www.middelburg.nl Aangehouden dader graffiti wacht gepeperde rekening Korting graffiti schoonmaakcontract voor pandeigenaar binnenstad Veertigduizend bollen de grond 'in. Intocht Sinterklaas op 17 november de Weekkrant De Faam Woensdag 14 november 2007 - Pagina 7 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text: vanaf pagina 830 De 16-jarige jongen uit Middel burg die afgelopen zaterdag is opgepakt voor graffitivandalis- me, kan een gepeperde rekening van de gemeente tegemoet zien. Dankzij de database met foto's van graffitiwerken voorzien van de tag ofwel handtekening van de maker, kon de politie hem direct na zijn aan houding met veel van zijn werk con fronteren. De jongen heeft vervol gens van veel graffitiwerken op zowel gemeentelijke als particuliere eigendommen bekend dat hij deze heeft gemaakt. Aan de hand van de tag zijn zo'n vijftig werken in de data bank tot hem te herleiden. Met een schoonmaakprijs van 125 euro per werk lopen de kosten hoog op. Omdat de dader minderjarig is, wor den deze kosten op de ouders ver haald. Het project 'Aanpak Graffiti' is augustus dit jaar van start gegaan met als doel de Middelburgse binnen stad grondig schoon te maken. Binnen het project werkt de gemeen te samen met diverse betrokken par tijen waaronder de politie. Deze let onder meer extra op jonge ren met een rugzakje die zich 's avonds laat door de binnenstad bewegen. Na de eenmalige grote schoon maakactie waarbij de hele binnenstad op kosten van de gemeente Middelburg graffitivrij wordt gemaakt, is het aan de eigenaars van de panden om dit voor eigen rekening bij te hou den. Tot januari 2008 zorgt schoonmaakbedrijf Bleijenberg nog kosteloos voor het professio neel verwijderen van graffiti van ook particuliere panden. Het schoonmaakbedrijf krijgt niet altijd toestemming van pandeigena- ren om graffiti te mogen verwijderen. Dit veelal uit angst voor schade aan het pand. De gemeente heeft schoonmaakbedrijf Bleijenberg in de arm genomen vanwege de aanwezi ge expertise. In geval van twijfel over gevolgen van het reinigen wordt altijd eerst contact met de eigenaar opge nomen. Eigenaars die geen toestemming hebben verleend, worden verzocht alsnog medewerking te verlenen. Het schoonhouden van het pand is een taak van de eigenaar die met ingang van het nieuwe jaar weer voor eigen rekening komt. Nu kunt u nog profiteren van de kostenloze schoon maakactie. Meer informatie contracten Omdat de gemeente veel waarde hecht aan een schone en aantrekke lijk ogende binnenstad sponsort zij de graffiti schoonmaakcontracten van Bleijenberg. Deze week verstuurt het schoon maakbedrijf informatie over de contracten en kunnen belangstellen den er met korting een afsluiten. Dit jaar zijn er door groenbeheer veertigduizend bloembollen geplant. Merendeels is dit machi naal gedaan, maar op sommige plaatsen ging het nog met de hand. De bollen zijn onder andere geplant op de bolwerken. Daar komt in het voorjaar een prachtmengsel van vijf tien soorten verschillende narcissen naar boven. Ook op de rotondes en in de perken zoals de Groenmarkt en het Seisplein zijn narcissen, hyacinten en tulpen geplant. Tot januari 2008 zorgt schoonmaakbedrijf Bleijenberg in de Middelburgse binnenstad kosteloos voor het professi oneel verwijderen van graffiti van particuliere panden. Zaterdag 17 november brengt Pakjesboot nummer 7 Sinter klaas weer naar Middelburg. Samen met zestig zwarte pieten zet hij om 13.30 uur bij de Punt voet aan wal. Burgemeester Koos Schouwenaar heet hem welkom. Het wordt een gezellige drukte bij de Beatrixbrug. Veel kinderen staan daar te wachten op de komst van de sint. In afwach ting daarop is er een leuk program ma. Na aankomst gaat de sint vergezeld van zijn zwarte pieten via de Dwarskaai en de Dam naar de Graanbeurs op het Damplein. Daar staat hij even stil bij het optreden van theatergroep Duinaert. Daarna gaat hij via de Korte en Lange Delft naar de Markt. Daar wacht hem een muzi kaal onthaal. Er wordt gespeeld door en gezongen met Champagne Charlie. Bij molen De Hoop komen in het voorjaar prachtige narcissen naar boven.

de Faam | 2007 | | pagina 7