CVA-Trefpunt Het internetloket in Veere is altijd open Muziekproject rondom het thema All different §fe,, all equal trekt grote namen Albert Dijkstra kreeg lintje voor redden kat uit de gracht De Faam Repertoire Jeugdraad Verschillende festiviteiten voor Dierenbescherming Geloven in een God die niet bestaat Winterhulpactie Bloedsuikertest Lezingen op Walcheren Ulu Woensdag 14 november 2007 - Pagina 18 De droom n Rene door josie kneepkens MIDDELBURG - De Natio nale Jeugdraad uit Utrecht loofde duizend euro uit, voor een goed plan rondom het thema All different, all equal. De 17-jarige René Everts uit Middelburg, was de gelukkige. Hij organi seert zaterdag 17 november een concert met muzikan ten uit verschillende genres in de Spot te Middelburg. "Ik had het idee al langer, maar nu ik deze subsidie heb, kan ik mijn droom uitvoeren", zegt de stralende organisator. De deel nemende muzikanten zijn on der andere Willy Berrevoets (Nuff Said), DJ Vindictiv (Fremdkunst), Budy Mokoginta (Alisemusic) en Stijn Warend- orff (Yes You Did). "Het project brengt verschillende muzikan ten uit verschillende genres sa men" zegt de jonge initiatiefne mer. "Overdag wordt er stevig gewerkt aan een repertoire, dat we 's avonds voor publiek uit voeren" vervolgt hij. Zelf is Ever ts saxofonist. De stap naar een muzikale avond was voor hem dan ook logisch. "Ik kon ook een multiculturele kookavond orga niseren, maar met zijn allen broccoli snijden, vind ik niet zo interessant" lacht hij. "Het leu ke is dat de verschillende gen res, ook verschillende mensen aantrekt. Ik vind het mooi om verschillende mensen bij elkaar MIDDELBURG - Het con cert All different, all equal, brengt zaterdag 17 novem ber een setlist van rock, funk, jazz, hiphop en soul. De hele dag wordt er aan het reper toire gewerkt door middel van jamsessies. "Wat daaruit rolt is voor iedereen een ver rassing. Ook voor mij!" lacht Everts. "Iedereen is 's avonds welkom" zegt Everts. "Of je nu een hiphopaan hanger bent, een rocker of jazzliefhebber". Dat de ver schillende muziekstijlen ver schillend publiek met zich mee brengt is Everts zich be wust. "Dat is nou net de be doeling!" besluit hij glimla chend. Het concert begint om 21.00 uur. Supportact is DJ Vindictiv. Entree gratis. Voor meer informatie: www.despotmiddelburg.nl. te zien genieten" legt hij uit. "En de verschillende muziekgenres zorgen ook dat je er als muzi kant weer wat van op steekt. Hoewel ik zelf overtuigend jazz- verslaafd ben, vind ik dat je als muzikant ook daarvoor open moet blijven staan." René is momenteel druk in voorberei ding. "DJ Vindictiv, Budy Mo koginta (gitaar), Willy Berre voets (drums), Roman Huij- breghs (gitaar), Stijn Warend- VEERE - Geen wachttijden, geen gesloten deur en ook nog eens erg gebruiksvriendelijk. De voor delen van het internetloket van de gemeente Veere liegen er niet om. Ook hèt aantal documenten dat via het internetloket is aan te vragen groeit nog steeds. Ook biedt de gemeentelijke website www.veere.nl een mogelijkheid om zich te abonneren op be kendmakingen die gelden voor het eigen postcodegebied. Inwo ners en bedrijven krijgen dan de informatie die voor hen van be lang kan zijn wekelijks of maan delijks binnen. Via het internet loket zijn uittreksels aan te vra gen uit de Gemeentelijke Basis Administratie (GBA) die nodig zijn voor inschrijving voor een Vlissinger Albert Dijkstra, strandwacht en bekend van Rescue Vlissingen, sprong enige tijd terug zonder aarze len de niet al te schone Schuitvaartgracht in. Er was een dier in nood. Het bleek een kat te zijn die ernstig ge wond was geraakt door een brute aanval van een rottwei ler. Albert bracht het dier op het droge en belde de dieren ambulance. De kat stierf. Dijkstra kreeg een lintje voor zijn helden daad. MIDDELBURG - Het CVA-Tref punt is op zaterdag 17 novem ber om 14.30 in 't Gasthuis, cen trum voor zorg en reactivering, in Middelburg. Het CVA-Trefpunt vormt een ontmoetingspunt voor vragen, De 17-jarige René Everts, initiatiefnemer All different, all equal, foto: henk ketting orff (bas) hebben al toegezegd mee te zullen werken. "Ik ben ontzettend blij met deze line up, het zijn bepaalt geen kleine jongens" zegt hij. "Verder heeft Bloem de Ligny erg enthousiast gereageerd, maar ze moet even kijken of het lukt, aangezien ze in Engeland woont" zegt de jon ge saxofonist trots. "Een geweldige uitdaging om deze groep mensen bij elkaar te zetten en te kijken wat er uit rolt" ratelt hij verder. "Vindictiv brengt een mix van hiphop, jazz en filmische samplers. Mokog inta speelt jazz, funk en soul. Willy is natuurlijk een echte rockdrummer en Warendorff een rockbassist. Huijbreghs, bekend van Marsha en voorheen Swar, speelt van al les en nog wat en als Bloem doorgaat, hebben we er een ge weldige Björk-achtige zangeres bij". UTRECHT - De Jeugdraad Utrecht looft regelmatig een subsidie uit van duizend eu ro voor jongeren tussen de twaalf en vijfentwintig jaar, met een goed plan rondom het thema gelijkheid. Zie voor meer info: www.posi- tiefgeluid.nl Dierenambulance school of voor een huwelijksaan gifte/registratie van een partner schap. Het internetloket biedt verder mogelijkheden aanvra gen te doen voor een attestatie de vita (voor een uitkering, le vensverzekering en pensioenuit kering) en een bewijs van Neder landschap. Wie gebruik wil ma ken van de bekendmakingen voor het eigen postcodegebied moet alleen een e-mailadres en wachtwoord doorgeven. Na en kele minuten verschijnt er een mailtje met een zogenaamde ac tiveringscode waarmee deze dienstverlening in werking kan worden gezet. Met het burger en raadsinformatiesysteem is via www.veere.nl te zien wanneer de gemeenteraad vergadert Inge Zweedijk van de dierenbescherming regio Noord- en Midden Zeeland spelt Albert Dijkstra een lintje op voor zijn heldendaad, foto: bo van scheyen informatie en het uitwisselen van ervaringen na een beroerte. Het thema is verborgen gebre ken en de gastspreker is Resi Botteram, psycholoog in 't Gas thuis. door b0 van scheyen VLISSINGEN - De Dierenbe scherming afdeling Noord- en Midden-Zeeland hield afgelo pen vrijdag 9 november een feestelijke bijeenkomst voor alle vrijwilligers en medewerkers. Naast het heugelijke feit dat ze vijftien jaar bestaan werd ook de komst van een nieuwe die renambulance gevierd. Door bureaumanager Inge Zweedijk werd de eerste steen gelegd voor het nieuw te bouwen die renambulancemagazijn. En de Vlissinger Albert Dijkstra kreeg een lintje opgespeld voor zijn heldendaad. In het kantoor aan de Alexander Gogelweg in Vliss ingen is het druk, bijna iedereen is aanwezig. Het is voor velen een bijzondere dag. Inge Zwee dijk, die al vijftien jaar betrok ken is bij de Dierenbescher- ming, opent het officiële gedeel te met een inleidende en korte toespraak en geeft daarna het woord aan de huidige voorzitter Piet Roose. Deze vertelt hoe het allemaal van start ging vijftien jaar geleden in een woonhuis in de Scheldestraat. En dat de or ganisatie sinds die tijd alleen maar gegroeid is en nu alweer vele jaren in de wijk Paauwen- burg haar domicilie heeft. Zo gegroeid, dat het tijd werd om er een derde ambulance bij te krijgen. Vanaf nu heeft de Die renbescherming de beschik king over een auto in de dag dienst, avonddienst èn een voor eventuele calamiteiten en an dere doeleinden. Deze uitbrei ding vraagt om een veilige stal ling en opslagruimte voor de ambulances. De loods die ach ter het kantoor gebouwd wordt zal daar dienst voor doen.. MIDDELBURG - Klaas Hendrikse (1947) is PKN- predikant in Middelburg en Zierikzee, en overtuigd atheïst. Zijn onthulling in verschillende media, waar onder het AD, Trouw en de Volkskrant, dat hij niet ge looft dat God bestaat, be zorgde hem landelijke be kendheid als 'de atheïstische dominee'. Zijn boek Geloven in een God die niet bestaat werd afgelopen vrijdag in De Drvkkery gepresenteerd. MIDDELBURG - In het Cal- vijn College aan de Kruitmö- lenlaan 6 in Middelburg wordt op zaterdag 17 no vember een regionale dag georganiseerd. De stichting 'Kom over en help' komt met twee gasten uit Georgië naar het Calvijn College die ver tellen over de toestand in hun land. Er is de mogelijk heid om Oost-Europees te leren koken en er wordt in formatie verstrekt over de Xperience reizen voor jonge ren. Het is van 10.30 tot 15.30 uur. VLISSINGEN - Wereld Dia betes Dag is het vandaag (14 november). In Nederland hebben 850.000 mensen dia betes, ofwel suikerziekte. Een aantal dat de komende jaren nog flink stijgt. Samen met de Stichting Werkt voor Ouderen houdt Service Apo theek De Singel in Vlissingen van 14 tot en met 16 novem ber, van 9.00 tot 17.00 uur, bloedsuikertesten. The miracle of Count Dirk III In de Vleeshal in Middelburg is dinsdag 20 november een Engelse lezing van kunste naar Jeffrey Vallance. Het wordt georganiseerd in sa menwerking met HZCult en de Roosevelt Academy en begint om 19.30 uur. Lezing Symbolen op je pad De Spirituele Sociëteit Zee land organiseert op zondag 18 november deze lezing door Adriaan van Zeist. Meer informatie is na te lei zen op www.spirsoczld.nl. Het is van 10.30 tot 13.00 uur in de Stadsschouwburg in Middelburg. Entree: 7,50 Lezing* vereniging Dante Alighieri De vereniging voor taal en cultuur van Italië ver zorgt op woensdag 28 no vember de lezing De Noor mannen in Zuid-Italië door Jan Lockefeer. Het is in loge La Compagnie Durable aan de Stationsstraat 16 in Mid delburg vanaf 20.00 uur. Adrie van Wingeren uit Mid delburg houdt 3 december in De Zandput in Seroosker- ke een lezing over de Van Gemert Therapie. De thera pie leert een kind op een normale wijze te lezen en een schriftbeeld te ontwikke len, zodat ze niet meer fout schrijven. Het begint om 19.30 uur. Info: 06-12829577. Groei Bloei afdeling Wal cheren houdt vandaag (14 november) een lezing over insecten in de tuin. Spreker is Albert de Wilde. De lezing begint om 20.00 uur in De Zandput in Serooskerke.

de Faam | 2007 | | pagina 18