Waarom inspreken? Inspraak Ontwerp-tracébesluit/MER verruiming vaargeul Westerschelde Rijkswaterstaat dé Weekkrant De Faam Cursussen Zo op Walcheren Inspraakpunt www.inspraakpunt.nl Woensdag 14 november 2007 - Pagina 36 Cursussen en workshops voor deze rubriek graag mailen voor 16 november. Praktijk Voice Dialogue en Hyp notherapie organiseert op vrij dag 16 november de workshop Je innerlijke criticus ontmas kerd door Ingrid van der Kuijl. Het is van 10.00 tot 16.00 uur in het Kultureel Pakhuis aan de Brakstraat 18 in Middelburg. Aanmelden:0615207446 of www.darmhypnotherapie.com. Deelname: 80,00 euro. De Provinciale Migrantenvrou wenorganisatie houdt op 17 no vember een interculturele ont moetingsavond met als thema 'conclusie enquête bij de rol van taal bij maatschappelijke participatie'. Het is van 19.30 tot 24.00 uur in 't Ontmoetings centrum Dauwendaele aan de Vrijlandstraat 62 in Middelburg. Entree:2,00 De Zeeuwse Volksuniversiteit start op donderdag 22 novem ber met de computercursussen websites bouwen met Frontpa ge 2003 en Fotobewerken met Photoshop Elements. Beiden bestaan uit vier lessen van tweeëneenhalf uur. De cursus websites bouwen is van 9.30 tot 12.00 uur en fotobewerken is van 9.00 tot 11.30 uur. Ze zijn te volgen aan de Stationsstraat 15 in Middelburg. Aanmelden: 0118634800 of zeeland@volku- niversiteit.nl. Workshop intuïtieve ontwik keling. Stichting Padma Zee land houdt op donderdag 22 november deze workshop met het thema Jij en de Ander. Het is van 19.00 tot 22.00 uur te volgen aan de Verwerijstraat 51A in Middelburg. Aanmelden:06- 28036019 of www.intuitieve- groei.nl. Groei Bloei afdeling Walche ren houdt op 26 november een demonstratie Kerst bloem schikken door Jan van den Ma- nacker en Hennie Wullems. Het is in De Zandput aan Zandput 5 in Serooskerke en begint om 19.30 uur. ROC Zeeland in Vlissingen houdt op donderdag 29 no vember een minisymposium onder de naam Kwaliteitszorg, kwaal of ideaal. De school viert het tienjarig bestaan en werkt aan de toekomst. Er is onder zoek naar kwaliteitszorg ge daan en het NQA-rapport wordt gepresenteerd. Het sym posium is van 14.15 tot 17.30 uur aan de Ravensteijnweg 1 in Middelburg. In het Ziekenhuis Walcheren is donderdag 29 november een thema-avond over het werk op de hartfalenpoli. Anja Vogel vertelt vanaf 19.30 uur in de Zeeuwse Bibliotheek in Middel burg over haar werk. De Zeeuwse Kookstudio in Oostkapelle geeft, in samen werking met de Zeeuwse Volks universiteit, op donderdag 29 november de workshop koken voor de feestdagen. Men kan ideeën opdoen en er wordt aan dacht besteed aan het feestelijk dekken van de eettafel. Aanmel den tot 21 november: 0118- 634800 In Vlissingen is op 3 december een thema-avond voor men sen met dyslexie. Er wordt aandacht besteed aan het on derwerp energie of het ontbre ken daaraan. Het is van 20.00 tot 22.00 aan de President Rooseveltlaan 744. Zaal open: vanaf 19.30 uur. Kosten: vrij willige bijdrage De Zeeuwse Volksuniversiteit organiseert op vrijdag 7 de cember een excursie naar de noord-Franse steden Rou- baix en Lille. In deze dagtrip is een excursie naar het museum in Roubaix inbegrepen. Tevens kan men deelnemen aan een stadswandeling in Lil le. Aanmelden vóór 26 novem ber: 0118-634800. U kunt laten weten wat u vindt van de verdieping van de vaargeul Westerschelde. U kunt reageren op het geleverde onderzoek en de voorgestelde aanpassingen van de vaargeul. Op eventuele onjuistheden kunt u ook reageren. Door te reageren kunnen bijvoorbeeld (plaatselijke) belangen beter worden beschermd. Inspreken kan zorgen dat bij het definitieve besluit rekening wordt gehouden met uw invalshoeken. Daarom is het belangrijk dat u reageert op overheids- plannen. MIDDELBURG VLISSINGEN - W 8RESKENS A TERNEUZEN W:MJ Achtergrond Nederland en Vlaanderen werken samen aan een duurzame toekomst voor het Schelde-estuarium. Toegankelijkheid van de Scheldehavens is daarbij voor beide landen belangrijk. Op dit moment zijn grote containerschepen die van en naar Antwerpen varen, afhankelijk van het getij in de Schelde. Nederland en Vlaanderen gaan de vaargeul daarom verruimen, zodat schepen met een diepgang tot 13,10 meter op elk moment de haven van Antwerpen kunnen bereiken. Voor Nederland betekent deze verruiming een verdieping van 12 ondiepe plekken in de vaargeul van de Wester schelde. De verdieping van de vaargeul moet daarbij zo min mogelijk negatieve effecten hebben op de natuur, het milieu en de ruimtelijke structuur zodat het bijzondere karakter van het Schelde-estuarium niet in gevaar komt. De procedure Voor de verdieping van de vaargeul in de Westerschelde moet een verkorte wettelijke Tracéwetprocedure worden doorlopen. De procedure kent drie stappen. Op twee momenten is er inspraak mogelijk over verschillende onderwerpen, op het derde moment (het Tracébesluit) kan beroep worden ingesteld: - de startnotitie (wat is het probleem?); - het Ontwerp-tracébesluit (uitgewerkte oplossing), milieueffectrapport (MER, beschrijving van de milieu effecten van de alternatieven) en de Passende beoor deling (beschrijving van de gevolgen voor de natuur); - het Tracébesluit. Op dit moment kunt u uw mening geven over het Ontwerp-tracébesJuit/MER en de Passende beoordeling. Tegen het Tracébesluit kan te zijner tijd beroep worden aangetekend bij de Raad van State door belanghebbenden die hun mening al bij het Ontwerp-tracébesluit/MER naar voren hebben gebracht. Hoe komt u aan meer informatie? De volledige teksten van bovengenoemde documenten liggen van 16 november tot en met 27 december 2007 ter inzage op de volgende locaties: - de gemeentehuizen van Vlissingen, Reimerswaal, Sluis, Veere, Kapelle, Hulst, Terneuzen en Borsele; - de bibliotheken van het waterschap Zeeuws- Vlaanderen in Terneuzen en het waterschap Zeeuwse Eilanden in Middelburg; - het informatiecentrum van de provincie Zeeland in Middelburg; - de bibliotheek van Rijkswaterstaat Zeeland in Middelburg; - de bibliotheken van de ministeries van Verkeer en Waterstaat, van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer en van Landbouw, Natuur en Voedsel kwaliteit, alledrie in Den Haag. Tijdens twee informatiebijeenkomsten wordt de inhoud van het project toegelicht en kunt u vragen stellen. Beide bijeenkomsten beginnen om 19.00 uur en duren tot 21.00 uur. De bijeenkomsten worden gehouden op: dinsdag 27 november 2007 Arsenaaltheater Arsenaalplein 1 Vlissingen donderdag 29 november 2007 Gemeentehuis van Terneuzen Oostelijk Bolwerk 4 Terneuzen Voor vragen en/of nadere informatie kunt u contact opnemen met Harm Verbeek (projectleider), telefoon 0118 62 26 92. Het Ontwerp-tracébesluit, het MER en de Passende beoordeling zijn te downloaden van www.verruimingvaargeul.nl of op te vragen bij het project Verruiming vaargeul, telefoon 0164 21 28 24. Voor vragen over de procedure kunt u terecht bij het Inspraakpunt, telefoon 070 351 96 02. Hoe kunt u reageren? Schriftelijk Stuur uw schriftelijke reactie van 16 november tot en met 27 december 2007 naar: Inspraakpunt, OTB/MER verruiming vaargeul Westerschelde, Postbus 30316, 2500 GH Den Haag. Via internet Op www.inspraakpunt.nl kunt u online uw mening geven door het invullen van een reactieformulier. Mondeling Indien u mondeling wenst in te spreken, kunt u dit voor 18 december 2007 doen bij het Inspraakpunt, telefoon 070 351 96 02. Wat gebeurt er met uw reactie? Het Inspraakpunt bundelt alle reacties. De gebundelde reacties kunnen na afloop van de inspraaktermijn worden ingezien. Iedere inspreker krijgt antwoord. Inspraak kan leiden tot aanpassing van de plannen.

de Faam | 2007 | | pagina 36