Première met Thijs en Katja dé Weekkrant De Faam gvoor de voorpremière Ontstaan door een stripverhaal Woensdag 14 november 2007 - Pagina 37 Het hele team van bioscoop Cine City in Vlissingen kijkt uit naar de in Zeeland gemaakte film. foto: p.r. door ellen de vriend VLISSINGEN - In bioscoop Cine City in Vlissingen is za terdag 24 november de voorpremière van de film Kapitein Rob en het geheim van professor Lupardi te zien. De Faam mag hier voor honderd vrijkaartjes weggeven. Voor de officiële voorpremière van Kapitein Rob en het geheim van professor Lupardi komen Katja Römer-Schuurman en haar man Thijs naar Cine City om de film op spectaculaire wij ze aan te kondigen. En natuur lijk niet te vergeten regisseur Hans Pos. "We onthalen de filmbezoekers vanaf 19.00 uur met een glas champagne. Het programma begint rond 19.45 uur. Na de film treedt Danny Vera met zijn band op. Hij zingt ook één van de nummers in de film", vertelt Peter Semeels. De titelsong van 'Kapitein Rob' wordt door De Dijk gezongen. De dresscode van de avond is feestelijk. Vernietigen De film gaat over de waanzinni ge professor Lupardi, die een machine hééft ontwikkeld waarmee hij het klimaat van de hele wereld naar zijn hand kan zetten, en daarmee zelfs de we reld zou kunnen vernietigen. Gaat het kapitein Rob, onze gro te Nederlandse held, lukken om hem tegen te houden en de we reld te behoeden voor een ramp? "Kapitein Rob is de Ne derlandse James Bond", vertelt schrijver en producent Hans Pos op de website van Kapitein Rob. "Het is een held van het VLISSINGEN - Thijs Römer en Katja Schuurman spelen de hoofdrollen in de film als kapitein Rob en zijn vriend in Paula. Andere castleden zijn Jack Wouterse, die de rol van gene raal speelt. Alex Klaasen speelt mee als Yoto, het onafscheide lijke manusje-van-alles van professor Lupardi (Arjan Eder- veen). Ook speelt Hans Dagelet mee als de slinkse handelaar Ci- garet Larry en Ricky Koole als Marga, de liefhebbende zus van kapitein Rob. De rollen van het neefje en nichtje van kapitein Rob worden gespeeld door Ro bert Ruigrok van der Werve (Stijn) eri Emilie Pos (Sandra). Zij werden na verschillende cas tingrondes uit meer dan drie duizend kinderen gekozen. Ka pitein Rob en het geheim van Profes sor Lupardi is een productie van Shooting Star Filmcompany (Afblijven, Kruimelde en Pietje Bell). VLISSINGEN - Per persoon zijn twee vrijkaartjes te winnen. Maar daar moet je natuurlijk wél iets voor doen. Iedereen kan naai" de kaartjes meedingen door de volgende twee namen in te sturen: die van de Zeeuwse presentatrice die in de film meedoet en die van de minister die zijn acteerdebuut in de film maakt. Deze twee namen én natuurlijk je eigen naam en adres kun je mailen naar red.faam@whk.wegener.nl. Op dinsdag 20 november worden de winnaars uit de inzendin gen gehaald en de vrijkaartjes verzonden. Ook kunnen de op lossingen via de post gestuurd worden naar het adres: Postbus 5,4460 AA Goes ter attentie van Ellen De Vriend. zuiverste water die altijd wordt belaagd door gekke geleerden en hun louche helpers." Zeeuwse film Een groot deel van de film is in april opgenomen op diverse lo caties in Zeeland. Het oude mij nendepot langs het Kanaal door Walcheren bij Veere werd als filmstudio ingericht en diende als decor voor de militaire basis van de generaal. Later werd in de Middelburgse sociëteit De Vergenoeging gefilmd, in Fort Rammekens en in de kazemat- Thijs Römer en Katja Schuurman zijn de hoofdrolspelers in de film. foto: p.r. ten onder het Keizersbolwerk in Vlissingen. Daar is ook een stunt met een helikopter opge nomen. Bij de voormalige cok- esfabriek in Sluiskil werden de laatste Zeeuwse opnamen ge maakt. Daarna volgden scènes in en rond Amsterdam. Zeeuw sen die de film gaan zien niet alleen heel kende stukjes van de provin cie, maar ook bekende mensen. Want voor de film is gebruik ge maakt van een groot aantal plaatselijke figuranten. De offi ciële releasedatum van de film is 29 november. Lezers die geen vrijkaarten win nen kunnen nu kaarten bestel len bij Cine City voor de voor première. Er zijn vijftig kaarten beschikbaar die 15 euro per stuk kosten. Met deze kaarten kunnen mensen aan alle festivi teiten deelnemen. VLISSINGEN - In het dag blad Het Parool verscheen 11 december 1945 de eerste aflevering van een stripver haal dat heden ten dage be schouwd wordt als één van de absolute klassiekers: Ka pitein Rob. De schipper, die voluit Rob van Stoerem heet, beleeft vanaf die dag met zijn zeilschip De Vrijheid allerlei avonturen. Zijn avonturen worden enorm populair en al snel worden in de jaren die daarop volgen de eerste 56 verhalen uitgegeven in boek vorm. Pieter Kuhn, de teke naar en schrijver van de stripverhalen, was van oor sprong graficus en illustra tor. Vanachter zijn tekentafel op een zolderverdieping in Hilversum bevoer Kuhn als -- de alterego van Kapitein Rob alle wereldzeeën. In 1966, midden in het 73ste verhaal van de serie, kwam daar plotseling een einde aan door zijn overlijden.

de Faam | 2007 | | pagina 37