Schouwburg en concertzaal weer open Het woord aan raadslid Benno Nieuwenhuis Nieuwe brug bij Amaliapark Werk aan het riool Tulï/"liNAiiilDe Faam Woensdag 14 november 2007 - Pagina 6 Twee belangrijke Middelburgse culturele gebouwen openden onlangs weer hun deuren: de stadsschouwburg aarr het Molenwater en de concert- en gehoorzaal aan de Verwerij- straat. Na een paar maanden verbouwen, is de stadsschouwburg sinds vorige week weer in bedrijf en zijn er volop voorstellingen te zien. Afgelopen vrij dag was het Open Huis. In afwachting van de bouw van een nieuw theater was het noodzakelijk om de stadsschouwburg aan te pas sen aan de huidige eisen op het gebied van arbo, milieu en brandvei ligheid. Zo moest op een aantal plaat sen brandwerend materiaal worden aangebracht en zijn er extra nooduit gangen gemaakt. Een andere belang rijke verbetering is de nieuwe ventila tie en de gemechaniseerde trekken wand voor het hijsen van decorstuk ken. Ook zijn de vloerbedekking en stoelen vernieuwd. Aan de buitenkant van het gebouw is een hellingbaan en een overdekt laad- en losperron gemaakt. De hel lingbaan is aangelegd voor de perio de dat het gebouw nog in gebruik is als schouwburg en is noodzakelijk voor het transport van en naar de keuken. Door extra nooduitgangen moest de keuken naar de eerste ver dieping verhuizen. Concert- en gehoorzaal Ook de concert- en gehoorzaal aan de Verwerijstraat is prachtig ver bouwd. In 2004 gaf de gemeente raad opdracht om een verbouwing uit te voeren. De concertzaal is nu op een aantal punten aangepast. Zo is de hoofdingang door de verkoop van de Singelstraat 13 verplaatst naar de Verwerijstraat, is de kleine zaal ver kleind om plaats te maken voor de technische installatie en is de vroe gere westelijke corridor ingericht als foyer met bar. Hier kan het Zeeuws podium voor klassieke muziek met haar geweldige akoestiek behouden blijven als con certzaal. De concertzaal heeft weer een frisse en eigentijdse uitstraling en biedt ruime gebruikersmogelijkheden. Naast de oorspronkelijke gebruikers als het Zeeuws Orkest, De Koninklijke Oratorium Vereniging, het Middel burgs Muziek Korps en de Stichting Kamermuziek Zeeland kunnen nu ook in studio De Verwerij muziekopnames worden gemaakt. De officiële opening met diverse optredens is op 22 november. In de laatste twee weken van november wordt op meerdere plekken in Middelburg aan het riool gewerkt. In alle gevallen gaat het om renovatie. De aan nemer renoveert de riolering door een een kunststof kous in de bestaande betonnen buizen aan te brengen. Het gaat in de-Stromenwijk om de hoofdriolering van de Langevieleweg, Naereboutstraat en het Kareldoor- manplein. Op het Noordbolwerk om de riolering gelegen voor de wonin gen 15 tot en met 21. In Amemuiden renoveert de aanne mer de hoofdriolering aan de achter zijde van de woningen aan het Schuttershof. Park de Moucheron In Park de Moucheron is maandag begonnen met de aanleg van een schoonwaterriool. De klus duurt tot 9 mei. Nogmaals de Wijktafels, In mijn Faamartikel van maart 2007 ben ik uitvoerig ingegaan over het zwijgend aanwezig zijn van raadsle den op de wijktafels en hun rol op dit podium. Op een enkele uitzondering na heb ik alle wijktafels sindsdien bezocht. Op de wijktafels van juni in Dauwendaele en Zuid/Magistraatwijk viel het mij op dat een aantal bewo ners zeer teleurgesteld waren over de afwezigheid van de wijkagenten. In Zuid/Magistraatwijk waren de laat ste vier gehouden wijktafels de agen ten afwezig, of werd hier "het wijken" letterlijk genomen?? In de vergadering van commissie Algemeen Bestuur heb ik op 21 augustus drie vragen aan het college van B&W gesteld: 1. Welke waarde hecht het college van B&W aan een goed en geregeld overleg tussen bewoners en de poli tie? 2. Wat doet het college eraan om de politie daar te krijgen waar de bewo ners een luisterend oor ontvangen? 3. Deelt het college de zorg van de WD fractie dat de afwezigheid van de politie demotiverend werkt op alle betrokkenen van de wijktafel? De beantwoording door burge meester K. Schouwenaar was als volgt: De politie kampt met een fors aantal vacatures, met name in het blauw. Er zijn veel oudere politieagenten en deze mogen pas vervangen worden als zij uit het korps zijn vertrokken. Momenteel worden er 116 politie agenten opgeleid, maar er zijn even zoveel vacatures. De onderbezetting van ongeveer 22% zal binnen twee jaar opgeheven zijn. Op 1 oktober heeft er een ge sprek plaatsgevonden tussen enkele fracties en de districtsleiding van de politie waarbij de WD haar bezorgd heid expliciet heeft uitgesproken over de absentie van de politie op de wijk tafels. Bij het opstellen van het jaar plan 2008 zal hier nog eens goed naar gekeken worden. Op 1 november jl. is er een raadsaf- vaardiging van diverse politieke par tijen bij de politie op bezoek geweest om* over het jaarplan 2008 te spreken. De districtsleiding heeft hier con creet in meegedeeld dat vanaf heden, in principe elke wijktafel in Middelburg gedurende een half uur door de politie wordt - bezocht. Natuurlijk begrijpt onze fractie dat we het werk van de politie vooral op straat plaatsvindt. Ook is het logisch dat op de wijktafel de politie alleen bij aanvang aanwezig is. Ter afsluiting wil ik u onder de aan dacht brengen dat op 22 november aanstaande een prachtig vernieuwde concertzaal haar deuren opent. Op initiatief van de toenmalige WD-frac- tie is deze verbouwing mogelijk gemaakt. Raadslid Ad Damman zorg de er met een initiatiefvoorstel voor dat de concertzaal niet verkocht maar verbouwd werd. Wij zijn trots op Middelburg dat dit gebouw voor veel verenigingen behouden is. B. Nieuwenhuis Raadslid WD bnieuwenhuis@wanadoo.nl foto: Jacky Nijsen Een grote kraan plaatste afge lopen maandag een tien ton we gende houten brug bij het Ama liapark. Het is de bedoeling dat aan het einde van de week de eerste voetganger over de brug kan. Als de verbinding er ligt, kunnen voetgangers vanuit het Amaliapark een rondje lopen via de Koningin- nelaan en het Griffioenpad. Dat is rond het nieuw aangelegde sportveld. De brug is elf meter lang, drieënhal ve meter breed en kost dertigdui zend euro. De restauratie van het voormalig gymlokaal aan het Sasterrein is bijna voltooid. Het terrein rond om dit gebouw wordt binnenkort heringericht en herstraat. De werkzaamheden met het opbre ken van de bestrating beginnen op 19 november. In juni is gestart met de renovatie van het gebouwtje. Vanwege het monu mentale karakter is ervoor gekozen om alleen natuurlijke materialen te gebruiken .Voor het gebouw komt een plein te liggen. Bij de herinrich ting van het plein wordt gebruik gemaakt van de bestaande hoogte verschillen. Het aantal parkeerplaat sen blijft ongeveer gelijk. Op maandag 19 november starten de werkzaamheden met het openbre ken en verwijderen van de bestaande asfaltverharding. Nadat de riolering en de fundering is gelegd wordt het plein bestraat met gebakken bestra tingsmaterialen en natuursteen keien. Wanneer de werkzaamheden klaar zijn, zijn we drie maanden ver der. Tot die tijd is het niet mogelijk om uw auto daar te parkeren.

de Faam | 2007 | | pagina 6