f Sporten in de herfstvakantie Project Stadsvogels, vogelcursussen Plannen voor N57 op wijktafel en MBC-borrel Middelburg op Contacta 2007 wu m ar-4r «crs» Faam Woensdag 17 oktober 2007 - Pagina 9 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-maii naar info@middelburg.ni of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage, van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text: vanaf pagina 830 De huidige N57 op Walcheren voldoet niet aan de moderne eisen van doorstroming, (ver keersveiligheid en leefbaarheid. Daarom komt er een nieuw tracé, dat deels op het grondgebied van de gemeente Middelburg loopt. De verkeersstromen in en rond om Middelburg zullen als gevolg van de nieuwe N57 heel anders gaan lopen. Maar eerst is er werk aan de winkel, veel werk. Ook rond de Nieuwlandseweg, Arnestein en Nieuw- en Sint Joos- land zal de aannemer aan de slag gaan. Het is de bedoeling dat de N57 in 2010 gereed is. Momenteel wordt er gewerkt aan het definitief ontwerp van de N57 en de wijze waarop dit gebouwd zal gaan worden. Een belangrijk onderdeel daarbij is hoe het verkeer (ook de fietsers) kan blijven rijden tijdens de werkzaamheden. De aannemerscom binatie Strukton/Rasenberg infor meert bij belanghebbenden en de beheerders om een verkeerscircula tieplan op te stellen. Zodra het plan bekend is zal hierover worden gecommuniceerd. Hoe gaat het eruit zien rondom de Nieuwlandseweg? Bij de Nieuwlandseweg komen twee rotondes ter hoogte van de Ampèreweg, bij de af- en aanrit van de nieuwe N57. Via deze rotonde kan het verkeer aan de ene kant richting Mortiere of Dauwendaele en aan de andere kant richting het industriege bied Arnestein rijden. De Torenweg zelf loopt onder het viaduct in de N57 en wordt een doorgaande ver binding Arnestein-Schroeweg. De gemeente Middelburg heeft in 2006 de fietspaden bij de Torenweg op het industriegebied Arnestein ver legd. Tijdens of kort na de aanleg van de N57 worden deze verder aan gepast. De fietspaden langs de Torenweg komen aan de noordzijde te liggen. Verder gaat de gemeente de Ampèreweg verlengen, als nieuwe aansluiting voor Arnestein en Mortiere op de N57. Het bestaande fietspad aan de west zijde van de Nieuwlandseweg vervalt. Hiervoor komt een fietspad aan de oostzijde tussen de Zaagmolendijk en de Elektraweg, een nieuw fietspad langs de Elektraweg en een fietspad dat aansluit op de Eendrachtsweg. Ook wordt voorzien in een fietspad tussen Nieuw- en Sint Joosland en de Trekdijk. Hoe gaat het eruit zien in Nieuw en Sint Joosland? Nieuw- en Sint Joosland is straks niet meer rechtstreeks aangesloten op de A58. Ook de bestaande route over de Nieuwlandseweg naar Middelburg vervalt. Hiervoor in de plaats komt een paral lelweg tussen het dorp en de Schroeweg/Sloeweg (N254). Het bestaande viaduct blijft bestaan en is straks bestemd voor het lokale ver keer naar de woningen aan de noord zijde van de A58. De N57 gaat met een nieuw viaduct onder de A58 door. Langs de A58 komt er een geluidswal bij het dorp. Wijktafel Nieuw- en Sint Joosland De wijktafel vindt plaats op 30 okto ber en begint om 20.00 uur in het dorpshuis. De zaal is om 19.30 uur open. Op de agenda staat onder andere de terugkoppeling van het vooroverleg 'Plannen voor N57', welke 15 oktober werd gehouden en waarbij de dorpsvereniging Nieuw- en Sint Joosland en de wijkbeheergroep Dauwendaele aanwezig waren. Ondanks eerdere toezeggingen vindt de presentatie over de verkeerscir culatieplan later dit jaar plaats. Informatiebijeenkomst ondernemers Ondernemers worden op 30 oktober geïnformeerd over de plannen van Rijkswaterstaat. De Middelburgse Bedrijven Club organiseert samen met de gemeente een MBC-borrel. De bijeenkomst vindt plaats van 15.00 tot 17.00 uur in Partycentrum de Kruitmolen, Kruitmolenlaan 129. Rijkswaterstaat, ondersteunt door de aannemerscombinatie, laat het con ceptplan voor de verkeerscirculatie zien. Ondernemers kunnen zich aanmel den bij het secretariaat van de MBO via info@mbcmiddelburg.nl. Kijk voor meer details en tekeningen van de N57 op www.rijkswegn57.nl en klik op 'het traject'. Middelburg Plaza is de naam van het Middelburgplein op de bedrij- venbeurs Contacta in de Zee landhallen in Goes. Daar presen teren gemeente Middelburg en negentien ondernemers zich de ze week op eigen wijze aan het publiek. De beurs is vooral interessant voor (startende) ondernemers die hun net werk willen uitbreiden en onderhou den. Overheden laten zich van hun beste Elke vakantieweek zijn in Middelburg sportactiviteiten te beleven. De vorige vakantie peri- ode's zijn zeer goed bezocht en waren erg gezellig en sportief. Ook voor de komende herfstvak antie, van 22 tot en met 26 okto ber, staan weer leuke en vooral uitdagende activiteiten op het programma. Bijna alle activitei ten zijn wederom gratis. Alleen zal op maandagmiddag voor het bowlen 2,50 euro gevraagd wor den als inschrijfgeld. Maandag 22 oktober Bowlen op de banen van Bowlingcen trum de Kruitmolen, Kruitmolenlaan. Van 14.00 -16.00 uur voor jongeren van 7 tot en met 12 jaar. Onder leiding van echte bowlingtop pers van de Middelburgse Bowling Vereniging krijgen jullie de mogelijk heid om te leren bowlen. Inschrijving vanaf 13.30 uur. Kosten 2,50 euro. Dinsdag 23 oktober Voetbaltoernooi op op de velden van voetbalvereniging Zeelandia Middel burg, M.H. Boassonlaan 6. Van 14.00 -16.00 uur voor jongeren van 6 tot en met 12 jaar. Kom naar de kantine waar de inschrij ving zal zijn. Maak met je vrienden of vriendinnen een team en schrijf je op tijd in. Nog geen team gemaakt? Geen pro bleem, want iedereen zal evenveel voetballen en je wordt ingedeeld in een team van jouw leeftijdsklasse. Inschrijving vanaf 13.30 uur Woensdag 24 oktober Basketbaltoernooi in de gymzaal Palet in de Magistraatwijk (Zuid) Van 14.00 -16.00 uur voor jongeren van 8 tot en met 16 jaar Donderdag 25 oktober Uni-hockey in de gymzaal naast de Algemene Basisschool, Molenwater 6. Van 14.00 -16.00 uur voor jongeren van 6 tot en met 12 jaar. Uni-hockey lijkt heel veel op het "gewone" hockey, alleen nu wordt het spel in de zaal gespeeld. Vrijdag 26 oktober Rugby met EZRC Oemoemenoe op het Meiveld in Zuid op het grasveld naast de skatebaan. Van 14.00 -16.00 uur voor jongeren van 8 tot en met 14 jaar. Rugbyvereniging Oemoemenoe zal deze middag klaar staan om jonge, stoere mannen en dames te leren rugbyen op het Meiveld. Trek kleren aan die vies mogen wor den en kom langs. Voor informatie kun je bellen met Dennis Winne, 67 56 76 of 06 464 06 496 en met Patrick de Guchteneire, 67 57 97 of 06 464 06 496. Mailen kan ook d.winne@ middelburg.nl of p.de.guchteneire@middelburg.nl. zakelijke kant zien en geven informa tie over projecten die gericht zijn op economische ontwikkelingen en bedrijventerreinen. Ook de gemeente Middelburg pre senteert haar plannen over de ont wikkelingen en bedrijventerreinen en geeft informatie over vestigingsmo gelijkheden. De Contacta is woensdag 17 okto ber en donderdag 18 oktober van 14.00 tot 22.00 uur nog te bezoe ken. Vogelbescherming Nederland heeft dit jaar "stadsvogels" in de kijker. Vogels, die typerend zijn voor binnensteden, tuindorpen en stadswijken, plantsoenen, dakgoten en achtertuintjes. Daar komen immers heel wat vogel soorten voor. Of kwamen mis schien wel, want er zijn ook soor ten, die het de laatste jaren in steden wat minder goed doen, zoals de huismus. Om daarvoor aandacht te vragen, heeft Vogelbescherming alle ge meenten in Nederland uitgenodigd mee te dingen naar de prijs van "de vogelvriendelijkste stad van Neder land". Middelburg zet zich samen met MIC- MEC Walcheren met acties in voor de stadsvogels in de gemeente. Cursus "Vogels in de buurt" MICMEC organiseert samen met de Zeeuwse Volksuniversiteit de cursus "Vogels in de buurt" op de maandag avonden 12, 19 en 26 november in de Zeeuwse Bibliotheek. Met een excursie op zaterdagochtend 17 november. Naast allerlei wetens waardigheden leert u aan de hand van beeld en geluid diverse soorten herkennen en de vogeltrek komt uit gebreid aan bod. Ook komt de Middelburgse vogelstand aan de orde via de uitslag van de vogelin ventarisaties van afgelopen half jaar. Tot slot wordt ingegaan op hoe van de tuin een vogelparadijsje te maken is. Meer informatie en opgave bij de ZVU, telefoon 63 48 00 of zeeland@volksuniversiteit.nl Leskist en natuuroudercursus Ook de scholen pikken een graantje mee van het project Stadsvogels. MICMEC heeft de betreffende leskist een flinke opknapbeurt gegeven. Komende weken gaan zo'n 25 natuurouders er mee aan de slag. Zij leren op 3 ochtenden over de vogels in stad en dorp en hoe je er aanspre kende lessen over kunt maken, met materialen uit de leskist. Natuurouders zijn waardevolle hulpen voor de leerkracht. En ze dragen er aan bij dat het natuur-en milieuonder wijs ook buiten, in de natuur zelf, plaatsvindt. Nestkastenactie De actie "nestkasten voor de halve prijs" wordt voortgezet via de Milieuwinkel. De kasten voor de teruglopende soorten als mus, vlie genvanger, roodborst, boomkruiper, specht en huis- en gierzwaluw wor den weer met 50 korting aangebo den. Ze zijn te koop in de Milieu Winkel in de Reigerstraat. Het is goed ze al in het najaar op te han gen, dan kunnen de vogels hun oog jes er al op laten vallen of alvast in gaan slapen. We zijn ook heel benieuwd naar het gebruik van de kasten die dit voor jaar zijn opgehangen. Nog niet alle inventarisatieformulieren zijn terug gestuurd. De eerste bevindingen wijzen uit dat veel kool-en pimpelmezen de mus- senkasten hebben 'gekraakt'. De mussen zelf moeten er nog erg aan wennen blijkbaar. Ook volgend jaar willen we weten of en hoe de kasten gebruikt zijn. In combinatie met het inventariseren van de vogelstand, wat ook volgend jaar weer gaat gebeuren, geeft dit een beeld van de invloed van de nestgelegenheid op de vogelstand. Doet u (weer) mee?

de Faam | 2007 | | pagina 9