Wisseling van de wacht in de Blinkgroep Dauwendaele. Uw burgerservicenummer Het woord aan raadslid Ernst Radius Tiav/MWMifeiiilDe Faam Woensdag 21 november 2007 - Pagina 12 Op woensdag 14 november werd er stilgestaan bij de wisseling van de wacht van de Blinkgroep Dauwendaele. De Blinkgroep bestaat uit zes kinde ren die in hun eigen wijk regelmatig het zwerfvuil opruimen onder bege leiding van een bewoonster van de Edelstenenbuurt en een stagiair van Stichting Welzijn Middelburg (SWM). De supervisie ligt bij de wijk- werker van de SWM, Esther van den Bosche. Woensdag werd door de eerste groep kinderen de overdracht gedaan van hun "opruimgereed- schap" aan hun opvolgers voor de komende tijd. De kinderen werden door wijkwethou der Huub van Klinken bedankt namens de gemeente Middelburg. Uit zijn handen ontvingen -de kinderen een certificaat, een speldje en een paar kleine cadeautjes van de gemeente Middelburg. Direct na de overdracht ging de nieu we groep aan de slag om het zwerf vuil in de wijk op te ruimen. Foto: Bram van Houte De restauratie van het voormalig gymlokaal aan het Sasterrein is bijna voltooid. Het terrein rondom dit gebouw wordt heringericht en herstraat. De werkzaamheden met het opbreken van de bestra ting zijn deze week begonnen. In juni is gestart met de renovatie van het gebouwtje. Vanwege het monu mentale karakter is ervoor gekozen om alleen natuurlijke materialen te gebruiken. Voor het gebouw komt een plein te liggen. Bij de herinrichting van het plein wordt gebruik gemaakt van de bestaande hoogteverschillen. Het aantal parkeerplaatsen blijft onge veer gelijk. De werkzaamheden met het open breken en verwijderen van de be staande asfaltverharding zijn deze week begonnen. Nadat de riolering en de fundering is gelegd wordt het plein bestraat met gebakken bestratingsmaterialen en natuursteen keien. Wanneer de werk zaamheden klaar zijn, zijn we drie maanden verder. Tot die tijd is het niet mogelijk om uw auto daar te par keren. SCHOOL: HART VAN DE WIJK Ouderen en kinderen hebben veel overeenkomsten met elkaar. Oude ren en kinderen houden niet zo van verandering en blijven het liefste in een eigen veilige omgeving wonen. Zij hebben ook allebei weieens hulp en ondersteuning nodig. Het kind om gezond op te groeien, de oudere om gezond oud te kunnen worden. In Middelburg hebben wij ervoor gekozen dat ouderen zolang mogelijk in hun eigen wijk of dorp kunnen blij ven wonen. De woonservicezones zijn daar een sprekend voorbeeld van. Dit idee kun je ook toepassen voor kinderen. Zorg ervoor dat in elke wijk of dorp van Middelburg scholen zijn, met alle voorzieningen die kinderen en ouders nodig heb ben. Niet alleen onderwijs, maar ook sport en spel voor en na school, een consultatiebureau, maatschappelijk werk, een peuterspeelzaal en een kinderdagverblijf. Maak dit aantrekke lijk voor de kinderen en hun ouders, dan gaan zij ook in hun eigen wijk naar school. En als je al vroeg vriend jes en vriendinnetjes maakt op de peuterspeelzaal of kinderdagverblijf, dan is het ook leuker om samen in je eigen wijk naar school te gaan. Hierdoor stimuleer je dat kinderen met verschillende achtergronden elkaar ontmoeten in de school en elkaar leren respecteren. Er zijn mooie voorbeelden van hoe oók ouders elkaar stimuleren dit te doen. Kijk eens op www.gemengdescho- len.nl. Voor de school, die als hart van de wijk functioneert, is al een naam be dacht, de brede school. In Middel burg hebben we al een paar brede scholen en worden er meer ge bouwd. Maar wel mondjesmaat en alleen als oude scholen niet meer vol doen aan de wettelijke eisen. De PvdA pleit samen met het CDA om tot plannen te komen voor de komen de 10 jaar, waarin voor elke wijk of dorp zo'n plan wordt gemaakt en waarbij ouders ook worden betrok ken, net zoals de schoolbesturen. Natuurlijk kan iedere ouder zelf kie zen naar welke school hij of zij zijn kind brengt. Maar als een school het hart van de wijk is geworden, dan is het wel heel verleidelijk om lekker lopend of fietsend naar school te gaan en te weten dat je kind daar alle ondersteuning en hulp krijgt om gezond en veilig op te groeien. Ernst Radius Raadslid PvdA ernstpvda@zeelandnet.nl In de laatste twee weken van november wordt op meerdere plekken in Middelburg aan het riool gewerkt. In alle gevallen gaat het om renovatie. De aan nemer renoveert de riolering door een een kunststof kous in de bestaande betonnen buizen aan te brengen. Het gaat op 't Zand om de hoofdrio lering van de Langevieleweg, Naere- boutstraat en het Kareldoormanplein. Op het Noordbolwerk om de riolering gelegen voor de woningen 15 tot en met 21. In Arnemuiden renoveert de aanne mer de hoofdriolering aan de achter zijde van de woningen aan het Schuttershof. Park de Moucheron In Park de Moucheron is vorige week begonnen met de aanleg van een schoonwaterriool. De klus duurt tot 9 mei. Inwoners van Walcheren (studen ten uitgezonderd) met een inko men tot 110% van de toepasse lijke bijstandsnorm en een be perkt vermogen, hebben de mo gelijkheid om per 1 januari 2008 deel te nemen aan een Collec tieve Zorgverzekering Minima (CZM). De CZM wordt aangeboden door CZ Actief in Gezondheid en de Sociale Dienst Walcheren (SDW) levert een financiële bijdrage. Hierdoor is het mogelijk een uitgebreid aanvullend verzekeringspakket aan te bieden met in veel gevallen 100% vergoe dingen. In deze Faam vindt u uitgebreide informatie van de Sociale Dienst Walcheren over de Collectieve Zorgverzekering Minima. Vanaf 26 november is uw sofi- nummer voortaan uw burgerser vicenummer (BSN). Uw sofi-num- mer wijzigt automatisch in het BSN. U hoeft daar niets voor te doen. Het BSN is een uniek persoonsnum mer voor iedereen die staat inge schreven bij de gemeente. Eén num mer voor uw contacten met de over heid. Het BSN staat op uw paspoort, identiteitskaart en/of rijbewijs. U heeft het dus altijd bij de hand. Uw gemeente gebruikt het bijvoor beeld wanneer u zich inschrijft als inwoner of aangifte doet van een geboorte. Uw werkgever hanteert het voor het regelen van een aantal zaken met bijvoorbeeld de belasting dienst en het pensioenfonds. Straks mogen zorginstellingen zoals uw huisarts en apotheek het nummer ook gebruiken. Wordt er naar uw sofi-nummer ge vraagd, dan kunt u gewoon uw bur gerservicenummer opgeven. De voordelen van één nummer Het BSN heeft voordelen voor u en voor de overheid. Als straks alle overheidsinstanties met het BSN werken kunnen gegevens eenvoudi ger en betrouwbaarder worden uitge wisseld. Dat maakt bijvoorbeeld het aanvragen van een uitkering en het doorgeven van een verhuizing mak kelijker. Meer weten over het BSN? U kunt op werkdagen van 8.00 - 18.00 uur bellen met het BSN-punt, (088) 90 010 10 en faxen, (088) 90 010 20. Of kijk op www.burgerservicenummer.nl

de Faam | 2007 | | pagina 12