Ik-eiland bij Souburg Nog meer voordeel bij InternetPlusBellen sluit je aan internetten betten tv kijken Kunstproject IK- eiland langs de A58 groeit snel Workshops Zo Geen apart telefoonabonnement nodig. In het weekend onbeperkt bellen naar alle vaste nummersin Nederland. Met eenvoudig doe-het-zelfpakket en gratis monteur voor als je er toch niet uitkomt. Gratis huistelefoon t.w.v. 99,90* Primafoon [kPn-com Woensdag 21 november 2007 - Pagina 23 De bouw op het IK-eiland vordert foto: jaap wolterbeek. door merian kwakkelaar OOST_SOUBURG - Op het ter rein van de Watertoren in Oost- Souburg wordt gewerkt aan de ontwikkeling van het IK-eiland. Een kunstpark met zes gebou wen voor kunstenaars en een expositieruimte. De bouw van het eiland zal medio 2008 klaar zijn. De Watertoren en het omrin gende terrein zijn eigendom van beeldend kunstenaar Jan van Munster. Op zijn terrein komt nog een sculptuur, een hoekpaviljoen, een woning en een opslagloods. Onlangs is be gonnen aan de bouw van de ar chitectonische IK-sculptuur, bestaande uit twee gebouwen in de vorm van de letters I en K. De stichting IK gaat de sculp tuur beheren en ter beschikking stellen als expositieruimte aan gastkunstenaars. Hans Over- vliet van de Stichting vertelt dat in het hoekpaviljoen de gast kunstenaars een periode kun nen wonen en werken. "Wan neer de gebouwen een feit zijn, willen we vier of vijf tentoon stellingen per jaar organiseren." De Watertoren blijft het atelier van jan. In september van dit jaar is de stichting IK in conflict gekomen met de gemeente Vlissingen. De stichting heeft Jan verzocht een kunstwerk voor de muur van de opslagloods te ontwer pen. De kunstenaar en de stich ting wilden hiermee de energie van Zeeland naar voren laten komen. De gemeente heeft de vergunningsaanvraag afgewe zen omdat volgens hun een re clamemuur zou ontstaan. MIDDELBURG - In het gebouw van de Stichting Welzijn Mid delburg is vorige week een ex positie geopend van werk van amateur-kunstenaars. Deze expositie loopt tot 14 januari 2008 en is op werkdagen van 09.00 tot 16.00 uur te bezichti gen aan de Molstraat 13. VLISSINGEN - In de verpleeg en-verzorgingstehuizen Ter Reede en Weyevliet in Vlissin gen zijn tot eind januari 2008 fo to's te zien van Marjan Wijn berger. De exposities zijn in bei de tehuizen in Club Viev. VLISSINGEN - In kunstencen trum de Willem3 in Vlissingen is tot 13 januari de expositie 'Wil de Zeitenvan Monique Camps te zien. Hierin worden beelden en foto's op XXL-formaat met details getoond. Het kunsten centrum is open van woensdag tot en met zondag van 12.00 tot 17.00 uur en de toegang is gra tis. VLISSINGEN- In kunstencen trum de Willem3 in Vlissingen is tot 13 januari de expositie 'Be richte aus der Femevan Char les Vreuls. Er wordt een kleine tekeningenreeks getoond. De openingstijden zijn van woens dag tot en met zondag van 12.00 tot 17.00 uur en de toegang is gratis. VLISSINGEN - In kunstencen trum de Willem3 in Vlissingen loopt tot 13 januari het project 'R?T' van kunstenaar Dalstar. Het is een zoektocht naar de identiteit van Michiel de Ruy- ter. De openingstijden zijn woensdag tot en met zondag van 12.00 tot 17.00 uur en de toegang is gratis. VLISSINGEN - In kunstencen trum de Willem3 in Vlissingen is tot 13 januari een expositie van kunstwerken van Bert en Eddy Quite. Het is een avontuurlijke zoektocht naar de essentie van het leven en schilderen. De ope ningstijden zijn van woensdag tot en met zondag van 12.00 tot 17.00 uur.De toegang is gratis. MIDDELBURG - De Zeeuwse Volksuniversiteit start op dins dag 4 december de cursus Zeeuwse voorouders digitaal; stamboomonderzoek via de computer. De cursus is van 19.30 tot 21.30 uur in het Zeeuws Archief in Middelburg. Er zijn nog enkele plaatsen vrij. MIDDELBURG - De Zeeuwse Volksuniversiteit houdt op za terdag 1 december een works hop met als thema Zeeuwse in gelanden en bestuurders, ge nealogische gegevens in water schapsarchieven. Het wordt gegeven door oud waterschaps archivaris Fop Smit van 10.00 tot 12.00 uur in het Zeeuws Ar chief in Middelburg. Stichting Droom en het Trans- Cultureel Instituut Gordion houdt op woensdag 21 novem ber (vanavond) een thema avond over 'de invloed van de media op allochtonen, met na me op moslims'. Het is in Eet café Desafinado aan dé Koor kerkstraat 1 in Middelburg en begint om 19.30 uur. De Heemkundige Kring Wal cheren geeft op woensdag 28 november een lezing over for ten en verdedigingswerken in Zeeland tussen 1800 en het be gin van de twintigste eeuw. Het is in de Zeeuwse Bibliotheek en begint om 20.00 uur.

de Faam | 2007 | | pagina 23