op allerlei verschillende data op Walcheren aan Sint Nicolaastocht rond Vlissingen Geen appeltjes, maar klompjes Speelgoedactie voor kinderen Cadeaus bij Terre des Hommes Reisje voor Kika Tulï/"'iN/:iiilDe Faam Woensdag 14 november 2007 - Pagina 14 Theatergroep Duinart geeft op de Dam in de Graanbeurs, een voorproefje van hun nieuwe voor stelling RatS. foto: p r. De Pieten staan weer in de startblokken om veel kinderschoenen te gaan vullen, foto: frank husslage Duinart geeft voorproefje van Rats door ellen de vriend MIDDELBURG - Theater groep Duinart doet dit jaar voor de tiende maal mee aan de intocht van Sinter klaas in Middelburg op 17 november. Een deel van de groep loopt mee in de stoet bij Sinterklaas en zijn Pie ten. En Theatergroep Duin art geeft op de Dam, in de Graanbeurs, een voorproef je van hun nieuwe voorstel ling Rats. Deze productie gaat op 15 de cember in het Spiegeltheater in première. "Het blijft een uniek gegeven dat mensen met een verstandelijke beperking op de ze manier integreren in samen leving. Het zou normaal moe ten zijn maar waarschijnlijk zijn we de enige in Nederland die dat al lange tijd doen", vertelt regisseur Peter Adriaanse. In de Graanbeurs is doorlopend een optreden van Duinart. Sinter klaas zal hier met zijn gevolg ook even stoppen. ta Sinterklaas Rats is in het Nederlands ver taald door Maarten Vonder, de liedteksten van jeremy Browne en de regie en bewerking zijn van Peter Adriaanse. De chore ografie is in handen van Joke Provoost van Dance Center Dazzle. En de muzikale leiding regelt Jenny van Kampen. Hameien Het verhaal gaat over de stad Hameien, die wordt geplaagd door een geweldige ratteninva- sie. Er meldt zich een vreemde ling in de stad, die beweert de ratten door een magische fluit te kunnen verdelgen. Het stads bestuur stelt hem een grote be loning in het vooruitzicht, maar breekt zijn woord. Gesteund door de hele bevolking wordt de vreemde snuiter de stad uitge jaagd. Of dit een slimme keuze is kunt u allen zien in deze vrolijke fa milievoorstelling. Rats wordt tot en met 3 februari op de planken gezet door Theatergroep Duin art. De Faam komt hier in decem ber nog op terug. vervolg van de voorpagina Als afsluiting zal Sinterklaas in Middelburg met zijn Pieten, on der muzikale begeleiding van de Zwarte Pietenband, een rondgang maken door de win kelstraten. Dat doet hij tot onge veer 16.30 uur. Vlissingen In Vlissingen arriveren Sint en zijn Pieten op zaterdag 24 no vember. Daar vaart de bekende stoombo ot rond 13.15 uur de Koop manshaven binnen. Daarna maakt Sinterklaas vanaf 14.00 uur met ongeveer veertig Zwar tepieten en de Pietenband een rit door het centrum. Tot 16.30 uur is Sinterklaas met zijn ge volg in het winkelcentrum. Veere De jaarlijkse traditionele sinter klaasintocht in Zoutelande is dit jaar ook op zaterdag 24 novem ber. Sinterklaas arriveert om 13.00 uur bij het woonzorgcom plex aan de Borne. Hij arriveert om 13.30 uur in zaal Midden dorp. Dezelfde dag verschijnt hij ook in Biggekerke. De ont vangst is daar gepland om 14.00 uur. Sint heeft een drukke agen da, want dezelfde dag maakt hij ook zijn opwachting in Dom burg. Vanaf 14.00 uur is hij in het ou de gemeentehuis. En in Westka- pelle komt de Goedheiligman om 13.45 uur aan bij de vuurto ren. In Oostkapelle arriveert Sinter klaas die dag ook om 14.00 uur op het parkeerterrein bij de brandweerkazerne. Op 1 de cember is Grijpskerke pas aan de beurt, waar om 13.00 uur het feest in het verenigingsgebouw Het Dorpshuis losbarst. Veere ontvangt de Spaanse bisschop traditioneel op 5 december. Daar meert de Spanje om 9.00 uur af aan de steiger bij de Campveerse Toren. VLISSINGEN - Wandelsport vereniging De Vrolijke Tip pelaars houdt op zaterdag 24 november een Sint Nicolaas- ocht. Wandelaars kunnen vijf, tien, vijftien of vijfen twintig kilometer in Vlissin gen en omgeving lopen. Meedoen kost 2,50 euro. De start is vanaf 9.00 uur bij het clubhuis van Zeeland Sport op het Baskensburgplein. VLISSINGEN - Kinderen van twee tot en met zeven jaar kunnen vanaf 19 november een klomp kopen aan de ba lie van Bibliotheek Vlissin gen. Die mogen zij daar be schilderen tot een super- mooie Sinterklaasklomp. Sinterklaas komt de klom pen later bewonderen en stopt er een cadeautje in. Een klomp kost twee euro. De gevulde klompen kun nen vanaf 5 december opge haald worden. VUSSINGEN - "Het artikel in De Faam over onze speel goedactie voor de arme kin deren op Walcheren heeft veel losgemaakt bij de men sen", zegt P. Flipse namens de speelgoedgroep van de Stichting Met Gods Begelei ding in Vlissingen. De ko mende weken krijgen deel nemers van de voedselbank Walcheren met kinderen een extra Sinterklaas ca deaupakket voor hun kroost. "Tientallen mensen hebben ons geholpen Veel particulieren en ook bedrij ven. Zoals Peter ter Meulen uit Vlissingen. Hij heeft een tweedehandswinkel en ver zorgde een heleboel leuke dingen. Koeriersbedrijf DHL verraste ons met nieuw speelgoed. Ook leverde ba sisschool De Vlieger kinder boeken"", aldus Flipse. Ze vertelt verder: "In totaal zijn er 115 dozen met cadeau tjes. Vooral de pakketten voor de allerkleinsten zitten vol." MIDDELBURG - Het kraam van Terre des Hommes staat vanaf 19 november weer in de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg. Naast de ge bruikelijke cadeauartikelen, sieraden en houten speel goed is er ook weer allerlei prachtige kerstversiering te koop, kerststalletjes en kerst kaarten. Ook heeft de hand werkgroep sokken gebreid en zijn er andere handwer ken te koop. Het kraam staat er tot en met 1 december. MIDDELBURG - Margreet Martens houdt op zondag 2 december een busreisje voor het goede doel. Er worden een aantal musea bezocht, zoals het weverijmuseum Geldrop, het kasteel Geldrop met een expositie van Cor nells le Mair en het Philips- museum. Vertrek is vanaf de bushalte bij winkelcentrum de Mortiere in Middelburg om 8.00 uur. Om 17.15 uur gaat de bus weer terug van uit Geldrop. Het kost 43,25 per persoon, waarvan 2,50 naar Kika gaat. Meer infor matie via reisje@martax.de- mon.nl.

de Faam | 2007 | | pagina 14