eeuw. Des tijds was het gedicht nog titelloos, pas sinds begin 19e eeuw heeft het de naam van de held meegekregen. Het verhaal be schrijft Beowulfs strijd tegen het monster Grendel en geeft tegelijk ook een beeld van een samenleving waarin lotsbestemming, oorlog, familie en de beschermende rol van de koning (in ruil voor wapens en goud) een grote rol spelen. Beowulf draait vanaf 22 november in de bioscopen. foto: warner bros paramount. Anouk is populairder dan ooit Zo is één Gelredome-concert van de inmiddels in Amerika residerende zangeres niet meer genoeg om aan alle vraag te voldoen en lijkt haar album Who s Your Momma dat 23 november uit komt de gedoodverfde nieuwe lijstaanvoerder van de Neder landse albumlijsten. Anouk reisde afgelopen zomer naar Los Angeles om met producer Glenn Ballard (bekend van o.a. Al- anis Morissette) aan de opvolger van het album 'Hotel New York' (2004) te werken. Behalve nummers die Anouk samen met haar vaste tekstschrijver Bart van Veen schreef, maakte ze er ook een met Ballard. Daarnaast bevat Who's Your Mom ma een aantal liedjes die de Haagse met haar man Remon Stotijn (Postman) schreef.

de Faam | 2007 | | pagina 24