Deze bon is een gratis boek waard Gemeente wil geld voor herstel Timmerfabriek Schriftelijk Ladiesnight in Cine City Verdi's Requiem in de Sint Jacobskerk Een kans «Btv/JnMNIfeiUlDe Faam Woensdag 14 november 2007 - Pagina 24 Ziekenhuis gered dankzij internet? door marcel van der voort MIDDELBURG - "Nu er bin nen twee dagen op de site ziekenhuisblijft.nl duizend bezoekers zijn, kan ik zeg gen dat er veel animo is", vindt J. Aalberts van het CDA in Middelburg. Samen met de fracties van Vlissin- gen en Veere voert hij actie om Ziekenhuis Walcheren met een spoedeisende hulp in Vlissingn te behouden. De reacties op de website van het CDA liegen er in zijn geheel niet om. "Het ziekenhuis moet zeker blijven", laten Jan en Celle zeer strijdlustig weten. "Je kan op je vingers natellen dat het ge zien de afstand naar Goes men senlevens kost bij de spoedeis ende hulp. Het zal kosten be sparend zijn, maar het gaat ten koste van de gezondheid en de levens van de burgers", vrezen ze. Slopende ziekte Peter is evenmin gerust: "De af gelopen negen maanden heb ik vanwege een slopende ziekte van mijn vrouw als niet autobe zitter moeten ervaren hoe het is om van Middelburg naar Vliss- ingen te reizen. Ik kan mij niet voorstellen dit helemaal naar Goes te moeten doen", aldus Peter. Referendum "Ik zie deze site als een referen dum. De bevolking van Walche ren mag zijn stem laten horen. Tot nu toe zijn vooral de zieken huisdirecties aan het woord ge weest. Een petitie met de uitkomst gaan wij zaterdag 17 november overhandigen aan minister A. Klink van Volksgezondheid. Dat J. Aalberts houdt in Amemuiden de intemetactie nauwlettend in de gaten, foto jaap wolterbeek. doen wij vanaf 15.00 uur in World of Silk in Meliskerke", al dus dë CDA'er. Hoewel zijn par tij op Walcheren samen de actie voert, zijn mensen van een an dere politieke kleur welkom om voor of tegen te stemmen. Stem horen "Ook mensen van de SP mogen hun stem laten horen. Op de si te staat maar een klein logootje van het CDA", weet Aalberts. Hij houdt het aantal reacties zeer nauwlettend in de gaten. "Ik tel de voor en tegen stemmen, maar alle reacties lezen is voor mij onmogelijk. Dat blijft groei en. Ik zie dat het leeft bij de mensen." Ziekenhuis Toch ziet hij het ziekenhuis uit eindelijk naar elders verdwij nen. "Voor de toekomst denk ik dat er een hoogwaardig zieken huis tussen Vlissingen en Goes nodig is", stelt Aalberts. Op de site krijgt de politicus steun van Katrin. Die oppert hetzelfde en re ageert: "...Probleem opgelost, hoop ik." Aalberts denk dat tientallen stemmende Zeeuwen die wel voor de verhuizing zijn, vooral uit de regio Goes komen. Een zaal vol dromen Ivo Niehe brengt zijn derde theatershow naar Goes. door josie kneepkens GOES - "Mijn kindsdroom is uitgekomen" zegt de 61- jarige televisie- en theater maker Ivo Niehe uit de grond van zijn hart. Zijn derde theatershow, Dro men van onze jeugd, gaat dan ook over dromen. Don derdag 15 november te zien in Theater De Mythe in Goes. In de derde Theatershow komt Niehe onder begeleiding van een band, met persoonlijke liedjes en conferences. "Bij voorbeeld over de angst voor dementie", zegt hij. "Mijn vader wordt binnenkort vijfennegen tig en net als, veel mensen met oudere ouders, heb je de angst dat ze dement zullen worden. Er wordt wel eens een traan ge laten in de zaal", volgens Niehe. "Daarnaast bevat het program ma gelukkig ook heel veel hu mor." De carrière van Niehe ging eigenlijk als vanzelf. "Ik gaf vroeger als kind wel circusvoor stellingen en liet mensen een kwartje betalen om te komen kijken. Maar dat ik later dit zou gaan doen? Ik werd voor zowel televisie als theater gevraagd." Veel meer dromen heeft de showpresentator niet. "Ik heb echt het gevoel dat dit het is. Qua televisie heb ik mijn pla fond bereikt, en met theater leer ik iedere dag bij", zegt hij gedre ven. "Theater is één grote ont dekkingsreis voor mij. Peter Tuinman, mijn regisseur, neemt mij af en toe zwaar onder handen dat maakt dat ik me nog steeds verder ontwikkel." De rode draad in het program ma zijn dromen. "Dromen zijn nodig om te kunnen ontsnap pen uit het harde leven. Petrus laat namens de raad van be stuur van 'boven' weten dat ze de schepping 'mislukt' vindt. We vragen tijdens het program ma, Petrus ons de kans te geven VLISSINGEN - Inwoners op Walcheren die geen interne taansluiting hebben, kun nen hun stem niet laten ho ren op Ziekenhuisblijft.nl. J. Aalberts van het CDA in Middelburg: "Het is moeilijk om dat bij iemand anders met een computer te doen, want er is 1 keer stemmen per aansluiting mogelijk." Deze mensen mogen schrif telijk reageren. Dat kan via: Ziekenhuis Blijft, postbus 33, 4370 AA in Koudekerke. VLISSINGEN - In bioscoop Cine City in Vlissingen is het woensdag 21 november weer tijd voor de dames. Dan draait vanaf 20.00 uur de film Run Fat boy Run. Vijf jaar geleden stond Dennis aan het altaar om met Libby, zijn zwange re verloofde, te trouwen. Hij durfde het niet aan en vluchtte de heuvels in. Als Dennis ontdekt dat Libby verliefd is op de succesvolle Whit, realiseert hij zich dat het nu of nooit is. Hij schrijft zich in voor een marathon om te laten zien dat hij geen watje is. Maar het kost bloed, zweet en tranen om 42 kilometer hard te lopen. VLISSINGEN - Het Oek- raïns Staats Philharmo- nisch Orkest met het "Kiev Academisch Opera Koor" geeft zaterdag 17 november een uitvoering in de St.Ja cobskerk in Vlissingen van de beroemde Requiem-Mis van Giuseppe Verdi (1813- 1901). Het werk werd voor het eerst uitgevoerd in 1874 en volgde op de succesvolle opvoering van Verdi's opera Aida. Het werk bergt alle facetten van de verfijnde operakunst van Verdi en zijn muzikale kwaliteiten. Aanvang: 20.00 uur. Voor verkoop: 20,00 euro/ pas sen 15,00 euro. Burger Pri- mera (k.Delft) en de Tourist Shop (Markt) in Middel burg, en bij Primera (Wal- straat) en boekhandel 't Spui (oude Markt) te Vliss ingen. GOES - "Theater is uiterma te geschikt om je eigen ver haal te vertellen Ik heb der tig jaar lang met de televi sieshow anderen aan het woord gelaten en daar- 11 door veel van het leven geleerd. Nu heb ik de kans", zegt Niehe en thousiast. Ik vind het een enorm voor recht dit werk te mogen doen op deze leeftijd en hoop er nog lang van te mo gen genieten." Aanvang voorstelling: 20.00 uur. Entree: 26,50 euro. Kaartverkoop www.theater- verkoopzeeland.nl en 0900- 3300033. op zoek te gaan naar antwoord op de vraag waarom het leven wel de moeite;waard is, via hu mor, verhalen van mooie men sen en muziek." Wat Niehe het publiek mee wil geven is het kritisch blijven. "Stromingen als The Secret zeg gen dat dingen je overkomen uit 'Law of attraction'. Ik ben het niet eens dat een jongetje die aids heeft en zijn beide ouders aan aids heeft verloren, dat zelf aangetrokken heeft. Ik vind boeken als de Celestijnse Belof te en dergelijke wel interessant, maar ik vind wel dat mensen zelf moeten blijven nadenken en niet klakkeloos volgen." Ivo Niehe en zijn band. foto: in2 Alle fans van Ivo Niehe opgelet! Knip deze bon snel uit en neem hem mee als u een kaartje koopt voor zijn show Dro men van onze jeugd op 15 november in de Mythe in Goes. U ontvangt dan bij de kassa een bewijsje waarmee u op de avond van de voorstelling gratis het boek Leukerds en Last pakken ontvangt. VLISSINGEN - De gemeente Vlissingen wil geld van de rijks overheid voor restauratie van de monumentale Timmerfa briek op het voormalige Schel- deterrein. Eerder had de ge meente al een plan voor het op knappen van de slechte buiten kant van de timmerfabriek. Toen wilde Den Haag geen sub sidie geven, omdat het gebouw buiten het beschermd stadsge zicht staat. De gemeente Vliss ingen heeft nu bij de Rijksdienst voor Archeologie, Cultuurland schap en Monumenten van het ministerie van Onderwijs, Cul tuur en Wetenschap een uitge breid plan ingediend. Het be houd van het cultuurhistorisch erfgoed speelt een belangrijke rol bij de toekomstige ontwikke ling van het Scheldeterrein. Het gebouw heeft samen met de Machinefabriek, het Dok en het te restaureren Dok van Perry, grote waarde. Burgemeester en de demissionaire wethouders van Vlissingen vinden restaura tie noodzakelijk.

de Faam | 2007 | | pagina 24