Aanstormend talent op festival Popronde Francis Levoy in Piek Illusionist laat door zich heen boren LIPNO DREAMS GRATIS BERlk f A D 'O Iets te vieren? Drie Zussen van Tsjechov in 't Beest bij inlevering van deze advertentie u uw 2e kop koffie '";lv~!i;<ftiii<De Faam Popronde is een opstap naar het festivalcircuit Promotietour van Levoy doet Vlissingen aan BEURSPLEIN 11 VLISSINGEN zondag 18 november 2007 in de Beurs, doorlopende presentatie van villapark vrijstaande woningen in Tsjechië-Zuid-Bohemen Café Brasserie Vlissingsestraat 47-55 Oost-Souburg Receptie met Koffie, gebak, luxe hapjes, dranken, zoutjes All in €17,50 p.p.* 3 Gangen menu, of koud - warm buffet, of gourmetten dranken All in €19,50 p.p.* Feestavond - dranken All in €19,50 p.p.* Reserveren gewenst Tel. 0118-470962 Woensdag 14 november 2007 - Pagina 33 door josie kneepkens MIDDELBURG - Wie van bandjeshoppen houdt zit don derdag 15 november goed. De eerste editie van het landelijk reizende festival Popronde vindt dan plaats in het centrum van Middelburg. Vanaf20.30 tot 01.00 uur treden er dertien bands op ,in verschil lende cafés en podia. Alle bands zijn vooraf geselecteerd door professionals uit de popsector en worden getipt als aanstor mend talent. Entree is gratis. Voor deelnemende bands is de Popronde een opstap naar het live- en festivalcircuit. De deel nemende podia aan in Middel burg zijn Het Schuttershof, 't Hof, 't Fust, Underground, Des- afinado, De Herberg, De Geere, Seventy Seven, De Bommel, 1618 en De Spot. De optreden de bands zijn; SoulWicked (Funk/Soul), Crappy Dogs (Folk/Blues), Eilander (Alterna tieve Rock), Imelda (Funk/Rock), Lee Mason (Sin ger-songwriter), The Hype (60's Pop), The Cheerful Fruitflies (Jazz/Blues), The Happy Few (Pop), Woody Paul (Roots), Inna-Truth the People of (Hiphop/Funk), Kissmekillme (Funk/Pop) en Believeisadoubt (Rock/Emo). Om 23.30 uur is er een afterparty in De Spot met Caspian Hat Dance. Deze acht klezmermuzikanten wekken volgens de organisatie een dik ke partyvibe op. Gratis pro grammaboekjes zijn af te halen bij de deelnemende podia. Voor meer info: www.popronde.nl abstract Voor dit nieuwe werk choreografeert artis tiek leider Ton Si mons delen uit Jo- hann Sebastian Bach's Das Wohltemperier- te Clavier voor zijn gezelschap Dance Works Rotterdam. Si mons wil via de expressieve dyna miek en het heldere ar chitectonische lijnenspel, beel den oproepen die ontroeren en een lust zijn voor het oog. "Be wegingen die een tijdloze schoonheid behouden" schreef het NRC Handelsblad. In Human Figures worden pu bliek en dansers meegenomen op een kosmische reis. Via ex clusieve beelden opgenomen door de ruimtetelescoop Hub- pr ble wordt een filmische weerga ve van het universum over de gehele achterwand verspreid. De muziek wordt live uitge voerd door de Portugese pianist Manuel Araüjo. Deze zeer geta lenteerde jonge musicus werd bekroond met vele prijzen op internationale piano concour sen, waaronder de Interfest Bi- tola International Piano Com petition (Macedonië, 2005) en de eerste prijs in het Concurso Luso Brasileiro de Piano Maria Campina (Portugal, 2001). Over Human Figures schreef NRC Handelsblad: "Verfijnde dan- staal, volkomen beheersing van de driehoek dans-licht-geluid." Aanvang: 20.00 uur. Entree: 15,00 euro. Kaarten via 0900-3300033 en www.theaterverkoopzeeland.nl. Magisch en MIDDELBURG - "Magisch voorbeeld van de krachtige werking van abstracte dans" schreef De Volkskrant over Hu- man Figures het nieuwe pro grammavan Dance Works Rotter dam. Za terdag 17 november te zien in de Stadsschouw burg Middelburg. GOES - Master illusionist Chris tian Farla uit Rotterdam brengt zaterdag 17 november een groot magisch spektakel van Las Vegas naar Theater De Mythe in Goes. Op adembenemende wijze ont snapt hij aan de Death Saw, hij laat de Ferrari van Michael Schu macher verschijnen, wordt door boord door de metershoge boor en zweeft dwars door staal. Sa men met lady Bianca brengt Far la een spectaculaire show met vijf showgirls, veel glitters, special ef fects en licht- en.lasereffecten voor alle leeftijden. Christian won vele prijzen waar onder de Grand Prix, de Neder landse Kampioenschappen Illu sie en de prestigieuze Merlin Award. Met het winnen van die Award trad hij als eerste Neder lander in de voetsporen van zijn voorgangers David Copperfield en Siegfried Roy. Afgelopen jaar toonde Christian Farla zijn kun sten in de TV show, Jensen, de Wereld Draait Door en Dancing on Tce. Dr weg naa r Ülu.s <s F Dm nas Vct)asl jgon1n2C n u 'er ""er soonlijke ftnDdiging )0) bei wereldberoemde i .isi< Al m- duo Siegfried en Ro jn ti .o- men optieden in Ie g, -ol :e showbizzs .ad ter wereld. Aanvang: 20.00 uur. Eni.ee: 22,00/15,00 euro. Kaartverkoop: www.theaterverkoopzeeland.nl en 0900-3300033. GOES - Mimespelers Suzan BoogaerdBianca van der Schoot en gastspeelster Marie Groothof brengen donderdag 15 november Drie Zussen ran Tsjechov in 't Beest in Coes. In Drie Zussen worden de voorbe reidingen op een reis getoond. Met koffers vol erfelijke belas ting proberen de drie vrouwen ir beweging te komen. Doordat ze echter te druk zijn met het koesteren van het verleden en hot fantaseren over ee.n toe komst, houden ze zichzelf en el kaar tegen. "Hun mimiek is zo subliem, hun timing zo perfect, dat elke omslag, hoe klein ook, staat als een huis." Aanvang: 20.30 uur. Entree: 12,50! VLISSINGEN - Nog maar net terug van een korte tour door Texas staat de IJzen- dijkse singer/ songwriter Francis Levoy op zaterdag 17 november alweer met zijn band in de Vlissingse Piek. Geïnspireerd door het verblijf in de VS heeft de band speciaal voor deze avond - naast het ge bruikelijke folkrock en america- na repertoire- ook een blu- egrass-set ingestudeerd. Tij dens deze nummers zal de band het podium delen met en kele gastmuzikanten. Het op treden begint om 21.30 uur. Francis Levoy en zijn band zit ten midden in de promotietour voor hun begin dit jaar versche nen cd 'Austin Streets'. Met een album met zcfn titel kan het haast niet anders dan dat je de- ze ook gaat promoten in de stra ten van Austin zelf. Het was voor Francis de eerste keer dat hij vergezeld door een band de grote plas richting Texas over stak. Als soloartiest deed hij dat namelijk al drie keer eerder. In tien dagen werkte de band ze ven optredens in en rond Austin af. Het was een geweldige erva ring en de reacties van het pu bliek zetten de deur op een kier voor een uitgebreidere tour door Texas die plaats moet vin den medio 2008. Maar tot die tijd is Nederland aan de beurt. Óm te beginnen De Piek waar de band naast werk van de laatste cd ook een aantal recent gecomponeerde nummers ten gehore zal bren gen. De toegang bedraagt 5 euro. 0118-410295 Aile AH in prijzen zijn excl. buitenlands gedistilleerd. Francis Levoy en band in Austin, Texas. VLNR Arjan Verdoom, Ivo de Zeeuw, Francis Levoy en Peetman. foto: p.r.

de Faam | 2007 | | pagina 33