GEMEENTE VLISSINGEN BEKENDMAKINGEN VLISSINGEN BESTE INWONER VAN VLISSINGEN, FOTOTENTOONSTELLING MUZEEUM CONTACT SERVICETEAM VERGADERINGEN COMMISSIES ALS VIP BIJ DE RAAD? GEEN WINTER- CIRCUS GEMEE NTE INFORMATIEPAGINA VOOR DE INWONERS VAN DE GEMEENTE VLISSINGEN WOENSDAG 14 NOVEMBER 2007 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GV Vlissingen telefoon: (0118) 487000 www.vlissingen.nl/gemeente Ingediende aanvragen (art. 41 Woningwet) De volgende aanvragen om te bou wen en/ofte slopen zijn ingediend: A) Aanvraag lichte bouwvergunning: 1aanbouwen woning garage Bloemenlaan 15 13) Aanvraag reguliere bouwvergun ning: 1bouwen garage Koopmansvoet pad 33 2. verbouwen kerkgebouw tot ap partementen Dr. Stavermanstraat 39-41 3. gedeeltelijk veranderen vloer kelder Boulevard de Ruijter IA 4. uitbreiden bedrijfspand Gildeweg 27 5. wijziging op verleende bouw vergunning 06-680 Boulevard Evertsen 30 6. wijziging op verleende bouwver gunning 06-217 complex Schut terij straat 7. bouwen berging Gerbrandystraat 54 8. bouwen 24 appartementen 2e fase President Rooseveltlaan 98-112 C) Aanvraag sloopvergunning: 1. slopen asbesthoudende materia len Schaepmanstraat 65 De publicatie van de ingediende aan vragen heeft een informatief karakter. Tegen deze aanvragen kunnen geen bezwaarschriften worden ingediend. Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop de vergunning wordt ver leend, afwijken van de ingediende aanvraag. Verleende bouw-, sloop- en gebruiksvergunningen In de afgelopen periode zijn de vol gende vergunningen verleend: 1. bouwen aanbouw woning Rit- themsestraat 40,01-11-2007 2. verbouwen woning Braamstraat 8,01-11-2007 3. gebruiken sportaccommodatie Spoorstraat 84,01-11-2007 4. gebruiken politiebureau Breestraat 15, 01-11-2007 5. gebruiken sportaccommodatie Baskensburgplein 2 A, 01-11-2007 6. gebruiken activiteitencentrum Handelsweg 28, 01-11-2007 Verleende monumentenvergunning In de afgelopen periode is de volgen de vergunning verleend: 1plaatsen 2 dakkapellen Loudon- straat 7, 08-11-2007 2. verbouwen voorgevel Badhuis straat 50,08-11-2007 Tegen deze besluiten (vergunningen) kan door een rechtstreeks belangheb bende binnen de termijn van 6 we ken na de dag van verzending van de vergunning (dus niet de datum van publicatie), schriftelijk bezwaar worden gemaakt bij ons college. De verleende vergunningen met bijbe horende tekeningen kunnen na een telefonische afspraak met de mede werker Publiekszaken (487339) wor den ingezien. Welstandscommissie De welstandscommissie vergadert in het openbaar eens in de veertien dagen op een donderdag. De stukken ter behandeling moeten uiterlijk één week voor de vergadering (woensdag middag uiterlijk 17.00 uur) bij bouw en woningtoezicht ingediend zijn. U kunt de behandelde bouwplannen vanaf dinsdag voorafgaand aan de vergadering, raadplegen op www. vlissingen.nl/welstandscommissie. De agenda is dan ook in te zien in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1De data van de volgende welstandsver gaderingen zijn 22 november en 6 december 2007. Voorkeursrecht structuurplan Edisongebied Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken, op grond van artikel 4:8 van de Algemene wet be stuursrecht, bekend dat zij voorne mens zijn de gemeenteraad in zijn vergadering van 31 januari 2008 voor te stellen het bij raadsbesluit van 23 februari 2006 gevestigde voorkeurs recht (in werking getreden 9 maart 2006), te verlengen met één jaar. Ar tikel 2, lid 4, van de Wet voorkeurs recht gemeenten vormt voor de ver lenging de wettelijke basis. Het door de gemeenteraad gevestigde voorkeursrecht vindt zijn grondslag in het door de gemeenteraad in zijn vergadering van 23 februari 2006 vastgestelde 'Structuurplan Edison gebied'. De verlenging van het voor keursrecht met één jaar betreft de in het structuurplan gelegen percelen aan de westzijde van de Edisonweg, zoals aangegeven op de bij het ont- werp-besluit behorende tekening. Het ontwerp-besluit, met de daarbij behorende tekening en de lijst van kadastrale percelen, ligt gedurende een termijn van zes weken, ingaande 15 november 2007 (t/m 27 december 2007) ter inzage op het stadhuis, Paul Krugerstraat 1, Vlissingen. Op grond van artikel 4:8 van de Al gemene wet bestuursrecht kunnen gedurende deze termijn schriftelijk zienswijzen naar voren worden ge bracht. Deze moeten worden gericht aan de Gemeenteraad van Vlissingen, Postbus 3000, 4380 GV Vlissingen. Voor het indienen van een monde linge zienswijze kan binnen de ge noemde termijn contact worden opgenomen met Dhr. J. Francke, tel. 0118 - 487282. Vaststellen blowverbod Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken bekend zij op 30 oktober 2007 hebben besloten tot het vaststellen van een blowverbod. Ter uitvoering van het bepaalde in artikel 2.4.7, derde lid, APV wijst het college de onderstaande gebie den aan waar het ter voorkoming van hinder en overlast verboden is op de weg softdrugs te gebruiken of voorhanden te hebben: - Binnen een straal van 250 van het Oranjeplein te Oost-Sou burg. - Binnen een straal van 250' me ter van het schoolplein van de OBS de Vlieger, gelegen in Wes- terzicht 64. - Binnen een straal van 250 me ter van het schoolplein van de OBS de Theo Thijssenschool, gelegen aan de Troelstraweg 47. - Binnen een straal van 500 me ter van het schoolplein van de Stedelijke Scholengemeenschap Scheldemond, gelegen aan het Weyevl iet plein 7-13. - Binnen een straal van 500 me ter van het NS-station Oost- Souburg, gelegen aan de Spoor straat te Oost-Souburg. - de Paauwenburgweg, begrensd door: - de Kempenaerstraat aan de zuidzijde; - de Chopinlaan aan de noord zijde; - de Alexander Gogelweg aan de oostzijde tot de Ruys de Beerenbrouckstraat; - de Goeman Borgesiusstraat aan de westzijde. De duur van dit verbod geldt voor de rest van het kalenderjaar 2007 en het kalenderjaar 2008 of zoveel eerder als een Probleem Interven tieteam, dat binnen deze gebieden actief is, wordt opgeheven. Dit besluit is inwerking getreden op 1 november 2007. Het besluit Het is goed om te weten dat het werk bij de gemeente gewoon door gaat. Ook zonder wethouders of met demissionaire wethouders. Uw huisvuil wordt opgehaald, uw uitkering verstrekt, uw paspoort kunt u komen afhalen en inderdaad krijgt u ook gewoon uw herinnering voor uw niet betaalde gemeentebelasting gewoon thuis. Natuurlijk hebben we wel een college nodig. Niet zozeer voor de dagelijkse bezigheden maar wel voor zaken die we willen veranderen. Ik heb er goede hoop op dat we in gezamenlijkheid een nieuw college kunnen vinden. Een college dat breed wordt gedragen door de raad. Ondertussen is.de begroting vastgesteld. Een begroting die ons inziens niet klopt met de wensen van de raad: toerisme en jeugdbeleid. Op zich is dat in de huidige situatie niet erg. Het demissionaire college is niet bevoegd tot het maken en uitvoeren van nieuw beleid. Zelfs al zou we de begroting inclusief toerisme en jeugd zijn, dan zouden ze er nog niets mee kunnen. Het nieuwe college, wanneer dat er is, wel. Hen zullen We middels moties richting geven in de richting van toerisme en jeugd. Het was echter wel van belang dat er een begroting werd vastgesteld. Op deze wijze wordt voorkomen dat de gemeente onder toezicht van de provincie komt. Voor het nieuwe college lijkt me dat erg belangrijk. Het is niet fijn om aan een nieuwe klus te beginnen wanneer je weet dat de kinderjuf de gehele tijd over je schouder meekijkt. Zo zal het CDA trachten de komende tijd de zaken constructief en praktisch op te pakken. Uitgaand van vertrouwen in de toekomst en van een van haar belangrijkste uitgangspunten: rentmeesterschap. Een rentmeester is iemand die het beheer voert over vermogensbestanddelen die niet van hem zijn. Wij zullen het huidige en toekomstige college op die taak nauwlettend blijven volgen. Zij waken immers over "ons" vermogen. Raadslid Mark Geilenkjrchen, fractie CDA Telefoon: 44 02 32 e-mail: mark67@zeelandnet.nl www.cdavlissingen.nl Het Zeeuws maritiem muZEEum toont unieke foto's van Pauline van Lynden van de houten paalhoofden die al vijfhonderd jaar de Zeeuwse kust tegen de zee beschermen. De titel van de tentoonstelling is 'Donkere Palissaden'. Deze zwarte palissaden, zoals de dichter jan Prins ze noemde, getuigen van een lange geschiedenis van vallen en opstaan in de strijd van de mens tegen het water» Deze paalhoofden zijn door de provincie Zeeland tot monument verklaard en zijn een van de elementen in het landschap die de identiteit van Zeeland bepalen. Aandacht voor dit onderdeel van de Zeeuws maritieme geschiedenis past dan ook in het beleid van het muZEEum. Naast het historisch belang eet Pauline van Lynden aan te tonen dat visueel deze paalhoofden zeer bijzonder zijn en laat de bezoeker op een andere manier naar deze typisch Zeeuwse "donkere palissaden" kijken. Deze tentoonstelling start tegelijk met het verschijnen van het rijk geïllustreerde en schitterend vormgegeven gelijknamige boek van Pauline Van Lynden. Naast haar uitvoerige historische onderzoek, waarover zij in dit 300 pagina's tellende boek vertelt, maakte Pauline van Lynden rond de Walcherse paalhoofden talloze foto's, in alle seizoenen en allerlei omstandigheden, volgend in een lange traditie van kunstenaars op dit strand. Vanuit een persoonlijk oogpunt wordt het bijzondere karakter van deze kust beschreven, doorweven met aan het strand geschreven dagboeknotities en schetsen van Van Lyndens ontmoetingen met mensen wier dagelijks leven nauw met de zee verbonden is, en ingaand op het gevecht tegen kusterosie nu en in de toekomst. Het muZEEum is geopend van: Maandag t/m vrijdag 10.00-1 7.00 uur Zaterdag, zondag en feestdage 13.00-1 7.00 uur U vindt het muZEEum aan de Nieuwendijk in Vlissingen www.muzeeum.nl De burgemeester houdt elke week een contactuur. Inwoners kunnen op maandagen tussen 13.30 en 14.30 uur met haar van gedachten wisselen. Om een afspraak te maken kunt u bellen: 48 72 98. Een put in de straat? Graffiti gezien op banken, afvalbakken of verkeersborden? Bel dan het Serviceteam Openbare Ruimte (SOR). Deze ploeg werklieden van de gemeente handelt snel klachten aan wegen, straten en plantsoenen af. Bel naar 48 74 64. Raadzaal stadhuis Aanvang: 19.30 uur Donderdag 15 november 2007 Commissie werk en inkomen, maatschappelijke ontwikkeling (wimo) 1Opening 2. Actuele zaken 3. Presentatie Klanttevreden- heidsonderzoek Sociale Dienst Walcheren 4. Raadsvoorstellen 4.1 Sociale Dienst Wal cheren, 2de kwartaal rapportage en 3de begrotingswijziging 4.2 Gemeentelijke Krediet bank; begroting 2008, eerste tussenrappor tage 2007, jaarstukken 2006 en 2de bestuurs- rapportage 2006 5. Rondvraag 6. Sluiting Maandag 19 november 2007 Commissie financiën, econo mische zaken, sport en cultuur (fesc) 1Opening 2. Actuele zaken 3. Raadsvoorstellen 3.1 Zeeuwse Muziekschool, jaarrekening 2006 4. Rondvraag 5. Sluiting www.vlissingen.nl/ gemeenteraad De volgende reguliere raadsver gadering is op donderdag 29 november 2007. Voor deze ver gadering kunt u zich nog opge ven om deze ais VIP bij te wonen. Interesse? U wordt dan om 18.45 uur op het stadhuis gastvrij ont vangen door enkele raadsleden en de burgemeester. Zij vertel len hoe de gemeenteraad werkt. Aansluitend kunt u de raadsver gadering bijwonen. Na afloop is er een drankje. U kunt zich aan melden via www.vlissingen.nl/vlp De plannen voor een groot kerstcircus in Vlissingen worden noodzakelijkerwijs doorgeschoven naar 2008. De organisatie van het voorgenomen kerstcircus vraagt een intensieve en lange voorbereiding. De beschikbare tijd is te kort gebleken om de organisatie en programmering rond te krijgen. Het wintercircus zou komentestaan in hetverlengde van de Aagje Dekenstraat, achter de Glacisstraat. Jammer... ligt met ingang van heden voor een ieder tijdens kantooruren ter inzage in de publiekshal van het gemeentehuis, Paul Krugerstraat 1 te Vlissingen en is tegen betaling van de kosten verkrijgbaar. Vlissingen, 14 oktober 2007 B&W van Vlissingen Postbus 3000, 4380 GV VLISSINGEN

de Faam | 2007 | | pagina 10