Feestje met winnaars lezersactie loopt uit op spetterpartij dé Weekkrant De Faam Cheque Afrika Kerstcollecte Leger des Heils Putwijkstraat gaat op de schop Sociale Dienst Walcheren Woensdag 21 november 2007 - Pagina 14 Oude dame in 't water DOOR MARCEL VAN DER VOORT VEERE - Met de Jongens van De Wit een middag crossen op de Maasvlakte. Een aan tal winnaars van onze le zersactie is uitgenodigd door de broers, die eerder succesvol de Amsterdam- Peking Challenge hebben gereden. Maar...dan gaat "de oude dame", zoals ze de Nissan Patrol liefkozend noemen, ter water. Roland de Wit staat zijn gasten op de zonnige zaterdagmiddag bij zijn huis in Veere op te wach ten. Even tijd voor een kop kof fie en het uitdelen van lunch- pakketjes. Het is bijzonder om te zien dat de 24-jaar oude Nis san Patrol terug is op Walche ren. Met de boot is hij naar Ne derland gekomen. Daarvoor re den de broers zonder grote moeilijkheden de auto naar Pe king. Er zijn tijdens de rit veel, af vallers, de auto van De Wit houdt het vol. Prijswinnaars De Zeeuwse prijswinnaars ver wachten veel van het crossen en bekijken de eerste rit met Ro land achter het stuur. De auto schiet naar beneden. En nu weer naar boven. Na 3 pogin gen blijkt dat het niet gaat luk ken. Jacques bekijkt de acties van zijn broer geamuseerd. "Hij Roland en Jacques de Wit hebben afgelopen zaterdag een cheque van 4000 euro overhandigd aan SOS Kin derdorpen. Lex Noordzij van de organisatie heeft het geld in ontvangst genomen en beloofd te zullen gebruiken voor een nieuw project. De broers De Wit zamelden het geld in ter gelegenheid van de Amsterdam-Peking Cha- lenge waar ze aan mee heb ben gedaan. De vertegen woordiger was naar het stadhuis van Veere geko men. Samen met hem keken 50 betrokkenen naar een film over de tocht naar Chi na. Jacques verzorgde een foto presentatie. Adri Franc ken heeft zich flink ingezet voor de actie van het tweetal en kreeg een cadeau. haalt het niet", stelt de erva ringsdeskundige vast. "Vanzo'n situatie zijn wij tijdens onze reis naar Peking bespaard gebleven. In Mongolië was het zand ver mengd met gravel en stenen. Ook hadden wij terreinbanden. Anders had hij het gehaald", weet Jacques. Even later rijdt de auto langs het water en kan aan de andere kant naar boven. "Ik heb de verrichtingen van de broers gevolgd op het internet Naar Peking rijden is een makkie, maar in het water bij de Maasvlakte gaat het mis. FOTO: IZAAK VERKESTE. en in De Faam", vertelt Huub Stevense. Hij is naar aanleiding van de lezeractie uitgeloot. "Het is grandioos wat ze gedaan heb ben. Een uitdaging. Bijzonder dat ze het onder extreme om standigheden deden. Ik ver heug me erop dat ik zo zelf mag rijden", zegt Stevense. Hij weet dan uiteraard niet dat de mid dag een andere wending krijgt. Want eerst gaan Sander de Wit en zijn maat en bestuurder Ro nald Traas even een stukje scheuren. Een spectaculair ge zicht. De jonge gasten pakken het woeste terrein met gemak en rijden het water in. Vlak voor het vaste land loopt de motor vast. De auto staat stil in het water en het avontuur is voorbij. Later is de Nissan Patrol naar Veere ge sleept. VLISSINGEN - Na twee eer dere avontuurlijke ritten, maakt Roland de Wit zich op voor de volgende reis. "Ik wil in 2009 graag naar Afrika rij den. Het komende jaar doe ik rustig aan", vertelt hij. MIDDELBURG - Het Leger des Heils Walcheren houdt in de week van 19 tot en met 29 november de kerstcollec te. Vanaf 13 december staan in Vlissingen en Middelburg weer kerstpotten. Het geld wordt gebruikt voor kerst pakketten voor minder be deelden en de kerstviering op dinsdag 18 december. Deze dienst is vanaf 19.00 uur voor ouderen, alleen staanden en minder draag- krachtigen in het Arsenaal theater. Gratis toegangskaar ten voor deze dienst kunnen op 5 en 12 december van 8.30 tot 12.00 uur in Vlissin gen opgehaald worden bij het Steunpunt aan de Singel 254. Ook zijn er aan de Hoogstraat 25 in Middelburg tussen 9.30 en 13.00 uur kaarten af te halen. Kaarten reserveren kan via: 0118- 615430. OOST-SOUBURG - Gisteren (20 november) is het werk aan de Putwijkstraat in Oost- Souburg begonnen. Het deel tussen de Kromwegesingel en de Vlissingsestraat wordt vernieuwd. De straat krijgt een nieuwe fundering, bes tratingmateriaal, riolering en elektra. Als het weer gunstig is, moet de eerste fase van het karwei op 21 december voltooid zijn. Dit gaat om het stuk tussen de Kromwege singel en Putwijkstraat 5. De tweede fase, tussen nummer 5 en de Vlissingsestraat wordt begin januari 2008 op gestart. Er worden geen ver- keersomleidingen ingesteld. Collectieve Zorgverzekering Minima (CZM) De Sociale Dienst Walcheren (SDW) biedt alle inwoners van Walcheren (studenten uitgezonderd) met een inkomen tot 110% van de toepasselijke bijstandsnorm en een beperkt vermogen de mogelijkheid om per 1 januari 2008 deel te nemen aan een Collectieve Zorgverzekering Minima (CZM). De CZM wordt aangeboden door CZ Actief in Gezondheid en de SDW levert een financiële bijdrage. Hierdoor is het mogelijk een uitgebreid aanvullend verzekeringspakket aan te bieden met in veel gevallen 100% vergoedingen. De hoogte van de premie Door de financiële bijdrage van de SDW bedraagt de premie voor de aanvullende verzekering bij deelname aan de CZM in 2008 10,09 per maand per volwassene vanaf 22 jaar. Voor 18- tot en met 21-jarigen bedraagt de aanvullende premie slechts 4,51 per maand. Kinderen tot 18 jaar zijn gratis meeverzekerd. Daarnaast moet iedereen uiteraard de verplichte premie per volwassene per maand voor de basisverzekering betalen. Als u zich verzekert bij CZ en gebruik maakt van de CZM krijgt u korting op de premie voor de basisverzekering. In 2008 bedraagt daardoor de premie voor deze verzekering 84,40 per maand. Wie komen in aanmerking voor de CZM? Om in aanmerking te komen voor de CZM moet u aan de volgende voorwaarden voldoen: >- u woont op Walcheren u bent verzekerd bij CZ (zo niet dan kunt u per 1 januari 2008 overstappen naar CZ; dit moet u dan wel vóór 1 januari 2008 doen! uw netto (gezins-)inkomen exclusief vakantietoeslag per maand bedraagt nu niet meer dan: 914,00 voor alleenstaanden tot 65 jaar; 998,00 voor alleenstaanden van 65 jaar en ouder 1175,00 voor alleenstaande ouders tot 65 jaar 1230,00 voor alleenstaande ouders van 65 jaar en ouder 1230,00 voor gehuwden/samenwonenden tot 65 jaar 1368,00 voor gehuwden/samenwonenden van 65 jaar en ouder >- uw vermogen (uw bezittingen min uw schulden) is lager dan 5.245,00 als u alleenstaande bent of lager dan 10.490,00 als u een alleenstaande ouder bent of een gezin vormt Bovenstaande bedragen gelden voor 2007. Per 1 januari 2008 zullen deze bedragen iets wijzigen u betaalt uw maandelijkse premie voor de CZM en de verplichte premie voor de basisverzekering door middel van een automatische incasso en bent bereid hiervoor een machtiging af te geven aan CZ. Hoe kunt u zich aanmelden voor de CZM? Een daartoe bestemd aanvraagformulier CZ-informatiepakket kunt u tussen 9.00 en 12.00 uur opvragen via telefoonnummer 0118-432740. Het aanvraagformulier moet volledig ingevuld en ondertekend met de gevraagde bewijsstukken worden opgestuurd naar de SDW. De SDW controleert uw inkomensgegevens en meldt u aan bij CZ. Vervolgens ontvangt u van CZ uw verzekeringspolis. Indien de SDW niet akkoord gaat met uw deelname ontvangt u daarvan schriftelijk bericht. Wanneer gaat CZM in? De uiterste inleverdatum van het aanvraaaformulier is 14 december 2007 om per 1 januari 2008 mee te kunnen doen! Let op: ook als u nu verzekerd bent bij een andere zorgverzekeraar dan CZ, dan dient overgang naar CZ vóór 1 januari 2008 geregeld te zijn. De volgende gelegenheid is er pas weer per 1 januari 2009! Heeft u vragen? Voor eventuele vragen over het verzekeringspakket kunt u terecht op het Servicekantoor van CZ Lange Viele 82,4331 LW Middelburg. U kunt ook bellen met het CZ-informatienummer (0900-0949). Heeft u vragen over inkomensgrenzen, vermogen of andere voorwaarden dan kunt u 's morgens tussen 9.00 en 12.00 uur bellen met de SDW (0118-432740).

de Faam | 2007 | | pagina 14