Parkeerterrein Jodengang Verkeerswerkgroep Zuid Het woord aan raadslid Peter van Hekken Bekeuring voor niet opruimen hondenpoep Wijktafel Sint Laurens Nieuwjaarsbijeenkomst 2008 Gemeente Middelburg neemt overlast van hondenpoep serieus en wil door voorlichting en hand having de overlast en ergernis van de inwoners verminderen. Tot nu toe werd er door de honden controleur waarschuwend opgetre den. Vanaf deze maand schrijft de controleur bij het constateren van het niet opvolgen van de regels een pro ces-verbaal uit. Deze bekeuring be draagt 75 euro. De meeste mensen vinden honden leuke dieren en beleven er veel ple zier aan, maar het hebben van hon den heeft ook minder leuke kanten. U heeft het vast wel eens meegemaakt: .u loopt op straat en ineens stapt u in de hondenpoep. Het is een grote bron van ergernis: 39% van de inwo ners van de gemeente Middelburg ervaart overlast van hondenpoep. Uit verschillende bewonersonderzoeken, klachten via de servicetelefoon van de gemeente Middelburg en klachten van wijktafels, is gebleken dat hon denpoep een probleem is. Campagne In het voorjaar is de campagne 'Honden ja, hondenpoep nee!' van start gegaan. Er is een folder ver schenen en een speciale hondencon troleur ziet toe op naleving van de regels. De gemeente heeft een hondenbeleid waarin maatregelen staan om over last te voorkomen. Ook bent u als hondeneigenaar ver plicht er zelf voor te zorgen dat de hondenpoep opgeruimd wordt. Daarnaast moet de hond identificeer baar zijn, dus bijvoorbeeld een hals band met adresgegevens dragen. Als u zich niet aan de regels houdt en bijvoorbeeld de poep van uw hond niet opruimt of geen hondenbelasting betaalt, kunt u een proces-verbaal verwachten. Meer weten? Meer informatie over het hondenbe leid staat in de Algemene Plaatselijke Verordening voor het uitlaten van honden. Deze kunt u bekijken via internet. Gaat u dan naar www.middelburg.nl, klik in het menu op de link 'Bestuur en organisatie' en vervolgens op de link 'verordenin gen'. Ook is de folder onder andere op het stadskantoor verkrijgbaar. zo ingedeeld, dat aan alle zijden sprake is van een groene buffer. Indien u verdere informatie wenst kunt u contact opnemen met Joost Gabriëlse van het ingenieursbureau van de dienst Ruimte, bereikbaar onder telefoonnummer 67 53 33. Hij is ook belast met het dagelijks toezicht. Op maandag 22 oktober start de firma Traas en Ovaa uit Hein- kenszand, in opdracht van de ge meente Middelburg met de aan leg van een parkeerterrein in de Jodengang. Het parkeerterrein wordt aangelegd in verband met de bouw van de woonservicezone Olmenhof aan de Olmenlaan. De werkzaamheden zullen ongeveer 8 weken duren. Over de indeling van de parkeer plaatsen is de gemeente tegemoet gekomen aan de wensen van de bewoners van de Jodengang. In de opzet is er plaats voor 19 parkeer plaatsen. De beschikbare ruimte is De verkeerswerkgroep Zuid houdt elke dinsdagmorgen spreekuur van 10.00 tot 11.00 uur in het Palet. De verkeersgroep heeft hier toe besloten omdat veel vragen over het verkeer en verkeersonveilige situaties in de wijk bij hun binnenko men. De vragen worden geïnventari seerd en met de gemeente bespro ken. En weer speelt een nieuw theater een hoofdrol binnen het gemeen- teraadsgebeuren. In september hebben wij als SP een motie ingediend om dit onderwerp te laten rusten tot op zijn minst begon nen is met het herstel van de gapen de wond aan de Zuidsingel maar helaas, het mocht niet baten. In de commissie Maatschappelijke Zaken van oktober mochten de frac ties van de diverse partijen aan de hand van een rapport van vier wijze heren uit de theaterwereld hun wen sen kenbaar maken en in november komt het college van burgemeester en wethouders met een voorstel. De locatie wordt daarbij voorlopig buiten beschouwing gelaten, hetgeen een goede afweging ons inziens onmoge lijk maakt; de financiële mogelijkhe den zijn niet onbeperkt en zonder vastgestelde locatie kun je geen goede kostenraming maken (is wat we willen betaalbaar?). De mogelijke opties variëren van een klein theater voor bijzondér en ver nieuwend toneel tot een theater met een grote en kleine zaal, ruime foyer, theatercafé, twee filmzalen en een mogelijkheid voor het houden van congressen en alles wat daar tussen zit. De laatste optie zal, uiteraard afhan kelijk van de locatie, veel meer dan de beschikbare 2,5 miljoen euro per jaar gaan kosten. Je zou ook eens kunnen kijken wat je werkelijk nodig hebt. Bijzonder en vernieuwend toneel is geen publiekstrekker; het gaat hierbij niet zozeer om faciliteren als wel om pro grammeren. De bestaande podia in Middelburg zouden daarin een rol moeten kunnen vervullen. Voor grote voorstellingen zoals popu laire musicals en shows zou het ZEP vrijetijdspark dat binnenkort in de Mortiere verrijst een uitstekende gastheer kunnen zijn; het is dan wel zaak om snel met de ZEP-mensen rond de tafel te gaan zitten. Congreszalen zijn er, nu, en zeker in de toekomst, volop in Middelburg en omgeving en er is geen enkele reden om hiermee te gaan concurreren. Blijven over twee filmzalen ter vervanging van het bestaande Schut tershof-theater en een grote zaal met theatercafé en foyer ter vervanging van de bestaande Schouwburg. Voor wat betreft het laatste is er geen enkele reden om nu reeds een keuze te maken; na de heropening komende maand kan de Schouwburg weer zeker 10 jaar vooruit en de dames en heren die over pakweg 5 jaar de gemeenteraad vormen zullen aan de hand van de dan geldende bouwkosten en de dan beschikbare locaties vast een betere keuze kun nen maken dan wij nu.Het Schutters hof is echter dringend aan vervan ging toe en kan zeker geen 10 jaar meer wachten. Hiervoor is geld beschikbaar en het is dan ook zaak op zoek te gaan naar een goede locatie en dito plan. Sommige steden hebben een groot theater waarin alle voornoemde acti viteiten plaatsvinden; in Middelburg valt op deze manier op diverse loca ties wat te beleven. Wij zien het probleem niet. SP Middelburg Peter van Hekken hoogehek@zeelandnet.nl Donderdag 18 oktober komt wijktafel Sint Laurens bij elkaar. De wijktafel begint om 20.30 uur in het Van Cittershof. De zaal is om 20.00 open. Onderwerp van gesprek op een wijk tafel is de algemene gang van zaken in uw wijk en de leefbaarheid in het bijzonder. Via deze bijeenkomsten heeft u de kans om mee te praten over ontwikkelingen binnen uw wijk. Op de agenda staat onder andere: Nieuwe onderwerpen wijkplan. De wijktafel is voor iedereen vrij toe gankelijk. Deze maand staan er nog wijktafels gepland op 29 oktober in Nieuw Middelburg en op 30 oktober in Nieuw- en Sint Joosland en ook in Klarenbeek/Veersepoort. Agenda's en verslagen van eerder gehouden vergaderingen kunt u nale zen op www.middelburg.nl via de knop 'Wijken en dorpen'. Sinds twee jaar houdt Middelburg haar nieuwjaarsbijeenkomst in nieu we stijl. De gemeente houdt haar nieuwjaarsreceptie dan niet in het stadhuis, maar kiest voor een andere plek in de stad met daaraan gekop peld een thema. Volgend jaar wordt de nieuwjaarsbij eenkomst gehouden op zaterdag 12 januari 2008 van 14.00 tot 18.00 uur in het waterschapskantoor Zeeuwse Eilanden aan de Kanaalweg. Deze bijeenkomst staat in teken van het klimaat en milieu.

de Faam | 2007 | | pagina 8