VAN DE dé Weekkrant De Faam INFORMATIE VAN DE GEMEENTE MIDDELBURG I VEERE Woensdag 24 oktober 2007 - Pagina 22 INFORMATIE OVERHEID VRIJSTELUNGSPROCEDURE Vrouwenpolder - voor uitoefening beroep aan huis (praktijk voor oefentherapie-Mensen- aieck). Augustinushof, kavel 1 (art. 15 Wet RO); Het (bouw)plan is (gedeeltelijk) in strijd met het bestemmingsplan. Wij zijn van plan vrijstelling c.q. vergunning te verle nen door toepassing van genoemd arti kel. In verband hiermee ligt het ontwerp vrijstellingsbesluit en de relevante stuk ken van 25 oktober t/m 5 december 2007 ter inzage. Gedurende de genoemde periode kunt u mondeling of schriftelijk een zienswijze tegen net bouwplan bij het college indienen. BOUW/SLOOP/ AANVRAGEN (bekendmaking ingevolge artikel 41 Woningwet) Aanvragen om bouw-/sloopvergun ning zijn ingekomen voor: Domburg - het slopen van een garage Burg. van Teijlingenpark 9; - het plaatsen van een tuinhuisje Eb en Vloed 40; Grijpskerke - het oprichten van twee zelfwasboxen Middelburgseweg 9; Koudekerke - het veranderen van een vakantiewo ning Vebenabos 28; Meliskerke - het gedeeltelijk slopen van een kerk gebouw Valkenburgstraat 25; Oostkapelle - het gedeeltelijk vernieuwen van puien Dorpsstraat 39/41 - het vergroten van een woning Ambachtstraat 16; Serooskerke - het slopen van asbesthoudende pla fondplaten Gapingseweg 1 - het vergroten van een woning Torenstraat 9-11; - het vergroten van een woning De Meijstraat 16; - het vergroten van een kantoorpand Torenstraat 15; Veere - het vernieuwen van een stoep/plaat sen van een hekwerk Kaai 63; - het plaatsen van Velux dakramen Kanaalweg WZ 2; - het plaatsen van een dakkapel Sandenburahlaan 61; Vrouwenpolder - het vernieuwen van erfafscheiding Kloosterstraat 2; Westkapelle - het aanleggen van de Panoramaweg op de kruin van de Westkapelse Zeedijk; - het veranderen van een zomerwoning de Casembrootstraat 14; - het veranderen van een garage 't Hout 20a; Zoutelande - het plaatsen van een trap bij duin overgang Westkapelseweg; Wij wijzen u erop dat tegen deze aan vraag om een bouw-/sloopvergunning géén bezwaarschrift ingediend kan worden. Dat kan pas nadat op de aan vraag is beslist (in principe Binnen 12 weken). VERLEENDE (BOUW/SLOOP/ AAN LEG) VERGUNNINGEN/ MONUMENTENVERGUNNINGEN De volgende vergunningen zijn ver leend: (tussen haakjes staat de datum van verzending) Meliskerke - het bouwen van een opslagloods met vuurwerkbunker Torenstraat 35;( 10-10) Veere - het plaatsen van een poort in een tuin muur Kapellestraat 7;( 10-10) - het veranderen van de achtergevel Wagenaarstraat 40;(10-10) Westkapelle - het wijzigen van de vergunning voor het vergroten van de bijkeuken 't Hout 6 en óa;( 10-10) Zoutelande - het slopen van een bijgebouw Zwinstraat 25 10-10) Belanghebbenden kunnen tot 6 weken na de tussen haakjes staande datum bezwaar maken tegen de verleende vergunningen en verleende vrijstellin gen. (Zie: bezwaar, beroep en voorlo pige voorzieningen) U kunt de stukken inzien op het gemeentehuis te Dom burg. INSPRAAK BEDRIJFSBEBOU- WING AAGTEKERKE Van 25 oktober t/m 5 december 2007 liggen de volgende verzoeken voor het bouwen c.q. vergroten van bedrijfsbe- bouwing ter inzage: Aagtekerke 1het bouwplan van de heer J. Louws voor het vergroten van een werk plaats voor het las- en constructiebe drijf op het perceel aan de Zuidweg li; 2. het bouwplan van de heer Jac. de Visser voor het geheel oprichten van een werkplaats voor een houtbewer- kingsbedrijf op het perceel sectie H, nr. 1335 (toekomstig adres Zuidweg 13); 3. het bouwplan van de heer P. de Korte voor het vergroten van een bedrijfsloods als werkplaats voor het aannemersbedrijf op het perceel aan de Zuidweg 15; De bouwplannen zijn in strijd met het geldende bestemmingsplan 'Buiten gebied Mariekerke'. Tijdens de inzage termijn kunnen inwoners en natuurlijke- en rechtspersonen die in de gemeente een belang hebben bij de plannen, inspreken door schriftelijk een inspraak reactie bij het college in te dienen. Het hangt van de reacties af of het plan wordt aangepast. De ruimtelijke onder bouwing van de bouwplannen is ook in te zien op www.veere.nl onder 'visie en beleid' - 'art 19-procedures'. Voorvra gen over de bouwplannen of de proce dure neemt u contact op met Piet Kluijfhout, telefoon (0118) 555 404 of via email ps.kluijfhout@veere.nl. KAPVERGUNNING Er is een kapvergunning verleend aan het Waterschap Zeeuwse Eilanden om de omvorming van diverse wegbeplan- tingen in het buitengebied van de gemeente Veere mogelijk te maken. Langs de hieronder genoemde wegen staan te rooien bomen waarvoor een kapvergunning verleend is: - Westkapelle, Schoutsweg, 4 bomen. - Aagtekerke, Kloosterweg, 9 bomen. - Biggekerke, Noordweg, 3 bomen. - Veere, Kruisweg, 6 bomen. Belanghebbenden kunnen tot 28 mber 2007 bezwaar te maken novemc tegen de verleende kapvergunning. Voor meer informatie kunt u terecht bij de balie Grondgebied, tel. (0118) 555 447. GEBIEDSCONFERENTIE/INFOR- MATIEAVOND "HOUTENBURG" MAANDAG 29 OKTOBER In het kader van het project "Zwakke schakels" wil de gemeente Veere een gebiedsvisie opstellen voor de kust strook tussen Zoutelande en West kapelle. De gemeente laat zich daarbij onder steunen door het ruimtelijk adviesbu reau BRO uit Boxtel. De visie, die de naam "Houtenburg" heeft gekregen, moet inzicht bieden in de effecten van het landinwaarts verbreden van de dui nen op het recreatief, sociaal en econo misch functioneren en op de ruimtelijke structuur van het gebied. Als dat inzicht bestaat kan de gemeente, samen met andere betrokkenen, maatregelen nemen en activiteiten ondernemen die noodzakelijk zijn om alle functies van het gebied ook na de duinverbreding tot hun recht te laten komen. Het onder zoek is gericht op vragen als: - welke Kwaliteiten en functies komen in de knel door de duinverbreding? - wat betekent dit voor de toekomst van bewoners, ondernemers en gebrui kers van het gebied? Kan de functie op de huidige plek blijven? Kan deze zich nog ontwikkelen/uitbreiden? Veranderen de gebruiksmogelijkhe den? - wat zijn de effecten op de wegen structuur en het functioneren daarvan? Welke aanpassingen zijn noodzake lijk? Wat heeft dit voor gevolgen voor ontsluiting van de dorpen? - wat zijn de effecten op de structuur en kwaliteiten van het landschap? Welke aanpassingen van het landschap zijn nodig om weer een goede nieuwe landschapskwaliteit te creëren? - wat zijn de effecten op de duinnatuur? Welke ontwikkelingsfasen zullen de nieuwe duinen doorlopen op weg naar een nieuwe duinnatuur? Als start van het proces dat moet leiden tot de gebiedsvisie is er een informatie bijeenkomst op maandag 29 oktober om 19.30 uur in de gemeentehuis te Domburg. Tijdens de bijeenkomst geven het gemeentebestuur en BRO informatie over de stand van zaken van het opstellen van de visie en krijgt ieder een de gelegenheid eigen aandachts punten in te brengen. Het is van groot belang dat er nauw overleg is met bewoners en ondernemers en andere betrokkenen in het gebied, ledereen die zich op welke manier dan ook betrok ken voelt is welkom. TER INZAGE Stukken die ter inzage liggen, kunt u tij dens openingstijden inzien bij de cen trale publieksbalie van het gemeente huis, Traverse 1 te Domburg. Openingstijden van de balie zijn van maandag t/m vrijdag dagelijks van 09.00 tot 16.00 uur. Op donderdag tot 19.00 uur (met uitzondering van Burgerlijke Stand zaken). Kijk ook eens op onze website www.veere.nl. BEZWAAR/BEROEP/VOORLO PIGE VOORZIENING Tegen een groot aantal besluiten die door de gemeente worden genomen kan een bezwaarschrift worden inge diend. Dat moet schriftelijk, gemoti veerd, ondertekend en binnen 6 weken gebeuren. U moet uw bezwaren richten aan het bestuursorgaan dat de beslis sing heeft genomen: het college van B W, de burgemeester of de gemeente raad, Postbus 1000, 4357 ZV in Dom burg. De gemeente moet de zaak opnieuw bekijken aan de hand van de argumenten die in het bezwaarschrift worden genoemd en dan een nieuw besluit nemen. Niet iedereen kan tegen elk besluit een bezwaarschrift indienen. Iemand moet rechtstreeks gevolgen van dat besluit ondervinden. Als er sprake is van spoed kan naast het indienen van een bezwaarschrift ook een voorziening gevraagd worden bij de Recht-bank. Hiervoor zijn griffierechten verschul digd. Rechtbank Middelburg, sector Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Voor informatie kunt u bel len: (0118)555 444. Domburg, 24 oktober 2007 Burgemeester en wethouders van Veere aB8S9SB85$aB«iSM8e8SBBBaiaSSag«gg»»B«BSi^^ gemeente Middelburg BESLUIT ONTTREKKINGEN WEGEN AAN OPENBAARHEID De raad van de gemeente Middelburg heeft in zijn vergadering van 15 okto ber 2007 besloten tot onttrekking aan het openbaar verkeer van (kleine) gedeelten van onderstaande wegen in n9 het openbaar verkeer van (kleine) gedeelte net kader van het realiseren van de N57, te weten aan de: Veerseweg Prooi jenseweg Het onttrekkingsbesluit en alle relevante stukken liggen gedurende zes weken, van 25 oktober tot en met 5 december 2007 elke werkdag tijdens kantooruren ter inzage bij de vakbalie van de dienst Ruimte, Kanaalweg 3. Desgewenst wordt een mondelinge toelichting gege ven op de voornoemde stukken. De belanghebbende die het niet eens is met het onttrekkingsbesluit en die tegen het ontwerp van net onttrekkingsbesluit een zienswijze naar voren heeft gebracht (danwel aan wie redelijker wijs niet kan worden verweten daarte gen geen zienswijzen te hebben inge bracht) kan vana r 26 oktober tot en met 6 december 2007 schriftelijk admi nistratief beroep instellen bij het college van Gedeputeerde Staten van Zeeland, postbus 6001, 4330 LA te Midddel- burq. Hetberoepschrift dient ondertekend te zijn en ten minste het volgende te bevat ten: a. naam en adres van de indiener; b. de dagtekening; c. omschrijving van het besluit waarte gen beroep is ingesteld; d. de gronden vannet beroep. Ingevolge art. 7:24 van de Algemene wet bestuursrecht (Awb) dient het bestuursorgaan binnen zestien weken na ontvangst van het beroepschrift hier op te beslissen. Het beroepsorgaan kan de beslissing voor ten hoogste acht weken verdagen. Degene die een beroepschrift heeft ingediend, kan tevens op grond van artikel 8:81 van de Algemene wet bestuursrecht de Voorzieningenrechter van de Rechtbank Middelburg verzoe ken een voorlopige voorziening te tref fen, indien hij van mening is dat de onverwijlde spoed dat, gelet op de betrokken belangen vereist. In het geval men gebruik maakt van de mogelijk heid tot het verzoeken van een voorlo pige voorziening, dient men het ver zoek te richten aan de Voorzieningen- rechter van de Rechtbank Middelburg, sector Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Voor het behan delen van een dergelijk verzoek wordt griffierecht geheven. Het griffierecht bedraagt 143,-- voor natuurlijke per sonen en 285,-- voor andere dan natuurlijke personen. VERORDENING SOCIALE CLIËNTENRAAD WALCHEREN Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat de raad van de gemeente Middelburg in zijn vergadering van 15 oktober 2007 heeft besloten tot wijziging van de verorde ning 'Sociale Cliëntenraad Walcheren'. De verordening tot wijziging en de ver ordening zoals deze luiat na de wijzi ging liggen voor een ieder ter inzage in ae informatiehoekvan het stadskantoor, Kanaalweg 3. Kopieën van de stukken zijn daar voor een ieder tegen betaling verkrijgbaar. van bezwaarschrift indienen bij bun meester en wethouders van Mi VERLEENDE KAPVERGUNNING De volgende kapvergunning is ver leend: Tappershofstraat, naast Rustenburg straat 16, twee veldesdoorns. De vergunning ligt met ingang van 24 oktober tot en met 28 november 2007 voor een ieder ter inzage bij de vakba lie van de dienst Ruimte, Kanaalweg 3. Belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de datum van verzending het besluit een gemotiveerd lurae- liddel- burg, Postbus 6000, 4330 LA Middel burg. Het besluit is verzonden op 16 oktober 2007. De bezwarentermijn loopt van 17 oktober tot en met 28 november 2007. Degene die een bezwaarschrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening vragen aan de Voorzieningenrechter bij de Recht bank Middelburg, sector Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Voor een dergelijk verzoek is griffie recht verschuldigd. BOUWAANVRAGEN (bekendmaking ingevolge artikel 41 van de Woningwet) Aanvragen om bouwvergunning zijn ingekomen voor: C.W. Sturmstraat 30: bouw carport met schutting. Koudekerkseweg 3: plaatsen schuur. Louis Armstrongstraat 20: bouw garage. Park Overwater 12: bouw serre/tu in kamer en bijkeuken. Seisweg 133: vernieuwen berging. van Bourgondiëlaan 21bouw serre. Vlissingse Molenstraat 30: uitbreiden met pand nr. 32. Volkerakstraat 9: plaatsen dakkapel. Wagenaarstraat 21: vernieuwen kozijnen. Wijngaardstraat 1 -5: aanbrengen reclame. Zuster van Donkstraat 10, Arne- muiden: bouw buitenberging luifel terras. Informatie over deze bouwplannen is verkrijgbaar bij de vakbalie van de dienst Ruimte, Kanaalweg 3, telefoon 67 50 00. De publicatie van de aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen aanvra gen om een bouwvergunning kunnen geen bezwaarschriften worden inge diend. NB.: Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop bij een positieve beslissing de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke in het kader van de aan vraag kunnen worden ingezien. VERLEENDE VERGUNNINGEN De volgende bouw-, monumenten-, gebruiks- en/of sloopvergunningen zijn verleend (tussen haakjes staat de datum van verzending): Duke Ellingtonstraat 65: bouw woning (16-10). Molendijk 62, Nieuw- en Sint Jooslana: sloop woning (17-10). Noordweg 228: vervangen/vergro ten buitenberging (15-10). Noordweg 439: bouw vrijstaande woning met garage (16-10). Noordweg/Gerbrandylaan/Wiardi Beckmanlaan: bouw 56 woonzor gappartementen (16-10). Rouaansekaai 19: wijziging op eer der verleende bouwvergunning d.d. 17 augustus 2007, intern verbouwen en schilderen buitenkozijnen (12-10). Schorerstraat 20, Arnemuiden: wijzi ging op eerder verleende bouwver gunning d.d. 8 december 2006, uit breiden woning (15-10). Bij de hierboven genoemde besluiten kunnen belangen van derden betrokken zijn. (Derden) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burge meester en wethouders van Middel burg, Postbus 6000, 4330 LA Middel burg. Degene die een bezwaarschrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening vragen aan de Voorzieningenrechter bij de Recht bank Middelburg, sector Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Voor een dergelijk verzoek is griffie recht verschuldigd. VERLEENDE VRIJSTELLINGEN EN VERGUNNINGEN NA PROCE DURE AFD 3.4 AWB De volgende monumentenvergunnin gen zijn verleend: Kinderdijk 68-70: uitvoeren herstel werkzaamheden dak. Loskade 19: renoveren dak. De vergunningen liggen gedurende zes weken, van 26 oktober tot en met 6 december 2007 voor een ieder ter inzage bij de vakbalie van de dienst Ruimte, Kanaalweg 3. Degene die tegen het ontwerpbesluit een zienswijze heeft ingediend (alsmede degene die redelijkerwijs niet verweten kan worden geen zienswijze te hebben ingediend) Lees verder op pagina 23.

de Faam | 2007 | | pagina 22