Moeiteloos stoppen met roken kan! Terug in alternatief verleden Tuuy Proving Ground Games op Concurrentie voor Tony Hawk www.makeiteasy.nl. dé Weekkrant De Faam Levenslange garantie - Woensdag 14 november 2007 - Pagina 52 De Portugese fadozangeres Cristina Branco, de Nederlandse rockband In- twine, rapper Brainpower en saxofo nist Benjamin Herman van de New Cool Collective treden op tijdens Ga mes in Concert 2 op zaterdag 8 de cember in Vredenburg Leidse Rijn in Utrecht. Onder leiding van de Amerikaanse dirigent/componist Laura Karpman speelt het Metropole Orkest in samenwerking met het koor Pa'dam samen met deze gastmuzikanten muziek van topga- mes, waaronder Legend of Zelda, Super Mario Bros, Tetris, Starcraft, Hitman: Blood Money en King dom Hearts. De volledige lijst van nummers te vinden op www.gamesinconcert.nl. Opnamen van Ga mes in Concert 2 zijn te horen op zondag 9 december in de NCRV radioprogramma's Bring it on (18.00 uur, 3FM) en Volgspot (23.00 uur, Radio 2) In 2006 organiseerden NCRV Radio en Gamer.nl voor de eerste keer Games in Concert in Muziekcen trum Vredenburg, met onder andere gastoptredens van The Sheer en After Forever-zangeres Floor lansen. In augustus dit jaar vond de reprise van dit concert plaats op het Lowlands-festival, voor ruim 15.000 mensen. Games in Concert 2 vindt plaats op zaterdag 8 december in Vredenburg Leidsche Rijn in Utrecht. Kaar ten kosten 25 euro in de voorverkoop (excl. servicekosten). Kaarten zijn online te reserveren via www.ticketservice.nl en bij postkantoren, Free Record Shops, Muziekcentrum Vredenburg en via te lefoonnummer 0900-3001250 (45 cpm). Meer informatie over Games in Concert 2 is te vinden op www.gamesinconcert.nl. Je moet het maar durven als ontwerper, om in deze drukke tijden met nóg een schietspel op de markt te komen. Kunnen we tussen Halo 3, Orange Box en Call of Duty 4 nog een nieuwe reeks ge bruiken? Timeshift beantwoordt deze vraag met 'misschien'. In deze game ben jij een niet nader verklaarde 'wetenschapper' die met een 'Tijdpak' in een alternatief verleden terechtkomt. Hier is een bloedige strijd aan de gang waar jij middenin zit. Een voordeel: met jouw pak kun je de tijd stilzetten, vertragen of een stukje terugdraaien. Dit geeft een originele twist aan het schiet- spel. Is de overmacht te groot? Pauzeer de tijd en knal je tegen standers omver zonder zelf geraakt te worden. Heb je geen wapen? Pauzeer de tijd en gris een wapen uit de handen van de vijand. Moetje een brug oversteken die net voor je hem bereikt ontploft? Draai de tijd terug naar het punt vóór de ontploffing en ren. Dit biedt zoals je kunt zien allerlei leuke moge lijkheden, al voelt de toevoeging soms als een gimmick. Gelukkig ziet de game er beeldschoon uit en is de strijd spannend genoeg. Online wordt het 'tijdschakel' systeem ook toegepast, waarbij speciale granaten een bepaald gebied kunnen beïnvloeden. Dit zorgt voor geweldig hectische toestanden. Ver der zijn matches zeer flexibel in te stellen wat veel variatie biedt, en het spel een lange adem kan ge ven. Sla deze game dus niet meteen over tussen al het andere gamegeweld. Hij is zeker de moeite waard. Voor: Xbox 360 Voor skatefans was er maar één spellenreeks die meetelde, en dat was die van Tony Hawk. De reeks werd echter gaan deweg minder spectaculair en het leek er op dat alle kleine verbeteringen steeds meer wegnamen van het pure skate- boardgevoel. Toch bleef de reeks oppermachtig omdat er geen alternatief was. Tot nu toe. Electronic Arts brengt met Skate een waardige concurrent op de markt. Het spel onder scheidt zich van Tony Hawk door een volledige andere ma nier van besturen. Je gebruikt de twee sticks namelijk voor bijna alle handelingen. Springen doe je bijvoorbeeld door de rechter stick eerst naar beneden te duwen en dan omhoog. Alsof je je gewicht verplaatst, dus. Roteren van je board, evenwicht bewaren tijdens een grind, je doet het allemaal met de sticks. Alleen afeetten doe je met de A knop. Dit is even wennen maar werkt uiteindelijk heel natuurlijk. Boven dien voelt het realistischer. Grafisch ziet de game er subliem uit. De camera is laag achter je skater geplaatst waardoor je een sterk gevoel van snelheid krijgt. Het 'verhaal' van het spel kun je beter vergeten. Want hoewel er zelfs echte acteurs aan te pas komen, kon het ons niet boeien. Het spel zelf des te meer. Move over Tony! Voor: Xbox 360 De negende Tony Hawk al weer. De professionele skater promoot opnieuw een game met de sport die hij heeft groot gemaakt. En hoewel dit deel-beduidend beter is dan voorganger 'Project 8' kun nen we ons niet aan de indruk onttrekken dat de reeks op zijn laat ste wieltjes rijdt. Dat maakt het spel niet slecht, maar we hebben het allemaal al eerder gezien. De wereld is gelukkig grafisch opge poetst en er zijn talloze mooi ontworpen omgevingen om je trucs uit te voeren. Hoge scores haal je met combo's, wat betekent datje heel wat vingervlugheid nodig hebt om de juiste toetsen op de juis te tijd in te drukken, en ook nog eens klaar bent voor een veilige lan ding. De editor maakt het mogelijk om je eigen arena's te maken, en een montage studio laat je je eigen skatevideo's maken die je on line kunt delen. Dat laatste is een leuke toevoeging, die we ook al zagen in Halo 3. Al deze extra toeters en bellen kunnen niet verhul len dat het basisspel gelijk is gebleven. Voor verstokte fans is dit misschien goed nieuws. Wie eens wat anders wil, zou misschien beter concurrent Skate op kunnen pikken. Voor: Xbox 360 Door Margon van den Berg Make It Easy VLISSINGEN - Stel je voor hoe heerlijk het is om niet langer afhankelijk te zijn van die sigaret. Stel je voor dat niemand meer zeggen kan:Wat stink je, ben je nou nog niet gestopt?' Geen schuldgevoel meer naar je omgeving: ze roken mee, ze maken zich zorgen. Hoe vaak heb je niet te horen gekregen dat er een dag komt dat je spijt zult hebben? Maar stoppen met roken is zo moeilijk. Roken is een verslaving, dat weet iedereen. Een lichamelijke én geestelijke verslaving. Als je nooit gerookt hebt, is het zo makkelijk "te zeggen: als je wilt stoppen, dan stop je er toch gewoon mee? Zo werkt het niet. Maar als een roker écht wil stoppen, geeft Make It Easy de garantie dat het gaat lukken. Binnen zeven dagen gaat hij of zij als niet-roker door het leven. Moeiteloos, dankzij de Make It Easy methode. Sinds de oprichting in 1994 heeft Make It Easy vele duizenden rokers van hun verslaving afgeholpen. Nu, 12.5 jaar later, zijn er drieënvijftig praktijken in Nederland waar therapeuten werken volgens de Make It Easy methode. Jasper is één van hen. Na zeven dagen is het 95% gelukt de sigaret vaarwel te zeg gen en na een jaar is het percen tage dat niet rookt nog steeds bij zonder hoog: 75% (onafhankelijk onderzoek derden). Maar Make It Easy streeft naar een rookvrij Nederland en geeft daarom levenslange garantie op de behandeling. Gaat men geduren de de eerste zes maanden toch de fout in, dan is een herhalings behandeling geheel gratis. Daarna betaalt men slechts het consult. Jongeren tot 18 jaar behandelt Make It Easy gratis. De Make It Easy-methode heeft overeenkomsten met acupunc tuur. Bij het oor worden met een elektronische 'verklikker' bepaal de zenuwbanen opgezocht. Als dat zoekertje een signaaltje afgeeft, drukt Jasper er snel en pijnloos drie zeer kleine, steriele puntjes in. De puntjes worden ge plaatst op de uiteinden van de zenuwbanen, die het signaal 'ik wil een sigaret' naar de her senen sturen. De puntjes onder breken dat verslavingssignaal. Door de puntjes een week lang te laten zitten en meerdere malen per dag met een magneetje te activeren, verdwijnt de behoefte te roken. Zonder ontwenningsverschijnselen. Ongeveer een week later worden de drie puntjes vervangen door een nieuw puntje, waardoor er geen behoefte ontstaat meer te eten of snoepen. Met de Make It Easymethode is het dus mogelijk te stoppen met roken zonder afkickproblemen of dik te worden. Bij de Make It Easy methode die Jasper hanteert wordt gewerkt met kleine puntjes die pijnloos in het oor worden geplaatst op zogenaamde antirookpunten. Hierdoor worden de lichamelijke ontwenningsver schijnselen meteen onderdrukt. Maar omdat roken meer is dan een lichamelijke verslaving alleen, maken ook de psychologische aspecten deel uit van de behan deling. Daarom maakt een training van ongeveer een uur deel uit van de eerste behandeling en krijgt iedereen een boekje mee. Ter onder steuning, want op het moment dat de puntjes zijn geplaatst, is alle behoefte aan nicotine verdwenen. Jasper van Well werkt uitsluitend op afspraak. Ook heeft zij ervaring met groepsbehandelingen voor be drijven. Om u nog beter van dienst te kunnen zijn, geven wij maande lijks behandelingen op donderdag in het CIG Zeeland, Edisonweg 41a, Vlissingen. Voor alle verdere informatie en voor het maken van een afspraak kan van 09.00 uur tot 21.00 uur gebeld worden naar 0174-213202. 4^* Zondag Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag Vrijdag Zaterdag 18.00 18.00 18.00 18.00 18.00 18.00 18.00 Vandaag: Vandaag Vandaag Vandaag Vandaag Vandaag LIJF-stijl De Week Zeeuwse Zeeuwse Zeeuwse Zeeuwse Zeeuwse Magazine Weekoverzicht actualiteiten. actualiteiten. actualiteiten. actualiteiten. actualiteiten. Wonen, van het schoonheid en dagelijkse 18.10 18.10 18.10 18.10 18.10 trends. Alles actualiteite Watersport- Maximaal Wonen in Top Speed Cine City op het gebeid programma. land Anders Zeeland Martin Utberg Filmspot van lifestyle Watersport Programma Woonmaga- gaat op zoek Filmprogram komt in dit 18.13 programma waarin Zeeuw zine waarin naar alles wat ma met programma Maximaal met o.a. aan se vrouwen Escha met snelheid Jac Goderie. aan bod. Anders dacht voor een complete Tanihatu alles te maken Programma vaarroutes en make-over over wonen in heeft. waarin Zeeuw andere water ondergaan. Zeeland se vrouwen sportzaken. belicht. een complete make-over 18.33 18.28 18.25 18.30 18.30 18.15 ondergaan. Automissie LIJF-stijl Contacta TV Automissie Wonen in Top Speed programma Magazine Business to programma Zeeland Martin Utberg waarin alles Wonen, business waarin alles Woonmaga- gaat op zoek 18.31 wordt verteld schoonheid en talkshow wordt verteld zine Escha naar alles wat Contacta TV over auto's en trends. Alles opgenomen over auto's en Tanihatu. met snelheid Business to waarin de op het gebeid tijdens de waarin de te maken business autoliefhebber van lifestyle Contacta autoliefhebber heeft. talkshow aan bod komt. komt in dit 2007. aan bod komt. 19.10 opgenomen programma Hart voor tijdens de aan bod. Muziek Contacta muziek van 2007. eigen bodem. 18.41 18.43 18.43 18.35 18.40 18.40 18.35 Kabelkrant Kabelkrant Kabelkrant Kabelkrant Kabelkrant Kabelkrant Kobelkrant Alle programma's worden ieder uur herhaald °'Or 39\^

de Faam | 2007 | | pagina 52