lezenluisteren De lange weg van The Eagles Seizoen drie van de eilandbewoners Nicole Kidman en Daniel Craig in de sf-thriller Persoonlijk oorlogsdocument In de greep van naoorlogs Japan dé Weekkrant De Faam Wv WÊBtBBBtSSBÊÊMlB9H HBHRM Woensdag 24 oktober 2007 Pagina 54 1MM Voor het eerst in bijna dertig jaar ligt er weer een nieuw al bum van The Eagles in de win kel. Onder de noemer Long Road Out Of Eden presenteren de heren maar meteen een dubbel-cd. Niet alle twintig nummers zijn overigens hele maal nieuw te noemen. No More Cloudy Days kwamen we bijvoorbeeld al eerder tegen op de dvd Farewell 1. Wel nieuw is het nummer You Are Not Alone dat Glenn Frey speciaal schreef voor zijn dochter. De titelsong van Long Ro ad Out Of Eden komt dan weer van de hand van die andere Eagles-grootheid, Don Henley. Het album komt officieel op 29 oktober uit, wie zich niet kan inhouden doet er goed aan de website van de countryrockers (www.eaglesband.com) te bezoeken. Daar zijn al kleine samples te vinden. In de naar het hoofdkarakter ver noemde film speelt George Clooney de advocaat Michael Clayton die de zogenaamde 'lastige klussen' afhan delt voor Kenner, Bach Ledeen, één van de grootste advocaten kantoren in New York. Hij staat cliënten bij die zijn doorgere den na een aanrijding, helpt schadelijke verhalen in de pers de wereld uit, vertegenwoor digt stelende echtgenotes en bespeelt oneer lijke politici. Hoewel Clayton dit werk al lang beu is, kan hij- maar niet loskomen van Kenner, Bach Ledeen. Een scheiding, een gokverslaving en een faillissement hebben hem een flinke berg schulden opgeleverd. Karen Crowder (Tilda Swin- ton) is directeur van U/North, een biochemi sche multinational. Zij wordt vertegenwoor digd door Kenner, Bach Ledeen, in een rechtszaak die draait om miljardenclaims van gedupeerde consumenten. Als haar advocaat Arthur Edens (Tom Wilkinson), de beste jurist van het bureau, doordraait, dreigt hij de gehele U/North zaak in gevaar te brengen. Clayton wordt ingezet om deze ramp te voorkomen. Na de ver moedelijke zelfmoord van Arthur ontdekt Clayton echter dat de zaak niet is wat hij- lijkt. Michael Clayton is vanaf 15 oktober te zien in de bioscoop. v üVMimi Een nachtmerrie waarin je alleen kan overleven door wak ker te blijven. In The Invasion van regisseur Oliver Hirsch- biegel proberen Hollywood-sterren Nicole Kidman en Daniel Craig de ogen open te houden en buitenaardse wezens van zich af te houden. Net als in het wereldbe roemde boek The Body Snatchers van Jack Finney waar op de film is gebaseerd. In The Invasion leidt de mysterieuze crash van een space shuttle tot de vreselijke ontdekking dat er iets buitenaards in het wrak schuilt. Degenen die er mee in contact komen, veranderen op onheilspellende en onverklaarbare wijze. Al snel komen de Was hington DC psychiater Carol Bennell (Nicole Kidman) en haai- collega Ben Driscoll (Daniel Craig) achter de schokkende waarheid van de groeiende buitenaardse epidemie: het valt slachtoffers aan wanneer zij slapen, iets wat hen niet fysiek verandert, maar vreemd gevoelloos en onmenselijk maakt. Meer en meer mensen raken be smet en veranderen. Op den duur wordt het onmogelijk te bepalen wie nog te vertrouwen is en wie niet. - Ondertussen heeft Carol haar eigen problemen. Ze moet lang genoeg wakker probe ren te blijven om haar jonge zoon te vinden. Die heeft mogelijk de sleutel in bezit om de verwoes tende invasie van de buitenaardse wezens te stop pen. The Inva sion draait vanaf 25 ok- -gHI tober in de bioscopen. FOTO: WARNER BROS. De nieuwe film Nadine van Erik de Bruyn (Wilde Mossels) draait om de gelijknamige carrière vrouw: succesvol, onafhankelijk en ambitieus. Maar ze is ook single, de veertig net gepasseerd en nog steeds kinderloos. Haar biologische klok is als een tijdbom in haar lijf en geest. Om een explosie te voorkomen be gaat ze een even impulsieve, als extreme daad. Nadine besluit een baby te kid nappen en slaat op de vlucht. Ze zet zeven maanden oude baby Sam achterin de auto en rijdt het land uit. Tijdens deze reis krijgen we via fragmentarische flashbacks en Nadine's mono logue interieur inzicht in haar leven. Zo zien we haar als jonge 31-ja rige vrouw. Energiek en onbe vangen. Nog niet lang geleden afgestudeerd aan de kunstaca demie, is ze ambitieus, gedre ven en grijpt ze haar kansen. Liefde en kinderen stelt ze, tot ergernis en conflict met haar moeder, op een laatste plaats. Als een minnaar haar toch zwanger maakt, pleegt ze abortus. Want, zo meent ze, het is haar tijd nog niet. Tijdens haar reis/vlucht door Europa ziet Nadi ne (42) zich zowel ge confronteerd met haar nieuwe rol als plotse moeder als met haar verle den. Nadine, met o.a. Monic Hendrickx, Halina Reijn en Sanneke Bos, is vanaf 25 oktober te zien in de bioscoop. FOTO: A-FILM Het complete derde seizoen van de zeer verslavende tele- {g JjSM 4ÉP& EHS visieserie Lost is vanaf 31 M lij B jfiP oktober verkrijgbaar als ze- SM S ven discs tellende dvd-box. sjL, B ge H[ Lost kenmerkt zich door een origineel plot, onverwachtse Mij j'lfc l" 'V wendingen en intrigerende mL-M personages. De serie is we- -? reldwijd een gigantisch sue- '.y5 ces en groeide ook in Neder- Cm land uit tot een fenomeen. In het derde seizoen komen de ^5 bewoners van het eiland s steeds meer te weten over 'The Others' en hun leven op het eiland. The Others blijken niet zo primitief te zijn als de bewoners dachten... Met als bonusmateriaal onder meer Lost: op locatie, Een dag met Lost, De flashbacks van Lost, bloopers en 'deleted scenes'. Totale lengte: 15.5 uur. Haftr nudftt#05 Sarph Bij de Tweede Wereldoorlog wordt ook in Frankrijk gelijk met de beschul digende vinger in de richting van de nazi's gewezen. Logisch. Maar daarbij wordt wel voorbijgegaan aan de be denkelijke rol van de Vichy-regering. Naai- deze pikzwarte episode uit de re cente geschiedenis gaat Tatiana de Rosnay met Haar naam was Sarah terug. De deportatie van de vele dui zenden joden maakt De Rosnay persoonlijk en erg aangrij pend met het verhaal van de tienjarige Sarah, die haar klei ne broertje opsluit in een verborgen kast als de politie hun huis binnenvalt. Zij is tenslotte in de veronderstelling weer heel snel terug te zijn om haar broertje eruit te laten. In het boek lopen haar verhaal en het verhaal van journaliste Julia Jarmond door elkaar. Jarmond heeft de opdracht voor een Amerikaans tijdschrift een artikel over de razzia te schrijven en komt daarbij tot schokkende ontdekkingen. Haar eigen schoonfamilie blijkt een bijzondere band met Sarah te heb ben. Ondanks alles probeert zij een spoor van Sarah te vin den. Tatiana de Rosnay, Haar naam was Sarah is versche nen bij uitgeverij Artemis Co en kost 18,95 euro. Heel Japan had aan het einde van de Tweede Wereldoorlog zo ongeveer - last van een oorlogstrauma. De onge- S kende vernietigingen en de smadelij- »avii> peace ke nederlaag hadden hun sporen na gelaten. Rechercheur Minami lijdt aan posttraumatische stress, gebruikt drank en slaappillen om het leven draaglijk te maken en zoekt vergetel heid bij een minnares. David Peace tekent het in Tokyo Zero allemaal haarscherp op. Wanneer een vrouwenlichaam in de kelder van een fabriek gevonden begint Minami een onderzoek dat op niets lijkt uit te draai en. Wanneer precies een jaar later de lichamen van twee vrouwen worden aangetroffen in een tempel, ziet Minami overeenkomsten met de moord van een jaar eerder. Tijdens zijn zoektocht blijkt eigen verleden onlosmakelijk verbon den met de slachtoffers en hun moordenaar. De naoorlogse jaren in Japan en vooral de stad Tokio komen tot leven in deze geweldige thriller. David Peace, Tokyo Zero, is versche nen bij uitgeverij Cargo van de Bezige Bij en kost 19,90 euro.

de Faam | 2007 | | pagina 54