Maatregelen Zaterdag I december komen Sinterklaas en Pieten tussen 10.00 en 13.00 uur op bezoek bij C1000 Actie in samenwerking met Manege Scheldestad "Het niet doorgaan is voor Veere een domper" ledereen die een kleurplaat heeft ingeleverd, mag samen met de Pieten paardrijden, iedereen krijgt van Sinterklaas een surprise en de allermooiste kleurplaten kunnen een leuke prijs winnen. De Pieten C1000 Vlissingen Hermesweg 25 Platform N57 is opgelucht over wegblijven van lap asfalt Vrouwenpolder i Veere 6 Domburg 13 Middelburg 11, MMUfTffiTlPe Faam Leuke activiteiten voor senioren Oliebollen voor goede doel Leona in Café 't Schuttershof Clubavond HCC Woensdag 14 november 2007 - Pagina 19 CldOQVIi Post uit VEERE - "Het niet doorgaan van de N57 is voor onze gemeente een domper. Omdat wij nu onze kerheid hebben over de toe komst", reageert wethouder J. Bostelaar van Veere. "Land schappelijk gezien is het een winst. Wat betreft de verkeersvei ligheid niet. De huidige weg is de verantwoording van Rijkswaters taat. Daarom moeten wij met hen in overleg. Ik vraag mij af hoe het gaat met de aansluiting van het nieuwe Middelburgse ge deelte op de huidige weg van Veere", aldus de wethouder. "Welke gevolgen heeft deze ont wikkeling voor de aanwonende bij de weg en het landschap? In Serooskerke en Vrouwenpolder hielden ze rekening met de nieu we weg. Nu blijft alles hetzelfde en neemt het verkeer misschien toe". Zegt hij. "Als het Middel burgse deel klaar is verwacht ik meer vrachtverkeer. De chauffeurs rijden dan even de oude N57 op richting Schouwen. Wij moeten zoveel mogelijk reke ning houden met de mensen die er wonen", meent de wethouder. Hij zag de beslissing aankomen. Bostelaar: "De beslissing duurde lang. In zo'n situatie neemt de kans toe dat de minister negatief beslist." En dat deed die ook. De wethouder vertelt verder: "Hij gaat wel iets doen aan de veilig heid. Ook komt er 2 miljoen euro beschikbaar voor de aansluiting van het oude deel op de weg van Middelburg loopt weg mis VEERE - "Het niet doorgaan van de weg is voor ons een opluchting", meldt L. Dale bout van Platform N57. "Wij hebben steeds gezegd dat een lap asfalt het land schap ontsiert. Maar ik ver wachtte niet dat het besluit uit deze hoek zou komen", zegt Dalebout over de be slissing van de minister. Platform N57 heeft een be zwaarprocedure bij de Raad van State lopen en trekt de ze niet terug. N57 gaat op het grondgebied van Veere niet door. foto: via-fragma VEERE - "Provincie Zeeland en het ministerie van Verkeer en Waterstaat hebben afgesproken na te gaan-welke korte termijn maatregelen ze kunnen treffen om de veiligheid op het Veerse deel van de N57 te verbeteren", meent voorlichter L. Poppes na mens het ministerie in Den Haag. Verder is afgesproken om de situatie over een paar jaar opnieuw te bekijken. Dan is echter een nieuwe planologi sche procedure nodig", zegt hij. door marcel van der voort VEERE/MIDDELBURG - "Ik vind het jammer van de tijd en energie die wij er hebben ingestoken. Nu bekend is dat de nieuwe N57 op het grondgebied van Veere niet doorgaat", zegt gedeputeer de T. Poppelaars. Minister van Verkeer en Water staat C. Eurlings heeft vorige week aan het dagelijks bestuur van provincie Zeeland verteld dat hij geen dekking kan vinden voor het tekort van 20 miljoen euro voor het Veerse deel. Daar door moet de gemeente het de komende jaren doen met de huidige weg. Het werk voor de nieuwe weg in Middelburg gaat vooralsnog gewoon door. "De laatste weken kreeg ik steeds meer signalen dat de mi nister geen dekking heeft. Toen ging ik het ergste vrezen", ver volgt Poppelaars. Het besluit is pijnlijk voor de provincie. "Wij hebben van alles bijgedragen en zijn voor 12,5 miljoen euro af geroomd voor de N57. Omdat wij genoeg geld zouden heb ben. Hierdoor zijn onze gren zen bereikt", laat de gedepu teerde teleurgesteld weten. "Voorafgaand aan het hesluit heb ik geprobeerd om de minis ter op andere gedachten te brengen. Veel organisaties heb ben een pleidooi gehouden. Nu leg ik mij erbij neer", verzucht Poppelaars. Ondertussen be kijkt hij hoe het verder moet met de verkeersveiligheid op de huidige N57. "Wij gaan met Rijkswaterstaat en gemeente Veere overleggen of de weg met weinig geld veiliger kan. Ik denk ondermeer aan de gevaarlijke oversteek situaties. Wij moeten gaan bekijken welke knelpun ten er op het huidige tracé zijn. Uiteindelijk moet er eert defini tieve oplossing komen", vindt Poppelaars. VLISSINGEN - De Stichting Majoraat in Vlissingen houdt op zaterdag 17 en zondag 18 november leuke activiteiten voor senioren. Op zaterdag is er van 9.00 tot 14.00 uur een gratis snuffelmarkt. En op zondag is er een bingo om 13.30 uur. Meer informatie via 0118-471103. SEROOSKERKE - De vereni ging Vrienden van Tinca ver kopen op vrijdagavond 30 november in Serooskerke oliebollen voor het goede doel. De vereniging bestaat op dit moment uit acht le den en een groepje van vier vrijwilligers die zich inzetten voor Tinca in Roemenië. MIDDELBURG - In Café 't Schuttershof in Middelburg staat op zondag 18 maart Le ona weer op het podium. Met een volledig repertoire van eigen nummers wist ze afgelopen jaar de hele zaal aan zich te binden. Het be gint om 16.00 uur en de toe gang is gratis. VLISSINGEN - De Zeeuwse afdeling van HCC komt op maandag 19 november bij een voor hun maandelijkse clubavond in het Open hof in Vlissingen. Er wordt iets verteld over Nieuws groepen door Marijn van Wijngaar den. Het begint om 20.00 uur en de toegang is gratis.

de Faam | 2007 | | pagina 19