r r r r Leven in Veere wordt duurder Billy Holiday in de Mug dé Weekkrant De Faam Vrouwen aan de wal 8 T 3 4 9 2 6 10 1 7 5 Horoscoop 1 2 3 4 5 sTr 10 Woensdag 24 oktober 2007 - Pagina 27 De Visser is de mooiste door marcel van der voort VEERE - Inwoners van Vee- re moeten in 2008 meer be lasting betalen. Vanwege bezuinigingen vervallen er 4 arbeidsplaatsen bij de ge meente. Volgens wethouder W. van Tatenhove komen er geen gedwongen ontslagen. De begroting van volgend jaar leert dat de gemeentebelasting met 4 procent stijgt. Mensen met een woning ter waarde van 200.000 euro gaan 163 euro OZB betalen. Dit jaar is het nog een tientje minder. Samen met rioolrecht en afvalstoffen heffing betalen eigenaren in plaats van 464 straks 481 euro. Huurders betalen in het nieuwe jaar voor het rioolrecht 270 eu ro. Dat is 5 euro hoger dan in 2007. "Elke euro omhoog is er één. Het is weliswaar een stij ging, maar geen spectaculaire", vindt de wethouder. De belas tingverhogingen zijn volgens hem niet te vermijden. "Dan moet Veere minder investerin gen doen en meer bezuinigen. De burger wil ook veilige straten en schone stranden. Volgend jaar gaan wij bekijken hoe tevre den de inwoners van Veere zijn. Wij hopen dat de gemeente niet is achteruit gegaan", meldt Van Tatenhove. Op het personeel bij vergun ning verlening bezuinigt Veere volgend jaar 180.000 euro. "De arbeidsplaatsen die vrij moeten komen hopen wij te krijgen door natuurlijk verloop. Wel licht zijn er slimme combina ties van werkzaamheden moge lijk. Of dat mensen in 2008 niet 5 maar 4 dagen gaan werken", zegt Tatenhove tenslotte. Veere heeft 1,5 miljoen euro over om iets extra's te doen. Zo gaat ze 100.000 euro meebetalen aan een fietspad langs de koekoeks- weg en Kaasboerweg in Aagte- kerke en Meliskerke. Adrie en Joyce de Visser van minicamping de Visser te Zoutelande wonnen de titel Vekabo camping van het jaar 2007. foto: jaap wolter- beek. ZOUTELANDE - Adrie en Joyce de Visser van minicamping de Visser te Zoutelande hebben op de Kampeer Caravan Jaar beurs in Utrecht de titel 'Veka bo Camping van het jaar 2007' gewonnen. De verkiezing was een initiatief van de Vereniging Kampeer- boeren, de VeKaBo. Dit is een organisatie van leden met klein schalige campings en logeerbe- drijven. Joyce de Visser vertelt trots: "Er waren zes minicam- pings genomineerd. Tijdens de beoordeling werd er vooral ge let op persoonlijke aandacht en kwaliteit. We hebben gewon nen vanwege onze kwaliteit en het uitgebreide aanbod. Zo be schikken alle kampeerders over een wateraansluiting, elektrici teit en riolering op de plaats. Daarnaast bieden we de moge lijkheid om in alle caravans en tenten gebruik te maken van een internetverbinding. Tevens hebben we erg hoog gescoord met onze unieke houten vlon ders. Deze kunnen in de (voor) tenten geplaatst worden. Dit voorkomt natte en koude voeten." Het doel van de wedstrijd was om de kwaliteitsbewustwording van campingeigenaren te sti muleren. Joyce: "We willen on ze kwaliteit hoog houden. Het volgende seizoen gaan we ons daar ook weer voor inzetten." MIDDELBURG - In De Mug aan de Vlasmarkt in Middelburg is dinsdag 30 oktober een optre den van de Zeeuwse Band Moondance. Deze Zeeuwse jazzband brengt muzikale erva ringen uit de twee verschillende werelden van pop en jazz. Het afwisselende repertoire bevat onder andere standards van de heldinnen Billie Holiday en Ella Fitzgerald maar ook werk van Carole King en Sting ontbreekt niet. Aanvang: 21.30 uur. Toe ganggratis. VLISSINGEN - In het Zeeuws Maritiem muZEEum in Vlissin- gen is van 20 oktober tot en met 24 februari 2008 een tentoon stelling te zien van schilderijen uit de ING Collectie met als the ma 'Vrouwen aan de Wal', een hommage aan de vrouw achter de zeeman. Er zijn-verschillende stromin gen vertegenwoordigd als het Realisme, Impressionisme en Expressionisme. De tentoonstelling wordt 16 no vember officieel geopend door Commissaris van de Koningin Karla Peijs en de C. Maas, Ho norary Vice Chairman ING. Meer informatie: www.mu- zeeum.nl. Puzzel mee! kunst taal «ik T— vallei via doven prul vaar route binnen roofdier projoc öê- plastje - sterk ver langen drukinkt in poe dervora fRikpHftt gedwee kras heid persoon lijk vnw. keafteü- achter grond T harde klap voor zetsel zeegod terdege Spaanse titel schraal lijkvaas omlaag her eniging vreemde taal wreed aard T T leefregel vervoer middel be nadelen persoon lijk vnw. cijfer Griekse godin öptttsum bijbelse stad voor zetsel kieur- middel Bern kmd muziek noot grond toon omver bedrag dal iets kost watering Ram Deze week zet u met een fantastische handeling uw concurrenten met gemak opzij. Dat resultaat zal u mogelijk lang heugen. Bekijk overigens ook of u middels wat tactiek tot bete re resultaten kunt komen, ttó Stier In uw milieu worden sommige capaci teiten van u hoog aangeslagen. Aan de iets mindere kanten moet u nog wat werken. Daar mee brengt u uw mogelijkheden verder in ba lans. Een gelukkig gevoel geeft u vleugels. Tweelingen Zet een streep onder de vete die de ge moederen de laatste tijd bezig houdt. Een op rechte biecht kan de koude uit de lucht halen. Uw leugenachtige gedrag heeft tenslotte lang genoeg geduurd. Nieuwe kansen kunnen u dan gemakkelijker bereiken. Kreeft Een goed nieuws-boodschap verandert de stand van zaken van dat ene project. Waak voor situaties waardoor verdeeldheid binnen het team kan ontstaan. De drukte die dat met zich mee brengt, tart u tot het uiterste maar op geven is geen optie. Leeuw Op zeer korte termijn moet u zich laten gelden. Het moment daarvoor is uniek. Dat be tekent dat u slechts één kans krijgt om het goe de te doen en het slechte te laten. Veel tijd om na te denken krijgt u echter niet. Het lijkt voor u nu of nooit. Maagd Als in een stroomversnelling komen de zaken op u af. Met enige begeleiding kunt u de ze stroom echter goed verwerken. Aarzel niet t PezntlUed corn om gedane zaken achter u te laten. Vaak zijn dergelijke dingen immers onveranderbaar. Weegschaal Voorspelbaar als altijd zal uw relatie met een verzoek komen waarvan hij of zij weet dat u het niet kan waarderen. Maar voor deze ene keer lijkt het verstandig uw verzet te staken. Lof zal u toe komen en dat betaalt zich later weer uit. gjy Boogschutter In een vlaag van verstandsverbijstering maakt u deze week misschien wel de vergissing van uw leven. Dan kan het plots wemelen van ongelukkige momenten. Sterk uw gedachten met het idee dat alles uiteindelijk altijd weer goed komt. Op dat ene ding na dan. Steenbok Uw invloed op uw naasten staat onder druk. Deels kunt u dit zichzelf verwijten, maar op een bepaalde manier zijn ook anderen de oorzaak. Een switch naar de andere kant van het spectrum gaat vaak gepaard met verdriet en spijt. Overdenk uw kansen eer u handelt. Waterman In uw eeuwige jacht naar succes stuitte u in het verleden al eens op een hardhandige manier op uw eigen grenzen. Die grenzen gel den nog steeds. Kijk er dan ook niet verwon derd van op als uw ambities ook dit keer te hoog gegrepen blijken. H Vissen V|$ In dit geval moet u uw schouders onder dit project zetten. In een relatief korte periode van noeste arbeid zult u het nodige afzien, maar uiteraard gloort er hoop. Een onverwach te hereniging hoort ook nu nog tot de mogelijk heden. k I I I I I I W' 1 1 Op uw werk confronteert uw collega u met een onaan gename ontdekking. Tracht te ontdekken of het een plaagstootje betreft of misschien een welbedoelde tik. De kennis die dat oplevert dient u goed te onthouden. Een gewaarschuwd mens telt voor twee!

de Faam | 2007 | | pagina 27