www.middelburg.nl Hoogste onderscheiding Carnegie Heldenfonds voor Paul de Waard De Faam Hulp nodig bij het invullen formulieren? Verbouwing concert- en gehoorzaal voltooid Woensdag 21 november 2007 - Pagina 13 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text: vanaf pagina 830 Fotografie: Mieke Wijnen Stichting Welzijn Middelburg (SWM) heeft begin dit jaar samen met Maatschappelijk Werk Wal cheren en Sociaal Raadslieden Werk de formulierenbrigade op gericht. SWM houdt samen met Sociaal Raadslieden Werk elke week een spreekuur formulierenbrigade. Tijdens dit spreekuur helpt de briga de mensen met een minimuminko men bij het invullen van formulieren. Verder geeft de brigade advies en wordt met betrokkenen bekeken of er nog recht is op de diverse regelin gen en voorzieningen, zoals kwijt schelding gemeentelijke belasting, bijzondere bijstand, minimaregelin gen, Wet werk en bijstand, AOW, nabestaandenuitkering, huur- en zorgtoeslag, heffingskortingen be lastingen, kinderbijslag en collectieve zorgverzekering minima. De formulierenbrigade bestaat uit vrijwilligers, ondersteund door be roepskrachten. Spreekuur In het Grand Café Buitenrust aan de Buitenruststraat 221 is er elke dins dagmorgen inloopspreekuur van 9.00 tot 10.30 uur. Verder is er ook op dinsdag een tweede inloopspreekuur in de Speel- 0-theek van het Palet, J. van Reigers bergstraat 2, in de Middelburgse Ma- gistraatwijk tussen 10.30 - 12.00 uur. U kunt op beide spreekuren zon der afspraak terecht. Informatie Voor meer informatie kunt u bellen van maandag tot en met donderdag tussen 9.00 en 16.00 uur met de for mulierenbrigade op telefoonnummer 62 49 89. Als u niet in staat beht om naar het spreekuur te komen, kunt u de formulierenbrigade bellen voor een huisbezoek. De concert- en gehoorzaal aan de Verwerijstraat is prachtig ver bouwd. In 2004 gaf de gemeen teraad opdracht om een verbou wing uit te voeren. De concertzaal is nu op een aantal punten aangepast. Zo is de hoofdin gang door de verkoop van de Singelstraat 13 verplaatst naar de Verwerijstraat, is de kleine zaal ver kleind om plaats te maken voor de technische installatie en is de vroe gere westelijke corridor ingericht als foyer met bar. Hier kan het Zeeuws podium voor klassieke muziek met haar geweldige akoestiek behouden blijven als con certzaal. De concertzaal heeft weer een frisse en eigentijdse uitstraling en biedt ruime gebruikersmogelijkhe den. Naast de oorspronkelijke gebruikers als het Zeeuws Orkest, De Konink lijke Oratorium Vereniging, hét Mid delburgs Muziek Korps en de Stichting Kamermuziek Zeeland kun nen nu ook in studio De Verwerij muziekopnames worden gemaakt. De officiële opening met diverse optredens is op donderdag 22 november. Na Noord-Beveland is Middel burg de tweede gemeente in Zeeland die het certificaat 'Duurzaam Onkruid Beheer op verhardingen niveau Brons' van stichting Milieukeur ontvangen heeft. Het zoveel mogelijk ontzien van het milieu bij onkruidbeheer van verhar dingen is voor gemeente Middelburg een belangrijke doelstelling. Bij het verwijderen van onkruid op de stra ten en pleinen wordt het milieu mini maal belast en is de veiligheid en de gezondheid van alle betrokkenen gewaarborgd. Het certificaat is uitge reikt nadat is geconstateerd dat de werkprocessen, -procedures en administratie voldoen aan de gestel de eisen. Twee maal per jaar wordt onkruidbe- strijding op verharding met kleine machines uitgevoerd die voorzien zijn van detectieapparatuur. Gericht wordt een minimale hoeveel heid spuitvloeistof op de plantjes aan gebracht. Op plaatsen die niet bereikbaar zijn voor de machine wordt handmatig het middel aangebracht. Overmatige kruidengroei en goten worden met borstelmachines schoongemaakt. De borstelmachines worden ook ingezet waar. vanwege risico niet gespoten mag worden, zoals bijvoor beeld langs kades en straten waar het regenwater richting de sloot wordt afgevoerd. Onkruid wordt bestreden op de plaat sen waar het zichtbaar stoort of waar het een goede afwatering en beloop baarheid van de straat benadeelt. Het achterwege laten van onkruidbe- strijding laat een onverzorgd beeld zien. Een onverzorgd beeld, achterblijvend zwerfvuil, slecht begaanbaar met struikelgevaar, wateroverlast zijn alle maal argumenten om actief het onkruid te bestrijden. Maar ook wet telijke regelgeving eist zorgvuldig heid in het beheren van de openbare ruimte, enerzijds vanuit zorgplicht anderzijds om het milieu niet of mini maal te belasten. Kees Sanderse (r), Hoofd Groenbeheer, overhandigt wethouder Huub van Klinken het certificaat Het Carnegie Heldenfonds kent Middelburger Paul de Waard de zilveren medaille toe als bewijs van moedig gedrag. Tijdens een officiële ceremonie op 26 november ontvangt Paul de Waard de medaille en het bijbehoren de loffelijk getuigschrift uit handen van de burgemeester van Middel burg, Koos Schouwenaar. Paul ont vangt de onderscheiding, omdat hij afgelopen juni met gevaar voor eigen leven in de bres sprong voor een Australische vrouw. Op 18 juni 2007 raakte Paul de Waard tijdens zijn verblijf in Australië zwaargewond toen hij in Melbourne een bedreigde vrouw probeerde te helpen. De 43-jarige Brendan Keilar, die de vrouw eveneens te hulp schoot, verloor hierbij het leven. Paul en de vrouw werden zwaar gewond in het ziekenhuis opgenomen. Eind juli keerde Paul de Waard terug naar Nederland. Hij is nog altijd her stellende van zijn verwondingen. De ceremonie vindt plaats in aanwe zigheid van Stephen Brady, de Australische ambassadeur in Neder land. Tijdens deze ceremonie vinden optredens plaats van het uit Melbour ne afkomstige Tin Alley String Quartet en het Nederlandse didgeri- doo ensemble 3ple-D. Om iedereen in de gelegenheid te stellen Paul en zijn familie bij die gele genheid te feliciteren, wordt hem op die dag door het gemeentebestuur een receptie aangeboden. Van 15.45 tot 17.00 uur bent u van harte wel kom in het Partycentrum de Kruit- molen aan de Kruitmolenlaan.

de Faam | 2007 | | pagina 13