GEMEENTE VLISSINGEN BEKENDMAKINGEN VLISSINCEN VERGADERINGEN GEMEENTERAAD MENSEN-STENEN-AMBITIES-CIJFERS- TOEKOMST-SOCIAAL- SCHELDEKWARTIER VLISSINGEN WERKT AAN KENNISWERF TENTOONSTELLING 'VROUWEN AAN DE WAL' TENTOONSTELLING RIOOL SERVICETEAM CONTACT WERK IN UIT VOERING INFORMATIEPAGINA VOOR DE INWONERS VAN DE GEMEENTE VLISSINGEN WOENSDAG 24 OKTOBER 2007 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GV Vlissingen telefoon: (0118) 487000 www.vlissingen.nl/gemeente Raadzaal stadhuis aanvang: 19.30 uur Gemeenteraad Op donderdag 1 november 2007 vindt de reguliere, openbare gemeenteraadsvergadering plaats. Insprekers voor deze vergadering kunnen zich - onder vermelding van het agendapunt - die dag vóór 12.00 uur melden bij de griffie (telefoon 48 74 81). AGENDA 1. Heropening 2. Vaststellen van de agenda 3. Spreekrecht burgers 4. Vragenhalfuur raadsleden 5. Vaststelling notulen 27 sep tember 2007 6. Schriftelijke vragen 7. Over te leggen stukken 8. Te behandelen punten: 8.1 Raadsvoorstel aanpak grondexploitatie Schel- dekwartier 8.2 Initiatiefvoorstel instellen enquête naar aanleiding crisis Scheldekwartier 8.3 Raadsvoorstel verzelf standiging Scheldemond 8.4 Raadsvoorstel 2e Be- stuursrapportage 8.5 Raadsvoorstel planex ploitaties 2007 8.6 Raadsvoorstel bestuurs voorstel Woonwagen schap Midden- en Noord Zeeland tot overdracht woonwagenstandplaat sen 8.7 Raadsvoorstel LéTÉ Be groting 2008, Ie en 2e begrotingswijziging 2007 en jaarrekening 2006 9. Moties 10. Rondvraag. Begrotingsraad De gemeenteraad behandelt de gemeentebegroting voor 2008 tijdens een openbare vergade ring op dinsdag 6 november en (indien noodzakelijk) donder dag 8 november. www.vlissingen.nl/ gemeenteraad Ingediende aanvragen (art. 41 Woningwet) De volgende aanvragen om te bouwen en/of te slopen zijn inge diend: A) Aanvraag lichte bouwvergun ning: 1. het plaatsen van een overkap ping van der Helstlaan 11 B) Aanvraag reguliere bouwvergun ning: 1. het plaatsen van een tuinhuisje Vlissingsestraat (I<)27 tuinr nr 17 2. het bouwen van een krachtcen trale open hal Europaweg Zuid 4 3. wijziging op verleende bouw vergunning 04-744 Boulevard Evertsen 30 De publicatie van de ingediende aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen deze aanvragen kunnen geen bezwaarschriften worden ingediend. Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop de ver gunning wordt verleend, afwijken van de ingediende aanvraag. Verleende bouw-, sloop- en ge bruiksvergunningen In de afgelopen periode zijn de vol gende vergunningen verleend: 1wijziging op verleende bouwver gunning 07-326 Schutterij straat 19,21,23 en 25 16-10-2007 2. het bouwen van een krachtcen trale en een open ROC hal Euro paweg Zuid 4 le fase 16-10-2007 3. het verbouwen en uitbreiden van een woning Galgeweg 9 16-10-2007 4. het plaatsen van een carport Bakkersdorplaan 4 17-10-2007 5. het vervangen van de kozijnen President Rooseveltlaan 166 t/m 242 18-10-2007 6. het plaatsen van een koelto renfundatie Europaweg Zuid 2 18-10-2007 Verleende monumentenvergun ning In de afgelopen periode is vergun ning verleend voor het oprich ten van een 'betonnen vloer in de kelder Boulevard de Ruijter 1 (16-10-2007). Tegen deze besluiten (vergunnin gen) kan door een rechtstreeks be langhebbende binnen de termijn van 6 weken na de dag van verzen ding van de vergunning (dus niet de datum van publicatie), schrif telijk bezwaar worden gemaakt bij ons college. De verleende vergun ningen met bijbehorende tekenin gen kunnen na een telefonische afspraak met de medewerker Pu- bliekszaken (487339) worden in gezien. Vrijstellingen (Wet op de Ruimtelijke Ordening) Wij willen positief beslissen op de hierna genoemde verzoeken om vrijstelling in combinatie met in gediende bouwaanvragen: 1J.C. W. Padmos voor de wijziging van de voorgevel, het maken van een nieuwe indeling van de 3e verdieping en het bouwen van een extra verdieping op het appartementencomplex Coosje Buskenstraat 25-31; 2. Het vergroten van een carport H.Roland Holstlaan 56. Voor het onder 1 genoemde bouw plan is vrijstelling nodig op grond van artikel 3, lid 3 van de voor schriften van het bestemmings plan Boulevard in verband met de overschrijding van de toegestane bouwhoogte van 15 meter. Voor de overige plannen opent ar tikel 19, derde lid, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, juncto artikel 20 van het Besluit op de Ruimtelijke Ordening daartoe de mogelijkheid. Voordat wij een beslissing nemen op voornoemde aanvragen, liggen de bouw- en situatietekeningen gedurende zes weken, ingaande 25 oktober 2007 t/m 5 december 2007 ter inzage in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1Gedurende deze termijn kan een ieder schriftelijk en/ of mondeling zijn zienswijze bij ons college indienen (ter at tentie van Afd. Strategie,beleid en projecten, Postbus 3000, 4380 GV VLISSINGEN). Voor een monde linge zienswijze dient u vooraf een afspraak te maken met dhr. Huige (0118-487339). Welstandscommissie De welstandscommissie vergadert in het openbaar eens in de veertien dagen op een donderdag. De stuk ken ter behandeling moeten uiter lijk één week voor de vergadering (woensdagmiddag uiterlijk 17.00 uur) bij bouw- en woningtoezicht ingediend zijn. U kunt de behan delde bouwplannen vanaf dinsdag voorafgaand aan de vergadering, raadplegen op www.vlissingen.nl/ welstandscommissie. De agenda is dan ook in te zien in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1. De data van de volgende welstandsvergaderingen zijn 25 oktober, 8 en 22 november 2007. Kapvergunningen Wij maken bekend dat er aanvra gen om kapvergunningen inge volge art. 4.3.2. van de Algemene Plaatselijke Verordening Vlissingen zijn ontvangen voor het verwijde ren van een 1 kastanje, 1 ceder en 8 essen Schubertlaan 31, 1 den en 1 leylandii Bizetlaan 8 en 1 esdoorn H. Segherslaan te Vlissingen. Wij zijn voornemens deze ver gunningen te verlenen. Nadere informa-'tie over de kapaanvraag kunt u krijgen bij de afdeling Beheer Leefomgeving telefoon 487373. Vlissingen, 24 oktober 2007 B&W van Vlissingen Postbus 3000, 4380 GV VLISSINGEN Over twee weken begrotingsraad! Het college heeft aangegeven waar het geld in 2008 aan besteed wordt. £r is gekozen voor een schone, sociale en een veilig, goed onderhouden gemeente. Prachtige leuzen, maar als we de cijfers bekijken dan blijkt dat stenen en achterstallig onderhoud het meeste geld gaat opslokken. Is er dan niets aan onderhoud gedaan? Wij als burgers weten toch allemaal.dat je je huis moet schilderen en je tuin moet onderhouden, dusiü Sociale gemeente: prachtig, gaan we voor:....maar: er is in de raad een motie van de Christenunie aangenomen over schoolbegeleiding: extra hulp voor kinderen die achterblijven. Alle scholen hebben aangegeven dat dit absoluut nodig is en er op gewezen dat wij later als samenleving hiervoor de tol betalen. Maar nee zegt het college, wij leggen deze motie naast ons neer. Minima beleid: nog geen overeenstemming met de gemeente Middelburg en Veere om de minimaregelingen te harmoniseren (regelingen gelijk trekken). Speelruimtebeleid voor kinderen: de raad heeft het college opdracht gegeven om prioriteit daar aan te geven. Antwoord: het college heeft-geen financiële ruimte gevonden voor nieuwe speelvoorzieningen. Scheldekwartier: in de raad van woensdag 17 oktober heeft de Christenunie uitgesproken dat zij verwacht (eist) van het college te komen met nieuwe voorstellen en invulling van het Scheldekwartier. Voorstellen zonder tekorten. Geen risico naar de toekomst verschuiven. Daarnaast orde op zaken stellen in de ambtelijke organisatie. Als het college niet in staat is hier aan te voldoen dan moeten zij de hand in eigen boezem steken en de consequenties aanvaarden. Niks goed te melden politiek gezien? Natuurlijk wel! De ondernemers van De Fonteyne hebben hun compensatieregeling gekregen o.a. dankzij de Christenunie die een initiatiefvoorstel heeft ingediend. We hebben als raad ook nog een klein stokje kunnen steken tussen sloophamers in verschillende wijken in Vlissingen. Maar helaas, als we alles optellen en aftrekken, dan komen wij toch weer op een plus voor de stenen en een min voor de mensen. Wij zullen ons als "Christen" Unie.... fractie in blijven zetten voor de mensen. Stenen zijn er altijd ten behoeve van mensen en niet andersom. Raadslid Coen van Dalen, fractie Christenunie Vlissingen Tel: 46 24 44, E-mail: coenvandalen@zeelandnet.nl www.vlissingen.christenunie.nl Het college van burgemeester en wethouders van Vlissingen werkt aan de ontwikkeling van het' gebied Kenniswerf. Dit bestaande gebied in de omgeving van de Edisonweg biedt kansen voor onderwijsinstellingen en daaraan gerelateerde kennisintensieve (startende) bedrijven. Bij de planrealisatie werkt Vlissingen samen met de in het gebied gevestigde onderwijsinstellingen Hogeschool Zeeland en Regionaal Opleidingen Centrum Zeeland en met de provincie Zeeland. De samenwerkende partijen hebben de lector Innovatie aan de Hogeschool Arnhem Nijmegen en zelfstandig adviseur Frans Nauta ingeschakeld om een visie op de Kenniswerf te ontwikkelen. Hij pleit voor een 'bottom up' benadering en het creëren van een dusdanige omgeving dat deze een aantrekkelijke vestigingsplaats is voor kennisintensieve bedrijven die actief willen samenwerken met de onderwijsinstellingen. Hij ziet mogelijkheden op de Kenniswerf voor het ontwikkelen van de Nationale Wateracademie. Daar kunnen watergebonden onderzoek, onderwijs en bedrijvigheid van hoog internationaal niveau elkaar vinden. Stedenbouwkundig wordt Kenniswerf ontwikkeld door het bureau Enno Zuidema Stedenbouw uit Rotterdam in opdracht van b en w van Vlissingen. Evenals Frans Nauta adviseert dit bureau een 'bottom up' benadering met niet te hoge ambities omdat de Kenniswerf al bestaat en zich goed verder kan ontwikkelen. Het gebied vraagt om het samen optrekken van onderwijs en overheid maar ook om te denken buiten de bestaande kaders. Volgens het bureau moet er voor de Kenniswerf een ruimtelijk raamwerk komen met een flexibele invulling. Het bureau stelt samen met BBN adviseurs een grondexploitatie op voor de Kenniswerf. Vanaf nu tot en met 24 februari 2008 is in het Zeeuws maritiem muZEEum in Vlissingen een tentoonstelling te zien van schilderijen uit de ING Collectie met als thema 'Vrouwen aan de Wal'. Er wórdt onder andere werk getoond van Kees Maks, Leo Gestel, Kees van Bohemen, Theo l'Herminez, Koos van Keulen en Annemarie Busschers. 'Vrouwen aan de Wal' is een hommage aan de vrouw achter de zeeman. Het is immers een Zeeuwse traditie dat, als de man op zee is, de echtgenote alle zaken op het land regelt, net zoals Anna van Gelder dat indertijd deed voor Michiel de Ruyter (1607-1776). www.muzeeum.nt Het water uit toilet, douche en keuken loopt in het riool. Regenwater verdwijnt via putjes in de straat. Wat gebeurt er met dat water7 Hoe werkt het riool? Het antwoord op deze vragen is te zien op een tentoonstelling over het riool van de Stichting Rioned in de hal van het stadhuis van Vlissingen. Het is een tentoonstelling met knopjes en computerspelletjes, geschikt voor kinderen vanaf de bovenbouw van de basisschool. Als je een kijkje neemt in het riool zie je zelfs ratten lopen! De tentoonstelling is te bekijken tijdens kantooruren. www.riool.info Een put in de straat? Graffiti gezien op banken, afvalbakken of verkeersborden? Bel dan het Serviceteam Openbare Ruimte (SOR). Deze ploeg werklieden van de gemeente handelt snel klachten aan wegen, straten en plantsoenen af. Bel naar 48 74 64. De burgemeester houdt elke week een contactuur. Inwoners kunnen op maandagen tussen 13.30 en 14.30 uur met haar van gedachten wisselen. Om een afspraak te maken kunt u bellen: 48 72 98. Momenteel wordt gewerkt aan vernieuwing van de weg en het riool in de Albert Cuyplaan. De werkzaamheden zijn vandaag of uiterlijk morgen gereed.

de Faam | 2007 | | pagina 6